Forum prawne (strona 414)

Samotny ojciec i zmniejszenie etatu na opieke nad dzieckiem

Wiem że to napewno przysługuje matką, ale nie wiem jak sprawa wyglada z samotynm ojcem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:27:41

Problem z promotorem.

Bardzo smierdząca sprawa moze z tego wyniknać. A sprawa wygląda tak iż każdy kto sie takimi sprawami zajmuje łapie ten smórd i ciągnie za sobą. Lepiej porozmawiać wcześniej z rektorem i dziekanem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:26:55

Zaległy rachunek z cyfry + i przedawnienie sprawy.

Czyli jeżeli doniosę iż jest to roszczenie przedawnione (pomijając czy zasadne), to nie będę musiał płacić? A czy można to zrobić tak iż zadzwonię do tej kancelarii i zgłoszę że jest już ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.24 9:23:25

Zagryzienie kota przez mojego psa.- co mi jako właścicielowi grozi?

Zapewne kara grzywny pana będzie czekać i tyle. Bo nie było szczucia z pańskiej strony, próbował pan powstrzymać psa. Nie stał pan bezczynnie. Ale równie dobrze jeżeli kot był bez pański, a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:20:19

Wysłałem monety okolicznościowe z okazji ME firmą kurierską OPEK ubezpieczona paczka zaginęła.

Wysłałem monety okolicznościowe z okazji ME firmą kurierską OPEK ubezpieczona paczka zaginęła. Czy nie należy mi się odszkodowanie. Firma kurierska powołuje się na zapis w regulaminie o wykluczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 4:12:32

Witam, Aktualnie jestem na zwolnieniu l4 i wypowiedzeniu za porozumieniu stron, mam pytanie czy w trakcie

Witam,
Aktualnie jestem na zwolnieniu l4 i wypowiedzeniu za porozumieniu stron, mam pytanie czy w trakcie zwolnienia moge podjechac do firmy w celu rozliczenia z posiadanych dokumentów, urzadzen czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 22:40:11

wspolnik w amerykanskiej firmie

Witam .Znajoma od ojca otrzymala firme w nowym yorku. Ta firme chce prowadzic ze mna jako wspolnik. Ona jest amerykanka
Jakie kroki musze poczac w Polsce aby wejsc w spolke w amerykanskiej firmie.? Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 19:51:21

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

CZYTELNA WERSJA


Witam wszystkich,
temat jest dosyc obszerny ale staralem sie wiekszosc strescic, mam nadzieje, ze jestem w odpowiednim dziale .

W dzisiejszych rolach glownych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.23 16:27:39

Równolegle z opłacaniem wszystkich składek we Francji opłacałem składki zdrowotne w Polsce. Jak

Równolegle z opłacaniem wszystkich składek we Francji opłacałem składki zdrowotne w Polsce. Jak się niedawno dowiedziałem, składki te były niepotrzebnie opłacane w ZUS.

W jaki sposób mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 16:25:13

Kupno drugiego mieszkania

Witam
Chciałbym kupić drugie mieszkanie. Aktualnie jestem bezrobotny (jakiś czas temu, musiałem zrezygnować z działalności gospodarczej). Nie mam gotówki na kupno drugiego mieszkania, stąd moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 15:55:17

Witam, Czy powinienem zapłacić do US podatek od oszczędności, które mam w banku za granicą? Dlaczego

Witam,
Czy powinienem zapłacić do US podatek od oszczędności, które mam w banku za granicą? Dlaczego nie muszę placić podatku od oszczedności w polkim banku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 14:16:53

Umowa zlecenia - składki zus

Pracujący na podstawie umowy zlecenie może wymagać od szefa, aby zapewnił mu bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Od wynagrodzenia, które wypłaca zleceniodawca, naliczane są składki ZUS. Pokrywa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.23 10:40:56

wstrzymane swiadczenie rodzinne przez pozew o alimenty

wstrzymane swiadczenie rodzinne przez pozew o alimenty zlozylam pozew o alimenty na dwoje dzieci do tej pory bylam w zwiazku z ich ojcem i otrzymywalam rodzinne ale z powodu tego ze zlozylam pozew rodzinne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.22 19:1:14

Dozór policyjny.

O tym zdecyduje sąd. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.22 15:58:11

Eksperymentowanie na kliencie młodych prawników.

To, że ktoś jest "do dupy" nie podlega karze. Na tej samej zasadzie trzebaby było wsadzać do więzienia głupków. Natomiast mogą odpowiadać za uchybienia, nierzetelności itp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.22 15:56:59

Odmowa sprzedaży środków antykoncepcyjnych, prezerwatyw i tabletek 72h w aptece.

Pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Zazwyczaj apteka chce zarobić, więc sprzedaje. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.22 15:54:39

Pseudotaksówkarze z pod Warszawy!! Uwaga na oszustów!!

Trzeba uważać, takich naciągaczy jest więcej. A sprawę zgłosić do zarządu lotniska, jeżeli to jeszcze jego teren. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.22 15:44:57

Nielegalne oprogramowanie GPS w samochodzie.

Ani Policja ani ITD nie sprawdzą tego "od tak", bo byłoby to przeszukanie samochodu a do tego potrzebne jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. Ale jeśli namierzy Cię firma, która jest producentem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.22 15:42:54

ksiegi wieczyste

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, to zapewne utrze nosa mądralom.

pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.22 13:57:5

Eksmisja z domu NIE będącego własnością wspólną małżonków

Witam,
Historia wygląda następująco: mój brat się rozwodzi. Obecnie mieszka z żoną i dziećmi w domu, który sam pobudował przed ślubem. Żona nie jest zameldowana w tym domu, nie ma praw do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.22 13:15:21

2012.9.22 11:51:45

Współmałżonek wniósł do sądu wniosek o obniżenie alimentów. Sąd chce ode mnie pit za ub. rok.

Współmałżonek wniósł do sądu wniosek o obniżenie alimentów. Sąd chce ode mnie pit za ub. rok. Czy ma do tego prawo? Ja ze sprawą alimentów współmałżonka nie chcę i nie mam nic wspólnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.22 10:9:30

Brak przesyłki od sprzedającego ze sklepu

Witam, ponad miesiąć temu zrobiłem przelew do sklepu który znalazłem na internecie jest to sklep z akcesoriami do samochodów, mailowałem z sprzedającym odnośnie ceny towaru i wysyłki (dodam że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.22 4:58:37

art. 33 kodeksu Pracy

Naczym polega art 33 kodeksu pracy jakie prawa ma zwolniony pracownik?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.21 16:28:44

Czasopismo

Witam, mam 22 lata na pewnej stronie internetowej zamówiłam bezpłatny biuletyn, nie było mnie w domu przez 2 miesiące, gdy wrociłam okazało się że dostałam bezpłatny biuletyn i następną część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.21 14:37:9

Programy lojalnościowe - nagrody dla klienta

Witam serdecznie. Proszę drogich forumowiczów o pomoc w nietypowej sprawie.
Prowadzę sklep internetowy i wdrożyłem ostatnio program lojalnościowy dla Klientów.
W skrócie: Klient kupuje u mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.21 11:28:13

Zdjęcie popełnienia wykroczenia może być dowodem?

Mam pytanie, jeżeli mam sąsiada który często pije, awanturuje się zanieczyszcza kamienice i jej okolice, to jak nagram go na komórkę to zostanie to uznane za dowód? Czy mogę takie rzeczy robić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.21 10:7:27

Stalking i reakcja policji.

Witam na portalu społecznościowym poznałem dziewczynę. Szybko okazało się że to szajbuska. Policja z Sekcji Kryminalnej nie za Bardzo współpracuje, cały czas słyszę że to trudne do wykrycia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.21 10:5:12

Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

Jeżeli zostałeś zatrzymany na posiadaniu niewielkiej ilości narkotyków, wówczas po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego zostaniesz zapytany, czy chcesz się dogadać z Prokuratorem, tzn. czy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.21 9:50:48

Wniosek o badania toksykologiczne

Jeżeli już coś to do prokuratury. Jednak czy część z tych środków nie będzie już nie do wykrycia? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.21 9:46:56

pogryzienie przez psa

Jeżeli pies został sprowokowany, miał prawo bronić się - zgadza się. Pies nie zaatakował sam z siebie tylko po wyrządzeniu krzywdy nie ważne czy świadomej czy nie. To zwierze nie człowiek. Musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.21 9:46:4

Groźba karalna - ściganie.

Na wniosek pokrzywdzonego, nie inaczej. Ile to trwa? trudno powiedzieć, zależy od sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.21 9:44:39

Pytanie o ENA. Europejski Nakaz Aresztowania.

Witam, w związku z pytaniem udzielam odpowiedzi ze tak, jak najbardziej ENA może mieć zastosowanie o którym napisano. Czyny które są w świetle prawa obowiązującego w państwie wydającym nakaz, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.21 9:43:49

NIELETNI, a odpowiedzialność karna.

Art. 10. § 1. Na zasadach określonych w tym kodeksie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu 17 lat.

Wobec nieletnich sąd rodzinny może udzielić upomnienia; zobowiązać do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.21 9:40:5

2012.9.21 9:37:42

czy żona musi płacić podatek w US od niedotrzymania warunku zameldowania pięciu lat, po roku od otrzymania

czy żona musi płacić podatek w US od niedotrzymania warunku zameldowania pięciu lat, po roku od otrzymania darowizny (dom+działka) dla domu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 20:14:30

Umowa o prace

Byłem zatrudniony na umowe o prace ta umowa była na pieć lat .Umowa miała wygasnać 30 . 12 . 2012 r. Nie stety nie dotrwałem do końca . Umowa została rozwiązana dnia 20.09. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 19:32:19

Czy ciocia może zapisać w darowiżnie ziemie wpisując jako siostrzeńcowi? Moim zdaniem to oszustwo!czy

Czy ciocia może zapisać w darowiżnie ziemie wpisując jako siostrzeńcowi? Moim zdaniem to oszustwo!czy się mylę? Proszę o odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 19:12:50

Chyba oszukała prawo!?

Chyba oszukała prawo!? Czy można ominąć prawo i ciocia może zapisać mojej siostry synowi ziemie jako siostrzeńcowi!? Moim zdaniem nie ale proszę o rade -siostra mówi ze tak . Pozdrawiam serdecznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 19:5:44

Budynek gospodarczy na zgłoszenie w rzeczywistości jest garażem samochodowym.

Budynek gospodarczy na zgłoszenie w rzeczywistości jest garażem samochodowym. Rozumiem że ewentualne zgłoszenie nalezy wystosować do wydziału budownictwa- ale jaka za to może być kara?
Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 16:18:49

Udostępnienie Informacji - poczta

Witam,
Mam pytanie czy istnieje możliwość otrzymania Informacji Dotyczących Logowań na pocztę (wp) bez wniosku z policji lub sądu.

Jeżeli tak proszę o podpowiedź jak mogę otrzymać takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 15:48:1

pismo procesowe - jak ma wyglądać?

Witam potrzebuje dowiedzieć się jak powinno wyglądać pismo procesowe ?

Proszę o wysłanie albo linka jakiegoś jeżeli ktoś wie gdzie coś takiego mogę znaleźć albo o napisanie tutaj tego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 10:4:22

Czym jest Obywatelska Karta Antykorupcyjna.

Witam. Ważna informacja najbardziej dla osób z własną działalnością gospodarczą. W wypadku żądania lub proponowania korzyści majątkowej (osobistej) oraz posiadania informacji o przestępstwie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.20 10:2:37

Wzrost VAT za kawę.

No jakby na to nie patrzeć to kawa jest towarem nie pierwszej ale drugiej potrzeby albo i trzeciej. Więc de facto to luxus więc za luxus się płaci. Niech drożeje lepiej żeby za to cukier staniał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:44:37

Pracownicy dostaną dodatkowe dni wolne w 2013 r.

Dobry pomysł. Niby powinniśmy pracować więcej żeby kraj ratować. Ale zaraz nam się skóra zżółci i oczy skośne się zrobią bo tyle tyramy drodzy rodacy w naszym życiu ze szkoda gadać. Uważam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:40:40

co to jest kredyt samochodowy?

O kredyt ?na samochód? może wnioskować osoba prywatna i osoba prawna, kredyt samochodowy można zaciągnąć również w walucie obcej. Okres kredytowania dla kredytu samochodowego wynosi nawet 10 lat. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:36:6

Sędzia i prokurator którzy chronili Amber Gold zostali ukarani.

Czy wobec pani prokurator będzie wszczęte jeszcze postępowanie o podejrzenie łapówkarstwa lub współdziałania z Prezesem Plichtą? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:27:47

Nowe dokumenty dla kierowców od 19 stycznia 2130 roku.

Nie, nie ma pan obowiązku. Wymieni je pan po okresie kiedy upłynie ważność pańskiego prawa jazdy. I naturalnie że pan ze nia zapłaci bo zawsze się ze nie płaci, nie ważne czy ta zmiana unijna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:22:45

Zmiany dla niepełnosprawnych.

Czyli z tego co widze to bardziej zmiany dla pracodawców, no ale faktycznie pilnowanie przestrzegania wpłat PFRON jest też w gesti pracownika ważne. To słuszna zmiana. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.20 9:21:34

kasacja wyroku - jazda pod wpływem alkoholu

Płacę na moją prawie byłą żonę alimenty w wysokości 1000 zł.Sprawa odbyła się bez mojego udziału,dowiedziałem się o płatności,kiedy to komornik zablokował moje konto,z tego co mi wiadomo,zawiadomienie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.9.20 8:31:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika