Forum prawne (strona 412)

Prawa 17 latki. Proszę o szybką odpowiedź! ;)

Witam.
Jakie prawa może mieć dziewczyna,która ukończyła 17 lat, jej rodzice mają ograniczoną władzę rodzicielską i stosują wobec niej przemoc psychiczną?
Czy może się od nich wyprowadzić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.30 20:25:48

PISTOLET WIATRÓWKA

Czy mogę mając skończone 18 lat chodzić z zabezpieczoną wiatrówką pistoletem, w kaburze po ulicy, w klubie, kinie, sklepie ? W końcu pozwolenie na wiatrówkę jest od lat 18 czy jest jakiś problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 18:20:14

presco windykacja

szykujemy reportaż o firmie windykacyjnej presco jak działa i oszukuje ludzi i naciaga za zapłate długów canal plusa ,co sa przedanione i niema żadnej podctawy prawnej do egzekwowania .masz taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 16:31:24

Udostępnianie darmowych programów a opłata za serwer

Witam!

Chciałbym założyć serwis informatyczny, który udostępniał by darmowe programy (freeware). Zakładając że będzie istnieć duża ilość użytkowników, chciałbym mieć jakoś pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 14:38:48

Komornik - zakwestionowanie postanowienia.

Witam.
Proszę o opinie, czy komornik może zakwestionować dokument POSTANOWIENIE wstrzymania wykonania zapłaty wobec złożenia wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu.
Czy może on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 13:18:57

Zbyt atrakcyjna cena domu (610 zł za 160 mkw)

Chodzi mi właśnie o to, że allegro ma włąsny regulamin. Na stronie aliornieruchomości.pl nie ma żadnego regulaminu. Stąd moje odmienne pytanie. Z tego co od znajomej słyszałęm: Koleś wystawił ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.30 11:56:39

Witam, Chcę wybudować budynek z drewna o powierzchni 6mx5.8m i wysokości ok 3.5m który będzie przeznaczony

Witam,
Chcę wybudować budynek z drewna o powierzchni 6mx5.8m i wysokości ok 3.5m który będzie przeznaczony w połowie na garaż a druga połowa będzie tylko zadaszona. To wszystko ma znajdować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 10:13:26

Ojciec chce alimenty chociaż sam zalega f.a

Mama rozwiodła się z ojcem jak miałem 5 lat a mój brat 6.Bił nas troje.Alimenty płacił fundusz a on unikał płacenia.Nigdy nie utrzymywał kontaktów z nami, nie widział nas na oczy.zawsze pił ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.30 10:10:50

Jestem rolnikiem posiadam grunty własne i współwłasność 1/2 które razem przekraczają 6.7 ha przeliczeniowe

Jestem rolnikiem posiadam grunty własne i współwłasność 1/2 które razem przekraczają 6.7 ha przeliczeniowe czy muszę płacić składkę zdrowotną teraz płacę ja i współwłaściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 9:28:5

ojciec sie nade mną znęca, co robić ?

Witaj!
Mam podobny problem, tylko że ja nie jestem pełnoletnia.
Te nagrania to bardzo dobry pomysł. Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej się wyprowadzić (wiem że łatwo się mówi), ale chociażby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.29 21:20:45

Wieloletnie znęcanie się psychiczne nad dzieckiem! Pomocy!

Witam!
Mam bardzo poważny problem i nie wiem już gdzie szukać pomocy!
A mianowicie.
Moja znajoma jest ofiarą przemocy w rodzinie. Jest to przemoc dość nietypowa, ponieważ ma ona pięcioro ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.29 21:7:2

PAŁKA TELESKOPOWA

UWAGA PROSZĘ NIE CZYTAĆ TEGO CO WYŻEJ JEST NAPISANE, tu jest adnotacja, ponieważ pare rzeczy źle sie wkleiło.


Witam, ostatnio zostałem napadnięty przez 3 agresorów. Jeden z nich miał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.29 15:24:17

[PRAWO JAZDY] jazda bez niego

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, co grozi osobie, która będzie jeździć samochodem pomimo zabranego prawa jazdy (zabrane zostało z powodu jazdy pod wpływem alkoholu).
Ja szukałem tego, ale neistety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.29 15:0:40

Witam. miałem wypadek na motorze, była to wina silnika który oddałem na gwarancje uznali mi gwarancje

Witam. miałem wypadek na motorze, była to wina silnika który oddałem na gwarancje uznali mi gwarancje i zrobili silnik. Czy moge sie domagać o zwrot pieniedzy za: wysyłke silnika, uszkodzone części ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.29 14:11:8

cz należy sie zwrot pieniedzy

cz należy sie zwrot pieniedzy Witam. miałem wypadek na motorze, była to wina silnika który oddałem na gwarancje uznali mi gwarancje i zrobili silnik. Czy moge sie domagać o zwrot pieniedzy za: wysyłke ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.29 14:9:21

działka budowlana

[cytat]

Witam serdecznie.pytanie moje jest następujące:
Kilka miesięcy zawarłem przed wstępną umowę oczywiście u notariusza kupna działki budowlanej przy której na umowie było spłacenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.29 11:33:30

witam oddałam rolki do exi sportu do reklamacji i exi sport się zlikwidował, a ja nie mam ani rolek

witam
oddałam rolki do exi sportu do reklamacji i exi sport się zlikwidował, a ja nie mam ani rolek ani pieniędzy, rzecznik kazał pisać do krs kto jest likwidatorem spółki i zwrócić się do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 22:36:47

Wyrok w sprawie alimentów - prosta sprawa.

Witam.
Postanowieniem sądu obowiązek alimentacyjny biologicznego ojca wobec mojego syna wygasł 1 września. Czy to oznacza że ostatnie alimenty w tym przypadku powinny zostać wypłacone tylko za ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.28 20:48:39

Odmowa wypłacenia odszkodowania

Jakiś czas temu doszło do otarcia dwóch pojazdów nie z mojej winy.Mój samochod stał natomiast sprawca omijal mnie. Spisaliśmy oświadczenie że sprawca przyznaje się do uszkodzenia mojego pojazdu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 16:26:40

ubezpieczenie dziecka...

Witam Was
Pomóżcie mi w pewnej kwestii...
Od ponad 3 lat jestem zarejestrowana w UP tzn byłam ;)
2 razy mnie wyrejestrowano z powodu braku przyjęcia oferty pracy.Dla sprostowania -byłam zarejestrowana ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.28 15:6:11

Poybawienie praw do testamentu

Witam. Mam problem, dzisiaj dostalem pisamo z sadu ze siostra chce mnie pozbawic prawa do testamentu po zmarlej matce. Jako powod podala ze nie odwiedzalem matki. za to siostra duza kwote co miesiac miala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 14:45:47

rozwod i alimenty!!!

witam, 4 lutego wyszlam za maz , 2 tyg po slubie moj maz spowrotem zamiesszkal z mama,mieszkalam sama, ja nie pracuje, biorac slub bylam w ciazy maz nie dawal mi pieniedzy nie interesowal sie mna, gdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 12:51:57

Dwie rodziny w jednym domu i wynikające z tego problemy.

Bez urazy, ale nie moge dojsc czy to jest telenowela czy problem prawny ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 11:47:8

Śledztwo w sprawie Amber Gold - przedłużenie śledztwa.

Prokuratura okręgowa w gdańsku przedłużyła śledztwo w sprawie Amber Gold aż do dnia 28 grudnia obecnego roku. Wszystko przez ogrom osób pokrzywdzonych oraz ilość dokumentów które te wysłały. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 10:16:22

Wniosek o wydanie paszportu

Projekt nowelizacji ustawy o dokumentach paszportowych ma w planach zmiany, dzięki który wniosek o wydanie paszportu będzie można składać w dowolnym urzędzie wojewódzkim. A nie tak jak obecnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.28 10:7:6

Potwierdzenie spłaty zadłużenia

zadzwoń a najlepiej napisz polecony do firmy która sprawę skierowała do windykacji o potwierdzenia spłaty zadłużenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.28 10:6:6

Referencje zdobywane przez headhuntera.

Oczywiście że można odmówić, i sam też bym odmówił, jak taki headhunter to niech te pracę weźmie na siebie. Ale fakt jest taki że nic z tym nie zrobisz jak cię nie przyjmą i wątpliwe że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:50:20

Zmiany w prawie jazdy - dodatkowe egzaminy z pierwszej pomocy obowiązkowe.

To bardzo dobra zmiana by była. Niestety umiejętności polskich kierowców w pomocy albo są mierne albo jakiś strach przed ich wykorzystaniem zawsze bierze góre w nich. Jestem jak nabardziej za taką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:46:30

AUTOCASCO

Czas na odstąpienie od umowy directowej to 30 dni z tego co pamietam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:44:33

Pracownik, który odchodzi z firmy z dnia na dzień.

To pytanie do prawnika, tylko szkoda że nikt nic nie odpowiada z nich . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:43:58

Szykuje się podwyżka akcyzy na papierosy

Jak to usuwają mentole?!?!?! masakra jakaś... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:43:23

nowa ulga podatkowa 2013

Tak, a ja już czytałem że nawet jak tylko 5% osób z teog skorzysta to rząs traci 3,5 mln zł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:41:57

zmiany w ulgach podatkowych

No to teraz czekamy co zostanie a co nie. Ale pewne jest to że akurat to dla artystów to przejdzie jak nic, moim zdaniem troche populistyczne, ale zostawie sie ulgi dla rodzin, i słusznie. Internetową ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.28 9:30:15

jak pozbyć się egzekucji komorniczej

można zastosować art. 883 par.2 (

Art. 883. § 1. Zajęcie jest dokonane z chwilą doręczenia wezwania dłużnikowi zajętej wierzytelności.

§ 2. Jednakże dłużnik może żądać umorzenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.28 6:55:51

Zwrócony towar - brak zwrotu pieniędzy

Witam

W czerwcu tego roku dokonałem zakupu na Allegro - silnik do skutera.
Jeszcze przed zakupem umówiłem się ze sprzedawcą telefonicznie, że jak w silniku będą luzy na łożyskach wału - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.28 3:23:55

Pomoc z informatyki dla studentów

Oferuję pomoc przy praktycznych pracach zaliczeniowych z informatyki.

Zakres przyjmowanych zleceń obejmuje m.in.:
- pisanie programów komputerowych,
- tworzenie stron internetowych,
- obróbkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 23:30:29

proszę o pomoc windykacja

Mam do Państwa pytanie:
w listopadzie roku 2000 wziełam z banku debet w wysokośći 500 zł.
we wrześniu 2003 roku otrzymałam od Komornika Sądowego postanowienie o
zawiezeniu postępowania egzekucyjnego.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 18:10:19

Witam. Moja 73 letnia matka, wychowuje swoją 11 letnią wnuczkę, w ramach rodziny zastępczej. Niedługo

Witam. Moja 73 letnia matka, wychowuje swoją 11 letnią wnuczkę, w ramach rodziny zastępczej. Niedługo mama ma przejść poważną operację i przed zabiegiem, chce przepisać na mnie mieszkanie. Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 17:23:8

zameldowanie a zgoda współwłaściciela

zameldowanie a zgoda współwłaściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 13:4:38

Dzienny opiekun - kto może założyć domowe przedszkole.

Witam. Mam zrobione kursy z animacji czasu, mam papiery wychowawcy kolonijnego. Ogólnie jestem osoba pracującą ale raczej chce pomyśleć o czymś swoim. Pomyślałem o domowym przedszkolu, dziennym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 10:5:53

Klęska Laty - sensacja czy rzecz do przewidzenia?

Witam mam takie pytanie. Wiele osób po ostatnim ogłuszeniu że Grzegorz Lato nie dostał rekomendacji minimalnych 15 głosów aby ubiegać się o fotel prezesa, określiło to mianem sensacji. Pytam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 10:2:44

Spadek produkcji wieprzowiny na światowym rynku.

Rekordowo wielka susza w stanach i rosyji spowodowało znaczny spadek produkcji wieprzowiny na światowym rynku. W wyniku suszy, słabych zbiorów pasz, rolnicy ograniczają liczbę stada, przez co cena ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 9:54:49

rachunki i komornicy

1)W 1998r nie zapłaciłem rachunku za telefon kom. Dług został sprzedany i dziś firma która kupiła dług(w 1999r) żąda spłaty czy mają podstawy, aby nasłać komornika?
2)Nie wiem za co komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.27 9:44:49

Pozbawienia władzy rodzicielskiej.

http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/kiedy-rodzice-zostana-pozbawieni-wladzy-rodzicielskiej.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.27 9:42:19

Co to jest spółka cicha?

Osoby tworzące spółki ciche stosować się muszą do tzw. przepisów ogólnych, które siłą rzeczy nie są w stanie odnieść się do szczególnych przypadków, mogących zajść w takich spółkach. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.27 9:41:13

Więcej władzy dla kanara

Sporo pan spał, bo to prawo dla kanara obowiązuje już od roku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.27 9:38:7

Odpowiedzialność za nie swoje długi

Jak nie żyrowali to nic im nie grozi. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.27 9:37:34

2012.9.27 9:37:7

Koniec Wiz dla Polaków do USA

zgadza się, kiełbasa ładnie pachnie ale to murzym z białego domu ją trzyma, i to on ją zje, nie piesek komorowski. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.27 9:36:25

Losowanie OFE

nie no jak już cię raz wylosowano to na całe życie, albo dopóki sma nie zmienisz ze swojej inicjatywy zdaje się. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.27 9:35:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika