Forum prawne (strona 413)

Czy można zerwać umowę o dzieło przed rozpoczęciem pracy? Zdaje sobie sprawe z tego że umowę

Czy można zerwać umowę o dzieło przed rozpoczęciem pracy?


Zdaje sobie sprawe z tego że umowę o dzieło nie obejmuje kodeks pracy. Ja podpisałam dzisiaj taką umowę ze szkołą jezykową (kurs ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 22:38:37

Czy można zerwać umowę o dzieło przed rozpoczęciem pracy?

Czy można zerwać umowę o dzieło przed rozpoczęciem pracy?

Witam,

Zdaje sobie sprawe z tego że umowę o dzieło nie obejmuje kodeks pracy. Ja podpisałam dzisiaj taką umowę ze szkołą jezykową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 22:37:7

Zameldowanie w mieszkaniu przy braku podziału fizycznego kamienicy.

Witam, chciałam prosić o poradę w następującej sprawie;
Mój ojciec jest właścicielem ułamka kamienicy (1/6). Kamienica nie ma podziału fizycznego. Do tej pory ojciec wynajmował komuś mieszkanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 20:31:30

Interpretacja Vat od sprzedaży działek budowlanych

Witam serdecznie, jestem właścicielem kilku działek budowlanych ( dziedziczenie ) . Nie chciałbym przy sprzedaży

zapłacić podatku VAT. Wysłałem prośbe o interpretacje do Izby Skarbowej. Dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 13:46:31

Czy spółka z o.o. może posługiwać się decyzją z urzędu marszałkowskiego wystawioną na firmę

Czy spółka z o.o. może posługiwać się decyzją z urzędu marszałkowskiego wystawioną na firmę jednoosobową? Prowadzę jednoosobową działalność na którą mam decyzję Urzędu Marszałkowskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 11:14:27

Spłata należności

Witam, mam pytanie odnośnie potwierdzenia spłaty długu.. Czy jest jakieś prawo które mówi, że po spłacie długu w firmie windykacyjnej np.INTRUM JUSTITIA ta firma musi mi wysłać pismo potwierdzające ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 10:37:38

Uwaga, zmiany w elektronicznym postępowaniu upominawczym!!

Celem proponowanych założeń jest głównie stworzenie ram prawnych, które mają umożliwić wprowadzanie zinformatyzowanych postępowań sądowych. Zmianami będą umożliwienie powodowi złożenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 9:56:13

Nowy program szkolenie straży miejskiej.

Projekt nowelizacji trafił jak narazie do konsultacji. Poszerzony zostanie łącznie o cał5, 5 godzin. Kandydaci na SM\'sów odbędą nowe szkolenia z zarządzania kryzysowego, nowe szkolenia obejmujące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 9:47:19

Uposażenie poselskie - kiedy moze wzrosnąć.

Mam takie pytanie. Posłowie jako tacy to pracownicy sejmu. Czyli uposażenie to ich pensja tak jakby. Mam pytanie, kiedy i kto może zadecydować iż uposażenie poselskie może wynieść więcej lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 9:35:14

Z nowym rokiem wzrosną płace minimalne!!

Szaleństwo.... na co my to wydamy.... tyle pieniędzy.... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:31:0

Zarobki prezesów Amber Gold ujawnione.

No właśnie, bo to nie jest sprawa 2 osób. To jest sprawa całej siatki która im pomagała i która stała za Plichtą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:30:28

Amber Gold dostanie zwrot od fiskusa.

I dobrze to wina rządu, więc trzeba im zabrać pieniądze, a środki oderbane zostaną zgarniete przez syndyka który ma wypłącac ofiarom spółki ich oszczędności. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:29:34

NSR jako forma dorobienia przez obywatela?

Brakuje 10 tys. osób w NSR. Tak więc możliwe że NSR w ogóle upadnie jako takie.
Ale fakt jest taki że wiele osób próbuje właśnie tak dorobić, małymi dopłatami od
NSR. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:28:16

Dywidenda rzeczowa

Witam, tak należy tak to rozumieć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:27:7

Kiedy można dokonać umownego podziału majątku wspólnego?

Przepisy nie zabraniają małżonkom czy byłym małżonkom dokonania umownego podziału majątku. Przeniesienie własności niektórych przedmiotów wymaga zachowania szczególnej formy i obecności notariusza, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.26 9:26:19

książki, skrypty, kodeksy 1, 2 rok prawa UWr

1 rok:
Prawo Rzymskie, K. Kolańczyk
Prawo Rzymskie, E. Szymoszek, I. Żeber
Polskie Prawo Konstytucyjne, zarys wykładu, L. Garlicki (2 sztuki)
Wstęp do Prawoznawska, Z. Pulka, S. Kaźmierczyk
Komentarz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.26 0:36:48

Piwo na rowerze - Ważne

Witam. Przydażyła mi się dziś bardzo nieprzyjemna sytuacja. Głupio zrobiłem i jadąc na rowerze (publiczna ale rzadko jeżdzoną drogą) piłem piwo (Perłe Summer). Mam 17 lat. Zatrzymała mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 22:14:6

Nie odwieszenie warunkowego umorzenia sprawy

Nie odwieszenie warunkowego umorzenia sprawy Witam,
Dwa lata temu zostałam przyłapana na kradzieży butów o wartości 264 zł, za co dostałam warunkowe umorzenie postępowania na okres próby 1 roku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 22:7:20

Darowizna od szwagra

Może tak wizyta w Urzędzie Skarbowym coś wyjaśni. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 21:59:54

Co robić? Proszę o pomoc!

Jesteśmy małżeństwem od blisko 8 lat, mamy 4 letnie dziecko. Mąż jest maminsynkiem, czego nie mogę już dłużej znosić. Oeszłabym już dawno, ale powstrzymuje mnie moja sytuacja materialna i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.25 16:3:40

Kogo zalicza się do grupy podatkowej zero?

Małżonek, zstępni, wstępni, pasierb, rodzeństwo, ojczym i macocha. Pod warunkiem jednak, że złożone zostanie zeznanie SD-Z2 w terminie sześciu miesięcy od daty otrzymania darowizny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 12:27:57

Oszustwo podatkowe 2012 - gdzie to mogę zgłosić?

Oszustwa podatkowe zgłasza się w urzędach skarbowych. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.25 12:22:19

Jak odzyskać Vat

Mąż dostał zlecenie na wykonanie budowy, nie podpisał umowy tylko umówił się na słowo. Osoba zlecająca powiedziała że jeśli założymy działalność i wystawimy fakturę będziemy mogli doliczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 11:40:6

Porada prawna

Raczej tutaj nie dostnaie pani dobrej odpowiedzi, to nie pytanie na forum ale bardziej pytanie do prawnika związane z poradą prawną online. tutaj link https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 11:8:44

zaswiadczenie z mopsu

możesz napisac prośbę do mopsu gdzie jesteś zameldowana o przeslanie ci takiego zaświadczenia że nie pobierasz zasiłków tam w starym mopsie i podaj adres zamieszkania gdzie ci maja przesłac i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 11:3:43

wyższe kary dla podatników

W przyszłym roku wzrosną grzywny za wykroczenia i przestępstwa wymierzane w postępowaniu karnym i skarbowym. Jest to efekt powiązania ich z płacą minimalną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 10:44:22

timesharing

Timesharing to szczególny rodzaje korzystania z budynków mieszkalnych lub ich części dla celów głównie turystycznych. Ideą i główną istotą timesharingu jest uzyskanie prawa do korzystania z ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.25 10:43:31

podatek od czynności cywilnoprawnych

Czy można odzyskać wpłacony podatek od czynności cywilnoprawnych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 10:21:2

Państwo prawa?

Proszę opomoc w sprawie fałszerstwa testamentu biegły grafolog wydał 2 opinie różniące się o 180stopni czy kwestionować iż biegły w moim mniemaniu stracił wiarygodność , czy ma znaczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 10:2:35

odpisy z weksla

Ogólnie rzecz biorąc to każdy posiadacz wekslu ma prawo sporządzenia z niego odpisów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 10:2:3

Wysokość udziału kapitałowego wspólników

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych udział kapitałowy wspólnika odpowiada wartości rzeczywiście wniesionego wkładu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:59:1

Wszyscy wspólnicy mają równe prawa w spółce?

Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie stanowi inaczej, wspólnicy mają równe prawa i obowiązki w spółce. Jednak w przypadku gdy umowa spółki przewiduje udziały o szczególnych uprawnieniach, uprawnienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:56:48

Toalety dla niepełnosprawnych w galeriach handlowych.

O kurcze, to jest mega jazda. A toalety dla pełnosprawnych się nie brudzą? A tam nie może być kradzieży - mydła, papieru, desek klozetowych? A tam bezdomni nie mogą koczować? Do gazety iść, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:55:28

List ministrów nauki i pracy do Polskich Uczelni.

Ja tam nie wiem czy mi to akurat pomoże że ministrowie napiszą do uczelni, bo wiem jak działają uczelnie wewnątrz. Degrengolada i dekadencja. Jestem zapisana do biura karier od roku, i od roku nawet ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:54:13

Jak odwołać testament?

Bardzo prosta sprawa. Wystarczy albo sporządzić nowy testament i wówczas tamten traci ważność. Mozna również na starym testamencie napisać iż jest on już nieważny, przekreślić go lub zniszczyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:52:35

Prywatne rozmowy przez służbowy telefon.

Bilingi drogi panie, bilingi. Co więcej będzie to wtedy opodatkowane chyba nawet na koszt pana. Ale tutaj nie mam pewności. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:48:34

Kiedy następuje przedawnienie niezapłaconego rachunku.

po 3 latach z tego co ja wiem, a wydaje mi się że wiem dobrze, zresztą ostatnio ktoś pisał coś podobnego na forum i było 3 lata. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.25 9:46:31

Ekspres do kawy sprawny a jednak uszkodzony !!!

Witam

Kupiłam na allegro używany ekspres do kawy o dosyć sporej wartosci 1500zł.

Na aukcji napisane było 100% sprawny.

Pani sprzedajaca twierdziła , ze sprzedaje ekspres w bardzo dobrym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.25 0:4:43

Nietypowa umowa

Witam

Nie znam sie na prawie, wiec prosze o pomoc.
Pracuje w firmie 2 lata, dostalam 1 wrzesnia umowe o prace na czas nieokreslony. Pracodawcy zal bylo ze placi mi sporo za nadgodziny- jestem na stanowisku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 18:21:47

Renta rodzinna z Niemiec, a zaoczna szkoła policealna...

W niedługim czasie zamierzam podjąć naukę w zaocznej szkole policealnej. Chciałbym się dowiedzieć, jak to będzie wyglądało z rentą po ojcu, który zmarł kilka lat temu? Czy w Deutsche Rentenversicherung ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.24 17:1:33

Niepodpisana umowa a wypowiedzenie za porozumieniem stron?

Niepodpisana umowa a wypowiedzenie za porozumieniem stron? od 03.09 bylem pracownikiem pewnej firmy do dnia dzisiejszego czyli 24.09 nie otrzymalem umowy do podpisania. Dzis 24.09 poszedlem zlozyc podanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 16:32:20

wypowiedzenie a odprawa

W połowie września br w firmie, w której obecnie pracuję została przekazana informacja Zarządu (pisemna) o zmianie zasad wynagradzania - zmniejszenie o 20%, co wiąże się ze zmiana umów, a w przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 16:18:44

i co dalej???

Witam!
mam pytanie dotyczące uniewaznienia małżeństwa. własnie jestem w trakcie sprawy . Zostali przesłuchani swiadkowie z obu stron . Bardzo mnie ciekawi co teraz bedzie . na co mam czekać ? czy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.24 15:21:53

droga w działce

Witam
Moja mama ma problem z działką. Jest na niej bowiem wytyczona droga według planów sprzed paru lat. Dostała wz jednaj z zastrzeżeniem że podczas budowy odstąpi miejsce na tą drogę ( pół ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 14:32:57

Jak zamknąć budżet bez zwiększenia podatków.

Jestem za tym, żeby oszczędności zacząć wprowadzać zaczynając od góry. Zmniejszyć ilość pracowników administracji i tak te panie siedzą i nic nie robią a jak chcesz coś załatwić to do ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.24 14:19:3

Debata gospodarcza PiS.

Po co cała ta farsa z debatą gospodarcza realizowaną przez PiS. Przecież od radu widać że to zapowiada się znowu teatr jednego aktora, bez dwóch zdań. Debata bez Balcerowicza?! A może to faktycznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 10:27:8

PGE musi zapłacić 432 mln kary.

Spółka PGE zgodnie z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego Międzynarodowego Centrum Arbitrażowego przy Austriackiej Izbie Handlowej w Wiedniu musi zapłacic rzecz Alpiq Holding Ltd. tylko 432 mln zł. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.24 10:18:53

Skarga na postępowanie policji

W każdej komendzie z reguły w poniedziałki, przyjmuje komendant wnioski skargi na działanie koemndy i funkcjonariuszy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:35:0

Podejrzenie o kradzież benzyny.

Chory kraj. Ale nie znaleźli przy nim wężyka nawet do spuszczania??
Zawsze może być podejrzenie o popełnienie wykroczenia przecież!!
To jak ktoś zginie i ktoś dwie ulice dalej stoi z okrwawionym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:34:18

PRaca jako Praktykant.

Niech pan przejży sobie kodeks pracy i praca nieletniego. tam ma pan wszystko napisane. Czasami trzeba się wysilić i poszukać samemu.
http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeksy/kodeks-pracy/ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.24 9:32:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika