Forum prawne (strona 411)

Umowa słowna na odległość - miał ktoś z czymś takim do czynienia?

Witam. Chodzi mi tutaj o kogoś kto już miał do czynienia z tego typu sprawą.
Jak wygląda sprawa zawierania takiej umowy? Czy takie rozmowy można nagrywać aby je potwierdzić czy nie? Czy można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.3 10:8:10

Zwrot opłaty od pozwu - 2012.

Witam,
Złożyłam do Sądu Rejonowego w Krakowie pozew cywilny o wydanie nakazu zapłaty w trybie uproszczonym, opłata od pozwu jaką uiściłam to 400 zł. Mam już klauzule wykonalności. Jednak zamiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.3 10:5:7

Wypłata odszkodowania w wypadku drogowym - jaki jest termin,

Art. 14. 1. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.3 9:45:21

Komu należy się mieszkanie po rozwodzie?

Sprawa troche bardziej skomplikowana. Nie wiem czy nie lepiej wziąć poradę prawną choćby ze strony na ktorej jest to forum. https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/
Mieszkanie było pana jeszcze przed ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.3 9:29:19

Okres zalegania z czynszem i wypowiedzenie.

Z opisanej sytuacji wynika, że dłużnik wskazał w tytule przelewu, jaki dług chce zapłacić. Pytanie co z kaucją zapłacił ją czy nie? Zgodnie z art. 11 ust.1 ustawy o ochronie praw lokatorów, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.3 9:24:48

Termin załatwienia sprawy administracyjnej.

Jaka sprawa dokładnie? Skoro może pan napisać wątek to proszę napisać też o co chodzi dokładnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.3 9:20:27

2012.10.3 9:16:4

Jesienne Expose premiera Tuska.

A nie jest tak że to jest jedno z dwóch expose jeszcze w tym roku, bo Tusk się nie zmieści z wszystkimi obietnicami i groźbami? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.3 9:14:5

Czy szafka gazowa to część instalacji gazowej?

Czy szafka gazowa to część instalacji gazowej? Zwracam się z pytaniem dotyczącym definicji "instalacji gazowej". Chciałem zapytać czy szafka w której znajduje się gazomierz jest częścią instalacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 20:30:28

Witam. Mam pytanie. Otóż mam 16 lat i jestem narzeczona. Chcemy z narzeczonym wziąć ślub w wakacje.

Witam. Mam pytanie. Otóż mam 16 lat i jestem narzeczona. Chcemy z narzeczonym wziąć ślub w wakacje. Ile czasu trwa załatwianie tego i co zrobić by to było możliwe ? Co wtedy gdy rodzice nie dadzą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 18:30:28

"Anulowanie" porozumienia stron - groźba? + posługiwanie się cudzymi danymi w mailu

Witam wszystkich!

Z góry przepraszam, jeśli mylę działy ale ten wydawał mi się najbardziej odpowiedni.

Od początku: pracowałem prawie 2 lata w firmie X, zatrudniony na podstawie umowy o pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 16:56:31

Odszkodowanie po wypadku śmiertelnym ( ubiegający musi przedstawić stan majątkowy)

Niedawno członkowie mojej rodziny założyli sprawę o odszkodowanie za wypadek śmiertelny członka rodziny.
Sporawą zajęła się firma ubezpieczeniowa która za wygranie sprawy otrzymuje 20% wartości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 15:46:10

wodociąg na prywatnej działce

Witam, Przez teren mojej prywatnej działki przebiega wodociąg. W tym miejscu chce postawić budynek a rura mi to uniemożliwia. Właścicielem tej rury jest urząd gminy, której nie chce usunąć, twierdząc, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 13:14:44

Mieszkanie u narzeczonego bez zgody najemcy

Witam. Mam problem. Od 8 lat mieszkamy z naszą wspólną córką u mojego narzeczonego,który jest zameldowany w mieszkaniu komunalnym gdzie umowa najmu jest sporządzona na jego siostrę. Do tej pory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 11:26:3

zgłoszenie zamieszkania nowych lokatorów

Witam serdecznie mam pytanie, zamieszkałam 3 tygodnie temu w mieszkaniu brata mojej mamy - spółdzielcze lokatorskie (nie wykupione)Wujek od ponad 20 lat przebywa za granicą, nie interesuje się mieszkaniem.
Przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 11:12:13

Eksmisja lokatora, nie płacącego czynszu.

Jeden z lokatorów kamienicy gdzie mieszkam nie płaci czynszu od wielu miesiecy sporadycznie zapłaci za dany miesiac i żadko płaci za media, które prawie całe wakacje miał odciete. Osoba nadużywa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 10:9:25

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC samochodu?

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC samochodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 10:2:58

Odmowa wypłaty odszkodowania - OC 2012.

Heja, proszę powiedzcie mi jakie działania podejmuje zakład ubezpieczeniowy, jeżeli odmawia wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 9:59:42

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury.
Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza się powyższe postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Chodziło o przestępstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.2 9:53:5

Zawalenie ściany domu na robotnika.

Za akcję obciążanie mieć nie będziesz. Ale zapewne będzie lipa za rozbiórkę bez pozwolenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:41:27

zatrudnienie jako kontroler biletów.

Tak musisz mieć zaświadczenie że jesteś skończonym Bu***c*** em i wtedy masz robote do ręki. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:40:36

Darmowe studia dzienne - w każdym wieku?

Też mi się tak wydaje, tzn jestem prawie pewien. Prawie bo nigdy nie jestem pewien na 100%. ALe pierwsze studia wydają się naturalnie darmowe, o ile isę na nie dostaniemy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:39:39

Zniżki studenckie powyżej 26 roku życia.

No jestem bardzo ciekaw co ta znajoma znalazła. Ale nie wiem czy miasto nie ustala osobno sowich zasad. Tak jak np. z miejscami dozwolonymi do spożywania alkoholu. Miasto może rozszerzyć obszar który ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:36:55

Walka ze Spamem.

Zgodnie z art. 24 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny -w wysokości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:34:52

Alimenty - podatek.

ALimenty z tego co kojarze są bez podatku, tzn są nie opodatkowane ale naturalnie są jakieś wyjatki. Ale tak jak piszę wyjątki. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:29:4

2012.10.2 9:28:29

Rodzice płacą za utrzymanie dorosłego dziecka.

To coś ala alimenty na dziecko. Tylko że można łatwo udowodnić że dziecko może tylko nie chce pracować i dziękuje cześć nic nie dostanie,. Żeby otrzymywać alimenty jako pełnoletni to trzeba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:26:0

Akcja STOP 18!!

No to będą kary i koniec akcji. z której jak widać zrezygnowała nawet policja.
Ale gdyby akcji nie robiły koncerny tylko ktos innny nie zwiazany inny to nie uważałbym że akcja jest zła. Bo powinno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.2 9:24:45

Wpłacenie pieniędzy za grzywnę osoby która jej nie zapłaciła

Witam,

Sytuacja wygląda następująco - kolega nie zapłacił grzywny, został zatrzymany i przeliczono mu ją na stawkę 20zł/dzień aresztu. Dzwonił do mnie z prośbą o wpłatę - ok, problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 22:44:49

Proszę o poradę w jaki sposób dobrze rozwiązać tą sytuację..!

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum. I sprawa mnie osobiście nie dotyczy, no może pośrednio, ale mojego faceta.
Otóż ma córkę (niecałe 2 latka) z dziewczyna, z którą się rozstał przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 22:35:26

Czy zakup samochodu (nowego), ma wpływ na podniesienie alimentów;tzn. że sąd potraktuje to jako iż

Czy zakup samochodu (nowego), ma wpływ na podniesienie alimentów;tzn. że sąd potraktuje to jako iż stać jest ojca na zakup auta czyli można podnieść alimenty. dziękuję za pomoc, odpowiedż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 19:34:22

Czy jest szansa na nieplacenie alimentow dla zony?

Witam
Opowiem to wskrucie bo prawie 4 lata malzenstwa opisac w kilku zdaniach sie nie da.
Tak jak wyzej napisalem jestem w zwiazku malzenkim od prawie 4 lat, ale przez ostatnie 2,5 roku to malzenstwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 16:51:24

witam TBS zarządzał kamienicą która popadła w ruinę, następnie ją rozebrał bez powiadomienia

witam
TBS zarządzał kamienicą która popadła w ruinę, następnie ją rozebrał bez powiadomienia właścicieli, czy działał zgodnie z prawem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 15:48:46

Witam, mam pytanie czy istneje jakiś przepis odnoszący sie odległośc pakowanych pojazdów przed

Witam,
mam pytanie czy istneje jakiś przepis odnoszący sie odległośc pakowanych pojazdów przed blokiem na parkingu wspomne ze blok jest z 1966 roku a parking nie posiada drogi ewakuacyjnej gdyż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 15:38:2

Problem z kaucją za mieszkanie

Dzień dobry
Oddałem wynajmowane mieszkanie właścicielce. Przed oddaniem mieszkanie pomalowałem i umyłem, jednak właścicielka podczas odbioru wynajęła malarza, który stwierdził, że trzeba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 14:35:34

mam 4 letnią córkę i jestem po rozwodzie rok czasu córka od poczatku mieszka ze mną ok. 20 km od

mam 4 letnią córkę i jestem po rozwodzie rok czasu córka od poczatku mieszka ze mną ok. 20 km od jej taty mamy takie sama prawea do niej były maz chce aby teraz dziecko mieszkało u niego bo moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 14:32:18

Pełnomocnictwo w działalnosci gospodarczej

Witam,

Obecnie wyjeżdżam za granicę i chce udzielić pełnomocnitwa do zastępowania mnie przez ten czas pracownikowi w mojej firmie.
Jak takie pełnomocnictwo powinno wyglądać? Czy jest jakiś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 13:44:26

Miejsca parkingowe w garażu wielostanowiskowym

Miejsca parkingowe w garażu wielostanowiskowym Chciałbym dowiedzieć się czy deweloper sprzedając mi miejsca w garażu wielostanowiskowym naruszył zapis występujący w par. 104. ust.3 Rozporządzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 12:1:31

ja wyjasnic rozbieznosci w pozwie (Sąd pracy)

Witam,
Złożyłem pozew do sądu pracy na zwyklej kartce papieru przeciw pracodawcy ktory nie wyplacil mi wynagrodzenia, sąd jednak poprosil o uzupelnienie pozwu na formularzu P, tak więc zrobiłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 11:19:41

Transze dla Grecji potrwają jeszcze 8 lat.

Peer Steinbrueck z partii opozycyjnej SPD z Niemiec, iż :\"Grecja nie będzie w stanie przez najbliższych siedem do ośmiu lat pożyczać pieniędzy na rynku kapitałowym\". Nieoficjalnie zapowiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.1 10:40:12

Niedługo znikną zupełnie papierosy mentholowe.

Z którym rokiem dokładnie miałyby zniknąć? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:27:42

Poczta polska traci monopol w 2013 roku.

I słusznie, konkurencyjność nie dość że nie znacznie ale zniży ceny, to jeszcze przyspieszy działanie poczty. Bo obecnie to jest porażka i żenada. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:27:17

Zakaz puszczania lampionów - zagrożenie pożarowe.

O kurczę, a czy tak puszczane lampiony wywołały pożar? Tzn czy jest to dokładnie potwierdzone, i ile takich pożarów rok temu stwierdzono. Czy ktoś ma dostęp do takich statystyk? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:25:39

Obecne poparcie w wyborach prezydenkich.

Szczerze nie wyobrażam sobie żeby drugi złodziej księżyca miał być prezydentem. Chyba byłabym skołowana, bo to jakby zombie było prezydentem. Uważam że prezydent to i tak mało znacząca persona, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:24:23

Podatek antykryzysowy

Suma minimalna wynosi 0.05% tak? Chodzi mi o minimalną możliwą podwyżkę.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:19:35

bank - parabank

Boże. Dopiero co były piramidy, a on chce z powrotem do Egiptu nas sprowadzić.
Widać od razu że powinieneś dać całe swoje oszczędności życia do AG. Jesteś za głupi żeby z nich korzystać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:13:6

W 2013 roku będzie łatwiej o własne mieszkanie.

Super super super. Właśnie chce kupić mieszkanie wreszcie swoje. więc takie wiadomości to radość dla mych oczu. JAkieś wstępne kalkulacje podane zostały ile ma spaść stopa procentowa i jaka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:9:40

W jakim banku kredyt studencki ?

Alior bank ma dobre kredyty studenckie.
Zapytaj poza tym czy twoja uczelnia nie ma jakiejś umowy z którymś z banków, bo czasami tak bywa. Wtedy kredyty są wygodniejsze dla kredytobiorców. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.1 9:7:52

założenie firmy - kłopot

Mam pewien kłopot.Otóz jestem włascicielem strony internetowej od około roku czasu.Strona nie przynosi żadnych dochodów utrzymuje ja z własnej kieszeni./w chwili obecnej chcę to zmienic i chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 23:31:44

Ksiazeczka mieszkaniowa przyszlego męża .....

Zalozmy ze dojdzie do takiej sytuacji - singielkie bierze kredyt Rodzina na Swoim , czeka na wpis do ksiegi wieczystej (mieszkanie uzywane a wiec ksiega chyba juz istnieje) a nastepnie (nie wiadomo ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.30 22:19:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika