pożyczka od siostry gotówki i fiskus

Odpowiedzi w temacie (1)

okraa

11.4.2012

Witam, wziołem od siostry pożyczkę na kilka tysięcy złotych, powiedzmy ze miedzy 8-10 żeby nie pisać zbyt dokładnie. Teraz zastanawiamy się jak na to patrzy fiskus.. musimy zapłacić podatek za to?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adam_m

2012-04-11 14:38:15

Osoby należące do I kręgu dziedziczenia w przypadku pożyczki pieniężnej mają dwie opcje. W zależności o sumy, poniżej 9637 zł w ogóle nie mają obowiazku zgłoszenia do urzędu skarbowego tego faktu. Gdy jednak taka suma przekraczającą wartość 9 637 zł objęci są zwolnieniem z podatku od czynności cywilno-prawnych po spełnieniu określonych warunków.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2018

  Tania pożyczka dla małych firm

  Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”. Nabór (...)

 • 17.12.2017

  Pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej

  Do 100 tys. zł i do 500 tys. złotych – na taką pożyczkę mogą liczyć podmioty ekonomii społecznej w ramach projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz ekonomii społecznej”. (...)

 • 12.9.2016

  Czy i kiedy dziedziczy rodzeństwo spadkodawcy?

  Nie może być wątpliwości, że rodzeństwo spadkodawcy dziedziczy zawsze wtedy, gdy zostanie powołane do spadku w drodze ważnego testamentu. Gdy jednak zmarły nie przekazał potomnym swej ostatniej (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 30.8.2017

  Dobro dzieci ma być jeszcze bardziej chronione

  Sądy rodzinne będą miały obowiązek zawiadamiania prokuratury o sprawach, w których jest zagrożone dobro dziecka i o prowadzonych z urzędu postępowaniach dotyczących władzy rodzicielskiej.