e-prawnik.pl Porady prawne

Darowizna na rzecz żony.

Odpowiedzi w temacie (2)

wszeład

6.4.2012

Witam, mam pytanie. czy darowizna otrzymana przez żonę wchodzi do majątku wspólnego małżonków?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lookgood

2012-04-06 10:34:16

Darowizna dokonana na rzecz jednego z małżonków wchodzi do jego majątku osobistego, chyba że darczyńca postanowi inaczej.

paweł_256

2012-04-10 09:36:13

mhm czyli nie, w skrócie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • jezeli była przed slubem to nie, jezeli jest po slubie i nie ma wskazania ze jest strikte tylko an zone i wyłacznie na nia to staje sie to własnoscia małżonków niestetty nie przytocze panu art tylko (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, moja mama ma na koncie 9000zł, czy w przypadku, gdy przeleje mi te pieniądze na moje konto i jest to jej darowizna na moją rzecz to czy muszę to zgłaszać do Urzędu Skarbowego? wiem, że (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, W latach 2012-2018 podczas studiów otrzymywałem od rodziców comiesięczne przelewy w wysokości 2tys. zł (Łącznie przez 6 lat było to około 150tys. zł). Czy zalicza się to jako (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Mam takie pytanie: żona dostała od rodziców darowiznę, którą chcemy przeznaczyć na zakup naszego mieszkania (darowizna stanowi jedynie część wartości zakupu - reszta środki wspólne (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Przepraszma mam pytanie, jeżeli nie zgłoszę daroziwny w danym terminie, nawet od żony to grozi mi coś za to? jakas kara? karny podatek za brak zgłoszenie czy tylko upomnienie? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)