Forum prawne (strona 858)

Umowa zlecenie z umową o pracę - co jeśli nie podpiszę zlecenia?

Mam podpisana umowę o pracę na 0,05 etatu z główną siedzibą firmy na 3 miesiące (okres próbny), po to, by mieć dostęp do systemu. Dodatkowo z bezpośrednim przełożonym mam umowę zlecenie na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.25 19:48:21

Molestowanie - wypełnij proszę ankiete

Witam, Jestem studentką socjologii, piszę pracę na temat świadomości molestowania seksualnego w miejscu pracy. Pod tym adresem: http://webankieta.pl/ankieta/w37xrjq6chu znajduje się anonimowa ankieta, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.25 9:48:55

Fałszywe oskarżenia i donosy sąsiada

Witam Bardzo proszę o pomoc. Mój problem z sąsiadem zaczął się kiedy zgodziłem się być świadkiem w sprawie o pobicie, którgo sasiad był sprawcą. Jest to były policjant. Ze wszystkimi sąsiadami ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.4.24 21:40:2

Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

każdy kto nabędzie weksel przez indos , powinien postarać sie również o deklaracje wekslową (mówię o firmie windykacyjnej , jeżeli odkupiła weksel od banku ) gdyż weksel wypełnia sie ściśle ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.24 11:26:9

Dotkliwe pobicie

prawda była...pobili mnie i mojego chłopaka i co i nic...na komendzie spisali tylko protokół o groźbie...i tyle...żenada!!!polska rzeczywistośc ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.4.23 23:13:7

Allegro - wygrana aukcja

Wygralem aukcje: http://allegro.pl/item184610862_alternator_rozrusznik_po_regeneracji_tanio_.html W aukcji jest informacja ze wygralem wszystki alternatory i rozruszniki do osobowych aut. W ewentualnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.23 17:28:23

Zwrot wynagrodzenia

Wydaje mi się, że to jest problem pracodawcy a nie Pana jako byłego pracownika. Nawet gdyby było inaczej, to z tego co pamiętam, roszczenia pracodawcy względem pracownika przedawniają się z upływem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.23 17:2:14

siostra nie oddaje długu!!

Proponuję Pani odpuścić dług i zapomnieć o sprawie dla własnej higieny psychicznej. Przypuszczalnie nie uda się Pani odzyskać pieniędzy, a szarpanie się z siostrą po sądach będzie Panią kosztować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.23 16:56:50

rękojmia od jakiej daty

Witam Problem ogromny, kasa też. Zakupiona używana elektrowania wiatrowa umowa paźdźiernik 2007 faktura 11.2007. Do dania dzisiejszego nie uruchomiona, okazało się, że do wymiany główne łożysko. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.23 13:32:5

Pozbycie sie meża

Jestem męzatka od kilku lat. Nasz zwiazek jakis czas temu sie rozpadł i chcialabym wymeldowc maza. Mieszkamy obecnie ja i moj "byly" w mieszkaniu wlasnosciowym zapisanym na mego ojca."Byly" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.23 12:51:8

rękojmia - jak dostosować się do daty - od kiedy - spory problem

Witam Problem ogromny, kasa też. Zakupiona używana elektrowania wiatrowa umowa paźdźiernik 2007 faktura 11.2007. Do dania dzisiejszego nie uruchomiona, okazało się, że do wymiany główne łożysko. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.23 11:34:12

extaza i wielki przypał

Witam! mam takie pytanie siedzialismy we 3 w samochodzie pod dyskoteką i ochrona podeszła do nas i znależli u kierowcy 7 tabletek extazy ja z drugim kolegą nic nie wiedzieliśmy o tym ze on to ma przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.22 14:34:54

moze ktos pomoc kk art.284-1

witam.czy moglby mi ktos pomoc doradzic,podac jakies orzeczenia z art.284 pkt 1kk.mam zarzut z tego art(przywlaszczenie).a dotyczy tego ze wynajalem sam pomieszczenie w calosci bedac wspolwlascicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.22 14:14:50

Pracodawcy są w Polsce bezkarni

Pracowałem w firmir Transportowej BENEDYKT KOZBER mieszczącej się na ul. Wyzwolenia 178 w KRYRACH , od 2001 roku do Września 2006.przez ostatnie pół roku nie dostawaliśmy wynagrodzenia a jest nas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.22 11:39:0

skarga konstytucyjna

witam, jestem studentką pierwszego roku administracji. dostałam zadanie-napisac skargę konstytucyjną. mam pytanie: jak to zrobić, aby skarga spełniała wszystkie wymogi? jak ma wyglądać wizualnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.21 22:17:23

Czy może dojść do zasiedzenia?

Tzm. podatku od gruntów rolnych nie płacimy, ponieważ są one ustawowo zwolnione z takiego podatku ze względu na V i VI klasę ziemi. Podatek jest opłacamy jedynie za budynek mieszkalny, który znajduje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.21 14:12:24

mandat karny kredytowany !!

No ja dostałęm 500 za złamanie zakazu ruchu w obu kierunkach i to troche duża suma jeszcze policjant mnie oszukał bo powiedział ze jesli nieprzyjme mandatu to odholuje mi samochod a teraz sie dowiedziałem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.4.21 9:0:12

czy należy mi się coś po zmarłych rodzicach??

Rodzice jeszcze żyją po prostu przepisali u notariusza dom i pole. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.4.20 17:36:11

nietypowy remont instalacji wodno-kanalizacyjnej

Mam nietypowy problem. Niedawno przeprowadzałam w mieszkaniu remont (mieszkanie jest własnościowe, budynek pod zarządem spółdzielni, nasze mieszkanie podlega pod wspólnotę mieszkaniową, ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.20 13:12:19

podział majatku po rozwodzie

No mam nadzieje ze nie poniewaz ja rozwiodlam sie w 1996. Moj maz sprzedal nasze mieszkanie trzy lata temu i ja tez dopiero teraz zaczynam walke o czesc ktora zostala mi tam przyznana. Mam adwokata ktory ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2007.4.20 10:23:11

zatrzymane prawojazdy a prowadzenie samochodu ??

Witam Sprawa wyglada nastepujaco. W lutym za jazde pod wplywem zostalo mi zabrane prawo jazdy.Zglosilem sie do prokuratury i zgodzilem sie poddac dobrowolnie karze. 2 lata zakazu prowadzenia pojazdow i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.18 17:56:23

2007.4.18 9:35:43

grzywna w zaswiadczeniu o niekaralnosci a praca w sektorze bankowym

Witam, mam pewien problem. Zostalam ukarana kara grzywny, za paserke umyslna (wiedzialam o popelnieniu przestepstwa a ni ujawnilam tego) pracuje w banku, chcialabym zmienic prace, jednak obawiam sie ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.17 22:27:51

zachowek dla przyrodniego rodzeństwa

To ich poznaj mogą być fajni i w końcu to też rodzina ,nie bądż hieną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.17 16:32:31

Pomocy!!!Chce napisac pismo wycofujace mnie jako swiadka

Idź po zaświadczenie do lekarza. Napisz pisemko (powołując się na sygnaturę akt)w którym opiszesz swoja sytuację usprawiedliwiając swoją nieobecność. Sąd nie odwoła cię jako świadka, ale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.17 11:40:45

Fundusz alimentacyjny od października ???

Maksymalnie 500 zł., ale na jedno dzecko. W Waszym przypadku dostaniecie całą kwotę. Jest to jednak zawarte w projekcie ustawy, a co z tym zrobią posłowie... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.17 11:32:14

Spłacam kredyt po zmarłym.....

SYN ZACIAGNAL KREDYT TERAZ BANK CHCE SPLATY SYN ZMARL ALE BANK TWIERDZI ZE MY JAKO SPADKOBIERCY MUSIMY SPLACIC.ZADNEGO SPADKU PO SYNU NIE OTRZYMALISMY DLACZEGO MUSIMY PLACIC? CO MOZNA ZROBIC ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.16 18:4:23

niekaralność do licencji pilota

Witam w 2003 zostalem skazany na 0,5 roku w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora z art 270 chyba czyli falszerstwo (legitymacje podbilem sobie zeby znizki miec ) obecnie chcialbym zrobic licencje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.16 11:57:6

PROBLEM - PRZYGOTOWANIE DO ZAWODU

Jestem osobą bezrobotną. Mam możliwośc rozpoczęcia przygotowania zawodowego. Niestety jest jeden problem. Posiadam prawo jazdy kat. B, które (jak poinformował mnie PUP) uniemożliwia mi jego odbycie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.16 9:41:10

MINIMALNA LICZBA GODZIN PRACY i URLOP ZALEGLY

Witam serdecznie. Mam pytanie odnosnie czasu pracy. Jestem zatrudniona na 3/4 etatu. Czy pracodawca moze zmuszac mnie do przychodzenia do pracy na mniej niz 6 godzin ? Robiłam nadgodziny - liczba ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.15 12:10:22

czy spółdzielnia może zastawić moje mieszkanie własnościowe pod hipotekę?

Ostatnio dostaliśmy ankietę od naszej spółdzielni ankietę z takim zapytaniem: Czy deklaruje Pani przystąpienie do sfinansowania robót termoizolacyjnych budynku poprzez zaliczkowe uzupełnienie wkładu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.15 10:20:42

Czy stając właścicielem domu mam zobowiązania wobec rodzeństwa?

Mama chce przepisać na mnie dom na podstawie Umowy darowizny. Mój brat kilka lat temu był właścicielem. Obecnie jest nim moja mama a brat od trzech lat nie mieszka w tym domu. Moje pytanie brzmi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.14 14:22:25

Zachowek, gdy mieszkanie bylo wykupione nie przez spadkodawce

Matka zapisała mieszkanie które rzekomo wykupił wnuczek za swoje pieniądze tj.38.83 m2 i czy przysługuje zaczowek dwójce dzieci? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.14 14:5:48

Huta Szkła "Szczakowa" - odzyskanie należności

Szukam dobrego prawnika, który odzyska kasę umoczoną w Hucie Szkła Szczakowa. Dług to kilkadziesiat tysięcy złotych.Prowizja tylko z tego co uda się odzyskać - nie płacimy z góry.ssalsa@op.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.14 11:4:53

CZY MAM OBOWIAZEK PLACIC DODATKOWO DO CZYNSZU!!!!!

W lasnie otrzymalam pismo iz, musze doplacac przez pol roku po 150,00 pln do czynszu na ocieplenie bloku.Dlaczego musze? Czuje sie wrecz zastraszana przez ludzi ze spoldzielni , posiadam dodatek mieszkaniowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.13 19:27:5

Obmiar własnościowego mieszkania spóldzielczego dokonany przez spółdzielnie.

marasst - ja juz trzy razy miałem robiony ponowny pomiar mieszkania w ostatnich pięciu latach , za każdym razem wyliczyli mi inną powierzchnie a przecież maja dokumentacje budowy budynku i tam musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.13 19:2:33

termin 6m-cy -wniosek o nowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Liczy sie od dnia uprawomocnienia się decyzji. tj. daty odbioru, doręczenia pocztą a w przypadku niedoręczenia - dwa tygodnie od dnia wyslania (stępel pocztowy). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.13 15:3:14

Jak napisać wniosek o skrócenie wyroku??

Chciałbym napisać wniosek do sądu o skrucenie wyroku. Zostały mi zabrane prawo jazdy na 2 lata i właśnie mija rok. Jak mam napisać taki wniosek?? Za odpowiedź z góry dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.13 12:9:2

Mieszkanie z/po dziadku (ADMOWSKIE)

Witam, mam taka sytuacje mieszkam od 4 lat z dziadkiem w mieszkaniu ADM'owskim, niestety sytuacja zdrowotna dziadka sie pogorszyla, i sie obawiam co sie stanie z mieszkaniem gdy Dziadek juz odejdzie. Dziadek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.12 20:46:2

Mieszkanie w spółdzielni na zasadach odrębnej własności a zawiązanie wspólnoty

Proszę sprawdzić treść przepisu art. 24 ze znaczkiem 1 ustawy o spółdzielniah mieszkniowych. Jest tam mowa o uchwale większości(zwykłej)właścicieli lokali w danej nieruchomośc, która wystarcza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.12 16:3:3

dziedziczenie a zasiedzenie

Witam Mam pytanie na które morze któś zna odpowiedż .sprawa wyglada tak : moi rodzice razem z bratem taty i jego zona kupili dom -2 mieszkania.Jedno było wolne wiec zamiezkał wujek z żona na drugim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.12 10:29:32

Kusza to też broń??

Ustawa z 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity z 2004r. Dz.U. Nr 52, poz. 525 z późn. zm.) w art. 4 ust. 1 pkt. 4 litera b. stwierdza, że ilekroć w ustawie jest mowa o broni należy przez ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.11 21:34:15

Oskarżenie z art. 156 kk

słuchaj stary nigdy się nie przyznawaj. powiedz że się broniłeś i cały czas blokowałeś a on ciebie bił! Ja miałem juz takie coś i mi do jeb...., za to że się przyznałem cały czas sie tego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.4.11 9:1:29

EKSMISJA - TRUDNA SPRAWA

Dzien dobry. Moja sytuacja jest dosc skomplikowana. Jestem obywatelem polskim ale mieszkam na stale poza krajem. Dwa miesiace temu, kiedy bylem w Polsce otrzymalem od mojej mamy darowizne w postaci mieszkania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.11 6:27:27

Co robić?chlopak idzie siedziec co bedzie dalej?

Droga Missti ja miałam taką samą sytuacje co Ty i wiem co przechodisz. A Ty przekonaj swojego chłopaka że jesteście dla siebie stworzeni i że nie odejdziesz od niego bo bardzo go kochasz. I będziesz ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.4.10 14:44:16

Spadek po matce, pilne i ważne

Ja wiem ,że istnieje taka możliwość,bo np. mojej babci konkubent po jej śmierci dostał jakąś część majątku przedstawiając dowody miedzy innymi , w postaci świadków ,że z nią zył. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.4.10 12:56:6

darowizna a wspólny majątek

Witam, mam akcje ktore dostałam jako pracownik pewnej instytucji, zamierzam je sprzedać. Jestem w związku małżenskim (w momencie nabycia praw do tych akcji byłam już mężatką), czy mozliwie jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.4.10 9:6:36

Pracownik zwolniony a wyplata na koncie :)

Witam Panstwa z koncem lutego zwolnilem sie z jednej z wiekszych firm zachodnich ,dnia nastepnego podjolem zatrudnienie z innej , a tu przed swietami pojawila sie wyplata na moim koncie pochodzaca ze "starej" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.10 8:9:49

Ustosunkowanie sie do pozwu rozwodowego?

czy wystarczy napisac na zwykłej kartce odpowiedz na pozew o rozwód (bez orzekania o winie)? czy jest jakieś pismo urzędowe? przesadziła z wysokością alimentów!nie przy moich dochodach! alimenty ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.4.8 16:38:12

2007.4.7 23:58:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika