Forum prawne (strona 857)

Dwa mieszkania

Odsyłam do Ustawy o ochronie lokatorów , art.11 ust.3 pkt.2. W szczególności dotyczy zapisu, o ile lokator ( czyli najemca lokalu komunalnego ) może zamieszkiwać w innym lokalu ( spełniającego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.15 17:53:0

2007.5.15 10:21:11

ślub za granicą a zmiana nazwiska

Witam Kilka dni temu zawarłam związek małżeński poza grancami kraju. Otrzymałam edynie kopię aktu a na resztę dokumentów mam czekać ok. 3 miesięcy, dopiero po ich otrzymaniu mogę zarejestrować ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.5.14 16:18:45

Praca za granica a wynajem mieszkania w Polsce

Witam, od nowego roku pracuje za granica i zamierzam popracować tu kilka lat. Posiadam również mieszkanie w Poznaniu które aż zal, stoi puste i które chciałbym wynająć. Problem mam następujący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.14 13:45:41

Wymuszenie i 0.13mg/l + tendencja spadkowa sprawa w grodzkim.Pomocy!

Tak jak w temacie-jechałem podporządkowaną po ocenie sytuacji uznałem ze zdążę wyjechałem na skrzyżowanie lecz okazało się ze poszkodowany jechał około 90km/h przy 50 dozwolonych. Poszkodowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.14 13:20:3

Upoważnienie głównego lokatora i właściciela dla osoby czasowo zameldowanej

Czy główny lokator i właściciel może wystawić upoważnienie własnemu bratu który jest zameldowany w mieszkaniu na czas określony do możliwościu zameldowania się samemu na pobyt stały i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.14 8:57:21

Temat pracy licencjackiej z pr.cywilnego lub postepowania cywilnego

ja tez studiuje administracje i musze wybrac sobie temat na prace licencjacka z zakresu prawa cywilnego.. Nie mam pojecia jaki temat moglabym wybrac :/ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.13 13:56:0

wszystko o spadkach!!!

ostatnio przeczytalem e-booka: http://prawo-spadkowe.zlotemysli.pl/jeremaiah.php polecam, naprawde warto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.13 0:9:35

czy się należy?

zmarł mi ojciec. nie wiem czy przysługuje mi przwo do renty. jestem studentem mam 22 lata. w przeciągu ostatnich 5 lat ojciec nie pracował. czy możliwa jest renta? opłacał też ojciec się w Hestii. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.12 14:55:52

Wzór podania

wszyscy sa tacy sami ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.5.12 11:29:30

co z testamentem psychopaty chcącego skrzywdzić dziecko ?

mój niestety smutny przypadek, pytanie, jak podważyć taki testament notarialny: ojciec był alkoholikiem, był karany-siedział, bardzo znęcał się nad rodziną, kiedy matka uciekla ze mną (byly ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.12 9:7:16

Sprawa spadkowa -czas trwania

Witam Sytuacja wygląda następująco: zmarła babcia mojego męża (była wdową). Miała tylko jedną córkę. W testamencie spisanym notarialnie ustanowiła jako jedynego spadkobiercę mojego męża. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.11 13:40:12

JAKIEGO RODZAJU ZAPISU DOMU POWINNAM DOKONAĆ?

CHcę przepisać domek w darowiżnie dwóm wnuczkom.W tym domu mieszka córka która chcę wydziedziczyc .Jak mam to zrobić?. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.5.9 22:49:42

Czy rozmowy prowadzone na GADU-GADU mogą być dowodem w sprawie karnej?????

Zamiast z wnioskiem o przywrócenie do pracy, lepiej założyć "szefowi" sprawę cywilną o szarganie dobrego imienia, poprzez skierownianie oskarżeń na Pani osobę i wskazania jej władzom ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.5.9 16:49:25

tv kraków mn ie oszukała, co zobić, pomóżcie...

w niedzielę zatrzymaliśmy sięeeeeeeee przy samochodzie znajdującym się w rowie, żeby ew. pomóc. nie zdążyliśmy zapytać jak wjechał w nas rozpędzony samochód, który wpadł w pośliz. pięć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.9 12:8:1

Jaka jest szansa na odzyskanie długu??

Miałem kolizję z rowerzystą, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, był nietrzeźwy, uszkodził mi samochód. Koszt jego naprawy to ok.3000zł. Dla mnie jest to poważna suma. Nieszczęśny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.9 10:0:42

Podatek i cło za odzież i obuwie sportowe

Witam! Też mam taki problem i widzę że ktoś zaoferował panu pomoc a teraz ja o nią proszę i będę bardzo wdzięczna za jej udzielenie.Ja też planuję kupowac ubrania w Niemczech a w Polsce sprzedawac ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.5.9 9:25:50

Jaki wyrok!! HELP!!

dodam ze przyznalismy sie i poddalismy dobrowolnie karze. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.8 20:36:41

uniewaznienie malzenstwa/rozwod

jestesmy z mezem malzenstwem od okolo 2 miesiecy. Decyzja zostala podjeta dosc szybko i co teraz widze zbyt pochopnie, po 3 miesiecznej znajomosci. Krotko po slubie uswiadomilam sobie ze nie pasujemy do ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.5.8 19:20:36

"nadgodziny" czy moge odmowic?

Witam wszystkich, Chciałbym was prosić o poradę ponieważ nie wiem już sam czy jestem „wykorzystywany” czy tak powinno być. Jestem informatykiem pracuje w firmie outsourcingowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.8 18:43:50

ROZWÓD GDY POJAWIA SIĘ CIĄŻA

Czy ktoś może się orientuje jaki pozew o rozwód należy złożyć w przypadku ,gdy żona jest w ciąży?Chcę się rozwieść,jestem w 7 miesiącu ciąży, ojcem dziecka jest oczywiście mąż.Chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.8 11:10:6

Czy to pobicie ?

Witam Czy odepchnięcie kogos podczas przepychanki w drzwiach sklepowych (promocja) mozna uznac za pobicie ? Sytuacja miala miejsce przy napierajacym tlumie a poszkodowana osoba trafila do szpitala w stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.8 8:20:9

mam problem z uzyskaniem koncesji na alkohol

mając doświadczenie takie to najważniejsze - jest ich zgoda bez takiej zgody dalej nie ruszysz się żadny urząd nie przyjmie dokumentów ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.5.8 0:31:48

Jak to zrobić prawnie?

i jestes zadowolony z tego ze spusciles psa na tych ludzi?co nic ci nie zrobili zlego.jesli nie chcesz ich sluchac to nie sluchaj.czlowiek inteligetny tak by sie nie zachowal.t ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.5.7 17:58:58

Dowód osobisty - zameldowanie

Jeśli urodziłes się w miejscowości poza swoim obecnym miejscem zamieszkania, to podczas składania wniosku o wydanie dowodu osobistego urzędniczka poprosi o akt urodzenia.Taki jest niestety przepis. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.5.7 7:58:24

Przepisanie domu - podział majątku

mam wrażenie ze to forum nieczynne a szkoda pozdrawiam może jednak ktoś w tym temacie mi cos odpowie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.7 0:7:19

bardzo prosze o rade

Moja ciocia nie mogla miec dzieci wiec zaopiekowała sie mną zaraz po moim urodzeniu( nieformalnie nigdy nie byłam przez nią adoptowana) jak mialam piec lat urodziła córke,ja wciąz bylam pod jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.6 12:46:9

2007.5.6 9:3:22

Darowizna swojej części auta

Ja umową darowizny przekazywałam synowi skuter-w Wydziale Komunikacji otrzymałam gotową umowę darowizny , którą wypełniłam i podpisałam . Sprawa jest bardzo prosta , załatwienie formalności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.6 8:48:11

Czy wylew to wypadek

1989.01.19 uchwała SN III CZP 111/88 OSNC 1990/1/8 W świetle § 32 ust. 2 pkt 1 ogólnych warunków ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, stanowiących załącznik nr 1 do obwieszczenia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.5.6 1:28:22

Mandaty od SANEPIDU - z własnej kieszeni?

Witam.Chciałbym poruszyc kwestie kontroli SANEPIDU i wystawianych przez ta instytucje mandatow.Dokładniej chodzi mi o to:pracuję w jednostce podlegającej Urzędowi MIasta dokładnie na BASENIE.Często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.5 22:25:40

Budynek do rozbiórki - WYMÓWIENIE NAJMU LOKALU, POMOCY !!!

jeżeli jeszcze tu zaglądasz to napisz jak się skończyło.jestem w podobnej sytuacji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.5.5 18:7:15

Czy mogę pozostać w mieszkaniu?

i tak na pewne koszty będziesz narażona. Nawet gdybyś była jego żoną, to i tak mieszkania lokatorskie na dzień dzisiejszy przysługują tylko członkom spółdzielni - musiałabyś opłacić co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.4 14:23:48

salon ślubny olbrzymi problem

Teoretycznie przyjemna ceremonia jaką ma być mój ślub stała się przyczyną wielu stresów i kłopotów z powodu nieuczciwego wykonawcy mojej sukni. Na etapie składania zamówienia wszystko było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.2 22:33:26

gdzie złozyć wniosek o separację

wydaje mi się, że powinnaś złożyć wniosek w sądzie w Warszawie i wskazać sądowi, że nie jesteś w stanie ponosić kosztów dojazdu do sądu w Poznaniu ze względu na trudną Twoją sytuację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.5.2 8:7:53

Brak adresu byłego lokatora co zrobić z pozostawionymi rzeczami

Od miesiąca jestem nowym właścicielem mieszkaania poprzedni lokator (nie właściciel i wymeldowany) pozostawił rzeczy w zamknietym pokoju na klucz jego ustalenie adresu jest nie mozliwe czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.2 0:0:0

Proszę o pomoc w rozwiązaniu kazusa...

Witam !!! Proszę o pomoc w rozwiązaniu kazusa . Proszę o odpowiedz na poszczegolne pytania po kilka zdan bo ta praca ma byc w formie projektu. Z gory dziekuje za pomoc Pozdrawiam Jan B. zatrudniony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.5.1 12:2:0

Zmarła moja mama - co teraz?

Witam 2 tygodnie temu zmarła moja mama :( Miała drobną lokatę w banku oraz samochód o wartości ok. 6 tyś (jestem jego współwłaścicielem). Jakie kroki musimy teraz począć? Czy samochód jako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.29 21:47:33

2007.4.29 16:5:58

Alimenty, a Komornik

Zgodnie z prawem komornik nie może zająć zsiłków rodzinnych, i alimentów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.29 14:54:40

Urlop wypoczynkowy-ilość dni 20 cz 26??

Witam wszystkich. Mam pewien problem z określeniem ile dni urlopu mi się na lerzy. Skończyłem 5 lat technikum (5 lat liczy mi się do lat pracy). Pracuję w firmie już 5 lat na pół etatu (tak jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.29 11:2:41

Firma mnie wykonczyla

witam, pracowalem kilkanascie lat w jednej firmie panstwowej i system jaki tam panowal spowodowal wyslanie mnie do leczenia dla nerwowo chorych, mam pytanie czy mozna i w jaki sposob zaskarzyc firme o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.29 0:56:5

Choroba nerwowa a renta

witam, czy mozna i w jaki sposob oraz jakie warunki musza zostac sprelnione zeby uzyskac rente po przepracowaniu 10lat w firmie gdzie nabawilem sie choroby nerwowej, (obecnie przechodze leczenie szpitalne) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.29 0:45:47

mieszkanie dla dziecka w innym miescie

Who jescze nikt nie odpisal na to pytanie. Mianowicie z moich informacji ojciec dziecka musi o tym wiedziec,chyba,ze jestescie po rozwodzie. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.28 20:29:4

Podatek od sprzedaz domu wybudowanego w 2007 roku

należy złożyć deklarację w US., że w ciągu 12 miesięcy od sprzedaży nieruchomości pełną kwotę uzyskaną ze sprzedaży nieruchomości wykorzystasz na cele budowlane czyli zakup mieszkania budowę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.28 19:10:25

Sprawa rozwodowa, roszczenia alimentacyjne

to juz nie jest zona tylko ktos obcy, kobiety zawsze beda stawac po stornie kobiet, a jaj jestem facet i skoro czlowiek zwiazal sie wczesnie z leniuchem , ktory nie dosc ze przeszkadzal w zarabianiu pieniedzy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.4.28 12:35:53

Kontrakt o świadczenie usług

Witam, czy może ktoś mi pomóc w takim temacie: mam kontrakt o świadczenie usług z pewną firmą, ale podpis widnieje tylko na ostatniej czyli 6 stronie, a pięć poprzednich nie jest zaparafowanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.27 18:40:23

problem z agresywną nastolatką

oj to nieciekawie, bo już zadzwoniłem do jej matki.. powiedziałem jak sytuacja wygląda i ona przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.4.27 15:53:21

Czy tak można?

Spadek nabyło dwóch spadkobierców w udziale po 50%. Jest to duża parcela z zabudowaniami (dom mieszkalny, garaże), ogrodem. Jeden współwłaściciel, chce podziału fizycznego tego spadku, tej nieruchomości, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.4.27 8:37:11

Oszustko. Takiej historii nie słyszeliście.

Złoż wniosek do sądu o stwierdzenie istnienia stosunku pracy, opowiedz jak bylo, podaj świadków (tu raczej nie licz na tych , ktorzy nadal u niego pracują: -może ten zagraniczny kontrahent?)podaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.4.26 12:43:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika