e-prawnik.pl Porady prawne

Spółka Cywilna nip

Odpowiedzi w temacie ()

-

27.4.2001

Co zrobić w sytuacji gdy wspólnicy spółki cywilnej nie zarejestrowali się do końca marca, a teraz chcą zlikwidować spółkę. Jak wypełnić w związku z tym NIP?
(KrystynaW)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

piotr - ekonomista

2001-04-28 20:42:15

Zdaje się że wspólnicy (osobno) powinni pomimo wszystko złożyć wniosek o wpis do rejestru działalności gospodarczej, zarejestrować się jako przedsiębiorcy, wypełnić NIP-2, a dopiero wtedy podjąć uchwałę o rozwiązaniu spółki. To będzie chyba najwłaściwsze, szczególnie że de facto w tej chwili spółka nie ma osobowości prawnej ani zdolności do czynności prawnych, a wspólnicy nie są nigdzie zarejestrowani, czyli popełniają wykroczenie (przestępstwo (?)) przeciwko ustawie prawo działalności gospodarczej. Poza tym kto ma teraz prawo podejmować taką uchwałę, wspólnicy którzy nie są przedsiębiorcami ???

KrystynaW

2001-04-30 23:35:07

Nie napisałam że spółka była zawieszona od początku stycznia 2000 i tak naprawdę to od tamtego czasu nie działała. Myślę że należałoby ją chyba na razie odwiesić i od razu przystąpić do tych czynności.

piotr - ekonomista

2001-07-25 21:08:29

To moze byc dobre rozwiązanie, chociaż sądząc po doświadczeniu urzedników wydziałów ewidencji gosp. w urzędach, to i tak każdy ma na ten temat swoje "najbardziej prawidłowe" zdanie. Pozdrawiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM