Forum prawne (strona 855)

proste przyjęcie spadku zadłużonego

Witam!! też mam podobna sytuację, mama zmarła dwa lata temu i teraz dostałam wezwanie do sądu o srwierdzeniu nabycie spadku, no właśnie żadnego nie było testamentu i nic nie odzidziczyłam po ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.19 11:18:45

głuche telefony

i co z tego, że ustalą nr? przecież teraz każdy może kupić starter za parę złotych, nękać kogoś i wywalić kartę. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.6.17 23:37:12

w złym miejscu o złym czasie

witam sprawa wygląda tak moi znajomi ukradli motorower marki simson i gdy go pchali to ja podjechalem bo chciałem oddac telefon jednemu ze znajomych i jak go dalej pchali to szedłem z nimi i byłem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.6.17 22:18:36

Stacja benzynowa a warunki szkodliwe

Witam. Pracuję na stacji benzynowej jako kasjer. Czy taka praca kwalifikuje się jako praca w warunkach szkodliwych albo warunkach szczególnych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.17 14:58:59

O B R A Z A

czy obraza mnie w komunikatorze jest przestępstwem i czy grozi za to jakaś kara ?? jak cos mam dowod w archiwum ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.6.16 22:5:4

Zalanie - niesprawny dach

mam mieszkanie nie własnościowe, opłaty składam w spółdzielni, ale zarzadca budynku jest wspólnota mieszkaniowa, od poczatku maja, przez niesprawny dach zalało mnie 12 razy, dostałem raz odszkodowanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.16 11:52:42

Czy mże mnie wyżucić

Przepraszam za błędy w temacie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.15 20:43:31

Zwrot swiadczen rodzinnych z Zus, a sprawa w Sadzie.

Dziendobry. Mam taki problem ponieważ od kilku lat pobieram rentę rodzinna po zmarłych rodzicach. Zapisałem sie do szkoły, ale niestety w połowie szkoły mój stan zdrowia bardzo sie pogorszył i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.15 19:14:32

testament i spadek.

aha, zapomniałem napisać że testament dla wnuczek był jednak trochę inaczej sformułowany - że dom wraz z działką miała otrzymać babcia, a jeżeli nie bedzie chciała lub mogła to wtedy dom ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.15 15:28:19

współwłasność zasiedzenie

Zakładając że współwłasciciel jest w złej wierze (bo wie że komuś oprócz niego coś się należy) trzeba wykazać nieprzerwane posiadanie samoistne przez lat 30. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.15 11:32:30

Żona zabrała mi dziecko

Żona moze ograniczyc kontakty z dzieckiem, jest matką. Prawo stoi po jej stronie. Jezeli bedzie miał pan problemy z widzeniem sie z dzieckiem jedynym rozwiazaniem jest Sąd.On ustali panu widzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.15 11:30:12

wyjazd z dzieckiem za granice czy oprucz dowodu cos jeszcze?

Niech pani wyrobi ten dowód, zanoszac wszystkie dokumenty do odpowiedniego urzedu, bedzie pani wiedziała czy wystarczy taka zgoda. mój mąz kiedy wystawiał zgode na wyjazd dzieci za granicę, musiał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.15 11:24:25

Matka mojego dziecka nie chce zebym był ojcem, co z alimentami

Z tego co piszesz,matka Twojego dziecka jest za coś na Ciebie zła.Cokolwiek nie jest powodem nie powinna mścic sie przy pomocy dziecka.Spróbuj wejśc jej troche na ambicję, jęsli kocha dziecko, niech ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.6.15 11:0:10

Mam pytanie...

Sprawa wyglada tak: moj syn (lat 16) regularnie dostaje pogruszki od rowiesnikow. Grorza oni pobiciem i przesladowaniem w autobusie, ktorym syn bedzie jezdzil do szkoły sredniej od wrzesnie bierzacego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.14 22:32:42

nieporozumienie, prosze o komentarz!!!

Moim zdanie "sprawa w toku" nie oznacza tego,że jest pani o cos oskarzona.To dziadek jest oskarzony, a pani go skarży (tak pewnie wyniknęło z pani zeznania)..Ta sprawa powinna miec miejsce,bo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.14 15:30:50

przeczytajcie to bo mam pelna glowe

Mam nadzieję,ze pańska sytuacja sie poprawiła.Ale ja bym spadała od takiego zwiazku.Postepowanie pana kobiety swiadczy o niewielkiej miłosci do pana.Przykro mi to mówic,ale pracuje zapewne pan na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.14 15:24:44

Praca w firmie + własny biznes

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem zatem, że pracodawca ma prawo sie zdenerwować i pod wpływem emocji zwolnić mnie z pracy, ale podstaw prawnych do tego nie ma... więc ewentualne dochodzenie swoich ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.14 13:23:22

Prawa młodej mamy

Witam. Do 30 kwietnia byłam zatrudniona na umowę zlecenie, której pracodawca mi nie przedłużył. Obecnie otrzymuje zasiłek macierzyński. Po jego wyczerpaniu zostanę bez środków do życia, nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.14 12:52:41

Darowizna czy testament

Otóż sytuacja jest taka moja babcia jest najemcą lokalu komunalnego. Ja chce wykupić mieszkanie ale prawnie zrobiłaby to babcia.Dodam że ja też jestem zameldowana w tym lokalu. Kwota wykupu to ok. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.14 8:36:41

PROKURATURA ! czy mozna to wnieśc do prokuratury !

oszustwo - art 286 par. 1 kk. Trzeba tylko wykazać, że nie miał zamiaru zapłacić w chwili podpisywania umowy. ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2007.6.13 22:11:30

grozba ... 190kk

Przepraszam, za literówki, za szybko pisane :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.13 14:1:12

Zachowanie sedziego

Nic, niestety. Chroni ich immunitet, "odpowiednio" skonstruowane prawo, znajomości itd. To po pierwsze. Po drugie w polskim prawie, to pozwany ma 3 razy więcej praw niż Ty. Ty masz głównie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.6.13 13:40:38

Zaniedbanie lekarskie, brak informacji o zaleceniach

Drugie pytanie dotyczy zaniedbania lekarskiego. Wypadek miał miejsce w 2003 roku. Niedawno zakończyłem cały proces leczenia, kolejnych operacji i rehabilitacji. Komisja ds. niepełnosprawności przyznała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.13 13:12:9

Wycena wysokosci zachowku? Z dnia otrzymania spadku czy teraz?

W wielkim uproszczeniu można stwierdzić, że dla obliczenia wartości darowanego mieszkania będą brane ceny rynkowe na dzień ustalania zachowku. Rodzina może wystąpić z żądaniem zapłaty zachowku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.12 17:11:32

Rozwiazanie umowy zaprozumienem stron ze skutkiem natychmiastowm?

Witam, w obecnym zakladzie pracuje juz praiw 3 lata, najpierw mialam umowena 6 miesiecy potem przerwa pozniej na 2 lata i potem znowu dostalam umowe na 2 lata od 1.01.2007 do 31.12.2008 chcialabym sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.12 15:43:45

reklama na zabytku

moj budynek jest z 1917r i teraz chca powiesic na nim reklame wielkoformatowa czy to legalne zaslonic zabytek? jesli okaze sie nielegalne kto ponosi koszty zerwania umowy i demontazu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.11 20:42:44

zaslonia mi okna?

moja wspolnota chce zaslonic mi okna siatka reklamowa. Glosowali nad tym lokatorzy ktorych okna ni wychodza na te strone - im nic nie zaslonia. maja prawo? Czy w takim razie wsplnota moze zamurowac mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.11 20:35:38

czas od zakupu do rozpoczęcia budowy

Chciałabym zapytać ile zgodnie z prawem jest czasu na rozpoczęcie budowy od momentu nabycia działki budowlanej.Czy w ogóle jakiiś przepis to określa?Dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.11 17:15:5

Intrum Justitia i głuche telefony

Przepraszam, że temat nie jest związany z postępowaniem przed sądem, ale nie wiem jak to się wszystko skończy... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.11 9:2:44

Które prawo jest bliższe osobie fizycznej, cywilne czy kanre?

Mam prosbe, moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie "Które prawo jest bliższe osobie fizycznej, cywilne czy karne?" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.11 5:36:56

zawłaszczenie wspolnej wlasności

od 10 lat jesteśmy z mężem w całkowitej separacji jednakże nieusankcjonowanej prawnie. To co nas jedynie łączy to fakt ,iz mąż mieszka w domu,który jest tylko moją własnością (przekazany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.11 5:28:13

po jakim czasie przedawnienie za jazde bez biletu???

art.778 kodeksu cywilnego : po roku się takie coś przedawnia. Ale nie myśl, że firma windykacyjna o tym nie wie :P Pracownicy takich firm są świetnie zorientowani w takich aspektach . Przedawnienie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.10 18:21:4

Prawo do spadku1

I jeszcze jedna informacja: Macocha posiada mieszkanie wykupione w czasie trwania ich małżeństwa. Czy po śmierci ojca przysługuje mi prawo do tego mieszkania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.9 22:6:21

Niemieckie alimenty w Polsce i to od dziadków!!

Mam pytanie. Sąd przyznał mi alimenty rok temu, nie są wypłacane do tej pory, bo moja matka nie złożyła orzeczenia do komornika. Wyprowadziłam sie z domu i nie mieszkam już z rodzicami. Chciałabym ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.6.9 14:39:49

Dodatek do pensji a odpowiedzialnośc materialna

Witam, pracuje w firmie w której mam 1/3 odpowiedzialność materilanej za powieżone mi mienie o wartości około 1 mln zł. Czy w związku z tym należy mi sie jakis dodatek do pensji?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.9 11:27:55

Zmiana danych we wniosku o dowód osobisty

Czy mogę zmienić dane we wniosku który już podpisałem. Konkretnie pomyliłem się przy danych dotyczących wzrostu. Tego samego dnia którego złożyłem wniosek, telefonicznie zapytałem o możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.9 11:6:9

orzeczenie winy

Fakt, że bedzie miał "nowe" dziecko może tylko wpłynąc na wysokość zasądzonych alimentów, ale nie na oczywiste porzucenie rodziny i żadanie rozwodu. Skoro było widać, że go do kogoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.8 22:4:59

Co mogę zrobić w tej sprawie?Czy mogę znieść alimenty?

Jako osoba pełnoletnia powinnać TY otrzymywać alimenty, a nie matka! Już dawno powinnaś póść do sądu z wnioskiem, aby zasądzono przekazywanie alimentów na Twoje ręce i zasądzono od matki zwrot ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.8 21:37:13

pracodawca nie chce przyjąć L4

witam mam taki oto problem żona dostałe L4 do 7 czerwca ponowną wizyte u lekarza miała 6 czerwca i przedłuzono jej L4 od 7 czerwca do 27 pracodawca nie chce przyjąć L4 twierdzi ze nie moze sie zazębić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.8 18:36:4

obowiązek meldunkowy?

Czy mogłaby Pani podac szczegóły przepisu o którym Pani wspomina. A poważaniem Bohdan Paszkiewicz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.6 20:26:45

Jak można mieszkanie komunalne "przekazać" za odstępne?

Ile chcialbys za to mieszkanie odstepnego i gdzie sie znajduje..??Prosze o kontakt na nr 880979050 lub mail mixa00@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.6 15:16:21

proszę o radę---paszport dla dzicka----z góry dziękuję:::)))

czy ojciec ma ograniczoną lub pozbawiony jest władzy rodzicielskiej - jeżeli tak to nie musisz mieć jego zgody na wydanie paszportu. Jeżeli nie masz musisz wnieść do sądu pismo wniosek o zgodę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.5 23:10:40

Pozbawienie praw matki

Przede wszystkim czy jestes pełnoletni, druga sprawa policjant zamiast radzić to powinien skierować sprawę do Centrum Pomocy Rodzinie albo Niebieska Linia tam poradzą Tobie jak to załatwić, trzeba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.5 22:45:53

Mieszkanie TBS kiedy zwrot bonifikaty

Moja ciotka zakupiła od gminy mieszkanie komunalne z 50% bonifikatą.Warunkiem otrzymania bonifikaty jest to,że przez pięć lat nie można zbyć tego mieszkania.Ciotka chce zapisac testamentem mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.5 14:29:56

Rozwód z obywatelką Ukrainy

w lutym zarejestrowałem w USC ślub który zawarliśmy w Kijowie w tamtym roku. Teraz chcemy się rozejść. Żona niema obywatelstwa i być może na dniach wyjedzie do Kijowa. Niewiem czy jeszcze wróci. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.5 13:47:28

Pełnomocik na Zgromadzeniu Wspólników w Sp. z o.o.

W naszej spółce 1/3 pracowników to wspólnicy. Do tej pory było tak, że pracownik udziałowiec dawałpełne pełnomocnictwo do reprezentowania go na Zgromadzeniu innemu pracownikowi udziałowcowi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.5 10:33:0

mp3 - bateria nie na gwarancji ?

Witam. Jakis czas temu zakupilem odtwarzacz mp3. Towar zakupilem na allegro, mam na niego gwarancje na 12 miesiecy. Niedawno odtwarzacz przestal dzialac, jest ciagle rozladowany i sie wylacza, po podlaczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.4 21:22:45

Zerwanie umowy w Plusie

Potrzebuje pomocy. Miałem dwa telefony w Plusie na abonament. Rozwiązałem z nimi umowę 2005r.w styczniu za to że zminili cennik tzn. zawiadomili mnie listownie że połączenie z konsultantem BOA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.4 19:9:17

Należności z tytułu umowy zlecenie

Firma w której pracuję nie płaci mi prawie od roku za wykonane umowy zlecenia. Czy jest szansa na zwindykowanie tej należności? Saldo mogę potwierdzić w księgowości. Czy firmy windykacyjne zajmują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.4 12:52:54

Lapidarium

Czy gmina może użyczy/wydzierżawić część terenu lapidarium prywtanej osobie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.3 12:26:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika