Forum prawne (strona 853)

Ona chce a ja nie

Cóź droga była żono życzę dużo szczęścia i tyle , szkoda że oszukiwałaś mnie przez tyle czasu mamiąc obietnicami że po rozwodzie bedzie inaczej > :-( ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2007.7.14 16:59:8

postawienie zarzutów

Proszę o pomoc Podejrzana w momęcie przedstawienia jej zarzutów oznajmiła, że nie rozumie ich. Czy takie postępowanie jej jest prawidłowe i jakie są konsekwencje takiego działania. Co powinien ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.13 21:29:8

Odpowiedzialność właściciela siłowni

Za bezpieczeństwo wszystkich klientów odpowiada właściciel. W tym wypadku mowa o siłowni. Nie sądzę, aby lokal, a w zasadzie jego działalność nie była ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.13 11:49:3

Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument?

Witam mam na imie Adam mam 30 lat i jestem z Łodzi.Niespełna rok temu prowadziłem auto po imprezie na drugi dzień byłem lekko słabawy i zatrzymała mnie policja,wynik alkomatu to 0,33 w wydychanym ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.7.13 10:19:46

Jak napisać pozew o alimenty przeciwko babci ?

Hallo Aniu !, napisz jak toczy sie twoja sprawa alimentacyjna przeciwko babce. Jestem ciekawa jaki zapadnie wyrok. Ja przegralam poniewaz nie pracuje i niewykozystuje swojego potencjalu zarobkowego - tak ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.13 9:27:41

Spadek- prawo do mieszkania

chodzi mi o to, ze ja mam testament( nowszy niż ta konkubina ale napisany ręcznie) a ona podważa mój testament.więc co by było gdyby jej sie udało wygrać i miałaby większą część tego mieszkania? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.12 18:46:38

Kupiłem mieszkanie(okazało się że z lokatorem)

to koniec,,,,,,mam taka sytuacje,jestem wlascicielem mieszkania.dostalem je od tescia ale z lokatorka ktora miala juz wyrok eksmisji,i komornika za nieplacenie. ale,,,,ma przyznany lokal socjalny(w poznaniu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.7.12 11:19:49

2007.7.11 22:39:20

Założenie wspólnoty mieszkaniowej-jak to zrobić?PILNE!

Dzien dobry, wspolnoty sie nie zaklada, bo powstaje ona z mocy prawa z chwila wyodrebnienia wlasnosci chocby jednego lokalu w budynku. Jesli zatem budynek byl spoldzielczy, to po wyodrebnieniu wlasnosci ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.7.11 17:8:58

alimenty - czy tak można?

mama może wnieść sprawę do sądu o tzw. zaspokojenie potrzeb rodziny. W pozwie nalezy opisac sytuację rodzinną oraz dochody i wydatki. Uzasadnic dlaczego zmuszona była podjąć taki krok występując ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.11 9:47:7

Czy TBS jest SPÓŁDZIELNIĄ ?

Jestem NAJEMCĄ mieszkania w TBS-ie. Czy mogę się starać o przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność? Wszędzie piszą, że dotyczy to "SPÓŁDZIELNI". ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.10 22:50:7

Umowa alimentacyjna u notariusza

Proponuję udac się jednak do sądu z pozwem i tam na rozprawie zostanie zawarta ugoda (jeżeli sędzia przychyli się do waszych propozycji). Będzie ona miała klauzulę natychmiastowej wykonalności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.10 20:45:58

Ustalenie współwłasności

Jak wiadomo jest teraz możliwość wykupu mieszkania spółdzielczego. Wraz z siostrą zamieszkujemy w jednym mieszkaniu ona jest głównym lokatorem . Chcemy wykupić razem to mieszkanie od spółdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.10 14:28:53

sprzedaz nieruchomosci w celu unikniecia splaty zadluzenia

Witaj anko !! Śmieszne to ale prawdziwe takie jest życie daj komus palec a zje Ci całą ręke ale nie w tym rzecz, masz możliwość nawet w tej sytuacji zająć nieruchomość jeżeli masz prawomocny ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.10 14:13:49

czy złamałam prawo?

Na pewnej stronie internetowej, a dokładnie jej forum umieściłam świadomie, ale nie zdając sobie sprawy z konsekwencji link do pewnej strony z darmowymi e-bookami, po czym osoba zajmująca się nadzorowaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.9 14:12:47

czy mogę zostać członkiem spółdz. wynajmując już mieszkanie od spółdzielni?

Proponuje udać się do Spółdzielni i zajrzeć do Statutu Spółdzielni W rozdzale dot. członkostwa musi być zapis kto może a kto nie może być członkiem. Ale chyba za daleko wybiegłeś, bo to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.9 11:16:26

NIESAMOWITE( kpina z prawa i obywatela)

I tak miałeś farta, że pozwolili ci przesłuchać kasetę. Mnie nie raczyli wezwać na przesłuchanie, tylko cichaczem spłodzili akt oskarżenia o czym mnie poinformowała sekretarka prokuratury. Oni ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.7.9 10:11:19

Prawa lokatora w prywatnej kamienicy

85 m! wow ja zarabiam wzglednie dobrze i spacam kredyt(20 latek) za 68 m, na zadne sprawiedliwosci spoleczne nie licze. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.8 12:5:38

Zostałem pomówiony?! Co mam zrobić?

szkoda cię chłopie odpilnuj go kiedys na baletach i daj mu porządnie w mordę więcej nie będzie sprzedawał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.7 15:37:51

Błagam o pilną pomoc

Mama złożyła wniosek o rente rolniczą Brat ma wykształcenie średnie ale nie rolnicze, lecz pracował w gospodarstwie 5 ost lat. Czy w takim razie zgodnie z rozporz rady ministrów z 19 maja 2004r ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.6 22:38:17

Czy można wymeldować męża , który dobrowolnie opuścił dom pół roku temu?

Mieszkam z dziećmi w mieszkaniu spółdzielczym.Pół roku temu mój mąż się wyprowadził. Przypuszczam ,gdzie aktualnie mieszka lecz nie jestem tego całkowicie pewna. Pokrywam za niego czynsz i chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.6 12:55:17

Praca w niedziele i sobote

Witam, mam pytanie: Sytuacja wygląda tak że pracuję w firmie od poniedziałku do piątku pop 8 godzin.Powiedzmy że moja stawka za 1 dzień pracy wynosi 100zł.W soboty i niedziele przychodzę do pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.5 21:16:27

2tyg. okres wypowiedzenia - jak to się oblicza?

Mam umowę na czas określony i obowiązuje mnie 2tyg. okres wypowiedzenia. Chcę zmienić pracę i zastanawiam się liczą się te 2 tygodnie - w przepisach znalazłam tylko, że tydzień kończy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.5 12:7:28

Zaniedbanie przez wspólnika spraw spółki

A mieliście Panowie w umowie zapis o tym, w jakim stosunku partycypujecie w zyskach i stratach? Jeśli nie, to uczestniczycie zarówno w zyskach i stratach po połowie. Musi Pan zatem policzyć, ile Pan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.5 9:50:10

zamknięta spółka cywilna a odzyskanie należności

Spółka cywilna nie jest podmiotem prawa, tylko wspólnicy spółki cywilnej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.5 9:35:14

alimenty ojciec- syn

wnosić o zwolnienie z obowiązku w związku z art. 5 k.c. (nadużycie prawa podmiotowego) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.7.5 1:48:46

Jak zabezpieczyć się przed zameldowaniem niechcianej osoby ???? POMOCY

Witam, Mam problem i nie wiem gdzie już mam się udać, gdzie mam co napisać Jestem załamana i zrozpaczona. Moja mama przebywala do konca kwietnia poza granicą kraju. W styczniu bez wiedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.4 22:40:43

Dziedziczenie po ojcu - córka z pierwszego małżeństwa, druga żona i ich syn.

Nie rozumiem.. a czyje było mieszkanie? I czy mama zostawiła testament? Jesli nie zostawiła, a 1/ mieszkanie było wspólne, tzn. należało do mamy i ojca - odziedziczyła Pani 1/4 tego mieszkania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.4 15:3:57

co sie dzieje z dlugami zmarlego

Niestety będzie odpowiadała za długi i to bez ograniczenia, chyba że w ciągu 6 miesięcy złoży oświadczenie w sądzie o odrzuceniu spadku, tudzież oświadczy, że przyjmuje spadek z dobrodziejstwem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.4 14:53:26

spadek po bezdzietnej siostrze

Art. 932. § 1. W braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek, rodzice i rodzeństwo. § 2. Udział spadkowy małżonka, który dziedziczy w zbiegu bądź z rodzicami, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.4 14:46:23

umowa u notariusza czy nie?

Umowa spółki jawnej winna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Nie jest więc konieczna wizyta u notariusza. Spółka jawna powstanie jednak dopiero z chwilą wpisu do KRS, niezbędnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.4 14:35:51

Wykup mieszkania i darowizna !!!

Wykupić mieszkanie brat może pod warunkiem że nie ma żadnego innego w Polsce. Jeżeli już wykupi to chyba jest okres jakiś przejściowy przez który nie może sprzedać mieszkania jest to okres od ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.4 11:14:2

2007.7.4 9:33:54

Komornik a mieszkanie

Czy możliwe jest przeprowadzenie egzekucji komorniczej z mieszkania kupionego na kredyt, czyli z obciążoną hipoteką? W jaki sposób może się to odbyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.4 8:53:32

NADGODZNY A ZWOLNIENIE LEKARSKIE????????????????????????????????????????

Pracownik przepracował sobote jako godziny nadliczbowe (8 godz). Kierownik sam wpisał mu odbiór nadgodzin na poniedziałek następnego tygodnia w harmonogram pracy. Jednak od piątku do soboty następnaego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.4 0:32:53

Jaką powinienem dostać umowę

Witam. Mam pytanie odnośnie umowy o pracę. Jest to moja 3 umowa i nie wiem czy nie powinna być na czas nieokreślony. Pierwsza zawarta została w dniu 01.10.2003 na czas określony do 31.12.2003. Druga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.3 23:4:40

ważność testamentu

Po zmarłych rodzicach 2 dzieci odziedziczyło spadek po połowie, jak sie pozniej okazało, został znaleziony testament. Czy testament ma jeszcze ważność w tym wypadku, jeśli tak to przez jaki okres? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.2 23:33:44

Dom- testament czy przepisanie?

Mój tata przeżył zawal i postanowił zabezpieczyc majątek. Chce aby po jego śmierci jego część domu należała do mnie. Dom jest na niego i moją mamę. Mam również rodzoną siostrę. Jaka forma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.1 18:55:24

sms-y z telefonu prywatnego

ale z treścią ,to chyba nieporozumienie,na jakiej zasadzie? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.1 0:0:31

Ternim odpowiedzi

W kpa stanowi sie tylko o tym ze sprawe powinno sie rozpoznac tak szybko jak to jest mozliwe bez zbednej zwłoki, teminem jesli w sparwie zaistnieje potrzeba przeprowadzenia postępowania wyjaśniejacego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.30 23:29:6

2007.6.30 16:48:11

Prawo karne amnestia

czy bedzie 11 listopada amnestia kogo bedzie dotyczyć ... Zobacz wątek

30 odpowiedzi

2007.6.30 15:19:30

zawiłe - wypowiedzenie umowy o prace+urlop

Witam forumowiczów Smile Udało się podpisac nową umowę o pracę od polowy lipca (umowa na czas okreslony-miesięczny). Ze obecnym pracodawcą dogadałem się tak, ze biorę miesięczny urlop, i jesli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.30 12:19:9

Wymeldowanie przez matke/dalszy status zamieszkujacego

Witam!Bylo juz tu kilka podobnych watkow , lecz mam pytanie dotyczace mojej osobistej sprawy .Aktualnie jestem w pewnym konflikcie z matka (glowny najemca mieszkania lokatorskiego- spoldzielczego m3 ).Poniewaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.29 21:32:7

działka ogrodowa a spadek

Moji rodzice uprawiali działke ogrodnicza, po ich smierci te dzialke uprawial moj brat z konkubina, ale dzialka dalej byla zapisana na mojego tate. Po smierci brata konkubina poszla do Zarzadu Dzialkowcow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.29 20:51:52

Były pracodawca składa fałszywe doniesienie do prokuratury!!!

witam, wlasnie mam ten sam problem, jestem ciekawa jak zakonczyla sie Twoja sprawa, jesli mozesz to napisz do mnie. Pozdrawiam :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.29 18:10:51

Z WINY , CZY BEZ?

Dostałam pozwe rozwodowy, w którym jest napisane"rozwiazanie małżeństwa przez rozwód" Co oznacza taki zwrot? Bez orzekania o winie, czy tez moze pozostawia otwartą furtke i w trakcie sprawy ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.6.29 2:24:50

WOJSKO a DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA - BARDZO PILNE !!!!!!!!!!!!!

Prowadzę biuro kredytowe od 2 lat i właśnie dziś również dostałem wezwanie po bilecik....współczuje ale ratunek jest nikły..ogólnie najpierw do wojska a z wojska prosto do więzienia za długi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.6.29 0:27:49

Do kiedy i jak

Witam mam 24 lata w marcu bede miala 25. Dostaje od ojca alimenty. Obecnie studiuje jestem na 3 roku licencjat ale od razu po ukonczeniu chce rozpoczac studia uzupelniajace. Dostaje od ojca alimenty ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.28 23:17:2

umowa zlecenie-pytanie

w lutym tego roku pracowałam na umowę zlecenie jako hostessa wynagordzenie za tę pracę otrzymałam dopiero w maju i to poniżej kwoty wynagrodzenia zawartej w umowie mimo iż spełniłam wszystkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.28 18:58:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika