Forum prawne (strona 852)

Sprawa meldunkowa

Moja matka zmarła 3 miesiące temu. Jej siostra złożyła wniosek o wymeldowanie mnie ze stałego adresu zamieszkania, gdzie bylem zameldowany wraz z matką od urodzenia, ale pod tym adresem nie mieszkałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 23:9:33

Uchylenie zrzeczenia się spadku

Zrzekłam się spadku po zmarłym ojcu na rzecz dwóch sióstr. Ojciec i jedna siostra nie żyje, natomiast żyjąca siostra posiada akt notarialny w którym jest właścicielką 1/4 nieruchomości, a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 23:7:37

Jak będzie wyglądała sprawa spadkowa?

Stan faktyczny: Zmarła Ewa, będąca właścicielką 1/4 nieruchomości, następną 1/4 tej nieruchomości posiada jej siostra - Jadwiga, trzecia siostra - Marta zrzekła się dziedziczenia na rzecz w/w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 23:2:36

Rozwód, a szansa na dziecko.

nie dawaj żadnej szansy. on się już nie zmieni jak zostaniesz będzie jeszcze gorzej niż było.mąż zrobił się dobry bo do niego dotarło że może stracic służącą. kto mu będzie gotował, ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2007.7.29 16:34:26

Postępowanie spadkowe w sytuacji gdy część spadkobierców nie żyje

Witam, staramy się o tzw mienie zabużańskie. Jest to związane z postępowaniem spadkowym po babci.Babcia zmarła w 1992 roku. Wcześniej nie było potrzeby przeprowadzać spadku, bo niewiele zostało, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 12:56:54

Odpowiedź pracownika na pismo pracodawcy

Pracodawca wystąpił do mnie z zapytaniem w formie pisemnej dotyczącym wykonywanych przeze mnie obowiązków, pismo odebrane było o 8.00 rano. Pracodawca w pismie prosi o odpowiedź tego samego dnia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.28 15:37:15

jakie dokumenty do pozwu???

Witam! Szukam pomocy... Wyszlam za maz za obywatela Niemiec,mamy roczne dziecko /synek urodzil sie w Niemczech/. Jestesmy malzenstwem niecale 2 lata. Nie wiem jakie mam prawa w Niemczech po rozwodzie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.28 11:59:42

Co z tym począć?

Proszę o podpowiedz, co do mego dalszego postępowania w zakresie pewnych dziwnych zaistniałych okoliczności i postawy żony i Jej rodziny: W obecnej chwili znajduję sie w trakcie finalizowania nieformalnej, ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.7.28 8:30:49

POTRZEBUJĘ MIESZKANIA-jak zalatwiać?WARSZAWA

musisz zglosic sie do gminy w twojej dzielnicy/wydzial lokalowy/.Zlozysz wniosek o przydzial lokalu .Zaswiadczenie o zageszczeniu wydane przez wydzial meldunkowy lub GAM ,zaswiadczenie o dochodach przypadajace ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.27 19:28:16

Dostęp do wod dla pracowników

Witam, mam pytanie - czy muszę postawić w firmie wodę w baniakach? (Źródlaną?) Wiem że pracodawca ma obowiązek zapewniania pracownikom dostępu do wody pitnej ale czy zwykła woda i czajnik nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.27 16:35:29

Bankructwo Personalne

Czy ktoś wie dokładniej kogo tyczy te nowe prawo w UE? z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.27 13:45:15

!!!!!!!!!!czy ktoś może mi powiedzieć jak udowodnić ze mąż robi "pranie mózgu"

Spójrz na mój post: "problem z postawą zony i Jej rodziny" W razie czego... proszę o kontakt.. może pomożemy sobie wzajemnie... Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.27 9:37:37

drzewko owocowe

czy ktoś z was wie jak narysować drzewko owocowe na badaniu w RODK i co jest w nim oceniane. Będę wdzięczna za odpowiedź!!!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.26 23:12:21

Składanie fałszywych..

Podejdź do najbliższego posterunku Policji i donieś o popełnieniu przestępstwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.26 21:41:4

Szwagier wtrąca się w wychowanie dziecka

Czyście podurnieli? Przecież facet może zginąć w areszcie śledczym, podczas postępowania przygotowawczego, jeśli zajdzie uzasadniona podstawa do zastosowania takiego aresztu. Zabija go współwiężniowie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.7.26 20:7:31

Praca na pol etatu i dzialalnosc gospodarcza

1. musisz miec caly etat lub z tego co pamietam to mniejszy etat ale z wyplata na poziomie pensji minimalnej. 2. mozesz wykonywac jednoczesnie zlecenia dla swojego pracodawcy jako firma. nic nie stoi na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.26 14:46:22

Staż poprzez urząd pracy-pilne!

Jestem osoba zarejestrowaną w powiatowym urzędzie pracy i zdecydowałam się podjąć staż. Otrzymałam namiary na firmy, udałam się do jednej i po rozmowie z panią od kadr otrzymałam informację, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.26 14:19:39

zachowe a darowizna

Mam takie pytanie: Dziadkowie mojego męza zamiezaja przekazac mu jako darowizne mieszkanie. Dziadkowie maja jeszcze syna, ktoremu kiedys przepisali ziemie. Czy jezeli mąż otrzyma w postaci darowizny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.26 12:16:53

Adwokat konkubinem bylej zony

Daj sobie spokój! Jak nie chce być z Tobą - to nic na siłę nie wskurasz. Znajdź może mniej atrakcyjną, ale uczciwą i żyj szczęśliwie. Ten adwokat to tylko epizod w jej życiu. Za chwilę będą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.25 13:15:6

Maksymalna długość naprawy gwarancyjnej

Heh mam ten sam problem z tyskiem seagate'a dzis jest równo 3 miesiace od oddania dysku do proline w katowicach i nik nic nie wiem co sie z nim dzieje sam nie wiem co mam robic a opis długości naprawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.24 21:56:36

Renta a urodzenie dziecka i zwiazek małżeński

zostalam skreslona z list studentow w marcu, ponownie przyjeta na studia we wrzesniu. w czasie przerwy w nauce pobieralam rente. czy bede musiala ja zwrocic? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.24 10:44:49

Mieszkanie przed ślubem

Witam. Bedzie to Twój majątek odrębny, ale jeśli chodzi o spłacenie kredyu to w razie rozwodu małzonek bedize miał roszczenia co do kwot wpłaconych na raty kredytu. Jesli bedzie Pani chciała to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.24 9:38:29

opieka nad chora matka a zasilek z urzedu pracy

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem jest oddanie chorej do domu opieki i podjęcie pracy. Pani mama ma pewnie jakąś emeryturę lub rentę, która w znacznej części pokryje koszty jej pobytu w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.23 11:49:46

straz miejska, plakaty i umowy zlecenia

zleceniodawca odpowiada za sposób wykonania zlecenia. Jeśli Zleceniobiorca wykonał zlecenie niezgodnie z umową, lub w wyniku wadliwegoi wykonania zlecenia Zlecajacy poniósł szkodę - to ma możliwość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.23 10:52:20

TO CI RODZINKA

jak frajerze splodziles dziecko i zmarnowales kobiecie zycie to plac.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.22 15:23:47

INTRUM JUSTITIA NIE DAJE MI SPOKOJU

no niewim czy tak jest nasprawde?????????????? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.22 12:5:57

straz miejska, plakaty i zleceniobiorcy

Witam, Moj brat wczoraj wrocil zalamany z pracy. Byl w miejscowosci oddalonej od Warszawy o okolo 90 km. Tak sie zlozylo, ze w tym samym dniu ludzie (a pewnie jedn tylko) z firmy (zleceniobiorcy) plakatowali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.21 22:55:34

Calkowity koszt wykupu mieszkania

nie mam zielonego pojęcia.też mam zamiar wykupić.nawet wczoraj był u mnie facio z miarką i mierzył chate. jest to około 4 do 5 tys PLN. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.21 14:40:38

Okres wypowiedzenia a urlop

Witam, mam umowe na czas nie określony i obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Mam obecnie 27 dni urlopu, czy jest mozliwe wzięcie urlopu na ten czas??? Gdyz mam lepsza propozycje pracy od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.21 14:20:13

DZIECKO CHCE ALIMENTóW

Nie ma za co. Na pewno zdajesz sobie też sprawę, że wniesienie pozwu znacząco pogorszy twoje i tak już napięte stosunki z rodzicami, ale czasami okazuje się to przykrym, ale skutecznym rozwiązaniem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.21 11:14:36

Odpowiedzialnoś materialna bez stosownej umowy

Witam! Jestem w następującej sytuacji - pracowałam przez 3 miesiące na stanowisku kasjerki na umowę zlecenia. Byłam zatrudniona przez pośrednika. Nie podpisywałam dokumentów o odpowiedzialności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.20 16:57:47

nie chcą płacić gdzie się zgłosić?

Przeczytaj jeszcze raz umowę o pracę, czy jest tam cokolwiek wspomniane o 1100 zł zamiast 700, jeśli nie, to może masz chociaż nagranie tej rozmowy - ustna umowa jest również ważna, ale musisz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.20 15:7:14

PODWAŻENIE TESTAMENTU?

BARDZO DZIĘKUJE ZA TAKIE INFORMACJE!!!MAM NADZIEJE ,ZE MASZ RACJE I ŻE TWOJE INFORAMCJE SĄ WIARYGODNE...PS-ZAWSZE MYSLALAM ,ZE ZACHOWEK NALEZY SIE RODZINIE ZMARLEGO GDY MAJĄTEK ZMARŁEGO ZOSTAL PRZEPISANY ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.20 13:26:8

Skomplikowana sprawa spadkowa. Proszę o pomoc

Chciałbym jeszcze dodać że przekazanie przez dziadka gospodarstwa mojej mamie nastąpiło w drodze darowizny na rzecz tylko mamy (w akcie własności również wpisana jest tylko moja matka). Ponadto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.19 21:55:12

Czy przyjmą mnie do pracy w zawodzie?informatyk?z wadą wzroku??

Witam. Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, które od pewnego czasu dręczy mnie coraz bardziej. Otóż w dzieciństwie mialem wypadek i uszkodzilem oko. Widze na nie ale bardzo słabo, nie jestem w stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.19 15:45:38

Pismo-fałszywe zeznania

Czy ktoś mógłby mi napisać wzór pisma do prokuratury o składanie fałszywych zeznań? Bądź też podać stronę lub wysłać na maila. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.19 11:25:7

darowizna - jakie koszty?

a ja mam pytanie..czy synowa jest członkiem najbliższej rodziny???i czy w związku z tym uniknie podatku od darowizny? z tym że darowizna faktycznie dokonana została przed 4ema laty a w maju spisany ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.7.18 14:43:7

Czy mam oddać kuchenkę

Dzięki.Tłumaczyłem kupującemu ale jakiś "zły duch" w osobie jakiegoś znajomego namawia go do "wyrwania" pieniędzy za zabrane urządzenia.POZDR. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.7.17 20:15:47

Nietypowa sprawa - Zerwanie umowy z Ideą z ich winy, a kary umowne + KRUK

napisz proszę czy znalazłeś wyjscie z tej sytuacji?moim rodzicom dowalili 8,000 mają komornika na głowie który zabiera im po 200złotych z renty co miesiąc.czy orientujesz sie jak można to jeszcze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.17 13:27:47

Odmowa wykonania badania przez bieglego lekarza

Witam 6 czerwca br. miałem wezwanie na badanie biegłego lekarza sądowego kardiologa. Zgłosiłem się pokonując 173 km w jedną stronę. Po wykonaniu EKG poproszono mnie do gabinetu lekarza. tam chciałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.17 12:6:0

potrącił mnie motor co teraz robic??

Witam, szedlem sobie z przyjaciolmi droga i nagle zobaczylismy motor, zaczal on chamowac lecz gdy byl juz od nas ok 2-4 metrow nagle przyspieszyl. Moi znajomi przesuneli sie na boki a ja nie mialem gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.17 0:26:28

sprawa o uniewaznienie alimentow

Twoje pytanie jest trochę chaotyczne. Napisz jeszcze raz czy chodzi ci o utrzymanie alimentów na siebie i co ma z tym wspólnego twój brat i jego studia, skoro on nie ma zasądzonych alimentów i o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.16 22:50:15

Zaliczka alimentacyjna a niepelnosprawnosc!!!!PILNE!!!

Dodam jeszcze, że do otrzymania zaliczki musisz spełnić jeszcze jeden podstawowy warunek. Dochód roczny w przeliczeniu na jednego czlonka twojej rodziny nie może przekroczyć kwoty 583,00 zł (nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.16 22:41:42

jak pozyczyc (przelac) pieniadze, zeby w razie pozniej odzyskac?

witam! mam pytanie odnosnie pozyczki - znajomy chce pozyczyc wiekszą kwotą pieniędzy. jedyna mozliwosc to przelew ale mam pytanie - czy mozna zrobić taką tresc przelewu , zeby pozniej miec podstawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.16 18:59:22

ponownie rozdzielczość majątkowa

Wszystko zakupione przed rozdzielnością jest wspólne i wchodzi w skład majątku wspólnego, zakupy dokonane po rozdzielności są małżonka, który widnieje na dokumencie zakupu. Każdy z małżonków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.16 16:47:0

ultimo-dzwonią,piszą pomocy!!!

Jezeli masz orzeczenie Sadu, ze dlug jest przedawniony to mozesz byc spokojna. Podejrzewam jednak ze takiego orzeczenia nie masz. Komornik nie ma takiej mozliwosci umorzyc sprawe. On ja tylko wstrzymuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.15 14:41:18

ZADŁUŻENIA MOJEGO OJCA!!!! co z tym zrobić???

Witam! Jezeli Twoj ojciec jest zameldowany teraz w Twoim mieszkaniu to mozesz miec malego stresa. Jezeli chodzi o komornika... Jest domniemanie ze Twoj ojciec moze byc wspolwlascicielem rzeczy ktore znajduja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.15 14:35:47

Ultimo i PKO-poradzcie co robić!

Jezeli masz taka propozycje to radze zastanowic sie nad nia. Pomysl o ile kwota wzrosła po naliczeniu odsetek. Z kazda firma windykacyjna mozna dojsc do porozumienia. Ale pamietaj.. to zawsze bedzie firma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.15 14:28:49

Jaki jest paragraf i kara za napad i pobicie na osobę w okularach?

A co to masz okulary byłeś w złym miejscu o złym czasie a napastnik dostanie zawiasy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.14 22:54:18

CZY KTOŚ WIE ???

Mam takie pytanie.Mieszkam w budynku komunalnym,od strony podwórka mam sąsiada,który prowadzi firmę budowlaną,ma samochód ciężarowy Star,chciałbym wiedzieć czy są jakieś przepisy mówiące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.14 19:1:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika