Forum prawne

Czy 13-letnie dziecko ma prawo decydować jak mają wyglądać kontakty z ojcem, po rozwodzie?

Jestem 10 lat po rozwodzie. Ostatnio moja 13-letnia córka przyznała, że nudzi się jeżdżąc do ojca na nieregularne sobotnie wizyty. Ojciec zostawia ją bratu i idzie do pracy. Wraca późnym popołudniem właściciwe po ty by odstawić ją do domu. Nigdy nie zabrał ją do kina, do teatru, na łyżwy, nie płaci też alimentów. Ostatnio wyprowadziłyśmy się do innego miasta. Związałam się z kimś, zakładamy rodzinę. To doprowadziło do furii mojego eksmałżonka. Nagle częściej chce widywać się z córką, gdy ta mówi, że ma inne plany grozi jej policją i sądem. założył sprawę, by córka u niego nocowała w weekendy. Na porozumienie nie ma szans. Sąd sprawę oddalił do miasta mojego zamieszkania, córka nie chce jechać do ojca na sobotęgdyż ten się nią nie interesuje, ani jej potrzebami. Ostatnio ex podjeżdża z policją, twierdząc, że ja nie uturdniam mu widzenia z dzieckiem. Napisał donos do prokuratora. Co zrobić?

(tina)

2003.1.2 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Czy 13-letnie dziecko ma prawo decydować jak mają wyglądać kontakty z ojcem, po rozwodzie? (3)

Jak mozesz Tina napisz,jaki donos zrobil do prokuratora,i na czym go oparl?

Roman

2003.1.5 0:36:5

Twoje dziecko nie może decydowac o spotkaniach z ojcem, ale z powodzeniem moze sugerowac sadowi swoje stanowisko w sprawie, ktora Ty musisz wniesc. Jesli ojciec nie robi dziecku krzywdy, to nie ma szansy na calkowite pozbawienie go spotkan, ale przynajmniej po przedstawieniu konkretnych dowodow przeciwko, bedzie mozna je ograniczyc. To typowy msciciel. Jemu nie potrzebne dziecko, tylko dzialania wg zasady "ja ci jeszcze pokaze!" Z Twojego opisu wynika, ze argumenty masz zasadnicze (nieplacenie alimentow, pozostawianie dziacka u innnych pod opieką i najwazniejsze - opinia dziecka, ktore bedzie musialo byc swiadkiem w sadzie). Nie zwlekaj w rozwiazaniu tego problemu, bo widac, ze to facet przedsiebiorczy i moze Cie niejedna przykroscia zaskoczyc. Powodzenia!

2003.1.9 8:17:29

O donosie, poinformowała mnie policjantka. Niestety, nie otrzymałam jeszcze żadnego pisma, nie wiem wiąc na czym go opartł. Jednak prawniczka w centrum Praw Kobiet uspokoiła mnie, że Prokuratura raczej na takie donosy nie reaguje.

2003.1.10 16:16:8

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika