Forum prawne (strona 854)

PILNE!!!!!!!!!!!!!! Opieka prawna jak ja uzyskac nad osoba niepelnosprawna !!!!!

jestem opiekunem prawnym całkowicie brata ubezwłasnowolnionego posiadamy wspólnotę majątkową w budynkach i polu ornym jak mam napisać podanie do sądu aby przejąc część brata na siebie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.6.28 15:10:27

strajk lekarzy a zwolnienia chorobowe

12 maja ulegliśmy wraz z mężem wypadkowi drogowemu. Przebywaliśmy w szpitalu na nasze nieszczęście - podczas strajku. Oboje pracujemy ,ale za ten okres nie mamy udokumentowanej niezdolności do pracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.28 12:35:53

KARTA KREDYTOWA - przedłużenie

26.04.2006 roku aktywowałam Karte Kredytową IKEA w HSBC Bank Polska SA. Stara karta utraciła ważność. Nowej nie aktywowałam. Naliczono mi 59zl opłaty rocznej za korzystanie z tej karty. Odesłałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.28 1:2:27

W jakim banku nalepsza pożyczka ?

W jakim banku waszym zdaniem można dostać pożyczkę bez poręczycieli i żyrantów w kwocie 20tys. zł., niskim oprocentowaniu i przy okresie spłaty od 5 do 8 lat ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.27 18:0:41

Fałszywe zeznanie biegłego

Potrzebuję kilku informacji od ciebie Sylwia. Proszę o odpisanie. Podam ci moje namiary: gg 9142314 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.6.27 12:7:3

Ubezpieczenie rodzine

Witam, mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Obecnie nie pracuję tylko studiuję, mam 21lat i podlegałam do tej pory pod ubezpiecznie mojej mamy natomiast zgubiła się nam legitymacja ubezpieczenia członków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.26 21:39:30

BŁAGAM POMOCY

czesc no niestety nie dostałam maila ale jak cos by sie dzialo słuze pomoca moje gy gy 1601194.....pozdrawiam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.6.26 20:54:21

opalnie bez stanika,czy będą mandaty??

witam. wybieram się niedługo nad morze i mam zamiar opalać się bez stanika.Moje pytanie brzmi czy policja ma prawo wlepić mi mandat?? czy mogę jakoś sie tłumaczyć i czy jest taka ustawa co zabrania?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.26 11:51:42

Studiuję/pracuję, 22 lata, info wewnątrz posta

Witam. Fajnie by było, jeżeli wreszcie ktoś by coś zrobił w tej sprawie... Ja, jako że jestem pełnoletni od juz jakiegośczasu ;), chciałem coś zardzić we własnej sytuacji i sytuacji mojej rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.26 9:8:10

Szkoda 10 lat życia :-(

Witam Wszystkich! Mam pytanie - czy w mojej sytuacji (opisanej wcześniej=alkoholizm byłego męża) stwierdzenie nieważności małżeństwa w prawie kościelnym, może wynikać z niemożności wykonywania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.26 8:38:35

umowa o dzieło między os.fizycznymi

Zleciłam firmie budowlanej budowę domu jednorodzinnego powstał spór spowodowany wykonaniem kominów szt.3 kominy nadają się do rozbiórki tak wydał opinie ekspert i następna rzecz dotyczy dachu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.25 13:8:31

mala przerobka elewacji?

jestem wlascicielem lokalu na rynku w miescie powiatowym (15 tys. ludnosci). zmienilem status lokalu z mieszkalengo na lokal pod dzialanosc gospodarcza (mam juz decyzje) oraz zezwolenie konsewatora zabytków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.25 11:30:26

Błagam pomóżcie nam

28 maja zakonczyla sie sprawa o odebranie praw rodzicielskich dla ojca mojego dziecka dzis zadzwonilam do sadu by sie dowiedziec czy mozna przyjechac po wyrok sadowy gdy w słuchawce usłyszalam ze moj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.25 11:14:33

czego mogę żądać?

witaj potrzebuje takiego gotowego wniosku mozesz przeslac katrin070183@o2.pl nie mam pracy ale zamierzam cos znalesc i to jak najszybciej, najgorsze jest to ze maz na umowie ma 690 pln do reki a faktycnie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.6.25 8:29:40

Wypożyczalnia samochodów- unormowania prawne.

Witam Państwa. Potrzebuję informacji na temat "unormowań pranych" którym podlegają firmy prowadzące wypożyczalnie samochodów. Każda wskazówka mile widziana. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.24 18:43:31

sprawa w sądzie a podatek w urzędzie skarbowym

wynajmuje mieszkanie bez umowy i nie placilem podatku dla skarbówki, a osoba ktora wynajmowała została zatrzymana w sprawie pobicia i kradzieży, teraz wie sąd gdzie on mieszkał i na jakich zasadach, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.24 17:19:51

Sprawa o ustalenie głównego najemcy

Meldunek jest rejestracja miejsca pobytu stalego. Zeby wymeldowac kogos z mieszkania musza zajść ku temu przeslanki. Osoba ta musiałaby utracic tytuł prawny do lokalu i nie zamieszkiwac w nim co najmniej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.23 20:34:4

kwaterunek mieszkanie

Kwestie wstapienia w stosunek najmu po smierci najemcy reguluje kodeks cywilny art 691 paragraf 1 a nie ustawa o najmie :). jesli nie masz zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych, to znaczy jesli nie masz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.23 20:27:27

prawo meldunkowe, lokalowe-pilne!!

1. Głowny najemca moze wyjechac sobie poza granice kraju. Fakt, ze ma mieszkanie komunalne, nie przeszkadza w tym. Pełnomocnictwo mógł wysłac. Wystarczyło je napisac i potwierdzic zgodnosc podpisu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.23 19:59:25

Czy administracja wspólnoty może podejmować decyzje za ogół?

Z kim była zawarta umowa o dostawę uslug internetowych? Z administracja wspólnoty? Administrator podejmuje decyzje dotyczace zarzadu zwykłego. Jesli wlasciciele sa zainteresowani dostawa takich usłg ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.23 19:49:43

umowa najmu z miasta a przejecier lokatorow przez prywatnego własciciela

Witam mam problem tego typu że od 1999 r jestem najemcą mieszkania komunalnego w tej chwili w tydzień przed koncem miesiąca czerwca dowiedziałem sie ze budynek został sprzedany mam mieć wypowiedzianą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.23 8:42:58

wypowiedzenie umowy o prace dla nauczyciela

Przeczytaj art.20 i 23 Karty Nauczyciela (najlepiej z komentarzem). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.23 0:0:14

ktore dni mam wolne i ile ?

Wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym wylicza sie następująco : Kodeks pracy Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.22 21:55:9

Skandaliczne zachowanie kontrolerów

Dnia 09.05.2007 roku 35 –osobowa grupa młodzieży =2 nauczycieli jadących o miejscowości oddalonej o ok.2,5 km wsiadało do autobusu MZK na przystanku w miejsciowosci J. Oprócz nich do tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.22 21:39:1

renta z ZUS

złożyłam wniosek do ZUS. mam wymagany okres składkowy i nieskładowy. wcześniej przez kilka lat(po wypadku) byłam na rencie uczniowskiej potem socjalnej. jednak w 2002roku lekarz orzecznik uznał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.22 21:15:15

wydanie dokumentów przez pracodawcę

Ma obowiązek wydać. Chociażby dlatego, że w aktach powinien znajdować się jedynie odpis (ksero). Podobnie wszystkie inne uprawnienia - energetyczne SEP, obsługi innych urządzeń. Nie ważne, kto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.22 18:59:26

Wypłata dywidendy w kontekście podziału majątku

Potrzebny mi ktoś, kto zetknął się z problemem blokady wypłaty dywidendy dla współmałżonka w trakcie rozwodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.22 16:23:51

wypadek w pracy - czy należy mi się zasiłek chorobowy

witam. miałem wypadek w pracy, szedłem z pustymi skrzynkami i spadłem ze schodów i skręciłem sobie staw w prawej stopie. pracuje na umowe zlecenie i czy należy mi sie zasiłek chorobowy gdzie pobierają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.22 13:34:46

Gdy brak środków na wynagrodzenie pracownicy w ciąży...

KP wyraźnie stanowi w rozdz. VIII, art. 177, par. 3, że gdy umowa na czas określony uległaby rozwiązaniu po 3 miesiącu ciąży, pracodawca jest zobowiązany do przedłużenia umowy do dnia porodu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.22 13:2:8

Alimenty,a wyjście za mąż....

mam dzieci z pierwszego malzenstwa na ktore mam zasadzone alimenty chce wyjsc ponownie za maz czy utrace alimenty po zawarciu nowego zwiazku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.6.22 12:59:55

Kto mi za ten koszmar co przeszłam zapłaci i kiedy?

Wiem tylko tyle, że o tym, czy świdczenia wypłaca ZUS, czy pracodawca, zależy od wielkości firmy (chyba pow. 30 pracowników). O wysokości odszkodowania decyduje wynik badania komisji lekarskiej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.22 7:27:9

BHP Inspektor - praca

Inspektor ds. BHP Wymagania stawiane kandydatom: - Wykształcenie średnie w zawodzie technika bezpieczeństwa i higieny pracy (wykształcenie wyższe bądź ukończone studia podyplomowe o spec. bezpieczeństwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.21 23:50:32

u PROKURATORA - jak uchronic potencjalne kolejne ofiary ?

witam serdecznie, zwracam sie z prosbą o wyjasnienie oraz porade sprawa: Osoba zmarla, z okolicznosci wynika, iz bylo to samobójstwo, postepowanie jest w toku, Z materialów znalezionych przy zmarlym ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.6.21 23:46:19

1400 zł alimentów sąd w Sopocie dowalił mojemu szwagrowi

Współczuję!!! Niestety takie durne prawo jest w Polsce. Szwagier jednak może zaządać żeby jego była żona "spowiadała" się na co te alimenty wydaje... Niech kuratora na nią naśle...jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.21 22:37:38

Alimenty a dochody żony

Witam, od lat płacę regularnie alimenty na synów. Starszy syn się nie uczy więc alimenty na niego zostały uchylone. Natomiast w przypadku młodszego syna czeka mnie chyba sprawa o podwyższenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.21 21:12:38

komórka !!! nakaz zapłaty z sadu grodzkiego !!!!!. co grozi za niepłacenie !!!.

witam !!! Mam pewien problem i potrzebuje odpowiedzi. W 2000 roku idea zrobiła mi sprawe w grodzkim za niezapłacona fakture i zerwanie umowy, ze nie mieszkam pod adresem zameldowania , komornik nie mógł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.21 17:42:41

Wysokie wynagrodzenie a składki ZUS

Jeśli chodzi o umowę o pracę to tu lepiej nie kombinować bo kodeks pracy bardzo skrupulatnie reguluje wytyczne dot odprowadzania składek (a raczej ustawa), natomiast jeśli chodzi o umowy cywilnoprawne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.21 13:9:58

Sąsiad sądzi się ze wszystkimi i o wszystko

Prawie co miesiąc dostaje wezwanie do sądu na nową sprawę. Sprawy zakłada policja na wniosek mojego sąsiada. Mojim zdaniem nie mają podstaw, ani dowodów, ale ostatnio nawet napisali we wniosku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.6.21 13:8:47

dot. umowy o dzieło

Chcę zatrudnić osobę niepełnoletnią która w sierpniu ukończy 17 lat na umowę o dzieło, jest to praca 3 zmianowa po 8godzin, przy pakowaniu drobnych produktów. Czy taka pracę może podjąć osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.21 10:11:35

wolny dzień za studiowanie

ja studiowałam 6 lat i mowy nie było o wolnych dniach na sudia...chyba ze ppracodawca cię na nie wyśle....to jego dobra wola ..na tzw. urlop szkoleniowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.21 9:12:56

zmiana nazwiska u dziecka 13 -letniego

Jestem po rozwodzie i wróciłam do swojego nazwiska a syn chce mieć takie same jak ja ,czy jest to mozliwe aby Mu zmienic nazwisko? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.20 20:18:32

dziecko poza malzenskie poczeye ale nie na rodzone

Nie ma raczej mozliwosci sprawdzic, ze nienarodzone dziecko jest pańskie. Kiedy sie urodzi musi isc pan razem z matka dziecka do USC i je zarejestrować. Mąż jest zawsze domniemanym ojcem i jest nim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.6.20 20:18:23

zmiana nazwiska u 13 -latka

czy jest to mozliwe ? jestem po rozwodzie ja wrociłam do swojego nazwiska czy mogę zmienic u syna na moje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.20 20:9:1

wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce

Pracuję w jednym sklepie od 10 lat, nagle został zamknięty ( teren sprzedano a sklep zamknieto). W tej chwili pracodawca oferuje mi prace w innym sklepie w tej samej sieci (sklep pod tą samą nazwą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.20 20:5:38

spadkobierca

Mam problem może ktoś by potrafił mi na to cos poradzić? Dwa lata temu zmarła mi mama nie pozostawiając testamentu ani żadnego spadku, poprostu nic po niej nie odziedziczyłam, i teraz dostałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.20 18:27:47

karalność a wiza do USA

Absolutnie nie jest potrzebne....to czy byłes karany czy nie zaznaczasz na wnioslu o wizę ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.6.20 15:40:23

sprawa u PROKURATURA

witam serdecznie, zwracam sie z prosbą o wyjasnienie oraz porade sprawa: Osoba zmarla - zwloki znalezione, z okolicznosci wynika, iz bylo to samobójstwo, postepowanie jest w toku, Z materialów znalezionych ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.6.20 12:1:35

PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!

Mój syn został oskarżony o kradzież sprzętu komputerowego. Do domu z nakazem przyszła policja i zarekwirowała sprzęt komputerowy na okres ok 6 miesięcy. Przy zabieraniu sprzętu z mojego domu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.6.20 10:31:12

sprostoiwanie świadectwa pracy

Miesiąc po rozwiązaniu przeze mnie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy w trybie art 55&11 , po interwencji PIP otrzymałam pocztą świadectwo pracy , w którym zgadza sie właściwie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.19 15:20:25

zamiana komunalnego na spółdzielcze

witam, chce sie zamienic na mieszkanie ja posiadam komunalne a chce zamienic sie z lokatorami którzy mieszkaja w lokalu społdzielczym, jak to załatwic sprawnie, ze spoldzielnia i urzedem miasta, co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.6.19 15:6:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika