Wyrok- doręczenie

Odpowiedzi w temacie (2)

-

3.10.2002

Jeśli sprawa o eksmisję zakończy się korzystnie dla powoda (właścieila lokalu) i nie będzie miał on podstawy do żądania uzasadnienia, a wyrok nie jest zaoczny, to czy może napisać do Sądu o przysłanie wyroku bez uzasadnienia? A czy ma prawo żądać wyroku z uzasadnieniem jak jest dla niego korzystny? To takie proste, że nie ma o tym w Kodeksie ;-)
(Ewqa)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zakret

2002-10-05 20:55:02

Jest w kodeksie, choć może nie jest takie proste; każda ze stron - bez względu na to, czy sprawę wygrała czy nie - ma prawo żądać w terminie 7 dni od ogłoszenia orzeczenia przesłania jej odpisu tego orzeczenia z uzasadnieniem. Po tym terminie jej wniosek o uzsadnienie zostanie odrzucony. Natomiast bez żadnych ograniczeń (w tym czasowych) może wnosić o odpis orzeczenia - bez uzasadnienia. W tym konkretnym przypadku, o ile upłynął powodowi termin na złożenie wniosku o uzasdnienie a uzasadnienie to zostało napisanane na wniosek pozwanego proponuję zwrócić się do sądu o przesłanie odpisu zaznaczając, iż jest to wniosek w trybie art.9 kpc a nie zapowiedź apelacji.

Ewqa

2002-10-07 09:13:34

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: