Forum prawne (strona 851)

problem ze szwagrem

Jak zmusic szwagra do placenia czynszu?.Jest zameldowany u nas od wrzesnia zeszlego roku na pobyt tymczasowy 1 rok .Od chwili gdy zamieszkal u nas nie daje pieniedzy za czynsz ,wode,prad itd.nie chce isc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.17 15:49:18

STWIERDZENIE NIEWAŻNOSCI MAŁŻEŃSTWA W KOŚCIELE

CHCIAŁABYM Z KIMŚ POROZMAWIAĆ PRZEZ TELEFON I DORADZIĆ SIE W CELU UNIEWAŻNIENIA MOJEGO MAŁŻEŃSTWA. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.8.16 22:12:42

Procedura w sprawie zachowku

stwierdzenie nabycia spadku to zupełnie inna instytucja prawna aniżeli zachowek. podzielony spadek na mocy testamentu trafia w ręce osób, które do spadku zostały powołane w testamencie. Jesli z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.16 15:51:55

2007.8.16 14:26:40

zmiana stanowiska a szukanie zastępcy

Witam mam pytanie odnośnie zmiany stanowiska. W zakładzie którym pracuje wprowadzili takie rozporządzanie ze jak się zmienia stanowisko to trzeba znaleźć osobę na własną rękę na swoje stare ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.15 22:56:14

2007.8.15 19:26:42

Alimenty poza komornikiem ?

Teraz dostaję od Państwa ale był czas, że nie dostawałam. Najpierw miałam zasądzone alimety a kilka lat póżniej rozwód. W miedzy czasie były zmiany przepisów itp.. Były mąż ma zaległości ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2007.8.15 15:15:48

dodatek rodzinny - zabrany

Po pierwsze jeżeli dziecko jest uznane musisz mieć wyrok o alimenty jeżeli ojciec dziecka nie płaci podajesz sprawę do komornika następnie idziesz do ośrodka pomocy społecznej wypełniasz wniosek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.8.15 13:16:51

alimenty bank i ZUS

Witam Mam taki problem... zakład pracy żony przelewa należne mi alimenty na moje konto bank w którym posiadam konto przelał te alimenty na kont ZUS w poczet starego zadłużenia jakie posadam w ZUS-ie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.15 0:1:38

Witam wszystkich i proszę o pomoc

Moja sprawa jest nietypowa i bardzo skomplikowana,ale od początku Od półtora roku mieszkam z kobietą która jest w trakcie rozwodu w między czasie zaszła ze mną w ciążę i za miesiąc zostalibyśmy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.8.14 22:5:58

18 lat, separacja rodzicow, pytanie

pewnie że tak to jego zasrany obowiązek płacić na ciebie jeżeli się uczysz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.14 20:34:31

darowizna juz zmarlego a urzad skarbowy

tata darowal mi przyczepke kempingowa tydzien przed smiercia tak jakby czul ze cos sie stanie i mam umowe ale w us trzeba zlozyc oswiadczenie o darowiznie tam jakis druk ale zeby go zlozyc trzeba miec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.14 17:0:1

Alimenty na rzecz ojca!

alimenty na rzecz ojca ktory nie płacił na dzieci sa obowiazkowe czy nie i jak tego uniknac ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.8.13 22:7:37

Proszę o pomoc !!

Proszę o odpowiedz , czy komornik sądowy może zrobic zajęcie na mieszkaniu spóldzielczym o statucie - własnościowe lokatorskie , tzw. niepełna własność. Z góry dziękuję i pozdrawiam > ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.13 18:28:28

mam pytanko na temat przedawnien w sprawach karnych prosze o odp

mam pytanie w takie j sprawie mianowicie chodzi o to ze rok temu mialo miejsce zdarzenia z tytulu pobicie i kradziez zostalem nieslusznie podejzany w tej sprawie i wyemigrowalem za granice przed rozprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.12 21:52:19

Da się jeszcze odzyskać należność?????????????????

Proszę uzyskać europejski tytuł egzekucyjny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.12 20:47:5

Alimenty- chce do własnej reki

Witam, Od jakiś 10 lat otrzymuje alimenty z urzedu ponieważ ojciec nie płaci. Nie wiem jaka to jest kwota ponieważ nigdy tych pieniedzy nie widziałam. Matka twierdzi ze jest to 170zł. Niedawno skończylam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.12 17:7:29

zapytanie o spadek.pilne.

Chciałabym sie dowiedziec w jakiej wysokosci otrzymam spadek, gdy : -moj ojciec ozenil sie ponownie i z pierwszego malzenstwa mial syna. Ponadto posiadał dom, ktory był własnoscia jego i jego pierwszej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.12 17:1:4

2007.8.10 17:18:34

Chorobowe a staż pracy

Miałem następującą sytuację. Zatrudniony byłem w firmie do końca roku, niestety zachorowałem i miałem zwolnienie do końca marca. Umowa o pracę wygasła więc (chyba) i pieniądze za pozostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.10 15:50:34

Wykup kwaterunku

Witam Ja mam podobny problem. chcę wykupić mieszkanie, okazało się jednak, że ta ustawa nie obejmuje tego typu mieszkań. Dlaczego?Mieszkanie , o którym mówię jest w moim posiadaniu ponad 50 lat. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.8.10 12:28:19

rozliczenie za wodę

Witam i przepraszam za troche dlugi post moj problem polega na tym, ze w terminie nie oddalem kwitu odczytu licznikow ZW i CW za 1-sze pólrocze br. W ogole go nie znalazlem w skrzynce a ogloszen nie doczytalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.10 11:26:3

Dzieci bawią się pod balkonami sąsiedzi są załamani.

jestem w podobnej sytuacji co pani.U nas jest jakby troche gorzej,bo mieszkamy w starej kamienicy, w ktorej polowa jest prywtna i o nasze dzieci tocza sie klotnie z wlascicielka wlasnie tej polowy.Tez ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.8.10 0:40:18

Zakup nieruchomości

Bezpieczniej będzie zaznaczyć tą różnicę procentową .To nie zaszkodzi a jakby kiedyś miały być jakieś problemy w małżeństwie(czego nie życzę)to pewnie będzie dużo łatwiej przy podziale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.9 22:47:48

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

Witam mam problem i chciała bym by mi pan cos doradził. Wykupiłam sobie mieszkanie w TBS i dzis zgłosiłam włascicielowi gdzie jeszcze mieszkam ze za 2 miesiace chce sie wyprowadzic to znaczy na koniec ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.8.8 17:24:52

Jak wygląda rozprawa pojednawcza, i czy zawsze jest ona przeprowadzana?????

Jak sama nazwa wskazuje rozprawa pojednawcza ma na celu pogodzenie rozwodzących się małżonków więc nie sądzę aby była przykra trwa około 20 minut a następnie Sąd wyznacza termin rozprawy właściwej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.8 16:39:50

czy można podać jako marżę 0,008 gr. netto z pzp?

Mam pytanie dotyczace podanie marży przez wykonawce czyli. Odbył sie przetarg na dostawe leju opałowego gdzie kryterium była marża wykonawcy od cen zakupu producenta czyli firma która wygrała podała, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.8 12:7:26

przelewe w celu pokrycia kosztow rozprawy

może być przelew elektroniczny na konto sądu, w tytule podaj sygnaturę akt i strony postępowania, wyślij poleconym na adres sądu razem z pismem przewodnim w którym podajesz dane jak wyżej i załączasz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.8.8 11:20:35

Wypowiedzenie warunków pracy

Witam Moja firma przenosi się do fabryki , ktorą wybudowała, likwiduje biuro w którymn pracowałam ponad 2 lata i przenosi je do miasta oddalonego o 200km. Zapewniono mnie ustnie, ze tam czeka na mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.8 10:56:46

Czy jest możliwośc wygrania sprawy????

Mój brat wykonał remont domu bez wcześniejszego podpisania umowy. Po zakończemiu roboty dostał część pieniędzy, a reszta została zatrzymana w razie gdyby coś "się popsuło". Po roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.7 23:5:50

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy

Po śmierci głównego najemcy, powinnaś złożyć wniosek o przydział tego lokalu w terminie do 6 miesięcy. Poza tym musisz udowodnić że cały czas mieszkałaś z głownym najemcą aż do jego śmierci. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.8.7 20:25:4

Czy mozliwe aby dziecko zostało z ojcem

Ja "przerabiałam". Czy nie szkoda Ci dzieci? To nie chomiki... Rozdzielenie rodzeństwa to większy koszmar niż rozwód rodziców i może powinieneś to wziąć pod uwagę w swoich rodzicielskich ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.7 13:31:38

okradziny dom

poszukuję adwokata który zajmie się sprawą która jest do wygrania, sprawcy złapaniu na gorącym uczynku.Okradziono mi dom, na co są ewidentne dowody świadkowie. Poszukuję odpowiedniego prawinka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.8.7 0:35:47

Matka chce mnie wyrzucić z domu!!!

24 rok życia jest wiekiem granicznym, w którym przysługują Ci zasądzone świadczenia rentowe, min alimentacyjne. ( O ile pobierać będziesz naukę ) Jeśli, jak podkreślił mój przedmówca- nie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.8.6 21:18:36

Co zrobic z bratem?

Witam. Wlasnie zdalam mature i przebywam w Anglii, zeby zarobic na studia. Chcialam mieszkac w mieszkaniu spoldzielczym mojej mamy. Teraz mam mozliwosc wykupu. Niestety mam breat, ktory zatruwa zycie mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.6 20:18:59

PRZERWANIE BIEGU ZASIEDZENIA

W 1934 roku moi rodzice kupili w Warszawie plac i wybudowali na nim dom. Po wojnie nieruchomość została przejęta przez Państwo dekretem Bieruta z 1945 roku. Stan ten trwa do dziś, właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.6 14:36:53

Problem z postawą żony i Jej rodziny.

Hej.., odzywam sie na Twój email, lecz.. nie dajesz znaku życia. Może podałaś niewłaściwy? Może odezwij sie do mnie? matt_linux@o2.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.8.2 21:59:24

Co moge zrobić??

Znalazlam sobie pracę na sezon. Dogadałam się z pracodawcą że będe pracować 2 miesiące za 2400 zł. Nie miała być to praca na czarno. Pracodawca twierdził ze da mi do podpisania umowe, tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.8.2 14:13:38

czy spółdzielnia może nakazać zdjęcie z balkonu anteny satelitarnej?

w takim razie dlaczego w londynie nie można umieszczać anen na elewacjach? londyn też jest w ue ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.8.1 22:42:37

wielki problem z budową drugiego domu

Witam Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytanai ale minęło tyle czsu że sam już wiesz . Dlatego piszę jestem w podobnej sytuacji nasza działka ma 1400 m i stoi na niej 1 dom chcemy wybudowac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.8.1 14:13:35

Bank Informacji Kredytowej - wpisanie (BIK)

o tym już trzebabyło myśleć wcześniej, teraz ocena jakimi byliście kredytobiorcami zależy od banku, Poręczyciel jest do tego, żeby kredyt zabezpieczyć nie po to byś wzięła go. Zobowiązania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.8.1 13:40:2

Zgłoszenienie budowy budynku gospodarczego

Nim...podjąłem budowe to zgłosiłem to. Z tego wynika, że budynek został zgłoszony. Jeśli zatem zgłoszenie odpowiadało warunkom przewidzianym w art. 30 prawa budowlanego a urząd nie zareagował ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.7.31 23:7:25

BŁAGAM O POMOC! Moja 1 PRAKTYKA

witam,od października będę studentką 2. roku prawa. Obecnie odbywam praktyki u radcy prawnego. Byłam przygotowana raczej na zadania typu:podaj,przynieś,pozamiataj,jednak pani mecenas postanowiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.31 20:3:19

proszę o pomoc!moja 1 PRAKTYKA

witam,od października będę studentką 2. roku prawa. Obecnie odbywam praktyki u radcy prawnego. Byłam przygotowana raczej na zadania typu:podaj,przynieś,pozamiataj,jednak pani mecenas postanowiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.31 19:55:24

Kredyt w Polsce a nieruchomosc zagranica?!

Witam Czy istnieje mozliwosc zaciagniecia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania za graniaca (UK)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.31 19:41:10

Problem koleżanki

Oczywiście - jeśli się uczy to do 25 roku życia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.7.31 17:1:7

Kto może wykupić mieszkanie spółdzielcze?

Czy mogę wykupić mieszkanie spółdzielcze jeżeli głównym najemcą jest moja mama a ja jestem jedynie zameldowana? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.31 15:50:49

Mam pytanie zwiazane z opieka...

Mam takie pytanie moja mama z ojcem sie rozwiedli i ja z mama wyjechalismy do anglii. I powiedzmy ze ja chcialbym wrocic do Polski w wieku 16 lat sam mama by zostala w angli. I tu sie zaczyna pytanie czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.30 22:4:59

Oskarżenia i pomówienia

Moja matka była współwłaścicielką 1/4 nieruchomości. Zmarła 3 miesiące temu - sprawa spadkowa będzie za tydzien. Dokonała inwestycji w postaci wybudowania klatki schodowej, która umozliwia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 23:12:58

Prawo majątkowe, a rozliczenia

Moja matka była współwłaścicielką 1/4 nieruchomości. Zmarła 3 miesiące temu - sprawa spadkowa będzie za tydzien. Dokonała inwestycji w postaci wybudowania klatki schodowej, która umozliwia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.7.29 23:10:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika