e-prawnik.pl Porady prawne

Sprzedaż mieszkania zzamieszkała wnim matką samotnie wychowującą dzieci

Odpowiedzi w temacie ()

-

30.1.2003

MĄŻ W TRAKCIE ROZWODU SPRZEDAŁ NASZE MIESZKANIE,OSOBOM TRZECIM.DODAM ŻE NABYLIŚMY JE W TRAKCIE MAŁŻEŃSTWA,ALE ON ZABESPIECZYŁ JE SOBIE ŻE ZAKUPIŁ MIESZKANIE ZE ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH UZYSKANYCH W DAROWIŻNIE OD RODZINY.tYM SPOSOBEM POZBAWIŁ MNIE I DZIECI PRAW DO TEGO. JA WCIĄZ TAM MIESZKAM,NOWI WŁAŚCICIELE PRÓBOWALI MNIE WYRZUCIĆ.DLACZEGO.PRAWO JEST TAKIE BRUTALNE.GZIE OCHRONA RODZINY? PROSZĘ O POMOC/////

(renia)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Agnieszka

2003-02-06 22:07:50

Reniu, jeśli twierdzi że mieszkanie jestt jego majątkie odrębnym to powinien mieć darowiznę udokumentowaną przed jego zakupem. Zobacz co mieliści w akcie notarialnym zakupu, jeśli było napisanę że on nabywa do majątku odrębnego i sam staje do aktu nabycia to przy sprzedaży musiałabyś potwierdzić że rzeczywiście to mieszkanie jest jego majątkiem odrębnym lub musiałby udowodnić że środki na zakup tego mieszkania miał np. z darowizny , natomiast jeśli w akcie notarialnym jest informacja że to jest wasz majątk wspólny to te darowizny może sobie w ramki oprawić a notariusz który taki akt sporządził powinien za to odpowiedzieć. nic nie napisałaś czy to mieszkanie spółdzielcze czy z księgą wieczystą? Potrzebuje wiecej informacji chociażby o typie własnosci i sposobie nabycia - przeczytaj dokładnie akt not.

Renia

2003-02-09 00:41:49

Agnieszko, mieszkanie jest z księgą wieczystą, niestety w akcie jest uwzględniona darowizna środków pieniężnych przeznaczona na zakup mieszkania jako majątku odrębnego. Nowi właściciele doskonale wiedzieli, że kupują mieszkanie z lokatorami. Byli pewni, że szybko i skutecznie nas usuną, lecz ja nie poddaje się i mam złaożone dwie sprawy w sądzie, jedną o unieważnienie umowy a drugą o uznanie statusu, że mieszkanie należało do majątku małżeńskiego-dorobkowego. Ta ostatnia jest uzależniona od tej pierwszej obecnie sprawa o unieważnienie jest w apelacji. Co powiesz na pewne przepisy mówiące o czynnościach prawnych dokonanich w złej wierze lub mające na celu obejście ustawy itp. Jakie mam szanse co dalej robić???

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie mogę (...) czytaj dalej»

  • Podwyższenie alimentów Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Otrzymuje z Funduszu Alimentacyjnego (...) czytaj dalej»

  • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...) czytaj dalej»

  • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»

  • Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...) czytaj dalej»