e-prawnik.pl Porady prawne

Co to jest sąd administracyjny?

Odpowiedzi w temacie (1)

-

15.10.2002

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest sąd administracyjny? Zgodnie z ustawą z 8 marca 1990 o samorządzie gminnym, gdy organ gminy nie wykonuje czynności nakazanych prawem mogę złożyć skargę do "sądu administracyjnego" (art. 101a). Ale chyba nie do NSA? Samorządowe Kolegium Odwoławcze to też coś innego. A więc ...?
(Ewqa)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kwef

2002-10-21 11:20:51

jest to właściwy oddział zamiejscowy NSA

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Jestem studentką administracji i dostałam zadanie "Opracuj kauzus administracyjny", ale ciężko jest cokolwiek wartego uwagi znaleźć. Nie mam pojęcia jak zabrać się do tej pracy. Proszę o pomoc. czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA (spółka akcyjna, to ważne !!!!!) wydaje warunki techniczne na podstawie których klient chcący przełączyć się do miejskiej sieci (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, najemca podpisal umowe na najem bezterminowy z zaznaczeniem ze minimum trzy miesice bedzie wynajmowal.Wplacil kaucje , plus dwa czynsze. Po 20 dniach dzwoni ,ze nie bedzie juz najmowal i chce zwrotu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Słyszeliście o sprawie z biletami za szyba w Łodzi? Zgodnie z decyzją sądu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, kierowca nie ma obowiązku stosować się do wspomnianych zaleceń. To jak się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mam problem z rozliczeniem opłat po zakończonym wynajmowaniu mieszkania. Mianowicie, w umowie miałem zawarty punkt "Zmiana czynszu administracyjnego, płaconego do Wspólnoty, tj. podwyższenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)