Forum prawne (strona 409)

Na jaki adres powinno być wysłane przedsądowe wezwanie do zapłaty?

Zameldowania, chyba że osobą wysyłające wie iż dłużnik zamieszkuje inne miejsce.
Co nie zmienia faktu że jak osoba mieszka gdzie indziej a adres zameldowania ma gdzie indziej to z reguły przychodzą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.15 9:24:55

czy mozna odzyskac mieszkanie spółdzielcze

Mój tata zmarł gdy miałam 6 lat. miał mieszkanie najprawdopodobnie spółdzielcze w którym bylam zameldowana tylko ja i on. Mama z nami nie mieskzała, nie była żona taty. Gdy tata zmarł mieskzanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.14 21:20:27

CZY MOGE WYMAGAĆ OD SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ MODERNIZACJĘ ANTENY ZBIORCZEJ DO SYSTEMU DVB T. W

CZY MOGE WYMAGAĆ OD SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ MODERNIZACJĘ ANTENY ZBIORCZEJ DO SYSTEMU DVB T.
W MIESZKANU WŁASNOŚCIOWYM. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.14 20:53:46

2012.10.13 20:10:30

Uszkodzony laptop przez serwis

Witam. 2-3 miesiące temu oddałam laptopa Sony Vaio na gwarancje do Media Expert z powodu pasków poziomych na ekranie. Po dłuższym czasie zadzwoniła kobieta z serwisu i wypytywała czy byly jakies ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 14:1:5

mieszkanie zakładowe można wykupić?

Witam, czy można wykupić mieszkanie zakładowe? Jeżeli tak to proszę o podanie warunków takiego wykupu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 11:54:0

Mandaty idą o 100% w górę

Chciałbym przedstawić informację którą zdobyłem, szykują się dość spore zmiany w naszym ruchu drogowym. Mandaty mają wzrosnąć znowu, nawet o 100 procent. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 11:53:10

koniec z sądami rejonowymi

Witam. Gowin chce zlikwidować 79 sądów rejonowych, wydane zostało już jego ministralne rozporządzenie w tej sprawie. KRS i część polityków stwierdziło że ło zaskarży je do Trybunału Konstytucyjnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 11:47:46

Sondaż przedwyborczy.

Nowe sądaże pokazują że w te niedziele wygrałoby PiS a nie platforma, jednak różnica 1% pomiędzy klubami to żadna różnica. 28 i 27 pkt. procentowych to praktycznie remis. Najważniejsza jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 11:46:17

Oszustwo na aukcji internetowej

Cześć, dawno mnie tu nie było. W między czasie znalazłem bardzo podobne forum prawne, które jednak jest bardziej sprecyzowane na pomoc w danej kategorii. Chodzi właśnie o oszustwa internetowa, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 11:35:32

próba wyłudzenia ??

Witam
Moja mama została potracona na pasach.Według kierowcy on miał zielone swiatło .Twierdzi ze pojawiła sie w ostatniej chwili auto zatrzymał zaraz po uderzeniu a nawet przed :).Obrarzenia były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.12 10:20:10

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

SZUKAM OSÓB, KTÓRE MIAŁY DO CZYNIENIA Z SERWISEM POBIERACZEK, KTÓRZY DOSTALI PRZED SĄDOWE WEZWANIA DO ZAPŁATY..I INNE HISTORIE. KTO MI TYM RAZEM POMOŻE W REALIZACJI MATERIAŁU DLA TELEWIZJI. PROSZĘ ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2012.10.11 22:56:25

nagranie TV

SZUKAM OSÓB, KTÓRE MIAŁY DO CZYNIENIA Z SERWISEM POBIERACZEK, KTÓRZY DOSTALI PRZED SĄDOWE WEZWANIA DO ZAPŁATY..I INNE HISTORIE. KTO MI TYM RAZEM POMOŻE W REALIZACJI MATERIAŁU DLA TELEWIZJI. PROSZĘ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.11 22:51:33

Jak określamy datę nałożenia grzywny(mandatu) w przypadku wydruku z systemu teleinformatycznego? Czy

Jak określamy datę nałożenia grzywny(mandatu) w przypadku wydruku z systemu teleinformatycznego?
Czy jest to data wydrukowania mandatu, data potwierdzenia odbioru przesyłki poleconej czy data wprowadzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.11 22:19:14

Wyrok o wydanie rzeczy, zamiana na nakaz zapłaty

Witam.Mam prawomocny wyrok sądu z nakazem wydania moich rzeczy od mojego byłego partnera. wyrok jest z 2010 roku. niestety nie udało mi się odzyskać nic z ruchomości wskazanych w wyroku. W związku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.11 17:51:55

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Witam ponownie
NIesety nie posiadam żadnych dokumentów o impotencji byłego męża, kiedy braliśmy ślub ja nie byłam dziewicą więc i dokumentów na to także nie posiadam dlatego własnie boję ... Zobacz wątek

242 odpowiedzi | Strony: 1 2 3 4 5

2012.10.11 15:15:13

Będzie mniej wolnego dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce ograniczenia wymiaru urlopu nauczycieli do 47 dni. Obecnie nauczyciele mają 54 dni wolne w ciągu roku. Czy to sluszna decyzja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.11 12:43:17

Jakie są warunki adopcyjne?

Szukam informacji na temat podstawowych warunków adopcyjnych wobec małoletniego dziecka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.11 12:38:14

Sprawa cywilna

Witam, Szanowni Państwo mam taki problem do rozwiązania, a nie bardzo wiem gdzie i kogo się poradzić. Ponad 3 lata temu miało miejsce zbiegowisko kibiców, w którym brałem udział. Podczas zdarzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.10 21:38:37

Witam. Zaczalem prace w poniedzialek tj. 8 pazdziernika w zakladzie produkcyjnym. \'Umowe o prace tymczasowa\'

Witam. Zaczalem prace w poniedzialek tj. 8 pazdziernika w zakladzie produkcyjnym. 'Umowe o prace tymczasowa' dostalem przez biuro pracy posredniczace w calym procesie na okres 1 miesiaca. Przepracowalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.10 17:57:39

Stopień pokrewieństwa

Czy współżycie z teoretycznie zbyt bliską osobą z rodziny może być karane jako nieobyczajne? Jak karana jest nieobyczajność? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.10 10:16:55

Długi w spadku z tego roku.

Witojcie. Mam pytanie odnośnie długów odziedziczonych po jednym z rodziców.
Jak wygląda sprawa kiedy okazuje się że w spadku którym się przyjęło bez długów, długi jednak są bo jakimś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.10 10:0:49

Ubezpieczenie ZUS. Zamknęłam działąlność gospodarczą kilka dni temu. Nie jestem nigdzie zatrudniona.

Ubezpieczenie ZUS.

Zamknęłam działąlność gospodarczą kilka dni temu. Nie jestem nigdzie zatrudniona. Źródło moich dochodów, to umowy o dzieło raz na jakiś czas. Utrzymuje mnie mąż, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.10 8:31:53

czy na rozprawie o alimenty złożonej przez dziecko mogą być osoby postronne

czy na rozprawie o alimenty złożonej przez dziecko mogą być osoby postronne córka wyprowadziła się z domu zaraz po osiągnięciu 18 lat i zamieszkała u skłóconej z nami siostry żony, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 20:36:30

Mandat mzk odwłowywać się?

Witam dzisiejszego dnia dostałem mandat za rzekomo nie wiem co a mianowicie mam legitymacje inwalidzką stopień umiarkowany symbol **07-S , uczę się i mam też legitymację szkolną , rozmawiałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 19:38:48

Demoralizacja

Witam, mam 17 lat dostałem wezwanie do sądu w celu ustalenia przejawu demoralizacji przez to, że:

"umieścili ogloszenie na portalu spolecznościowym Facebook dotyczącym organizajcji imprezy w ...... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.10.9 17:57:24

Darowizna samochodu, czyli jak pozbyć się współwłaściciela

Witam i proszę o poradę. Jestem współwłaścicielem samochodu o wartości rynkowej ok. 7000-8000 zł (16-letnia mazda 323f ba). Drugim współwłaścicielem jest osoba zupełnie ze mną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 17:14:12

Odwołanie od postanowienia sądu- czy sa szanse na wygraną

Witam,
Jestem właścicielką kaminicy. Wypowidziałam mieszkanie w trybie trzyletnim jednym z lokatorów. Po upływie tego czasu wniosłam do sadu o eksmisję. Do lokatorów wysłałm tez pismo informujące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 14:45:33

Praca w mojej firmie podczas zwolnienia lekarskiego

Dzień dobry.Pierwsze moje zwolnienie lekarskie zostało wypisane na 19 dni od lekarza chorób wewnętrznych.Następnie byłam jeden dzień w pracy i od następnego dnia aż do dziś-jestem w ciąży.Podczas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 13:9:14

VAT 25 problemy samochód z Francji

Witam Ja mam takowy problem: Kupiłem auto od Polaka we Francji w 2012 roku Samochód nabył on w 2009 roku ale nigdy nie sprowadził do polski.W dowodzie było wpisane nie dopuszczony do ruchu,bo auto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 13:3:21

Spółka cywilna? Dobry pomysł?

Prosze o pomoc
Jaka forma prawna wspólnego przedsiębiorstwa będzie najbardziej korzystną w następującej sytuacji:
Dwoje ludzi chce wspólnie poprowadzić małe przedsiębiorstwo handlowe. Jedna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 12:17:33

Podwyżki miejskich podatków w Krakowie.

Prezydent Majchrowski żeby spłacić dług wielkości 2,3 mld zł. musi zwiększyć Krakowianom stawkę podatku od nieruchomości, zwiększyć opłaty dla właścicieli samochodów cieżarowych, autobusów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:25:0

Zmiana w uposażeniach Policji w czasie choroby.

Związkowcy zgodzili się na pomysł zmniejszenia uposażeń funkcjonariuszy w czasie choroby. Naturalnie nic za darmo, w zamian chcą jednak 100 proc. pensji za nadgodziny za służbę w nocy, w czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:15:38

OC - ubezpieczyciel powinien zapłacić za oryginalne części ??

Czy ubezpieczyciel OC powinien zapłacić za oryginalne części ?? Co zrobić gdy ten odmawia?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:12:23

Nie będzie zmniejszenia akcyzy na paliwo

Witam. Rząd ma spore pole do obniżki akcyzy. Różnica między aktualną sumą akcyzy i opłaty paliwowej obecnie wynosi 190 zł za 1000 litrów paliwa. Jednak rząd nie zapowiada obniżki cen. To dziwne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:11:22

Czy ktoś słyszał o eWindykator.pl?

W imieniu twórcy systemu zapraszam do darmowego testowania alternatywy on-line dla firm windykacyjnych:
www.ewindykator.pl

Będę wdzięczna za przesyłania wszelkich uwag:
biuro@ewindykator.pl

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:9:39

Podatek od deszczu

Co państwo sadzicie o podatku od deszczu? Jest to podatek pobierany od wód opadowych kierowanych do kanalizacji z dachów budynków ma ratować gminne budżety.
Pytanie czy ten podatek to nie jest już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 10:5:58

zwolnienia lekarskie - boje się kontroli ZUS.

Witam bardzo proszę o pomoc.
Wybrałem się na chorobowe, mimo że chory nie jestem. W tym czasie odpoczywam aktywnie. Bo tego na prawde potrzebowałem. Odpoczywam malując pokój swój i u sąsiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 9:59:12

Ile wynosi mandat za jazdę rowerem po chodniku?

Heja, szybka sprawa ile grozi za to wykroczenie? Pytam bo coraz bardziej ślisko i zimno na zewnątrz a ja nie chce ryzykować jazde drogą, dlatego coraz częściej jeżdże chodnikiem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 9:44:45

Niesłusznie przyznany mandat przez kontrolerów MPK kraków 2012.

Witam,

Proszę o odpowiedz czy przyznany mandat został mi przyznany słusznie?
Jestem 27 letnim studentem. Dostałem mandat za to że jeżdżę na bilecie na który mi nie pozwala mój wiek. Bo ulgi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.9 9:41:51

Spadek po bracie.

Osoba była bezdzietna, ale miała żonę czy nie? Ważne czy nie było testamentu poza tym. To też trzeba sprawdzić bo dopiero wtedy w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe. Jako jedyny syn jesteś jedynym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.9 9:30:19

Enerogoszczędny dom.

Na dom, który się samemu buduje jest dopłata nawet 50 tys.zł. ale chodzi o to jakie jest zużycie energii w takim domu. Co do domu eko o jakim piszesz nie wiem czy nie ma dodatkowych dopłat z UE. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.10.9 9:25:41

Wysokie ceny chleba.

Kurcze po 50gr chleb. Muszę to obczaić bo nie powiem, można kupić kilka zamrozić i będą na czarną godzinę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.9 9:12:0

Kara za brak biletu

40' krotność wartości biletu, tak jest określone w prawie. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.10.9 9:7:11

Prywatna kamienica - prawa i obowiązki

Posiadam Umowę Najmu na czas nieokreślony lokalu 42m/2 jestem jedynym najemcą, od ponad 15 lat, mimo zmieniających się w tym czasie właścicieli. Obecny właściciel chce rozebrać kamienice, motywuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.8 21:56:53

Kupno używanego sprzętu do firmy i inne..

Witam, mam spory problem i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc..
Mianowicie zdecydowałem się na kupno działającej firmy ( dokładnie odkupiłem sprzęt, ponieważ miejsce jest dzierżawione )

Formalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.8 19:48:47

dojazd do posesji z działalnością gospodarczą , służebność dojazdu

witam,
prowadzę działalność gospodarczą i mam zapewniony dojazd do posesji oraz wyjazd z niej bezpośrednio na drogę publiczną. jest to droga krajowa. mój sąsiad również prowadzi działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.8 17:32:17

Pracodawca nie chce wypłacić mi pensji

Witam.
Parę miesięcy temu rozpoczęłam pracę w piekarni w moim mieście.
Co miesiąc otrzymywałam normalną pensję. W ostatnim miesiacu tj. wrzesień, pracodawca odmówił mi wypłacenia pensji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.8 13:48:10

wyegzekwowanie zaleglych alimentow

Angelika po tatusiu, czy ty nie przesadzasz ??
Przyznam, że nie jestem prawnikiem i nie znam przepisów, ale
jeżeli w polskim system prawnym, sądowniczym jest coś takiego
że DZIADEK ma płacić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.10.8 13:44:41

Dodatek nocny a premia

Witam.
Jest taka sprawa.Mam przepracowane 160 godz nocnych do których przysługuje 20% dodatku.Umowa o prace mówi także o 15% premi uznaniowej.Wiec razem powinienem mieć 35% premii prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.10.8 12:38:58

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika