Forum prawne (strona 459)

komu przypada mieszkanie lokatorskie?

chyba wystarczy meldunek i poświadczenie innych osób które/o ile tam mieszkały, jak nie to sam meldunek. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.11 9:14:40

Euro 2012, praca dla policjantów!!

zły tok rozumowania tutaj widze, nie praca tylko brak tylu osób, nie da się nikogo przeszkolić w 2 miesiące, ten proces jest znacznie żmudniejszy, nie radze sie sugerowac tym ze po euro takie zapotrzebowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.11 9:13:53

Szkoda spowodowana samochodem

Witam wszystkich mam taki problem w 2005r spowodowałem szkode samochodem wjechałem w płot przez 7 lat nie dostałem zadnego pisma dzis dzwonili do mnie i mam zapłacic 1600zł jak zapytałem dlaczego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 20:27:28

zniewaga

witam

mam problem z żoną mojego byłego faceta polega on na tym że jej mąż jest mi winien pieniądze próbowałam się z nim skontaktować jednak bez efektu za to zaczęłam dostawać od jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 16:35:11

oddawanie krwi i rozliczenie PIT 2011

najkrótsza droga, to telefon do punktu gdzie oddaje pan krew i poinformowanie ich ze chce pan rozliczyc sie z fiskusem za oddaną krew, oni przygotują panu papiery pan je tylko dobiera i już pan wie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.10 10:57:43

wydziedziczenie samego siebie

nie można się samemu wydziedziczyć, można za to odrzucić spadek po śmierci spadkodawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.10 10:55:48

Przestępstwa z art. 300 § 2 k.k.

Działanie w celu udaremnienia egzekucji może mieć miejsce przed jej wszczęciem, albowiem wystarczy, że mienie jest zagrożone zajęciem, a więc już wtedy, gdy wierzyciel złożył pozew lub niedwuznacznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.10 10:54:25

Czy developer może umieszczać prywatne zdjęcia posesji w internecie?

Witam,
Developer umieścił bez mojej zgody zdjęcia mojego domu w internecie. Zdjęcia dostępne są na jednej ze stron z ofertami nieruchomości.
Buduje następne i jako wzór do ofert posłużył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 10:52:6

wymiana okna wymaga pozwolenia budowlanego lub zameldowania o tym?

Proste pytanie, czy wymiana okna w kamienicy/bloku na nowe wymaga czegos takiego? czy nie potrzeba wogóle niczeog robic tylko wymienic? społdzielnie trzeba poinformowac o wymianie czy po fakcie mozna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 10:29:12

Ulga meldunkowa

witam mam pytanie dotyczące ulgi mieszkaniowej.
od którego momentu należy liczyć 12 miesięczny okres zameldowania żeby móc skorzystać z ulgi meldunkowej?. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.4.10 10:26:46

Ustawa o likwidacji umów śmieciowych

Solidarność chce wnieść do Sejmu 2 projekty ustaw, które zmienią umowy śmieciowe i sposób naliczania składek ZUS . Podobno po zmianach pracodawcom nie będzie się opłacało zatrudniać w oparciu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 10:22:23

Rocznica Tragedii Katyńskiej.

Dzisiaj mija rocznica wypadku Tupolewa prezydenckiego z przed 2 lat.
Tyle osób zginęło, spowodowało to takie zawirowania polityczne wewnątrz krajowe i podziały a dalej nie wiadomo co i jak? Osobiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.10 10:18:50

jakie są kary za nadmierne oblewanie wodą?

w tym roku to jakoś wyjątkowo spokojnie było muszę przyznać, przynajmniej w krakowie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.10 9:41:25

2012.4.10 9:36:13

Nowelizacja KPK przed EURO 2012.

a co z elektronicznymi branzoletami?! miałby być na euro dla gosci z zakazami stadnionowymi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.10 9:35:36

Mam 18 lat.Czy mogę zmienic naziwsko i imię?Jak się wydziedziczyć?

Skałdasz do sądu uzasadniony wniosek o zmiane nazwiska. Uzasadnienie musi byc na tyle dobre by sąd uznał!
Co do wydziedziczenia: po smierci ojca odrzucasz spadek. Wczesniej nie mozesz sam sie wydziedziczyc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.9 22:24:44

nieuczciwy ''pracodawca''

zapomniałam dodać, że nie jestem zarejestrowana w PUP, nie pobieram żadnych zasiłków, studiuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.9 13:23:51

ile minimum metrow kwadratowych lokalu przysluguje kazdemu obywatelowi Polski?

ile minimum metrow kwadratowych lokalu przysluguje kazdemu obywatelowi Polski? czy rodzina po eksmisji jezeli dostala mieszkanie socjalne ale zbyt male merazowo to moze starac sie o wieksze droga sadowa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.9 11:31:45

Przepisanie testamentu ?

Dzień dobry,piszę z zapytaniem dotyczącym... przepisania testamentu?
Sprawa wygląda tak, pewien czas temu zmarł mój pradziadek, który przekazał w testamencie wykupione wcześniej na niego mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.9 1:24:0

Podpis i pieczątka Sołtysa pod testamentem

Witam.
Moja Babcia sporządziła testament. Na testamencie, pod podpisem Babci jest pieczątka i podpis Sołtysa naszej wsi. Czy taki testament jest ważny..? Notariusz powiedział mi że sąd musi orzec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.8 20:31:59

Zadośćuczynienie za straty morlane i uszczerbek na zdrowiu.

Zostałem zwolniony z pracy po miesiącu. Mój były pracodawca "ściągnął" mnie do siebie po 3-miesięcznym oczekiwaniu, bowiem w grudniu 2011 roku zadzwonił do mnie, czy nie chciałbym podjąć pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.8 20:4:49

Warunkowe umorzenie - posiedzenie czy sąd ?

Witam

Mam do Państwa pytanie. Złożyłem wniosek o warunkowe umorzenie postępowania (wykroczenie drogowe z Art. 177 - potrącenie. Wniosek został złożony na dzień przed otrzymaniem listu z datą ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.8 19:29:28

Czy muszę zapłacić podatek?

Witam!!

Nabyłam wraz z mężem darowiznę w 29.02.2008 roku, nieruchomość w postaci działki. Z racji ze nie ma tam budynku mieszkalnego nie bylismy tam zameldowani i nie posiadamy tzw ulgi meldunkowej.

Jedna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.8 13:13:44

PRACA ZA GRANICĄ (W KRAJACH U.E.)

JAKICH FORMALNOŚCI NALEŻY DOPEŁNIĆ W URZĘDZIE SKARBOWYM PRZED PODJĘCIEM PRACY ZA GRANICĄ, ORAZ W TRAKCIE WIELOLETNIEGO ZATRUDNIENIA, ABY PO POWROCIE DO KRAJU UNIKNĄĆ PROBLEMÓW Z FISKUSEM. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.8 9:20:37

gdzie kpić prawo jazdy

Zakupiliście gdzieś prawo jazdy u jakiego kolesia ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.7 14:49:40

jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

[cytat]

Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam we Francji kontrakt CDI nie mogłem tego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.7 9:52:54

Odwołanie do Sądu na decyzję ZUS a ubezpieczenie zdrowotne.

Witam,zwracam się z pytaniem.Przebywałem 7 miesięcy na świadczeniu rehabilitacyjnym.W lutym nie przedłużono mi świadczenia.Komisja odwoławcza napisała"nie jest pan niezdolny do pracy" Nie zgodziłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.7 0:42:21

Pracodawca miga sie od placenia na chorobowym. Może?

Wittam.
Mamy taki problem z zona.Zona na wychowawczym zaszla w ciaze.Ale wychowawcze miala do 1marca czyli 2 marca dala zwolnienie ze jest w ciazy.
Jakie koszta ponosi pracodawca ??
Czy pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.6 23:17:14

Mam pytanie,czy ajac umowe na czas nieokreslony pracodawca moze wyslac mnie na 2 miesiace urlopu bezplatnego,co

Mam pytanie,czy ajac umowe na czas nieokreslony pracodawca moze wyslac mnie na 2 miesiace urlopu bezplatnego,co powinien i zapewnic? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.6 19:29:50

Art.278 §2 KK

Witam!

Moja bliska znajoma dostała wezwanie na przesłuchanie na policję. Jest podejrzana z art 278§2 KK. W roku 2007 odwiedziła ją policja. Podczas wizyty zabrali komputer oraz kilkanaście płyt. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.6 18:51:21

cześćiowy dział spadku przed sądem

Jest gospodarstwo rolne (7 działek rolnych), 10 spadkobierców. Jeden ze spadkobierców chce otrzymać jedną działkę i wniósł do sądu o częściowy dział spadku. Czy bez mojej zgody sąd może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.6 14:0:57

opłata skarbowa

Nabyłam część nieruchomości po zmarłej ciotce ,którą wraz z innymi spadkobiercami sprzedałam, czy muszę płacić podatek skarbowy ze sprzedaży spadku?.Mieszkam z mężem 28 lat w domu który ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.6 12:32:55

Praca w Wielkanoc?

w taki dzien tylko właściciel sklepu może pracowac na takie dni ni mozna zatrudniac nikogo nowego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:39:40

Allegro Art. 286 §1 k. k.

za ten art grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. ale w tym wypadku albo zwrot prowizji, albo wysłanie tego przedmiotu plus coś extra czyli np 1 + 1 lub 2 + 1, te same przedmioty.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:33:49

Wypadek i handel danymi osobowymi.

w wyborczej ostatnio o tym pisali!! podobny temat wiec jak widac jest to problem powszechny! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:32:15

Czym zajmuje się firma kruk ?

Windykacja długów i należności , czyli komornicy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:31:27

Wystąpienie z Kościoła Katolickiego co trzeba zrobić ?

Apostazję w polskim KK reguluje procedura ustalona na Konferencji Episkopatu Polski 29 września 2008. Wymaga pełnoletności, pisemnego oświadczenia i dwu dorosłych świadków. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:30:38

Czy dziecko odpowiada za długi podatkowe rodzica?????

Niestety tak, bo niedawno Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził stanowisko fiskusa, że rodzina przedsiębiorcy może odpowiadać za jego zaległości podatkowe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:29:58

Kogo mamy obowiązek wpuścić do mieszkania?!

Zgodnie z K.K. przeszukanie może nastąpić w celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:28:56

koszty postępowania karnego po śmierci oskarżonego.

w podobnej sprawie TK orzekł iż umorzenie postępowania karnego z powodu śmierci oskarżonego uniemożliwia zasądzenie na rzecz pokrzywdzonego i oskarżyciela posiłkowego należności z tytułu udziału ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.6 10:27:45

uproszczenie rejestracji samochodów jest już w planach.

Komisja Europejska ostatnio powiedziała czy ogłosiła że szykują się zmiany dotyczące rejestracji pojazdów na terenie całej Unii Europejskiej, wszystko ma byc mniej czasochłonne:) Czekamy na dalsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.6 9:52:55

art 177 kk

jakos brak chętnych na bezpłatną odpowiedź... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 22:55:34

pozew rozwodowy i załączniki

Witam.
Mam pyatnie odnośnie załączników do pozwu rozwodowego, czy mogę dołączyć do pozwu odpis aktu małżenstwa, ktory dostałam po slubie czy muszę go wyciagać z urzedu? ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.4.5 21:56:7

cios głową w samoobronie

witam. sytuacja przedstawia się następująco: podczas meczu wynikła sprzeczka podczas której jeden z grających został sfaulowany nieumyślnie oczywiście. po czym wstał odepchnął mnie i był w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.5 21:4:9

Założenie spółki cywilnej


Posty: 1 Założenie spółki cywilnej
Pisze nowy post bo nigdzie nie mogę znaleźć tego co chce. Z kolegą chcemy założyć spółkę cywilną. Dzisiaj złożyłem wniosek CEIDG w celu rozpoczęcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 17:47:56

kto może wprowadzić zmiany w konstytucji?

TK może wprowadzić zmiany, ale na wniosek zdaje się. Który wcześniej musi być przegłosowany w sejmie o ile się nie mylę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 14:3:7

Kiedy można w sprawie powołać się na wariograf??

nie:) to tylko dla Rutkowskiego... sąd raczej średnio pod uwage weźmie takie zeznanie. bo wariografy mogą wprowadzać w błąd, poza tym można się nauczyc je oszukać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 14:2:12

kara za rasizm stadionowy

Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do dwóch lat.

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 14:1:8

Wezwanie na świadka i zwrot kosztów.

obecnie jest to do dupy zrobione w sprawach karnych, bo policzą ci ile ci oddadza za najtanszy przejazd pkp... czyli srednio adekwatnie do wydanej kasy na paliwo. na szczescie te sytuację ma zmienić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 14:0:31

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego 2012

3 maja 2012 r. wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, wprowadzająca szerokie zmiany przepisów procedury cywilnej. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.4.5 13:58:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika