Forum prawne (strona 460)

piwo w plecaku = mandat ?

i słusznie, mandat nie moze byc przyznany za piwo w plecaku, bo to tak jak dac mandat za możliwość usiłowania zabójstwa albo rozboju za nóż kochenny w plecaku, który kupilśmy przed momentem w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 13:58:6

podwyżki płac dla mundurowych 2012

od przyszłego roku, minimum o 300zł. od stycznia zdaje się. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 13:55:23

Odwołanie członka zarządu

Nie, nie może być traktowane jako równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy. reguluje to Art. 203 § 1 Kodeksu spółek handlowych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 13:54:56

Samobójstwo prokuratora M.Przybył, co się z nim stało?

Witam, chciałbym nawiąząc do sprawy która przeszła echem już jak widzę. Chodzi o samobójstwo prokuratora wojskowego, które ostatecznie nie doszło do skutu. Co się teraz z tym panem dzieje? Jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:54:58

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

Wiadomo wam coś o podwyżkach w ogólnych taksach notarialnych w tym roku? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2012.4.5 10:53:9

Nowelizacja 2012 w sprawie SMS!!

Od 4 kwietnia w życie weszła nowelizacja rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży. Chodzi głównie o usługi Premium ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:45:26

Nowy taryfikator punktów karnych 2012 już niedługo wejdzie w życie!!

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych już podpisał ten dokument, teraz czas na dwa kolejne podpisy i nowy taryfikator wejdzie w życie. Chodzi o podpisy ministra transportu i sprawiedliwości. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:44:3

W jaki sposób bronic praw autorskich w internecie?

Witam forumowiczy.

Moje pytanie dotyczyć będzie prawa autorksiego i wykorzystania rzeczy przeze mnie wytworzonych praca własną intelektualną i artystyczną w formię grafiki, tekstu i zdjec, oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:18:54

Przekształcenie spółki i wycena udziałów.

Witam, jeżeli uznam że wycena udziałów spółki w której byłem jest zbyt niska to mogę domagać się ponownej wyceny, czy mogę jednak ustalić kto te wycenę będzie przeprowadzać czy muszę zgodzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:15:32

Spadek i problem z dziedziczeniem.

Witam. Mój ojciec i były maż mojej matki, zmarł niedawno. Od lat żyli w separacji no a potem rozwód... sam nie wiem czemu. Chodzi o to że, ojciec ponieważ nie dokońca był sprawny najwyraźniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 10:13:9

Groźny pedofil i zabójca z Rzeszowa wychodzi na wolność w lutym 2014 roku.

... brak słów na to co zrobił, i co może zrobić ten człowiek. mam nadzieje że jednak nie dożyje wyroku. może to być dłoń boska, lub ludzka, byle nie dożył.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 9:24:19

jak usunąć adres korespondencyjny byłego nabywcy lokalu.

na pocztę radze wysłać takie samo powiadomienie i w razie kłopotów z komornikiem do izby komorniczej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.5 9:23:15

Zaległy czynsz i wykupienie mieszkania.

Rozumiem pana złość, ale nie ma pan takiej możliwości. Co innego właściciel, jeżeli ten pan nie płaci za czynsz, to może wezwać komornika, można powiedzieć że sezon wywalania na bruk się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 9:21:10

mandat karny za pływanie po rzece pod wpływem alkoholu

Zza pływanie po alkoholu grozi kara do 2,5 tys. złotych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.5 9:12:54

Zasiłek z MOPS 2012.

minimum to 30zł,ale to zasiłek stały, o który jest trudniej niż o czasowy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.5 9:11:22

Użyczenie lokalu dla fundacji a stawka podatku od nieruchomości

Witam,

użyczam mieszkanie dla fundacji nieprowadzącej działalności gospodarczej, prowadzącej wyłącznie nieodpłatną działalność statutową oraz nieposiadającej statutu organizacji pożytku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.5 0:28:3

zasiłek opiekuńczy na pradziadka

dzieci mają obowiązek zajmować się rodzicem, muszą dbać o to żeby rodzić nie dbał w skrajnej nędzy, żeby nie głodował. możesz śmiało ubiegać się o swojego rodzaj alimenty na pra dziadka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 14:25:49

handel spontaniczny i kara od straży miejskiej.

Art. 60(1). § 1. Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 14:23:44

Wymiana dachu na nowy.

conajwyzej zgłosic w urzedzie ale pozwolenia na to nie trzeba, tym bardziej ze to remont dachu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 14:22:39

zmiana adresu zamieszkania a dowód rejestracyjny pojazdu.

wymiany dokumentów, dla siebie, jak i dla pojazdu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 14:21:8

zajęcie pensji i zmiana konta na współdzielne z drugą osobą.

Witam, czy jeżeli zmieniłem numer swojego konta na konto innej osoby, z którą teraz będę współdzielił konto to komornik się o tym dowie, będzie mógł zablokować takie konto? Będzie mógł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.4 9:56:13

Praca zagranica i PIT w w Polsce

Pracuję za granicą w Danii, i tam się rozliczam z podatków.
Czy w tej sytuacji kiedy w Polsce nie rozliczam się z podatków muszę wypełnić jakieś formularz czy coś takiego aby później nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.4 9:52:30

jak usunąć adres korespondencyjny byłego nabywcy lokalu.

Witam. Mam mieszkanie po moim wójku. Nie żyje od roku, ale korespondencja na jego firme, która nota bene nie istnieje od lat ciągle przychodzi. Wujek miał długi ale naszczeście miekszanie bylo moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.4 9:39:55

Meldunek a zmiana mieszkania

Czy osoba która jest głównym najemcą, po zamianie mieszkania kwaterunkowego musi zameldować wszystkich lokatorów którzy byli zameldowani z nim w poprzednim mieszkaniu? Chodzi o pozbycie się członka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.4 9:33:53

handel psami

eee... co ma weterynaż do tego? nie ważne też gdzie się da ogłoszenie, bo zawsze ktoś może to zgłosić. ważna jest treść,, musi pan napisać to co tutaj tylko bardziej uwypuklic to ze to jedyny ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.4 9:19:38

Zaległe rachunki za media i osoby zameldowane.

zaraz zaraz, skoro ta osoba płaciła tzn podpisała umowę tzn że ona jest dłużnikiem nie wy. mieliscie moze ustalone ze kazdy płaci za jedna rzecz? tzn gaz, woda, prad, i podział czynszu? jesli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.4 9:17:22

Urzędy poszukują tłumaczy z j. migowego do pracy

gdzie można zapisac sie na kursy jezyka migowego?! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 9:15:0

Systemu Rozliczeń Płatności Natychmiastowych

Blue Media było za 5 złotych ostatnio, ja jestem w Alior Banku teraz i tam też jest podobna opcja. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 9:14:31

Kary dla busiarzy taryfikator mandatów 2012

I bardzo dobrze, ale zamiast 100zł powinno być więcej kasy, 200zł minimum, tak żeby nie opłacało się brać osoby ponad stan. A gadanie o tym że im żal ludzi do pracy nie zabrać to jest pieprzenie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.4 9:12:33

Czy osoba korzystająca z lokalu na podstawie umowy użyczenia w którym prowadzi działalność gospodarczą

Czy osoba korzystająca z lokalu na podstawie umowy użyczenia w którym prowadzi działalność gospodarczą może na podstawie umowy najmu wynająć ten lokal osobie trzeciej na działalność gospodarczą. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 21:56:41

Zerwanie umowy zlecenie

Witam. W zeszłym tygodniu popisalem umowe zlecenie w biurze pracy.
Jest to umowa bezterminowa. Popracowałem 3 dni i stwierdziłem ze nie jest to robota dla mnie i chce zerwać umowę. Jak to zrobić?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 20:51:32

Zakaz Stadionowy a Mecze Euro 2012

Witam. Problem polega na tym, że podczas pierwszej puli biletów na Euro 2012 wylosowałem bilet na mecz (nie Polskiej reprezentacji). Bilet zakupiłem, zapłaciłem. Jakiś czas później został na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 19:34:35

Zakup poza allegro

Kupułem ostatnio felgi które nie są zgodne z opisem (nie pasują do mojego auta. Znalazłem je na allegro. Problem polega na tym że nie kupiłem ich przez allegro tylko bezpośrednio. Czy jestem na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 17:31:0

Kiedy umowa ustna jest nieważna?

Witam.
Jakis czas temu dostałem telefon z ofertą utworzenia ogłoszenia w inetrnecie o usługach mojej firmy. Miałem w tym samym dniu bądź na dzień następny dostać potwierdzenie i warunki na e-mail. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 13:44:3

Kradziez na terenie zakładu pracy.

Pamiętaj o domniemaniu niewinności czyli w interesie oskarżyciela jest obciążenie dowodami , jeżeli tego nie zrobi to nie ma winy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 11:0:11

2012.4.3 10:59:15

Zawyżony rachunek na karcie bankowej w klubie - oszustwo?!

idź wyjaśnić to z menadżerem lokalu albo zgłoś na policję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 10:58:50

Ustawa o weteranach 2012 Dla kogo i co daje?!

min. 60 dni na misji zagranicznej, pokojowej, wojskowej, stabilizacyjnej, ratowniczej. prawo do leczenia w Domu Weterana, specjalny dodatek za uszczerbek na zdrowiu, bezpłatna pomoc psychologów, a przede ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 10:58:22

przywłaszczenie mienia nieznanej osoby - telefon Nokia 3310

nic ci za to nie zrobia, przecież ta komórka jest warta 20 zł, znikoma szkodliwość w razie czego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 10:57:17

nagana zbiorowa na magazynie

jak ją nie podpiszesz, ona nigdzie nie istnieje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 10:55:29

Skłamałem we wniosku o kredyt.

Art 297. § 3. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wykorzystaniu wsparcia finansowego lub instrumentu płatniczego, określonych w § 1, zrezygnował z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.3 10:54:36

refundacja okularów dla pracownika od pracodawcy

Dużo czasu spędzam przy stanowisku komputerowym. Zgłosiłam prośbę
o skierowanie na badania i refundację okularów. Robiąc badania do pracy,zaznaczono mi konieczność pracy w okularach. Pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 10:40:48

kradzież środków z konta bankowego

Witam. Mój młodszy brat najprawdopodobniej korzystał z konta internetowego bankowego mojej koleżanki. Najprawdopodobniej wyprowadził z niego niewielką sumę pieniędzy. Brat nie chce się przyznać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.3 10:9:55

Mandat za parkowanie 2012

no teoretycznie mandat jest wazny ale nie wiadomo kto jest sprawca wiec pan od mandatu ma sie szanse wybronic, po prostu powie pan ze pan wówczas był gdzie indziej i nie wie kto mógł wziąć samochód. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.3 9:31:16

nękanie sms

ostatnio podawano jaka jest wykrywalnosc, ilosc procesów i ilosc skazac osób które stosują stalikng wobec innej osoby. smiesznie mala. wiec albo mało osób to zgłasza albo faktyczine bardzi trudno ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.3 9:29:30

Przedpłacone karty podarunkowe zamiast bonów na święta 2012

teraz to już za późno ale pogadam na ten temat z księgową w pracy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.3 9:23:19

Czy można odpracować pkt karne za szybką jazdę?

te, ale coś takiego jest już czy dopiero wchodzi w życie, czy są takie plany żeby to było? ile pkt za ile godzin można tak odpracować?! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.4.3 9:22:29

Badania DNA

mam pytanie. ojciec dziecka przy pierwszym nakazanym terminie nie wplacil 2 tys na badania DNA..zrobil to dopiero po 3 miesiacach.. termin zostal wyznaczony.. wiem,ze on chce to przedluzyc i przelozyc ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2012.4.2 19:56:8

39 lat pracy, 55 lat życia - świadczenia, emerytura?

Sytuacja wygląda w ten sposób:

Ilość lat pracy: 39 lat i 8 miesięcy
Stan na dzień: 30.04.2012

Wiek: 55 lat
Pełne, ukończone będzie w 08.2012

Szkodliwe, uciążliwe, szczególne warunki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.4.2 12:0:56

Różnice w płacach Polski i UE.

za 65 lat;p tyle ze wtedy oni będa zarabiac dalej wiecej niż my bo bede do przodu o 65 lat;p ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.4.2 11:2:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika