L4 a ciąża

Odpowiedzi w temacie (0)

scarlet1113

28.10.2011

Witam.Jestem na urlopie wychowawczym, planujemy drugie dziecko.Chce przerwać urlop wychowawczy, żeby trochę "dorobić" przez kilka miesięcy zanim dzidziuś się urodzi.Nie wiem jednak czy pracodawca nie zmusi mnie do pójścia na chorobowe.Mam więc pytanie... czy jeśli przepracuję kilka dni, albo i nie bom może mi kazać od razu pójść na chorobowe, to ile będzie wynosiło to chorobowe? Czy będzie to średnia z miesięcy zanim poszłam na macierzyński a potem wychowawczy?? Była to wtedy średnia 1200 z 12 miesięcy i tyle potem miałam macierzyńskiego, czy jest to może jakoś inaczej liczone?? Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś się orientuje w tym temacie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2016

  Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim.

  Pracodawca powinien zapewnić pracownicy wracającej po urlopie macierzyńskim  możliwość powrotu na dotychczasowe miejsce pracy na dotychczasowych warunkach zatrudnienia co do miejsce oraz wynagrodzenia. 

 • 27.12.2017

  Unieważnienie małżeństwa ze względu na wiek

  Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że osoba, która nie ukończyła 18 lat, nie może zawrzeć związku małżeńskiego. Przewiduje jednak wyjątkowo, iż z ważnych powodów sąd opiekuńczy (...)

 • 9.9.2016

  Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński obowiązane są przedtem do dokonania szeregu formalności. Dotyczy to głównie złożenia kierownikowi urzędu stanu cywilnego odpowiednich (...)

 • 2.3.2018

  Pracownice w ciąży a zwolnienia grupowe

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że pracownice w ciąży mogą być zwolnione ze względu na zwolnienie grupowe. W takim przypadku pracodawca powinien przedstawić zwalnianej (...)

 • 17.5.2018

  II etap programu „Za życiem”

  Przyjęty przez parlament drugi etap programu „Za życiem” obejmuje m.in.: wsparcie byłych uczestników warsztatów terapii zajęciowej, wydłużenie z 14 do 30 dni prawa (...)