Forum prawne (strona 560)

Ochrona danych osobowych z naruszeniem dóbr osobistych

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 4:15:5

Odebranie prawa używania nazwiska rodowego

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 4:13:37

CZY MEGE ZALOZYC SPRAWE O POMÓWIENIE JEZELI.... JAKIE SA SZANSE NA WYGRANĄ?

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2011.6.7 4:10:56

Mieszkanie dla wnuka

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.6.7 4:0:21

niekorzystne rozporządzenie mienia- oszustwo internetowe

Jeszcze nie wszystko stracone. Zawsze można zacząć jeszcze raz. Trzeba tylko powiedzieć ,przepraszam,, żeby usłyszeć ,przebaczam!,.

Zapraszamy do udziału w nowym psychologicznym programie telewizyjnym.
Opowiedz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.7 4:0:3

jak wyeksmitowac lokatora ?

Złożyć pozew w sądzie o eksmisję lokatora uzasadniając ją brakiem opłat czynszu. Pewnie Pani uzyska orzeczenie o eksmisji i z tym musi Pani udać się do komornika. Komornik przeprowadzi eksmisję, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.7 2:19:47

Termin zwrotu podatku przez Urząd Skarbowy

W dniu 26-05-2011 minęły 3 miesiące od złożenia zeznania podatkowego. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu podatku. Czy nadal czekać cierpliwie, jakie odsetki powinien zapłacić Urząd za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 22:58:12

błąd w akcie notarialnym

Urzędnik pomylił sie przy wpisywaniu moich danych osobowych podczas sporzadzania aktu notarialnego. Co mam teraz zrobić? Kto ponosi dodatkowe koszty za sporządzenie ponownego aktu notarialnego?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 22:55:26

kazali mi płacić za leczenie syna chorego na raka!!!

Mój syn od 8 miesięcy jest chory na raka! Z racji tego, że był niepełnoletni został przyjety i podjęto jego leczenie w szpitalu dziecięcym. Miesiąc temu skończył 18 lat, ale nie jest w tak dobrym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 22:39:6

NOKIA splajtuje???

Jeśli NOKIA splajtuje, to czy nasze gwarancje na ten model telefonu także stracą na ważności?
A w ogóle czy to możliwe że jedna z najlepszych marek telefonicznych straci swoją pozycje? Kto ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 22:34:27

14 dni na odstąpienie od kredytu

Ponoć weszła jakaś ustawa dotycząca poniesienia konsekwencji klienta za odstąpienie od kredytu!
Jakie są to zmiany?
Czy wydłuży się czas na możliwość odstąpienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 22:25:54

koniec wiz dla Polaków !!!

Przecież nie każdy Polak jedzie do USA w celach zarobkowych!
Bardzo dobrze, że jest plan zniesienia tych wiz, żeby jeszcze został zrealizowany! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.6 21:53:24

Maz narobil dlugow. Pomocy!!!

W 2002 roku mąż, nie informując mnie, podżyrował koleżance z pracy pożyczkę (10.000 zł.). Spłaciła 2.500 zł i przestała spłacać. Mąż został zmuszony do spłaty jej pożyczki. Bez mojej ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2011.6.6 19:19:18

w jakiej odleglosci powinna znajdowac sie dyskoteka od budynkow mieszkalnych?

w jakiej odleglosci powinna znajdowac sie dyskoteka od budynkow mieszkalnych? mieszkam na przedmiesciach miasta.jakies 100m od domu jest dyskoteka.nie mowiac o regularnych burdach mam niszczony plot. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 16:45:34

nowy podatek od lokat - jak ominąć?

Obecnie można ominąc podatek jeżlei tak skonstruujemy lokatę, aby codziennie kapitalizowane odsetki nie przekroczyły 2,49 zł. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.6 15:31:39

nie będzie renty dal niezdolnego do pracy?

Bardzo kiepskie pomysły, złe przepisy, rząd szuka oszczędności nie tam gdzie powinien, wiele osób ocenia te zmiany negatywnie!  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.6 15:26:22

jestem nękana sms-mi i mailami !

Sąd może orzec wobec nich zakaz zbliżania się do określonych osób, a maksymalna kara to trzy lata więzienia. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.6 15:23:59

opodatkowanie usług medycznych

Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy o VAT ze zwolnienia korzystają usługi świadczone na rzecz zakładów opieki zdrowotnej na ich terenie, (usługi w zakresie opieki medycznej, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.6 15:19:46

dojazd na studia można odliczyć?

witam, czy można odliczyć dojazd i parking pracowników którzy używają samochodów firmowych do dojazdu na studia finansowane z firmy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 15:2:48

wyrok a naprawaczynu

Witam.
Przebywam w tej chwili za granicą . W polsce toczy się przeciwko mnie sprawa o przywłaszczenie pieniędzy.
Jeżeli zostanie mi zasądzony wyrok pozbawienia wolności to czy np jeśli w ciągu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.6 14:47:11

spłata pożyczki po zmarłej

witam, mam problem niedawno zmarła moja babcia, która miała kredyt, moi rodzice już nie żyją, ale żyje wujek, brat mamy, czy kredyt będzie musiał spłacać on czy ja ? On w ogóle nie interesował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 13:48:33

koszty postępowania

Witam serdecznie, mam pytanie w związku z kosztami zastępstwa procesowego.
Jeżeli na sprawie apelacyjnej o alimenty Sąd orzekł, iż Pozwany nie zostaje obciążony kosztami zastępstwa procesowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 13:42:9

Ponowne alimenty!

witam, mam zasądzone 600 zl alimentów, ale płace tyle ile mogę. Jestem osoba bezrobotna bez prawa do zasilku,szukam pracy ale albo mam pecha albo nie mam odpowiednich kwalifikacji. Czy w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 13:35:19

czy moge wyjechac za granice z dzieckiem?

witam , mam 3 letnia córeczkę, chciałabym wyjechać za granice i od nowa układać sobie życie,córka ma juz paszport, czy muszę miec pozwolenie ojca na wjazd? Czy będzie ono sprawdzane na granicy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 13:5:28

zmiana widzeń bez matki dziecka

Witam, mam zasądzone widzenia z dzieckiem w obecności matki, dziecko ma już 3 latka, a matka utrudnia mi kontakty z nim, czy mogę teraz złożyc wniosek o zminy tych widzeń ? Będzie on zaakceptowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 13:0:5

alimenty na żonę

alimenty na żonę Mąż sie wyprowadził mam już rozdzielność i alimenty na dziecko. Mąż jest zgłoszony do komisji alkoholowej i ma mieć badania a następnie jechać na odwyk ja natomias mam alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 12:41:18

podatek od miejsca parkingowego

Garaż jest odrębnym przedmiotem własności, usytuowanym w budynku mieszkalnym więc nie może podlegać opodatkowaniu stawką przewidzianą dla budynków mieszkalnych.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.6 12:0:0

Strajk w Grecji - czeka nas to samo?

Nowy plan wymusza radykalne cięcia w wydatkach póblicznych i ogromy program prywatyzacyjny. A to nie podoba się Grekom.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.6 11:41:58

Podatek od odszkodowania za wycięcie lasu pod linią energetyczną

Witam!
Około miesiąca temu zakład energetyczny ENERGA wyciął pas drzew pod linią energetyczną, które zagrażały przewodom. Ponieważ przysługuje mi odszkodowanie w takiej sytuacji, spotkałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.6 11:23:7

pracodawca zleca pracę w wolną sobotę i po przepracowaniu 4 godzin następuje awaria sprzętu. wusyła

pracodawca zleca pracę w wolną sobotę i po przepracowaniu 4 godzin następuje awaria sprzętu. wusyła ludzi do domu.Pytanie czy musi zapłacić za 8 godzin, vzy płci tylko za 4 godziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.5 20:18:28

Dziedziczenie gospodarstwa rolnego-spór

Dziedziczenie gospodarstwa rolnego-spór Witam,posiadam sądowe postanowienie uprawomocnione o stwierdzenie nabycia spadku po Kazimierze (mojej babci): Franciszek (mój dziadek- nieżyjący) 1/4 części,Zofia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.5 19:57:9

2011.6.5 10:18:4

2011.6.5 5:34:30

2011.6.4 19:21:21

Wyrok w zawieszeniu a naprawa szkody na rzesz pokrzywdzonego

Klika lat temu dostałem wyrok w zawieszeniu (bodajże 3 lata w zawieszeniu na 6 miesięcy) oraz grzywnę wraz opłatami sądowymi która zapłaciłem. W wyroku było również napisane że sad zobowiązuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.4 11:6:8

studi w anglii aplikacje w polsce

Witam. Właśnie skończyłam liceum i chciałabym studiować w Anglii. I stnieje tam kierunek llb law. Studiuje sie przez 3 lata i uzyskuje prawo wykonywania zawodu po ukonczeniu uniwersytetu. Natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 22:58:57

Jak znależć produkt w Urzędzie Patentowym?

Witam.
Czytałem już o zgłaszaniu pomysłów do UP, ale : jeśli masz pomysł, a chcesz sprawdzić, czy ktoś przed tobą nie zgłosił czegoś podobnego... Jak to mogę sprawdzić. Szukałem na stronie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 21:21:13

ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem

witam, czy jeśli mamy dziecko z wolnego związku to jest szansa ustalenia widzeń raz w miesiacu na weekend? Dziecko jest jeszcze malutkie - 4 m-ce. Jak sąd się odnosi do takich kwestii? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 15:22:1

podatek za zakupy przez internet ?

Nie trzeba płacic podatku jesli jedna ze stron jest już opodatkowana lub zwolniona z VAT. Więc jeślikupujemy od firmy nie ma problemu.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.3 15:18:52

co może zabrać komornik?

Wydaje mi się, że jednak może Pani coś zrobić, ponieważ egzekucja nie może być prowadzona z majątku wspólnego małżonków, jeśli żona nie wyrażała zgody na zaciąganie zobowiązań przez ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.3 15:18:28

sposoby podziąłu majątku małżonków

Sugeruję rozmowę z notariuszem na ten temat. Zniesiecie małżeńską wspólność majątkową i dokonacie podziału majątku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.3 15:10:2

jaki podatek na towary rolne ?

witam, na towary rolne obowiązuje 5 proc. podatku, ale dowiedziałem się że jest jakis problem z opodatkowanie słomy i owsa? O co chodzi ? Jaki należy stosować podatek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 15:9:15

czy mam wyłączne prawo do lokalu?

witam, jestem moja matka zostawiła mi w spadku mieszkanie, które zostało przydzielone jako lokatorskie tylko jej, po rozwodzie wystąpiła o przekształcenia lokatorskiego prawa we własnościowe. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 15:1:17

moi rodzice się rozwodzą, a co ze mna?

[cytat]

Witam wszystkich. Prowadzę badania w ramach pracy mgr z psychologii na temat tego, jak młodzi ludzie przeżywają konflikty między swoimi rodzicami. Zwracam m.in. uwagę na sytuację, gdy ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.6.3 15:0:2

4 czerwca - dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

witam, w czerwcu ma się odbyć już czwarta akcja bezpłatnych porad adwokackich, wiem że będzie to sobota, ale nie mogę znaleźć informacji gdzie w których miastach będa się odbywac porady i w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:51:33

urlop wychowawczy, a powrót do pracy

Czy po urlopie wychowawczym mój pracodawca ma obowiązek przyjąć mnie z powrotem do pracy na to samo stanowisko na którym byłam popr4zednio? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:50:43

jakie papiery rozwodowe?

Witam, mam pytanie dotyczące papierów rozwodowych.Jak długo czeka sie na papiery rozwodowe? Jestem już po zakończonej sprawie a jeszcze nic nie otrzymałam. czy trzeba wystąpić do sądu o wysłanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:48:13

Białoruś w kryzysie, Polska następna?

witam, dwa lata temu kiedy większość państw na świecie była ogarniętych kryzysem, Białoruś kwitła i miała się nieźle, tak twierdził rząd, a tera jest na granicy bankructwa, waluta słabnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:39:4

nowe przepisy o zakładaniu działalności gospodarczej

Słyszałem, że od 01 lipca mają wejść nowe przepisy dotyczące zakładania działalności gospodarczej. czy mógłby ktoś napisać czego będą dotyczyły te zmiany? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:36:29

kara śmierci za facebooka

Do czego to już dochodzi! Nawet za konto na Facebooku na świecie a dokładnie w Chinach grozi Kara śmierci!
My w Polsce to nie mamy nawet, co narzekać :D Nasze podstawowe prawa są chronione.
A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.3 14:29:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika