Forum prawne (strona 562)

alimenty nie płacone od paru lat!

Witam, mój były mąż nie płaci na syna alimentów już od paru lat. Komornik uznał za nieściągalne. Czy powinnam teraz złożyć sprawę w prokuraturze za uchylanie sie, czy wogóle można jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:22:6

nie było majątku, mogę otrzymać zachowek?

w takiej sytuacji można starac się o wypłatę zachowku od obdarowanych.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 13:18:53

byłem w testamencie, należy mi się zachowek?

tak, może sie Pan starać o zachowek jeśli otrzymany  w testamencie spadek jest mniejszy niż wynosi wysokość zachowku.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 13:14:33

wymiana towaru na reklamacji po kilku naprawach

Witam, kupiłem wadliwy telefon i juz parę razy odsyłałem go do naprawy, czytałem warunki gwarancji, ale nie nie ma tam nic co by mówiło kiedy sprzęt ma zostać wymieniony na nowy. Jak to wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:12:13

alimenty a zmiana szkoły

Witam, przeprowadziłem się i musiałem zrezygnować ze szkoły, do której chodziłem. Do nowej szkoły zapisać się mogę dopiero od nowego semestru, otrzymuję alimenty, które ojciec wypłaca mojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:9:2

kupiłem uszkodzone auto, chcę zwrotu!

witam, kupiłem auto a po jednym dniu pękł pasek rozrządu i uszkodził silnik, czy mam prawo do rozwiazania umowy albo jakiejś wypłaty pieniążnej od sprzedającego?
poinformował mnie że pasek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 13:6:34

aż 11 nowych ustaw o bezpieczeństwie na mistrzostwach


Ale jest też dobry pomysł każdy, kto złamie zakazy, musi się liczyć z surową karą! Ograniczenia wolności lub minimum 2 tys. zł grzywny.
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.2 12:58:21

Zmiany w zasadach pomocy społecznej

No dokładnie, a teraz to jak dochód przekroczy o 4 zł to juz nie dostaniesz ani grosza..  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.2 12:48:16

Jaki vat na usługi pogrzebowe?

a jeśli chodzi o klasyfikację PKD nie jest ważne jak zostanie zakfalikowana (w ramach kompleksowej usługi pogrzebowej, czy też jako odrębna usługa transportowa) i tak podlega 8% stawce podatku VAT ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.2 12:37:43

Provea - zamówienie od nieboszczyka

WItam,
znalazłam w skrzynce wezwanie do zapłaty od firmy Provea na swój adres ale na osobę, która od ponad 10 lat pod tym adresem nie mieszka ( poprzedni właściciel), a na dodatek ta osoba nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 12:36:58

praca na 1/4 etatu

Pracuje na 1/4 etatu! Stosunkowo niedawno rozpocząłem tą prace bo dopiero pół roku temu. Dorabiam do emerytury i muszę w nowej pracy przepracować jeden rok, aby mogli mnie zwolnić, przyjąć na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 11:2:55

Kazusy z prawa karnego

Cześć!

Mecze się z kazusami już drugi rok! nie mogę ich zaliczyć! Możecie podzielić się ze mną jakimiś wskazówkami? Ten X oblewa mnie za każdym razem! Mógłby mi ktoś polecić jakąś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 10:33:22

oszukana przez szafa.pl

Zostałam tak perfidnie oszukana!
Zamówiłam kilka ubrań w sklepie internetowym szafa.pl. Zamawiałam u prywatnej osoby. Miały to być nowe rzeczy, przynajmniej tak było napisane w opisie i na załączonych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 10:27:26

co mozna odliczyć w podatku za 2011 r?

Czy zmieniły się przepisy mówiące o tym, co będzie można odliczyć od podatku za 2011 rok?
Jeśli tak to jakie są to zmiany?

Szczególnie interesuje mnie to, czy mogę odliczyć koszty związane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 9:52:12

renta inwalidzka 2011a umowa o dzieło

Mam rentę inwalidzką, ale ona nawet nie wystarcza mi na lekarstwa, a co dopiero na na pożywienie i inne potrzeby względem rodziny! Czy będąc na rencie mogę zatrudnić się na umowie o dzieło? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.2 9:34:51

Praca czy odp[oczynek po godzinach pracy

Spokojnie nie wszyscy na raz. Kurcze jaki uczynny naród. Tyle ..... milczenia. Bardzo dziekuję i pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.2 9:3:44

Ile czasu na pozew o dyskryminację? Chodzi o sytuację gdy młoda mama wracająca do pracy otrzymuje

Ile czasu na pozew o dyskryminację? Chodzi o sytuację gdy młoda mama wracająca do pracy otrzymuje wypowiedzenie (w pierwszym dniu. Powód pracodawca podaje w referencjach "w związku z tym iż mieszkam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 22:5:46

Moja mama umarła 1,5 roku temu, posiadała mieszkanie wykupioone na własnosc. po jej smierci w mieszkaniu

Moja mama umarła 1,5 roku temu, posiadała mieszkanie wykupioone na własnosc. po jej smierci w mieszkaniu mieszkal jej syn a moj brat. Brat zmarł kilka tygodni temu. Jakie ja mam prawo do tego mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 18:36:25

Lojalka na 4 lata?

Witam, podpisałem umowę lojalnościową na okres 4 lat, czy ona jest ważna? Dowiedziałem się, że według przepisów maksymalny okres to 3 lata. Co mam teraz zrobić?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 16:2:58

dodatkowy urlop macierzyński?

witam, Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim w wymiarze 20 tygodni. Czy na mój wniosek przysługuje mi dodatkowe 2 tygodnie urlopu fakultatywnego ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 15:59:52

Alimenty od matki dzieci dla ojca

witam, mam zasądzone alimenty na dwójkę dzieci, ale oboje kończą w tym roku 18 lat i chcą się przeprowadzić do mnie, nadal się uczą i chcą iść na studia, czy mogę w takiej sytuacji wystąpić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 15:57:35

trzeba spisywać testament?

witam, czy spisywanie testamentu jest obowiązkowe?jakie zasady przyjmuje się jeżeli testament nie został spisany? Czy wtedy wszyscy spadkobiercy dziedziczą po równo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 15:47:40

Zwrot kosztów sądowych przez współwinnego wypadku

Sugeruję złożyć zażalenie na postanowienie sądu w sprawie zasądzenia kosztów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.1 15:29:53

dziecko może decydować gdzie chce mieszkać?

witam, jestem po rozwodzie, zasądzone alimenty i przebywanie dziecka przy matce. Czy dziecko może zadecydować gdzie chce mieszkać? Musi mieć do tego ukończone 18 lat? Widuję się z synem i często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 15:28:42

Egzekucja ze współwłasności

Należy złożyć skargę na czynności komornika w sądzie rejonowym, na terenie którego komornik działa uzasadniając ją faktem, że samochód stanowi Pana współwłasność, a Pan nie odpowiada ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.1 15:21:31

student zniszczył Pręgierz w Poznaniu co mu grozi?

Za zniszczenia mienia grozi do 5 lat więzienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.1 14:55:53

koszty wstecz - pozew o rozwód

Witam, chcę złożyć pozew o rozwód, mąż odszedł ode mnie gdy byłam w ciąży jeszcze, potem w ogóle się nie interesował i nie pomagał finansowo. Czy jestem w stanie uzyskać zwrot jakichkolwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 14:53:0

kiedy się traci status bezrobotnego?

witam, jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny i teraz mam pytanie czy jeśli nie przyjmę oferowanej przez urząd pracy stracę status? Ile razy można nie przyjąc oferty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 14:46:46

jaki rozwód w mojej sytuacji ? z orzekaniem czy bez?

Witam, Mam taką sprawę. Jestem 2 lata po ślubie, nie mamy dzieci. Mamy mieszkanie kupione po ślubie. Moja żona dopuściła się zdrady i spodziewa się dziecka z tamtym mężczyzną. Ja zdecydowałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 14:38:18

wydanie przesyłki osobie z rodziny

witam, czy na poczcie można nie wydać przesyłki listowej poleconej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru osobie z rodziny mającej awizo ? czy można na taki odbiór napisać pełnomocnictwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.1 14:24:55

Problem z zadłużeniem

witam, mam dość duży dług i narosły już od niego odsetki i mam pytanie czy firma windykacyjna może umorzyć odsetki ? Albo częściowo? Czy mogę z taką prośba się do nich zwrócić ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.1 14:8:59

jak zaliczyć kazusy???

siedze od 10 dni nad tymi kazusami nie mogąc ich ogarnąć!
Podchodziłem do zdawania ich 2 razy, mam ostatnią szanse!
Pomóżcie jak mam się tego nauczyć?!
Ma ktoś jakąś sprawdzoną metodę?

Ciężko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 23:29:16

warunki otrzymania zasiłku rodzinnego?

Chciałabym starać się o zasiłek rodzinny, ale nie wiem czy w ogóle opłaca mis ię o to zabiegać. Wiem, że wprowadzono jakieś zmiany dotyczące przyznawania go.
Stąd moje pytanie:

Jakie są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 23:25:22

wyrok w zawieszeniu i co dalej???

Mam wyrok w zawieszeniu. Jego ważność kończy mi się w tym roku. Czy wzmianka o tym wydarzeniu bedzie już wpisana w moje akta do końca życia, czy otrzymuje czyste konto?
Chodzi mi o pracowników, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 23:21:38

mandat za jazde w rolkach na pasie rowerowym

Witam!

Dostałam mandat od straży miejskiej za przejechanie w rolkach przez pas przeznaczony dla rowerzystów!
czy mieli do tego prawo?
Czy mogę odwołać się od tego manadtu?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 23:17:42

zzwolnienie z powodu likwidacji stanowiska pracy

Czy jak zostaje zwolniony z powodu likidacji stanowiska pracy to w każdym przypadku należy mi się odszkodowanie? Nawet kiedy firma jest w trudnej sytuacji finansowej?

Proszę o odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 23:14:35

czy przysługuje mi urlop na umowie zlecenie?

Czy i ile dni uropu przysluguje mi w momencie kiedy jestem zatrudniona na umwę zlecenie. Jeśli nie jest to uwzględnione w treści umowy. Ewentualnie w jakich przypadkach i na jakich zasadach można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 22:45:43

reklamacja spodni

Kiedy można domagać sie zwrotu pieniędzy a nie wymiany towaru na nowy albo zamiany na inny np spodnie na bluze. Np kupujesz spodnie, widzisz w domu robiąca sie dzurkę np przy kieszeni, odnosisz. wymieniają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 22:43:2

uwaga na sms za 30.75 zł !!!!

Uważajcie na sms za 30.75 zł., które niby umożliwiają Ci zaciągnięcie szybkiej i o niskij wartości pożyczki!

Mówili, że wystarczy wysłać sms z numerem konta i przelewają na nie pieniądze! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 22:36:43

pozbawienie praw rodzicielskich ojca w anglii jak jest alkoholikiem,

czsami ci kretyni nie byli tymi kretynami jak się z nimi wiązałyśmy a z czasem wszystko się zmienia i przestajemy ich obchodzić... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.5.31 22:13:39

przeszkody w zawarciu ślubu cywilnego

Witam!

Chciałam zapytać czy mając ślub kościelny, a nie mając ślubu cywilnego można wziąć ślub cywilny z innym partnerem?

czy stoi coś na przeszkodzie?

Raczej nie zostanie nam unieważniowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 22:6:51

wymiana gwarancyjna

Powinieneś otrzymać sprzęt w cenie zakupu, lub zwrot gotówki w wysokości ceny zakupu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 20:50:54

Nie będzie dodatków mieszkaniowych?

Zmiany mówią o stopniowym zmniejszaniu dopłat dla właścicieli aż do 2016 roku, wię nie jest tak strasznie.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.31 15:43:11

T-Mobile przejmuje Ere można rozwiązać umowę?

witam, proste pytanie czy w momencie przejęcia Ery przez T-mobile będzie można wypowiedzieć umowę bez ponoszenia dodatkowych kosztów zerwania umowy? Orientował się już ktoś w tej kwestii ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 15:0:15

jakie zmiany w skierowaniach na rehabilitacje i uzdrowiska ?

zmienia się tylko coś w kwesti wysyłania do sanatorium nieletnich tzn. NFZ poinformuje ile kosztuje pobyt dziecka w sanatorium  i jeśli opiekunów nie będzie stać, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.31 14:49:47

mam napisać oswiadczenie wskazujące przyczyne niepobierania świadczeń rodzinnych w polsce/przyczyną

mam napisać oswiadczenie wskazujące przyczyne niepobierania świadczeń rodzinnych w polsce/przyczyną jest przekroczenie dochodu na os./proszę o pomoc -niewiem jak to mam napsać? znajduje się teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 14:29:31

Staram się o mieszkanie komunalne. Bardzo proszę o wskazówki

Proszę o pomoc. Mam 21 lat, mieszkam z rodzicami. Zastanawiałem się, nad własnym lokum, ale niestety nie stać mnie na to. Nie mam żadnego dochodu, dopiero w planach mam rozpoczęcie nauki zaocznie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 14:17:18

Licytacja ruchomości

Prowadzę małą działalność, powili spłacam długi, ale niedawno komornik zajął mi sprzęt w firmie i poinformował o ich licytacji. Czy mogę w jakiś sposób bronić się przed utratą tego sprzętu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.31 14:14:58

Koszty egzekucji komorniczej

mam pytanie odnośnie kosztów egzekucji komorniczych, czy ich wysokość jest zależna od kwoty zadłużenia, czy są stałe dla każdego rodzaju i tylko zwiększają się z czasem jak odsetki ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.31 14:2:58

podatek od wkładu mieszkaniowego?

Aby nie zapłacić podaku należy w ciągu 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku zawiadomić  urząd skarbowy o nabyciu spadku na oficjalnym formularzu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.31 13:47:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika