Forum prawne (strona 564)

praca sezonowa a renta

Witam, mam zamiar po szkole wyjechać na wakacje do pracy za granice, ale nie wiem jak się to odnosi to pobieranej renty. Mam rentę rodzinna ale jeśli rozliczę się za granicą to czy ZUS zawiesi mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.30 12:38:57

SPADEK Mój ojciec nie żyje od wielu lat. Matka ma całkowicie odebrane prawa rodzicielskie zarówno

SPADEK Mój ojciec nie żyje od wielu lat. Matka ma całkowicie odebrane prawa rodzicielskie zarówno do mnie jak i do mojego brata. Nie ma z nią kontaktu 13 lat. W zeszłym roku brat zmarł. Spadek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.29 21:14:13

WGLĄD DO AKT Witam. Mój ojciec 14 lat temu popełnił samobójstwo. Przed śmiercią zostawił karteczkę.

WGLĄD DO AKT

Witam. Mój ojciec 14 lat temu popełnił samobójstwo. Przed śmiercią zostawił karteczkę. Moja matka była przesłuchiwana kilkakrotnie. Ostatecznie sprawę umorzono. Po tym straciłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.29 21:9:14

wypadek samochodowy - kogo to była wina???

Nie masz co dyskutować jechałeś z tyłu i powinieneś mieć taką odległość od poprzedzającego cię samochodu żeby wyhamować,tu nie masz dyskusji.Nic nie ugrasz odwołując się. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.29 20:43:37

mandat za wycieraczką

Jeżeli właściciela nie zastali w samochodzie to zostawili za wycieraczką .Jeżeli czujesz się pokrzywdzony możesz zawsze odwołać się do komendanta policji ,straży miejskiej . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.29 18:28:55

czy mam obowiązek płacenia jej nadal alimentów na dziecko. jeżeli nie to co mam dale robić.

czy mam obowiązek płacenia jej nadal alimentów na dziecko. jeżeli nie to co mam dale robić. kobiecie z którą mam dziecko opieka w styczniu br odebrała córkę i umieściła ją w ośrodku małego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.29 17:40:43

Sąsiad z góry zalewa łazienkę.Chcę do niego napisac oficjalne pismo, aby rozwalił płytki i sprawdził

Sąsiad z góry zalewa łazienkę.Chcę do niego napisac oficjalne pismo, aby rozwalił płytki i sprawdził rury.NA jaką podstawę prawną się powołac.Iwona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.29 14:34:18

Czy jestem zmuszony do odpowiedzialności finansowej

Czy jestem zmuszony do odpowiedzialności finansowej Chciałbym sie doradzić co mam zrobić w moim przypdadku.

Jestem zameldowany na ulicy struga, ale od dzieciństwa mieszkałem w innym domu przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.29 14:17:50

Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Jaki Waszym zdaniem powinien być zarząd spółdzielni, na etacie, czy tzw. społeczny czyli działający na podobnych zasadach jak rada nadzorcza? Kto powinien powoływać zarząd spółdzielni, rada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.28 17:58:13

2011.5.28 17:51:17

Pierwsza praca, a urlop

Witam
Od 5 maja 2011r. jestem zatrudniona na umowę o prace na okres próbny. Czas obowiązywania tej umowy mija 31 lipca br..
Jest to moja pierwsza praca.
W ciągu tych niecałych trzech miesięcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.28 13:54:36

Witam. Czy mogę ograniczyć odległość między budynkami do 6m jeśli budynek sąsiada oddalony jest

Witam.
Czy mogę ograniczyć odległość między budynkami do 6m jeśli budynek sąsiada oddalony jest od granicy działki o 3m i posiada otwory okienne od mojej strony? Jeśli tak to czy muszą być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.28 13:27:56

Odwołanie się od decyzji nauczycielki

Witam. Mam problem z synem w szkole, gdyż w klasie 2 podstawowej nauczycielka nie chce go przepuścić do następnej klasy a nie chce żeby zmarnował mu się rok. Czy można się odwołać gdzieś i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.28 9:44:33

cofnięcie zgody na paszport

Niech Pan zapyta o to organ wydający. Jeden telefon da Panu pogląd na sprawę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 15:38:54

Korekta zeznania rocznego

Jak chce Pan się wpakować w kłopoty, to niech Pan dalej tak kombinuje. Urząd może przeprowadzić kontrolę u Pana zanim wyda zaświadczenie i będzie miał Pan jazdę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 15:37:42

kiedy najlepiej złożyć pozew o rozwód

witam, chcę złożyć pozew o rozwód, kiedy powinnam to zrobić żeby sąd stwierdził całkowity rozkład więzi między nami? Może to brzmi głupio ale ile ma trwać ten trwały rozkład pożycia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 15:35:25

skład schedy spadkowej

Niech się Pani uda z tym pytaniem po poradę prawną do prawnika. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 15:34:57

Nowy rodzaj umowy o pracę?

witam, wyczytałem, że ma powstać nowy rodzaj umowy o pracę tzw. umowa projektowa. Pracownik miałby być zatrudniony na czas określony do konkretnego projektu. Wiadomo coś więcej na ten temat? Jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 15:10:57

przekształcenie firmy i kolejna umowa o pracę

witam, pracodawca w trakcie trwania umowy o prace przekształca firmę w spolke z.o.o .Teraz mam pytanie co z kolejną umowę z ta firmą, mogę dostać po raz 4 na czas kreślony ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 15:0:59

Spółka z.o.o odpowiedzialność wspólnika?

W pierwszej kolejności za zobowiązania spółki z o.o. odpowiada sama spółka. Jeśli w przypadku upadłości okaże się, że majątek spółki nie wystarcza do zaspokojenia wierzycieli, zarząd spółki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 14:59:40

OC - nie chcą wypłacić mi całości ubezpieczenia

Witajcie!

ubezpieczyciel nie chce mi wypłacić całości ubezpieczenia! Chociaż bezwarunkowo mi się należy bo konsultowałam to z kumplem, który się zajmuje OC.
Podpowiedzcie czy zgłosić to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:50:22

Zachowek po zmarlym

Wartość zachowku wylicza się od wartość masy spadkowej w dniu otwarcia spadku. Nie ma znaczenia ile majątek jest wart obecnie. Zasada w postępowaniu przed sądem jest taka, że to skarżący musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 14:46:7

Zwrot pieniędzy z Urzędu Skarbowego

Dzień dobry!

Ile trzeba czekać na zwrot pieniędzy z US?
Czy ma znaczenie to kiedy wysłałam zeznanie podatkowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:45:38

Siostra wymeldowała mnie z rodzinnego domu!!!!!!

Witam!

Moja siostra wymeldowała mnie z naszego domu po rodzicach! Nie powiedziała mi nic o tym, tylko dostałam nakaz eksmisji!!! Nasi rodzice już nie żyją!
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?!

POMOCY!!!!!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:40:14

Czy imprezy bunga bunga są legalne?

Czy imprezy bunga bunga są legalne? Zrobiłem ostatnio imprezkę w domu. Przyszło pare osób wiadomo alkohol, kobiety. Kilka par zaczęło tam uprawiać fiku miku - bawić się troszkę lepiej niż pozostali... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:39:25

koniec z spółdzielnią mieszkaniową

Po likwidacji spółdzielni nieruchomościami mogą zarządzać administratorzy wybierani przez wspólnotę, tak jak to ma miejsce w przypadku nieruchomości budowanych przez deweloperów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 14:34:52

Ile się czeka na zwrot podatku z US?

Ile się czeka na zwrot podatku z US? Czekam już miesiąc na zwrot podatku z urzędu skarbowego. Ile czasu urząd ma, aby dokonać zwrotu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:34:42

Selector Festival Kraków

Cześć!!!

Czy zna ktoś plan imprez zorganizowanych z okazji Święta Krakowa Selector Festival, iluminacje i piknik???

To bodajże odbywa się od 1-5 czerwca!?

Dzięki za odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:28:45

kto otrzymuje firmę w spadku

Zgodnie z prawem syn i córka dziedziczą firmę po ojcu. To oni teraz muszą wyznaczyć zarząd firmy i osoby upoważnione do reprezentowania firmy. Z drugiej strony dziwi mnie, że w dobrze prosperującym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 14:27:19

zawieszenie etatu?

Witam, czy jest możliwość zawieszenie pracy? dokładnie zawieszenie etatu przez pracownika? A w ramach tego przejście na kontrakt, a po jakimś okresie wrócić normalnie na swój etat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:20:51

lekarz ginekolog - czy mogę go zaskarżyć???

Witam!

Leczyłam się u jednego ginekologa, specjalizującego się w leczenia bezpłodności. Zwrócilismy się do niego z naszym problemem.Przepisywał nam obu bardzo silne i bardzo drogie hormonalne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:11:45

Czym jest i jak ustanowić rozdzielność majątkową?

Dzień dobry!

Na czym polega i czym jest rozdzielność majątkowa?!
Jak załatwić wszelkie formalności z tym związane?
Chcemy to zrobić to z mężem, ale nie wiemy jak za bardzo się za to zabrać?!

Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:3:9

Czy grozi mi eksmisja na bruk

a jeszcze do twgo co ci napisali ze masz opuscic lokal TYM SIE NIE PSZEJMUJ ja tez dostalalm takie pismo nic wam nie zrobia mozecie mieszkac spokojnie,, musza wam zalozyc sprawe w sadzie i dac mieszkanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.5.27 14:1:10

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

witam, za tydzień ma odbyć się Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich, ale ponoć jest to niepewne bo minister finansów nie może się zdecydować czy adwokaci mają za te porady wystawiać paragony... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:0:48

załatwienie scedowania praw współwłasności

Witam.

Mam takie pytanie. 28 kwietnia br.odszedł mój ŚP Mąż. Jakie są procedury i terminy załatwienia scedowania praw współwłasności i własności na mnie w sądzie?

U Notariusza ponoć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 14:0:12

Matka nie przeznacza alimentow na dzieci!!

witam, mój mąż ma zasądzone alimenty na swojego pięcioletniego syna, jego matka pracuje i utrzymuje swojego obecnego bezrobotnego partnera. Dziecko skarży się mężu że mama mu nic nie kupuje za ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.5.27 13:54:22

zostaliśmy pominięci w testamencie, czy nic nam się nie należy?

Wzruszenie testamentu to sprawa bardzo indywidualna. Proszę wziąć jego kopię i udać się po poradę do doświadczonego adwokata. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.5.27 13:50:12

ogromne długi po byłym mężu

jestem byłą żoną, zmarł ojciec moich nie pełnoletnich dzieci i pozostawił długi w bankach, Czy jeśli nie byliśmy małżeństwem to ja mogę te długi odziedziczyć? Nie złożyłam wniosku o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:42:0

Alimenty,komornik,fundusz alimentacyjny!!!

witam!

Jestem w ciąży i chciałabym dowiedzieć się kilka kwestii prawnych.
1. Kiedy mogę już iść na urlop macierzyński?
2. Jak długo mogę przebywać na takim urlopie?
3. Czy na tym urlopie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:35:21

emeryci mogą pracować tylko do końca września!!!

Witam!

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego osoba będąca na rencie nie będzie mogła sobie dorobić paru złotych???

bardzo nurtuje mnie ten problem!
Co Wy o tym sądzicie?

Czekam na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:30:45

urlop wychowawczy, a zwolnienie z pracy

Dzień dobry!

Mam pewna wątpliwość.
Otóż czy mogą mnie zwolnić w momencie kiedy jestem na urlopie wychowawczym?
Koleżanka do mnie dzwoniła z pracy, że podsłuchała szefów, którzy stwierdzili, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:22:9

gdzie po spadek?

witam, odziedziczyłam wraz z bratem spadek po babci, która mieszkała w na południu polski ja mieszkam w Krakowie. W jakim urzędzie skarbowym mam załatwiać sprawy związane z tym spadkiem? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:17:51

praca w Francji można zarobić 1900 euro

Witam!!!

Czy myślicie, że ta praca nad Sekwaną we Francji jest bezpieczna i można skorzystać z tej oferty?

Można tam zarobić do 1900 euro miesięcznie na rękę.
nad Sekwaną mogą liczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:17:7

jak odzyskać nieruchomość

Witam, posiadam postanowienie sądu, w wyniku którego jestem jedynym spadkobiercą nieruchomości, która zamieszkują osoby trzecie. Chciałabym sprzedać te nieruchomość proponując zamieszkującym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:8:47

zabrane prawo jazdy a jazda skuterem

witam, dostałem karę na prowadzenie pojazdów mechanicznych na okres 8 miesięcy. Czy mogę zatem jeździć skuterem? Z tego co się orientuję, można prowadzić ten pojazd na dowód osobisty bądź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 13:0:57

skutki pseudo ucieczki z miejsca kolizji

witam, taka sytuacja na parkingu , otarłam błotnik wjeżdżającego auta i zostałam oskarżona przez poszkodowanego o próbę ucieczki. Zatrzymałam się tylko kawałek dalej i wróciłam na miejsce. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 12:58:49

Obama w Warszawie - jakie czekają nas utrudnienia



Jest nawet specjalna linia, na której uzyskasz wszelkie informacje dotyczące utrudnień na drogach w Warszawie!
"Pod numer (22) 60-38-038 begin_of_the_skype_highlighting (22) 60-38-038 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.27 12:54:51

Czy należy się zachowek ?

witam, miałam taką sytuację, że po otarciu błotnika wjeżdżającego auta na parking zostałam oskarżona przez poszkodowanego o próbę ucieczki. Są to wymysły tej drugiej osoby ale ja jestem sprawcą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 12:47:12

co zrobić z ziemią ziemia?

witam , mam takie pytanie muszę przeprowadzić sprawę spadkową, uregulować grunty na których znajduje się budynek mieszkalny zamieszkuje tam ponad 40 lat, ale syn siostry adoptowany podobno przysposobione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.5.27 12:40:0

strona internetowa AntyKomor usunięta!!!

I bardzo dobrze, niech ludzie nie myślą sobie, że przez internet mogą wszystko pisać!!!!
Przydałyby się większe restrykcje za teksty poniżające osobę przez internet!!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.5.27 12:30:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika