e-prawnik.pl Porady prawne

Przepisanie mieszkania z matki na córkę

Odpowiedzi w temacie (3)

kasiunka88

27.1.2011

Witam, proszę o poradę. Moja mama chce przepisać na mnie(córkę) mieszkanie własnościowe. Problem w tym, że mama wyjechała zagranicę na rok, wraca za parę miesięcy. Dodam ze mieszkanie jest zapisane tylko na nią ale zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa, niestety rodzice są już po rozwodzie a tata nie jest w nim zameldowany. Czy mama musi być obecna przy przepisywaniu mieszkania czy wystarczy, że prześle z zagranicy pismo w ktorym wyraza zgodę na przepisanie mieszkania wszystkie dane podpis, oraz pismo to będzie miało pieczątke ambasady polskiej potwierdzającej zgodność danych? proszę o odpowiedz gdyz nie wiem co robic w takiej sytuacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Malgorzata1122

2011-01-27 23:04:20

powinna byc obecna, bądź ustanowić pełnomocnika pozdrawiam. Małgorzata Woźniak

kasiunka88

2011-01-28 11:04:44

Dziekuje za odpowiedz. Czu pelnomocnikiem moze zostac Matka mojej mamy ? czyli moja babcia? chcialybysmy sprawe z przepisaniem mieszkania zalatwic jak najszybciej niestety mama nie moze teraz wrocic do Polski. Czy moglaby mi Pani napisac w jaki sposob ustala sie pelnomocnika?

Malgorzata1122

2011-01-28 12:06:08

Najlepiej niech to będzie pełnomocnictwo notarialne, bo czynność (darowizna będzie w formie aktu not.). Niech pelnom będzie na babcie. Pełnomocnictwo może byc zlozone przed notariuszem za granica i przełumaczone rpzez tłumacza przycięgłego w poslce. Najlepiej iśc do notariusza w Polsce i zapytać jakie dok i jak to uczynić w Waszym przypadku

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM