Forum prawne (strona 614)

kodeks pracy PDF

witam serdecznie!! mam pytanie - czy macie może link z kodeksem pracy ale z komentarzem?? bardzo proszę o plik pdf. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:37:41

sądowy zakaz zbycia nieruchomości ?

Witam, czy sąd może wydać nakaz zbycia nieruchomości zakupionej przeze mnie z mojego odrębnego majątku osobistego? Jeśli zakupiłam nieruchomość będąc parę lat po ślubie? Problemy się zaczęły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:37:17

Odebranie praw ojcu

Witam , moja sprawa o pozbawienie praw ciągnie się już bardzo długo, ojciec widział się z dzieckiem prę razy w ciągu ostatnich 6 lat, ma nową rodzinę i nie płaci alimentów. Wydzwania czasami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:22:47

wkład na mieszkanie

Witam, czy po rozwodzie przeprowadzonym już parę lat temu, mam prawo do zwrotu mojego wkładu mieszkaniowego??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 14:11:22

Zmiana granicy działki

Zmiana granic nieruchomości wymaga geodezyjnego wymierzenia nowego przebiegu granic i naniesienie ich na mapy. Trzeba więc skontaktować się z uprawnionym geodetą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.4 13:52:47

Kto zostanie wyrzucony z mieszkania komunalnego

Witam, mam bardzo naglącą sprawę, moja mama od wielu lat razem ze mną mieszkała w mieszkaniu komunalnym. Ja od roku przeprowadziłem się do Anglii a mama opiekowała się bardzo chorą matką i mieszkała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 13:38:13

Jednak można odbierać dni wolne za święto w sobotę!

Nie wiem na ile to prawda ale słyszałem, że jeśli pracodawca nie zmienił regulaminu w firmie przed 1 stycznia br., pracownikowi nadal przysługuje wolne za święta przypadające w weekendy do czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 13:35:42

Mieszkanie po zmarłej matce ? jakie dokumenty

Mojej przyjaciółce zmarła matka, która była jedyną właścicielką mieszkania, ona jest tam zameldowana a brat dawno temu się wyprowadził. Mieszkanie miało zostać zapisane na przyjaciółkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 13:33:15

Co oznacza definicja grafika 3D - jak jest regulowana definicja przez UE?

Co oznacza definicja grafika 3D - jak jest regulowana definicja przez UE? Grafik stworzył projekt w technice 3D przy pomocy programu Blender (elementy się obracają, unoszą, opadają). Odbiorca nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 13:15:29

Przegrywanie Płyt Winylowych

Witam,
Znajomy zastanawia się nad otworzeniem działalność zajmującą się przegrywaniem m.in. płyt winylowych, ale tu pojawia się problem praw autorskich.
Czy można odpłatnie przegrywać płyty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 12:2:7

Zmiana aktu urodzenia-nazwisko ojca

Witam
Mam problem mam córeczke z mężczyzna, z którym nie jestesmy razem nigdy sie nami nie interesował no może na poczatku jego nazwsiko widnieje w akcie urodzenie chce to zmianić?Jak moge to zrobic?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 11:49:15

Gaz z butli w bloku wysokim.

Sytuacja jest taka. Mieszkam w bloku - 11 pięter nad ziemią. Po ścianie tego bloku idzie instalacja gazu ziemnego na dach gdzie jest kotłownia CO i podgrzewanie wody. Na parterze w lokalu użytkowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 11:21:17

Zmiany w OFE

Witam
mam takie pytanie jakie zmiany jesli chodzi o otwary fundusz emerytalny w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie inforacje na ten temat.
Pozdrawiam

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 11:2:45

Rodzina na swoim-zasady

Witam
Mam pytanie gdzie znjadę informacje dotyczace projektu Rodziny na swoim jakie śa zasady?Za wszelkie informacje z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 10:52:18

Brak miejscw przedszkolach już teraz

Witam
Co zrobić brakuje miejsc w przedszkolach jak moga sobie poradzić z tym rodzice?Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 10:46:32

Swieto przypadajace w sobote a kodeks pracy

Witam
Mam pytanie jak to jest ze świetami przypadajacymi w sobotę jeśli chodzi o kodeks pracy?pracownik może odebrac sobie dzien wolny?Z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 10:42:44

Były pracodawca obdarował mnie PITem za rok w którym już nie pracowałem.

Były pracodawca obdarował mnie PITem za rok w którym już nie pracowałem. Podany w PIT-11 dochód jest zbliżony do otrzymywanego przeze mnie wynagrodzenia.
Problem polega na tym, że w podanym roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 9:53:54

Zakaz sprzedaży alkoholu

Witam
Mam pytanie od kiedy wchodzi zakaz sprzedazy alkoholu na stacjach benzynowych czy cos juz wiadomo w tej sprawie?Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 9:22:29

Paszport bez zgody ojca ?

Jeśłi ojciec dziecka się nie zgadza to paszport dla dziecka można uzyskać wyłącznie za zgodą sądu rodzinnego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.3.4 7:27:45

Aneks do ubezpieczenia OC

To nie towarzystwa ubezpieczeniowe mają się dogadać tylko nabywca pojazdu ma obowiązek w ciągu 30 dni od zakupu samochodu przepisać umowę na siebie i min 1 dzien przed końcem ubezpieczenia może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.4 7:25:33

Meldunek a prawo do zamieszkania.

Jestem właścicielem mieszkania wraz ze żoną . w naszym mieszkaniu jest zameldowany brat żony , ktury od 3lat w nim nieprzebywa wyprowadził sie do swojej konkubiny z kturą ma dziecko (wynajmuja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.4 0:59:43

Zaległe aliemnty-jak odzyskać?

Z majątku zmarłego, jeśli taki po nim pozostał. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.3 19:7:39

Co mogę zrobić gdy żona wyrzuca mnie z domu w którym nie jestem zameldowany?Czy mam jakieś prawo

Co mogę zrobić gdy żona wyrzuca mnie z domu w którym nie jestem zameldowany?Czy mam jakieś prawo w nim mieszkać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 18:17:33

Wniesienie aportu do spółki (oprogramowanie) a koszt uzyskania przychodu

Nabyłem udziały o wartości 43 tyś zł. w spółce z o.o. za wkład niepieniężny o wartości 430 tyś. zł w postaci autorskiego prawa majątkowego (oprogramowanie komputerowe).

Wiem, że powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 16:14:5

Stłuczka służbowym autem

Jadąc służbowym autem doszło do stłuczki z winy tej drugiej osoby. Obawiam się teraz, że będę musiał zapłacić za szkody a przecież to nie była moja wina. Czy ktoś miał podobną sytuacje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 14:53:10

Zniszczona przesyłka

Zrobiłem zakupy w jednym z dużych sklepów, były to drzwi które mieli mi dowieźć do domu. I owszem przyszły jednak pod moją nieobecność i nikt nie sprawdził czy są w porządku przy odbiorze. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 14:52:21

Kto odda pieniądze za kupon z groupona !!

Kupiłem groupona w lutym i okazalo się, że tyle zostało ich sprzedanych że mogę z niego skorzystać w maju. Taka opcja mi zdecydowanie nie odpowiada. To jakaś paranoja, czy mogę odzyskać swoje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 14:51:25

Nowe druki vat 7 2011

Minister Finansów zastrzegł, że istnieje także możliwość stosowania starych druków deklaracji VAT-7, jednak nie dłużej niż do rozliczenia za ostatni okres rozliczeniowy pierwszego półrocza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.3 14:46:37

kwota bazowa 2011

Kwota bazowa to przeciętne wynagrodzenie pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe) w roku kalendarzowym poprzedzającym termin waloryzacji ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.3.3 14:38:47

Bezpłatny program wzm-1 2011r

Bardzo proszę o podanie strony, na której mogę znaleźć bezpłatny program wzm 2011. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 14:38:1

Zwolnienie pracownika...

Witam
Mam pytanie czy pracodawca może zwolnic pracownika drogą alektroniczna np.w postaci wiadomości e-mail?Co może zrobic pracownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 14:26:18

Przymusowa wycinka drzew pod rzekę ?

Witam, gmina nakazała mi wycinkę drzew pod nowe koryto rzeki, przyszło mi pismo w którym gmina nakazuje wycięcie ok 40 drzew w odległości 2m od brzegu rzeki. W ogóle to jakim prawe chcą zabrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 13:55:46

Rozliczenie podatku VAT od paliwa

Witam
Jakie sa zadasay rozliczenia podatku VAtT od paliwa w roku 2011?Z góry dziekuje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 13:39:47

art.20 ustawy o podatku dochodowym

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-podatkowe/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/ustawy/ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob-fizycznych-art-1-20a-strona-27.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.3 13:21:36

Zrzeczenie sie aliemntów-jakie pismo

Witam
Mam pytanie mój syn chce sie zrzec aliemntów od ojca jak napisac takie pismo do sądu?Za wszelkie inforamcje z góry dziekuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 13:6:58

Nowy taryfikator mandatów Straży Miejskiej

do 50 zł - przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h
od 50 zł do 100 zł - przekroczenie dozwolonej prędkości o 11-20 km/h
od 100 do 200 zł - przekroczenie dozwolonej prędkości o 21-30 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.3.3 12:40:14

GUS KWOTA BAZOWA OD MARCA 2011

Czyli co było korzystniejsze złożyć w lutym czy marcu? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.3.3 12:35:41

ŻONA MI NIE DAJE SYNA PRZED ROZWODEM

Argumentacja - szczera- uczuciowa, - opisać jak dotychczas wyglądały wasze kontakty - co robiło się z dzieckiem, czy zostawał Pan sam z córką, że umie Pan ją sam nakarmić wykąpać itp - że ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.3.3 12:32:41

Czy pracodawca ma prawo....

Witam
Mam pytanie czy pracodawca ma prawo powiedzieć swojemu pracownikowi kiedy on ma wukorzystac swój urlop wypoczynkowy?I co jak pracownik sie nie zgdzi???Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 12:31:50

Okres wypowiedzenioey przy umowie na czas określony

Witam
Mam takie pytanie mam umowe na czas określony w przypadku wypowiedzenia jaki okres wypowiedzeniowy mi sie nalezy i czy odprawa też?Z góry dziekuje za informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 12:28:41

Kobieta w ciązy a praca

Witam
Mam pytanie jak mozna udowdnic fakt iz moja moja podwładna jest w ciązy i załatwiła sobie zwolnienie na cały okres a wiem że mogłaby pracowac i że to oszustwo?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 12:3:43

Konto Allegro

Witam.

Sprzedaje konta na Allegro, daje to możliwość ludziom na nowy start ze swoja sprzedażą, lub tez posiadanie konta zapasowego.
W swojej ofercie
posiadam rożne konta:
konta bez komentarzy: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 12:1:40

zaprzestanie sciagania kwot alimentacyjnyc

Syn napisal pismo do kancelarii komorniczej o zaprzestanie sciagania kwot alimentacyjnych jednak czynnosci komornicze nie ustaly. Skontaktowalem sie z biurem komorniczym gdzie uzyskalem odpowiedz ze musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.3 11:7:10

czy prawo moze dzialac wstecz?

czy prawo moze dzialac wstecz? wygralem przetarg na mieszkanie w spoldzielni mieszkaniowej w 2010. Spoldzielnia uchwalila nowy regulamin przetargow w 2011 ktory mowi ze osoby ktore wygraly przetarg na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 20:55:41

Prosze o pomoc!!

Czesc mam na imie Konrad mam 22 lata mam 1,5 roczna coreczke z moja byla dziewczyna. Po tym jak zucila mnie dziewczyna okolo 6 miesiecy temu mialem lekkie problemy ze soba poradzilem sobie z nimi zaniedbalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 18:45:46

Witam. Otrzymałem awizo dotyczące wezwania na rozprawę rozwodową, ale jeszcze go nie odebrałem,

Witam. Otrzymałem awizo dotyczące wezwania na rozprawę rozwodową, ale jeszcze go nie odebrałem, wiem, że data wyznaczona na rozprawę koliduje z moim pilnym wyjazdem za granicę a zależałoby mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 17:46:53

Skomplikowana sprawa

Witam.
Moja mama chcialaby przeprowadzic postepowanie spadkowe po swojej zmarlej cioci(siostra jej mamy).Tutaj chcialbym zaznaczyc, ze ciocia zmarla 20 lat temu jako bezdzietna panna, jednakze miala rodzenstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 16:56:4

prywatna kamienica-czy moga mnie wurzucic

witam.mam pytanie,wynajmuje mieszkanie w prywatnej kamienicy,umowe mam na czas nieokreslony,jakis czas temu mialam starcie z administratorem ktoremu przeszkadza tupanie mojej malej coreczki,i jednoczesnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 16:31:18

po śmierci żony 2006r. jestem spadkobiercą 3/4 mieszkania własnościowego,reszta podzielona jest

po śmierci żony 2006r. jestem spadkobiercą 3/4 mieszkania własnościowego,reszta podzielona jest na pozostałych 10-ciu spadkobierców,zamierzam się ponownie ożenić,czy będę miał prawo zameldować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 16:28:26

Jak odzyskać zadatek od wynajmującego lokal usługowy?

Wynajmowałam lokal usługowy przez 1,5 roku. Nie zalegałam z czynszem ani opłatami. Wynajmujący nie chcą mi oddać pieniędzy (zadatku) bo nie mają. Najpierw powiedziano mi, że lokal jest w gorszym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.3.2 16:26:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika