Forum prawne (strona 714)

kasa fiskalna

Witam
Mam takie pytanie prowadzę sklep spożywczy i popsuła mi sie kasa fiskalan czy muszę zamknąc działalnośc dopóki kasa będzie działać czy moge donywac sprzedaży bez kasy?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 11:35:18

zabrane prawo jazdy i wyjazd do usa

Witam, zostało mi odebrane prawo jazdy w polsce, ale wkrótce wyjeżdżam na dłużej do USA. czy mogę tam wyrobić sobie prawo jazdy i legalnie się poruszać samochodem? wie ktoś? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:34:58

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z dofinansowania zakupu podręczników?

Pomocy udziela się uczniom pochodzącym z rodzin,
w których dochód na osobę nie przekracza kryterium
dochodowego na osobę w rodzinie, o którym
mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca
2004 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 11:34:19

bezrobotny i mandat

Czy jeżeli jestem bezrobotnym a dostałem mandat to czy jest jakaś szansa, aby ten mandat jakoś anulować? jakie kroki powinienem podjąć aby tego dokonać?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:32:19

Anulowanie Urlopu

Witam.
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem aby pracodawca kazał wrócić do pracy pracownikowi jęsli ten był na urlopie wypoczynkom?i ci z tym urlopem się dzieje w takiej sytuacji?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:32:5

czy dostanę wizę z wyrokiem?

Czy ktoś z was miał może taką sytuację, że dostał wyrok w zawieszeniu w procesie karnym i był to powód odmowy wydania wizy do USA? Czy w ogóle o takim wyroku należy informować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:28:55

ciążą a wypowiedzenie

witam
Na okresie wypowiedzeniowym dowiedziałam się że jestem w ciąży i co teraz pracodawca powinien przywrócic mnie do pracy?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:24:51

Urlop tacierzyński - ile dni przysługuje teraz, a ile ma być docelowo?

Obecnie jest to jeden tydzień. Od stycznia 2012 będą to dwa tygodnie. O równouprawnieniu zapomnij. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 11:18:30

kto i jak ma wykonać wyrok?

Witam.Mój mąż rozwiódł się w ubiegłym roku,jego byłej żonie chcieliśmy przepisać dom w którym mieszkali ale nie chciała wolała dostac pieniadze na zakup mieszkania.W trakcie rozwodu zapadła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.20 11:5:54

szukanie pracownika

Witam
Mam takie pytanie czy jest zgodne z prawem,aby pracodawca kazał nam ;pracownikom szukać pracownika na dane stanowisko?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 11:3:19

Meldunek-dokumnety

Witam
Czy mogę posiadać dokumenty bez adresu zamieszkania, mam taką sytuacją wymeldowałem się z miejsca mojego stałego pobytu teraz wynajmuję mieszkanie ale właściciel nie chce mnie w nim zameldować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:59:29

umowa zlecenie a urlop wypoczynkowy

witam,
pracuję na umowę zlecenie, szef odprowadza z tytułu umowy wszystkie składki. czy przysługuje mi w takim wypadku jakiś urlop wypoczynkowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:57:55

pobicie w anglii, proces w polsce

Witam, przebywając w irlandii zostałem pobity przez innego polaka, został spisany protokół przez policję tamtejszą. teraz jestem w polsce i myślę, czy mógłbym go oskarżyć ale tak, żeby rozprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:55:18

dokumenty

Witam!
Mam takie pytanie jesli wymeldowałem się z miejsc zamieszkania i chce wyjechać za granicę to czy moje domumenty są dalej ważne?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:54:40

waga umowy ustnej

Chciałabym zapytać, jaką wagę ma umowa ustna? otóż zamawiałam restaurację na obiad po ślubie, wszystko było ustawione i nagle tuż przed uroczystością okazało się, że sala nie jest zarezerwowana! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:53:43

kredyt!!!

Witam
Co mam zrović w sytuacji, gdy w chwili obecej jestem na urlopie wychowawaczym i nie mam z czego spłacić kredytu?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:52:53

wniosek o dowód

Witam
Czy jest mozliwe aby inna osoba złozyła za mnie wniosek o dowód osobisty, jeśli tak co musze zrobić?Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:43:27

koszty eksmisji

Witam,
mam takie pytanie: kto ponosi koszty eksmisji? osoba eksmitowana czy ta, na której żądanie eksmisja jest przeprowadzona? czy ktoś wie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:41:20

czy trzeba mieć pozwolenie na robienie zdjęć?

Witam, interesuję się fotografią i często robię zdjęcia na ulicy. chciałbym zapytać, czy jeśli robię portrety różnym osobom na ulicy to czy mogę później takie zdjęcia publikować? czy takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:40:17

Sprzedaż mieszkania

Witam
Mam takie pytanie po jakim czasie mogę sprzedać mieszkanie, które dostnę w spadku?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.20 10:39:0

intercyza w trakcie małżeństwa?

Mam takie pytanie, może wam się wydać dziwne.. ale czy w trakcie małżeństwa można podpisać coś takiego, jak intercyza z obecnym małżonkiem? czy coś takiego jest dopuszczalne, żeby określić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:38:36

pomoc socjalna

Witam
Mam takie pytanie chcę złożyć wniosek o stypendium socjalne, i czy muszę wliczyć brata który ma skończone 26 lat i mieszka z nami?Z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:36:19

zameldowanie bez wiedzy

czy gmina ma prawo zameldować mojego męża, z którym nie już nie żyję w mieszkaniu które należy tylko do mnie i należało przed naszym ślubem? otóż taka sytuacja nastąpiła i mąż przyszedł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:31:3

jak odzyskać należności od spadkobierców?

Witam, jakie kroki należy podjąć, jeżeli zmarł dłużnik i chcemy odzyskać należności? wiadomo, że są spadkobiercy którzy odziedziczyli po nim majątek, ale nie znamy ich danych osobowych. mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:27:5

Długi po śmierci dłużnika

Witam
Mam takie pytanie kto spłaca długi w przypadku, gdy dłużnik umiera czy jego rodzina ma obowiązek spłacić te długi?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:15:10

czy można umieszczać fragmenty książek na aukcjach?

Czy jeśli wystawiam książkę na allegro to mogę zamieścić w ramach zachęty fragment tej książki, np. 2-3 strony przepisanego tekstu? bardzo prosze o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:14:1

umieszczanie nie swoich zdjęć na stronie www

Witam, czy jeśli umieszczę zdjęcia znanego fotografa na swojej stronie i nie podpiszę że to jego to czy grozi mi odpowiedzialność karna? a czy jeśli coś w tych zdjęciach zmienię za pomocą photoshopa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:12:46

prawo a podglądanie

Mam straszny problem.. otóż jestem nieustannie obserwowana przez sąsiada z domu obok. stoi w oknie z lornetką i cały czas mnie obserwuje, kiedy wychodzę, wracam, idę na zakupy. nic nie mówi ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:11:34

czy komornik może zająć zwrot podatku

Witam, moje pytanie brzmi: czy komornik może zająć podatek wypłacony z urzędu skarbowego, a konkretnie ulgę na dzieci? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:9:32

Ciąża nieletniej

Witam
Mam takie pytanie mam 16 lat zaszłam w ciąże z chłopakiem, który ma 22 lata i kto w takiej sytuacji staję się opiekunem dziecka jeśli ja jestem niepełnoletnia?z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 10:9:27

formalności związane z ocieplaniem domu

Czy to prawda, że kiedy ociepla się dom, to musi się mieć pozwolenie, bo zmienia się grubość murów? Jaka kara grozi za niedokonanie takich formalności? bardzo proszę o radę

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:51:47

jak zaadoptować strych na mieszkanie?

Witam, czy ktoś wie może jakie dokumenty i zezwolenia trzeba posiadać, aby zmienić sposób użytkowania strychu? chciałabym przerobić strych na pokoje mieszkalne w bloku który należy do spółdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:50:19

czy można nie uwzględnić syna w testamencie?

Dzień dobry,
mam takie pytanie. Mam dziecko z poprzedniego związku, teraz żyję z inną i budujemy nowy dom. Czy możemy w takiej sytuacji uczynić testament że w sytuacji mojej śmierci dom będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:44:29

Zadłużenie alimentacyjne

Witam
Mam takie pytranie czy po jakimś czasie długi alimentacyjne ulegają przedawnieniu?Z góry dziekuję ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.20 9:44:20

darowizna a spadek

Czy jeżeli ktoś przepisał mi dom w akcie darowizny i był to jedyny majątek tej osoby i ta osoba później umiera, to czy osoby które po niej dziedziczą mają prawo odzyskać ten dom? bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:42:36

prawa dziecka

Witam
mam pytanie jestem w trakcie rozwodu z mężem i jeśli sąd przyzna mi opiekę nad naszą córką to czy bez zgody ojca będę mogła wyjechać za granicę?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:40:43

dług a rozwód

Witam
W chwili obecenej jestem w trakcie rozwodu, jakiś czas temu wzięliśmy z mężęm wspólny kredyt i co teraz?Np jeśli ja będę spłacać swopja część a on nie to czy ja mogę mieć wtedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:37:23

Alimanty

Witam!
Mam takie pytanie moi rodzice sie rozwiedli parę lat temu ja mam już skończone 18 lat i planuję wyjść za mąż, czy w takiej sytuacji tata będzie dalej płacił na mnie alimenty?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:29:25

Renta wypadkowa - od kogo?

Widze, ze tutaj mozna duzo sie dowiedziec...Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 9:27:41

Zmiana nazwiska dziecka na matki

Witam!
mam takie pytanko chcę zmienić nazwisko dziecka na moje jak to zrobić?Czy potrzeba jest zgoda ojca, który zniknął i nie wiem co się z nim dzieje u nie obchodzi mnie to nigdy nie mieszkaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:23:27

chore dziecko

Witam
Mam ogromny problem wychowuję sam chore dziecko nie moge pracowac poniewaz jest potrzebna mu całodobowa opieka utzrymujemy się z renty czy mam jakieś szanse na pomoc?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 9:9:36

komornik!

Witam
Mam pytanie mam problem z komronikiem nic nie robi, żeby ściągnąć aliemnty od mojego męża czy da się jakoś go zmienic bo to trwa już jakiś czas?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 8:53:28

VAT jak brzmi pełna nazwa?

Od ang Value Added Tax, czylo podatek od wartości dodanej.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 8:18:29

Zacieki na ścianie w łazience

Od dość dawna walczę ze Spółdzielnia mieszkaniową w Gułtowach aby usunęła przyczynę zaciekania wody na ścianie które znajduje się w łazience.Problem ogólnie tkwi w dachu który pokryty jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.20 0:11:56

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc się ubezpieczyć w KRUS?

Trzeba posiadać gospodarstwo rolne z ziemią o powierzchni co najmniej 1 hektara lub być jego członkiem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.20 0:9:23

Dowod rzeczowy

Witam mam taki problem a mianowicie wzialem samochod w kredycie i po jakims czasie sprzedalem go za 3700 zł gosciu ktoremu sprzedalem to auto poszedl na policje i zalozyl mi sprawe 20 lipca odbyla sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 22:34:33

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

napisałam ogólnie i wózki i szkoły bo ( się tyczy tych bez wyobraźni) kosztorys wynosi średnio 2 tys zł szkołe - zastąpcie- pieluchami,zasypkami,sudocremem,pastą do zębów,szczotką do włosów ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.8.19 22:22:16

poszkodowana

witam zostalam okradziona sprawca jest zlapany i bedzie sprawa sadowa ale mam napisac pozew o naprawienie szkody czyli zwrot pieniedzy gdzie znajde taki wzor ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 17:57:44

Mieszkanie wlasnościowe po rozwodzie - ustalenie prawa do lokalu

Proszę o pomoc - sprawa pilna
Na początku sierpnia uzyskałam w końcu orzeczenie rozwodu. Na wrzesień mam ustalony termin rozprawy o wsteczne ustanie współwłasności małżeńskiej, o które ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.19 17:50:3

bank żąda spłaty kredytu króry został spłacony

Witam
Zaciągnołem kredyt w Polbanku na kwotę 70,000 zł netto, z czego po roku spłacania pozostała mi kwota 66850 zł kaptału+ odsetki. Miałem przypływ gotówki i spłaciłem cały kapitał tytułem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.19 17:22:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika