Forum prawne (strona 712)

gdzie składać pozew

czy ktoś wie, czy jeśli zakładam sprawę cywilną, to czy musi się ona odbywać w sądzie na terenie zamieszkania oskarżającego czy oskarżonego? czy to w ogóle nieistotne i mogę założyć taką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 11:46:26

okres oczekiwania na zwrot

Witam
Mam taki problem oddałem laptopa do serwisuczekam na niego juz dwa miesiące i dalej nikt nie może udzielić mi odpowiedzi kiedy go dostanę co moge zrobić w takiej sytuacji?Ile mozna czekać?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:45:14

Badania okresowe a prawca na zlecenie

Witam,

Chcę podjąć pracę na umowę zlecenie w pewnej firmie. Pracodawca żąda ode mnie wykonania badań okresowych. Gdy poprosiłem o skierowanie na nie, to stwierdzono, że ponieważ nie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:44:51

skopiowane zdjecia z internetu

Czy ktoś zna się na prawie autorskim dotyczącym obróbki zdjęć?
Bo mam pytanie: czy jeśli z czyjejś strony z autorskimi zdjęciami ściągnę zdjęcie, następnie je przerobię i opublikuję na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:43:49

Problemy z jednym ze spadkobierców

Wraz z czterema innymi osobami otrzymałem w spadku wielki dom. Czterech spadkobierców chce sprzedać dom i podzielić się pieniędzmi, piąty jednak się nie zgadza ani na sprzedaż, ani nie chce wykupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:39:51

Zachowek p o10 latach

Witam, chciałbym zapytać po jakim okresie można ubiegać się o zachowek po ojcu? Minęło już dokładnie 10 lat i chciałbym wiedzieć, czy jest jeszcze jakakolwiek szansa aby dostać część mieszkania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:36:8

ponowny podział majątku

Moje pytanie jest następujące: otóż jakiś czas temu miałem rozwód i podział majątku. Jak się okazało, żona zataiła część majątku przede mną. Czy mogę zgłosić wniosek o ponowny podział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:29:22

przerwa w karze z powodu ciąży

Mój narzeczony odbywa karę pozbawienia wolności w wysokości 2,5 roku, przebywa w zakładzie od 6 miesięcy. Ja jestem w ciąży i za miesiąc mam rodzić. Czy jest jakaś możliwość, aby sąd zwolnił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:26:18

wynagrodzenie!

witam
Mam takie pytanie czy jest to zgodne z prawem, czy pracodawca może mi zabronić mówić o wysokości sowjej pensji przed resztą personelu?A jeśli nie posłucham to co może mi grozić?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:25:40

sąd i pracodawca

witam
Mam taki problem sądzę się z pracodawcom o bezpodstawne zwolnienie z pracy teraz chcę to załatwic polubownie i co powinien zrobić?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:21:41

złożone wypowiedzenie a ciąża

Witam
Mam taki problem złozyłam wypowiedzenie okres wypowiedzenioey trwa 3 miesiace i niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży i czy w takiej sytuacji moge cofnąć to wypowiedzenie?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:16:49

umowa na czas określony

Witam
Mam takie pytanie pracuję na umowę na czas określony chce zrezygnowac z pracy w umowie nie ma nic o okresie wypowiedzenia, ile taki okres trwa przy takiej umowie?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2010.8.23 11:14:41

dług z lat 70 - czy do odzyskania?

witam, ostatnio porządkowałem dokumenty mojego ojca i natrafiłem na weksel na sumę 70 000 zł. jest to weksel z lat 70tych i dłużnik nie oddał tych pieniędzy. czy jest jakakolwiek szansa, żeby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:13:30

Zmiana wynagrodzenia przez pracodawcę

Witam
Mam takie pytanie czy to zgodne z prawem, aby pracodawca obnizył wynagrodzenie ale tylko tak słownie na umowie jest wieksza kwota a chce nam wypłacać niższą co możemy zrobić?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:11:33

branie punktów drogowych na siebie

nie wiem czy już był taki wątek na forum, ale chciałem zapytać co grozi za branie punktów karnych od kogoś, tzn. jeśli podałbym się za kierowcę który ma punkty karne i wziął je na siebie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:10:38

regulacja kontaktów z dzieckiem za granicą

Witam, czy jeśli mam widzenia z dzieckiem zatwierdzone przez sąd polski a oboje z byłą małżonką mieszkamy za granicą, to czy tam ten wyrok obowiązuje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:3:10

niepełnoletnia-problem

Witam.
Mam taki problem mieszkam z rodzicami, ale nie żyjemy dobrze znaczy ciągle piją, biją mnie nie mam skończontych 18 lat a chce się wyprowadzić czy mogę?z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 11:1:47

aliemnty do kiedy?

Witam
Mam takie pytanie mój syn skończył liceum w tym roku i wybiera się do studium policealnego czy dalej należą mu się alimenty?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:54:21

jakie czynności między 18latkiem a 14latką

Mam pytanie - jakie czynności może wykonywać osiemnastolatek z czternastolatką? tzn. nie może uprawiać seksu ale np. czy nie może się całować? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:54:13

używanie zdjęcia bez zgody właściciela

Czy zdjęcie które umieszczam na profilu społecznościowym może być wykorzystywane przez kogoś na innej stronie? czy jeśli ten ktoś, podpiszę to zdjęcie że jestem przestępcą, to czy on popełnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:45:34

przestępstwo a aplikowanie o pracę

Witam,
aplikuję o posadę, gdzie jednym z kryteriów jest to, że nie było się karanym za przestępstwa popełnione umyślnie i korzysta się z pełni praw publicznych. ja rok temu zostałem skazany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:42:39

Podział majatku!!

Witam.
Mam takie pytanie co sie dzieje ze wspólnym mieszkaniem po rozwodzie małżonków?z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:39:18

wezwanie na świadka - co z pracą?

Witam, na przyszły wtorek mam wezwanie do sądu jako świadek na godzinę 13, a ja w tym czasie powinienem być w pracy. jak w takiej sytuacji wygląda moja sytuacja? tzn. czy musze wziąć wolne na żądanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:31:16

alkoholiczka

witam
Mam ogromny problem moja matka ciagle pije alkohol awantury są codziennie zdarza się że mnie bije nie mam jeszcze 18 lat a chcę się wyprowadzić czy mam takie prawo?Co mogę zrobić?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:30:36

czy szef może coś takiego zrobić?

Witam,
mój szef złożył mi propozycję "nie do odrzucenia', otóż chce żebym zrezygnował z umowy na etat a zaczął pracować na umowę zlecenie. Czy on ma prawo cos takiego zrobić? czy ja muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:28:32

zakup bez instrukcji

Witam
zakupiłem towar przez internet i nie dostłem do niego instrukcji?Czy tak może być?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:27:25

czas oczekiwania

Witam Mam pytanie jak długo powinnam czekać na odbiólr telefonu z serwisy czy jest może jakis ustalony maksymalny czas oczekiwania?z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:23:37

ucieczka przed policją

Witam, jaką karę może wymierzyć sąd, jeśli uciekało się przed policją ale nie popełniło się żadnego przestępstwa? po prostu uciekało sie dla zgrywy? czy w ogóle coś za to grozi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:18:30

Rozwiązanie umowy z operatorem sieci komórkowej

Witam
Chcę rozwiązać umowę z operatorem sieći komórkowej ponieważ wyjeżdzam za granicę umowę mam podpisaną na rok ale jeszcze on nie minął a chcę zrezygnować czego moge sie spodziewać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:15:59

czy w sądzie można nagrywać na dyktafon?

Witam,
czy na salę rozpraw można wnieść dyktafon i rejestrować dźwięki z sali? czy muszę to komuś zgłosić albo kogoś uprzedzić że będę nagrywał czy nie trzeba? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:14:17

zdjęcia z aparatu i mandat?

Witam, ostatnio widziałem taką sytuację, że przy ulicy siedzi dziadek i cyka zdjęcia samochodom, np. jeśli wyprzedzają na pasach albo na linii ciągłej. czy on to może wysłać i tym kierowcom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:13:3

Opłata za wysyłkę

Witam
Mam taki problem zapłaciłem za paczkę dwa razy przy wysłaniu i odbiorze i co teraz?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 10:12:25

zwrot towaru po roku

Witam
Czy jest to zgodne z prawem, aby ktoś oddał mi zakupiony towar ode mnie po użytkowaniu go przez około rok i teraz chce zwrotu pieniędzy czy muszę mu te pieniadze oddać?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:9:0

niezgodny towar

Witam,
Co mogę zrobić w sytuacji, gdy zakupionu przeze mnie towar przez itenrent nie zgadza się z opisem?z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:5:40

premia a zajęcie komornicze

Mam zajętą pensję przez komornika, ale od czasu do czasu dostaję premię. czy takie premie też mogą podlegać egzekucji komorniczej? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 10:0:3

uszkodzony sprzęt

witam
Mam problem złożyłam na gwarancji mój komputer, został od uszkodzony podczas transportu i co moge zrobić?Nikt mi nie chce powiedzieć kto za to odpowiada i kiedy go dostanę?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:58:3

za duży przelew - czy mogą być z tego kłopoty?

Witam, pracuję na umowę zlecenie i dostałem wypłatę o jedno zero większą niż powinienem dostać, czyli zamiast 1235 zł dostałem 12 350 zł. I stąd moje pytanie: boję się, że jak zwrócę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:52:49

ChCE ODEBRAC MI DZIECKO

no niestety tak jest- do 500 zł ,dla mnie to też jest chore ale można pisać i się odwoływać ,tym bardziej że masz klauzulę wykonalności a tam jest odp zapis,niech zmieniają ustawę a nie ci ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.8.23 9:47:58

czy wspólnota majatkowa zawsze obowiązuje?

Witam, czy są takie sytuacje, że małżonka nie odpowiada finansowo za swojego męża, zakładając że mają wspólnotę majątkową? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:44:35

prawo jazdy w UK

Witam, chciałbym zapytać o taką kwestię - czy jeśli mam zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez polski Sąd, to czy ten zakaz obowiązuje też w Wielkiej Brytanii? I czy mogę tam zrobić prawo jazdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:34:18

Zakup przez internet

Witam,
Mam taki problem kupiłem rzecz przez internet i czekan już ponad 3 tygodnie sprzedawca twierdzi, że wysłał, ale ja mu nie wierzę co moge zrobić w takiej sytuacji?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.23 9:30:31

zgubiony paragon

Witam
Mam takie pytanie czy mogę raklamować zakupiony sprzęt jęsli mam gwarancję, ale niestety gdzieś zapodziałam paragon?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:23:36

brak podbitej gwarancji

Witam
Mam taki problem rok temu kupiłam zmywarkę teraz mi sie popsuła i zobaczyłam, że nie mam podbitej gwarancji,czy mogę mi tej gwarancji nie uznać?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:21:41

czy można pracować w dwóch miastach na raz?

witam, czy można być zatrudnionym w dwóch firmach na pełen etat? czy zus może się przyczepić że to niemożliwe, na dodatek jeśli dwie firmy są w innych miastach? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:12:5

Zniszczony laptop

Witam
Mam taki problem oddałem laptopa do serwicu i niby wszystko okej bo został naprawiony, ale bardzo go poniszczyli znaczy obudowę i co teraz moge zrobić?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:11:54

czy pracodawca może zmusić do założenia konta?

Mój pracodawca wymaga ode mnie założenia konta bankowego, ja oczywiście nie mam nic przeciwko ale do tej pory nie miałem i jakoś bez niego żyłem, chciałbym się dowiedzieć czy pracodawca może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:10:50

detektyw - jakie uprawnienia?

Witam, jakie uprawnienia ma się po skończeniu szkoły typu policealna szkoła detektywów? czy ma się jakiekolwiek uprawnienia do prowadzenia śledztw z pomocą policji, wgląd do akt lub coś w tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:9:34

ile się płaci za adwokata z urzędu

Chciałbym sie dowiedzieć, bo zostałem oskarżony o pobicie ale to nieprawda, ale nie stać mnie na prawnika i czy dostanę adwokata z urzędu? czy za takiego trzeba płacić? i jak załatwić to? proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:8:10

Allegro-oszukany

Witam
Mam taki problem niedawno kupiłem rzecz na allegro i ciagle jej nie otrzymałem a sprzedawca ma wyłaczony telefon i co teraz?z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:7:7

pytanie o usprawiedliwienie przed sądem

Witam, chciałbym zasięgnąć porady, a mianowicie jakie usprawiedliwienia przyjmuje sąd jeśli świadek nie stawi się na wezwanie na rozprawę? Czy to musi być zwolnienie lekarskie, czy np. to że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.23 9:6:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika