Forum prawne (strona 762)

Pozew rozwodowy ? jaka odpowiedź?

Witam, moja żona ma kochanka. Ostatnio przesłała mi pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Ja nie chcę rozwodu - mamy 3 letnie dziecko. W jaki sposób mam wyrazić brak zgody na rozwód? Czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 15:43:22

Problem z wlaścicielem lokalu

1.Właściciel nie może was nachodzić kiedy jemu się podoba. Powinien najpierw uzgodnić to z wami telefonicznie tudzież w inny sposób.
2. Kurz na meblach czy zabrudzenia przy kontaktach to raczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.20 14:53:30

Co grozi za brak OC, przeglądu technicznego oraz prawa jazdy?

Witam,

ostatnio mój znajomy został zatrzymany za niesprawne światła tylnie. "Po drodze" wyszło jeszcze, że nie ma prawa jazdy (zabrali mu za punkty ponad roku temu),oc oraz przeglądu technicznego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 14:47:17

muzyka w lokalu

witam,
Czy puszczanie muzyki komercyjnej w miejscu publicznym jest łamaniem prawa. Jak to się ma do praw autorskich?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 14:45:10

student chce wypowiedzieć wynajem mieszkania

Jeżeli umowa nie zakłada możliwości wcześniejszego jej wypowiedzenia, to nie można jej wypowiedzieć.
Właściciel może domagać się opłat za najem do końca trwania umowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.20 14:35:23

opracowanie nut piosenek

Witam.
Czy jest zgodne z prawem opracowanie nut różnych znanych piosenek i umieszczać ich na stronie internetowej?
niektóre piosenki opracowałem sam ponieważ ich autorzy już nie żyją, czy takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 14:3:32

Upublicznienie informacji o cenie z logiem sklepu

Witam Państwa.
Uprzejmie prosze o podpowiedź czy, jako administrator portalu lub powierzchni reklamowej, podając w drodze porównania cenę produktu wraz z podaniem podmiotu sprzedającego na zasadzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 13:36:5

kurator zawodowy i społeczny

Witam, mój konkubent wyszedł ostatnio z więzienia (został warunkowo zwolniony). W sądzie dowiedzieliśmy się, że przyjdzie do nas kurator społeczny. Czy musi wchodzić do naszego mieszkania? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 13:13:45

ile wynosi najniższa krajowa w 2010 roku netto

Witam, ile wynosi obecnie najniższa krajowa brutto i ile to jest netto?


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.20 13:4:32

Poszukuję szkoleniowców

mail nieaktualny: pawelwassikora7@gmail.com ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.20 10:43:10

Koncerty

Witam
Czy utwór pewnego artysty, który nagrałem podczas koncertu mogę umieścić na stronie internetowe? Czy naruszę w ten sposób prawo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 9:24:7

Prawo do strony internetowej

Witam,

Niedawno kupiłem pewną stronę internetową, osoba która sprzedała mi stronkę nie chce przekazać mi praw autorskich. Jak mogę ja wyegzekwować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 9:20:6

swspólne prawa autorskie

Witam
4 osoby stworzyły pewny utwór muzyczny a jedna z nich przypisuje sobie teraz prawo do całości. Czy może ona tak postąpić? Jak zawalczyć o resztę artystów? - przecież to wspólne dzieło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 9:12:29

kopiowanie ogłoszeń

Witam
chciałbym się dowiedzieć czy można wykorzystywać ogłoszenia osób prywatnych i firm które ogłaszają się na różnych portalach?
Chciałbym umieścić te ogłoszenia na swoim portalu?
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 9:6:44

Import danych ze strony www

Witam
Jestem w trakcie tworzenia portalu społecznościowego, jednym z elementów strony głównej będą informacje pogodowe. I tu moje pytanie, czy mogę pobrać dane z innej strony i umieścić link ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 8:48:39

transport - logistyka

Jako pracownik logistyki w firmie prywatnej zlecilem podstawienie kontenera do portu, ktory został zaladowany. Odbiorca nie zgłosił sie po towar. Za postój kontera i zaladunek została wystawiona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.20 7:52:46

zerwanie umowy z telewizją N

Witam podpisywałem umowę z jakiś rok emu teraz N-ka zmienia warunki (podwyższa abonament) i przysyłali ludziom pisma listem zwykłym że mogą zerwać umowę pisząc pismo do 14 maja ale ja takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 22:37:48

ściągalność bez komornika

Mam takie pytania.Chcę ściągnąć należności alimentacyjne od mojego byłego męża bez udziału komornika.Sąd przyznał mi alimenty,mam klauzule wykonalności ,którą wysłałam do męża pracodawcy,z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 20:45:3

opieka medyczna na iprezach sportowych

Witam

Poszukuje aktu prawnego lub rozporzadzenia, ktore okresla precyzyjnie jakie kryteria powinna spelniac osoba sprawujaca opieke medyczna na meczach lub zawodach pilki noznej. Mam tu na mysli nizsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 18:46:55

PIEC KTÓRY NIE GRZEJE

KUPIŁAM W XII 2007 BARDZO DROGI PIEC MIAŁ BYC EKONOMICZNY.ZROBILAM BADANIA WYDAJNOSCI KTÓRE UDOWODNIŁY SPRAWNOŚĆ PIECA NA POZIOMIE 1.ZE SPRZEDAWCĄ DOGADUJĘ SIE OD IX 2009 I NIC .CHCIAŁABYM ZAŁATWIĆ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 16:25:44

pozostawione ruchomości lokatora

Czyją własnością są ruchomości (meble, książki itp.) pozostawione przez lokatora, który wyprowadził się i pozostawił je w mieszkaniu. Czy przechodzą na własność właściciela mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 16:7:52

zakopywanie odpadów komunalnych

Witam.
Czy wiedzą Państwo jaką kare może dostać osoba zakopująca w ziemi odpady komunalne?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 13:48:59

Prawa komornika

Witam, miałam kredyt w banku. Spłacałam go do pewnego momentu. Później bank otrzymał tytuł wykonawczy i sprawą zajął się komornik. Złożyłam wniosek do komornika o dobrowolnej spłacie wierzytelności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 11:46:52

odliczenie dojazdu do pracy?

Witam, mieszkam poza miastem, w którym znajduje się mój zakład pracy.Chciałem odliczyć dojazdy do pracy, ale zauważyłem w rozliczeniu od pracodawcy, że jest tam kwota kosztów uzyskania przychodów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 11:29:3

3 grupa inwalidzka

Witam, jakie przywileje przysługują osobie z 3. grupą inwalidzką? Pytam, ponieważ szef cały czas dokłada mi pracy (pracuję w zakładzie państwowym). Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 11:2:0

Prośba o ułaskawienie do prezydenta RP

Witam, jak napisać do prezydenta list o ułaskawienie? Mój siedzi za rozbój, ale ciężko mi i dzieciom bez niego. Wiem, że pewnie to nic nie da, ale trzeba spróbować. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 10:49:22

WYODRĘBNIENIE WŁASNOŚCI

Witam, zastanawiamy się z żoną nad wyodrębnieniem własności mieszkania własnościowego. Namawia nas do tego moja mama. Jakie są tego zalety? W spółdzielni powiedzieli nam, że za każdy remont ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 10:40:1

Jak zrezygnować z OC

Witam, zawarłem przez telefon umowę na OC. Teraz czekam na listonosza, aby odebrać polisę i ją opłacić. Czy mogę z niej teraz zrezygnować bez skutków finansowych?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 10:20:32

eksmisja a prawo do lokalu socjalnego

Witam, mam taki problem: pewna osoba dostała nakaz eksmisji, równocześnie na wyroku nie ma mowy o przyznaniu tej osobie lokalu socjalnego. Jednak w świetle przepisów (kpc art.1046 ust. 4) nie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 9:37:37

umowa kupno sprzedasz auta

Dzień dobry
W kwietniu kupiłem auto, po miesiącu zorientowałem się, że w umowie kupna została wpisana zła data (luty) czy taka umowa jest ważna?
Mechanik powiedział mi również, że numery ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 9:7:29

Jazda bez prawka

Witam.
Co grozi osobie która prowadzi auto bez prawa jazdy pomimo tego że jedzie zgodnie z przepisami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 8:59:5

Nieletni a alkohol

Witam
Chciałbym się dowiedzieć co grozi osobie niepełnoletniej która została złapana na kupnie piwa. I co może grozić sprzedawcy za sprzedaż piwa nieletnim? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.19 8:52:43

Umowa kupna ? sprzedaży

Skuter jest sprzedawany w stanie używanym bez gwarancji. Kupujący oświadcza, że stan techniczny skutera jest mu znany. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.18 22:47:46

nieznośny sąsiad

Pozostaje jedno otwarte pytanie, kto i dla kogo tu jest uciążliwym sąsiadem? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.18 22:43:45

wezwanie do zapłty za opacone oc przez firme kruk

witam serdecznie!własnie dzis dostalem pismo z firmy kruk o uregulowanie zadłorzenia wobec ubezpieczeniowej za nie opłaconą 2 rate oc.a jest tak ze oc mam opłacone tylko ze zapłaciłem pozniej .co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 22:28:6

Uzupełnienie danych w pozwie o alimenty i ustalenie ojcostwa...

Dzień dobry.
10 maja miałam sprawę o ustalenie ojcostwa i alimenty, lecz pozwany nie stawił się na sprawie. Mój pozew nie zawierał wszystkich informacji dotyczących miejsca i daty urodzenia pozwanego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 21:9:42

Art 288 pragraf 1 niesłuszne oskarżenie

Witam

zostałem nie słusznie oskarżony o to właśnie coś wychodzi na to ze niszczenie mienia.

Czy mogę liczyć na jakąś rekompensatę jak założe sprawę pani która mnie niesłusznie oskarżyła??

Pomóżcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 21:7:5

sprawa o nabycie spadku

Mam problem, 5 maja złożyłam wniosek o nabycie spadku. nie dotarły do uczestników jeszcze wezwania do stawienia się na rozprawę ale już wiem że jeden z braci nie przyjedzie w związku z tym iż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 20:15:28

czy odciski palców to wiarygodny dowód w sprawie

Witam wszystkich i prosze o odp, czy odcisk palca na miejscu przestepstwa to wiarygodny dowód aby mnie skazać. Ponieważ znalazłem sie na miejscu gdzie doszło do włamamnia chodz nie brałem w tym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.18 17:47:48

Darowizna ? auto

Witam, kupiłem auto i chciałbym je podarować tacie, żeby mieć niższe zniżki. Jak to zrobić? Będę coś płacił? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 13:59:58

Nagrywanie rozmów telefonicznych

Witam, chciałabym nagrać rozmowę z telefonu komórkowego bez wiedzy rozmówcy. Czy coś mi za to grozi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:59:20

Kradzież prze osobę nieletnią

Witam,
Maiłam nieprzyjemna sytuacje z moją nastoletnią i zbuntowaną córką. Próbowała ona ukraść spodnie ze sklepu za mniej więcej 90 zł. Jestem w wielkim szoku ponieważ córce wydaje mi się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:59:12

Rozwiązanie umowy z polsat cyfrowy

Witam, wypowiedziałem umowę z cyfrowym polsatem, zgodnie z regulaminem zachowując 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jednakże dostałem od polsatu info, że mam zapłacić za kolejny miesiąc. O co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:57:2

Piwo do obiadu a samochód.

Witam
W niedziel wracałem z imprezy na której wypiłem małe piwko do obiadu, zostałem zatrzymany przez policje, w wydychanym powietrzy alkomat wskazał 0,18. Wiem że wszystko było ze mną w porządku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:53:26

Strona z wulgaryzmami

Witam!
Czy używanie wulgarnych słów w internecie zabronione? Czy jest to sankcjonowane przez prawo? Zna ktoś może jakąś stronę na której swobodnie można posługiwać się wulgaryzmami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:42:54

zameldowanie tymczasowe

Witam, wynajmuję mieszkanie, a właściciel odmawia mi tymczasowego meldunku. Czy ma do tego prawo, jeśli mieszkam tam dłużej niż 3 miesiące? Czy mogę to na nim jakoś wymusić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 11:17:12

i co dalej...

Witam
Mam ma pewnie problem. Ostatnio spacerowałem sobie z moim psem obok ścieżki rowerowej, mój piec się zatrzymał a pewien rowerzysta na niego wjechał, to wszystko wydarzyło się obok ścieżki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 9:33:56

Książeczka Mieszkaniowa PKO

Mam książeczkę mieszkaniową założoną w 1978r, na którą regularnie wpłacałem 300 zł do 1990 r. Po denominacji wyszły z tego jakieś grosze. Czy mogę ubiegać się o rewaloryzację? Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 9:22:20

resocjalizacja w zakładach karnych

Chciałabym się dowiedzieć jak dokładnie wygląda proces resocjalizacji w zakładach karnych. Czy daje to jakieś efekty? Ma ktoś jakieś doświadczenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 9:12:56

PKP

Witam
Podróżowałem bez biletu w pociągu, ponieważ nie zgłosiłem tego na początku zaraz po wejściu do pociągu zostałem spisany prze pana konduktora. Nie podpisałem żadnego dokumentu, poza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.18 9:4:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika