Forum prawne (strona 764)

AŚ Poznań

witam

Bardzo proszę o informację na temat AŚ w Poznaniu!
Z góry wielkie dzięki! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.13 9:50:57

Zakład Karny Gdańsk Przeróbka

Witam Wszystkich,
Wiecie coś o Zakładzie Karnym w Gdańsku - Przeróbka???
Jakie tam są warunki? Ciężko dostać przepustkę? Jak jest ze zwolnieniem warunkowym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.13 9:41:1

skreślenie z listy studentów

Witam, przyjęli mnie na studia zaoczne, zostałem wpisany na listę i opłaciłem jakąś składkę. Po czym dostałem wczoraj telefon, że mnie skreślają, bo jednak podwyższył im się próg w punktacji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.13 9:40:56

pozbawienie praw do dzieci

Witam
Mojemu mężowi po rozwodzie zasądzono widzenia oraz alimenty. Oczywiście dzieci zabiera w wyznaczonym terminie ale nie płaci alimentów - mówi, że go na to nie stać. Czy w takim wypadku mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.13 9:32:26

Zakład półotwarty

Witam
Mój znajomy niebawem znajdzie się w zakładzie półotwartym, co to znaczy? czytam cele otwarte są 24h na dobę? Jak załatwić przepustkę? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.13 8:54:6

Wie ktoś jak wygląda wzór wnisku do MF o ustalenie czy dana gra jest grą losową?

Wie ktoś jak wygląda wzór wniosku do Ministra Finansów o ustalenie czy dana gra/ konkurs jest grą losową? Wie ktoś czy istnieje wzór takiego wniosku? Ile kosztuje rozpatrzenie wniosku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 21:9:52

kłopotliwy pracodawca brak umowy oraz części wynagrodzenia bezpodstawne oskarżenie o kradzież

Witam serdecznie !!
Mój problem jest następujący, znalazłem pracę miesiąc temu jako kucharz w knajpie i wszystko było ok do czasu kiedy pracodawca podliczył miesiąc i stwierdził iż wyszedł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 21:2:6

Wypłata odszkodowania AC

Witam i Dzien Dobry.
Prosze o pomoc w bardzo ciekawej sprawie. Samochod VW caddy 2009r. 25tys przebiegu, pelne ubezpieczenie AC z OC w PZU.

Miesiac temu zona miala nie mila przygode a mianowicie wjechala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 18:40:23

MIeszkanie w spadku majac dlugi w urzedzie skarbowym

Witam
Moja prababcia zmarla okolo 10mcy temu miala mieszkanie wlasnosciowe w blokach o powierzchni 49m2 ktore chciala mi zapisac w testamencie lecz nie zdazyla poniewaz czekala caly czas na ksiege wieczysta. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 17:17:46

Oskarżenie o kradzież prądu

dwudziesty pierwszy wiek a energetyka takie brednie wypisuje! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.12 17:12:38

Zakład karny - Czerwony Bór

Witam, słyszał ktoś o zakładzie karnym w Czerwonym Borze? Mój mąż chce, żeby go tam przenieśli i nie wiem czy to dobry pomysł. Bardzo proszę o jakieś opinie!!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 16:16:1

Wypis z księgi wieczystej

Czy osoba postronna może wziąć wypis z księgi wieczystej? Sprzedający mieszkanie nie spieszy się, aby mi go dostarczyć, a mi zależy na jak najszybszym zaniesieniu go do banku, bo to jedyna rzecz, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.12 16:13:34

ZK w Wojkowicach

Witam
Chciałbym się czegoś dowiedzieć o Zakładzie Karnym w Wojkowicach. Czy są tam kłopoty z przekazywaniem paczek albo przepustkami?
Jakie tam są warunki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 16:0:25

Czy jest możliwość do finansowania rodziny osadzonego

Jest coś takiego jak Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Rodzina może z niego korzystać do 3 miesiący, albo w szczególnych wypadkach 6 miesięcy, ale nie ejstem pewien:) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.12 15:22:36

Praktyka w kancelarii- jak to u Was?

A dlaczego mieliby nie wyzyskiwac studentów? To ich święte prawo, tyle lat się uczyli i ciężko pracowali, to co mają sie przejmowac, takim 'studenckim smrodem'? My też tak kiedyś będziemy:D ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.12 15:10:44

dotacja z unii do mieszkań dla młodych małżeństw

Gdzieś usłyszałam, że Unia Europejska dotuje w 50% wartości mieszkania kredyt hipoteczny dla młodych małżonków. Czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 14:58:51

Limity przyjęć

zawsze było 500 dziennych i 500 zaocznych, a teraz coś chyba zmienili na korzyśc zaocznych, bo wiadomo, że UJ tylko kase ciągnie! Polecam za to Akademię Krakowską w Krakowie- tam też jest prawo! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.12 14:9:45

Aplikacja arbitrażowa

Ojej, przegapiłes chyba ciekawe warsztaty, znalazłam je własnie na stronie Akademii Prawa:
 
http://e-prawnik.pl/akademia/uczelnia/uj/dni-mediacji.html
 
Może skontaktuj się z organizatorami, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.12 13:39:53

Za in vitro do więzienia

@potorek: To miło, że przeczytałaś taki artykuł, a czy mogłabyś podać, w której to gazecie, albo na jakiej stronie? Bo coś nie chce mi się w to wierzyć, jeśli byłby rozważany taki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.12 13:35:26

bilans otwrcia likwidacji

[cytat]

Na jaki dzien sporządza sie bilans otwarcia likwidacji - na dzien otwarcia czy na dzien przed? W jakim czasie od otwarcia likwidacji bilans musi byc przedłozony do zatwierdzenia Walnemu Zgromadzeniu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.12 13:20:18

Aplikacja ogólna w Krakowie

No i co się okazało 1 grudnia?bo juz mamy maj, a dalej nie wiem czy się wybierac do tej szkoły:)
 
Pozdrawiam,
Krzysztof ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.12 13:17:0

sprzedaż przez internet

Witam
Znajomy ma dostęp do pewny produktów w okazyjnych cenach i oczywiście chce to wykorzystać. Czy sprzedając takie produkty przez internet będzie musiał zaloźyć działalność gospodarczą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 11:29:20

założenie firmy

Witam
W październiku kończę 18 lat i postanowiłam, że zaraz po uzyskaniu pełnoletności otworzę swoją własną firmę. Wiedza może Państwo czy przed 18tką mogę zacząć już załatwiać jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 9:25:55

dofinansowanie z urzędu pracy

Witam
Jestem na 5 roku studiów, w czerwcu będę się bronić. W chwili obecnej nie pracuje i pobieram rentę rodzinna 700zł. Po studiach chciałabym założyć własna firmę i tu moje pytanie: jeżeli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.12 8:53:42

zasiłek chorobowy 100%

Witam,
Proszę o poradę. Dostałam zwolnienie lekarskie na 26dni płatne 100%. Posiadam umowę o pracę na której widnieje kwota 1320zł, pracuję w systemie 12h, czyli 2/2 to wychodzi 15dni w miesiącu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 21:27:26

Dług mieszkania a dziecko

Witam

Zaczne od początku. Ojciec jako główny najemnca, matka zameldowanie jak i ja syn. Najpier separacja, później rozwiedli się. Czynszu cały czas nie płacili więc dostaliśmy wypowiedzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 20:58:58

rozwiązanie umowy w czasie zwolnienia lekarskiego

Mam pytanie, zostałam przyjęta do szpitala w trybie natychmiastowym gdzie następnie przebywałam ponad trzy tygodnie.Ponieważ pracowałam w malutkim dwuosobowym sklepie zaraz po przyjęciu do szpitala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 20:14:56

Jak odwołać się od mandatu

Dostałem mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym (tzn straż miejskka zobaczyła mnie idącego z piwem w ręku). Jestem studentem i nie mam stałego źródła dochodu. Chciałbym się odwołać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 15:39:40

Postępowanie

Witam
Chciałem się dowiedzieć co się stanie jak napisze komentarz pod zdjęciem pewnego mężczyzny na jednym z portali społecznościowych. Chciałbym zalogować się na innym ( nie używanym przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.11 14:56:57

podrobiłem podpis

Chciałabym się dowiedzieć co grozi za podrobie podpisu. Jeżeli np. jest to umowa najmu. Czy można iść za to do więzienia? Jaką karę za coś takiego może nałożyć sąd? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 14:48:22

policja i szyfr w kompie

Witam,

Wczoraj wtargnęła do mnie policja i BSA, przeszukali moje mieszkanie, nic nie znaleźli, jedynie komputer, który posiada szyfr - nie byli wstanie go złamać, i wiem, że takiego szyfru nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 14:11:44

Wyrok ? sprawa karna

Witam
Wiecie może czy istnieje możliwość odwołania się od wyroku jeżeli zostanę oskarżony? Dodam tylko, że jest to sprawa karna.

Pozdrawiam

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 13:54:5

zakłócanie spokoju

Witam
Chciałam Państwu przedstawić pewną sytuacje. Mieszkam w bloku, nade mną mieszka młode małżeństwo z 5 letnim dzieckiem. Ja mam 2 dzieci w podstawówce, które nie mogą normalnie funkcjonować ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.11 13:50:48

Zakład Karny we Wronkach

Witam
Wiecie może coś o zakładzie karnym we Wronkach? Z tego co słyszałem panuje tam wielki rygor... może wy macie inne spostrzeżenia?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 11:43:7

Dobudówka przy domu

Proponuję nie sugerować się to podpowiedzią. Za tym nikim prawdopodobnie kryje się sam pan Piotr Meller, który robi sobie w ten sposób reklamę. Te sprawy równie dobrze załatwi osoba projektująca ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.11 9:41:52

Umowa z ENEA

witam. znajoma podpisała Umowę o z ENEA o świadczenie usług. Umowa została zawarta 01.01.2005 jednak w ostatnim pkt tej Umowy jest napisane ze Umowa w chodzi w życie 06.11.2004. Czy jest to możliwe?
Pierwszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.11 9:27:56

Rekrutacja: dzienne prawo UW

[cytat]

Coś koło 84 % na dzienne ze wszystkich wymaganych przedmiotow - w zeszlym trzeba bylo miec mniej - jak bedzie teraz nie wiadomo - pewnie miedzy 78 a 85,
 
pozdrawiam,
Krzysztof

[/cytat] ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.10 20:54:15

zmiana zakładu karnego

[cytat]

też mama taki problem o zwiezienia męza do innego zakładu karnego bo obecnie siedzi w zakładzie karnym w koronowie też potrzebuje podanie jesli answo wiecie gdzie to prosze napisać gdzie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.10 20:42:40

wykreslenie z rejestru zastawow

splacilam caly kredyt samochodowy na ten samochod byla cesja powinnam zlozyc dokumenty do sadu o wykreslenie z rejestru zastawow jestem ciekawa ile czasu trwa ta procedura moze ktos mi podpowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.10 20:9:27

Kto odpowiada

Żona uzależniona od hazardu nazaciągała bez mojej wiedzy i zgody dużych kredytów w kilku bankach na emeryturę 1400zł po próbie samobójczej jest na terapij,a długi na pewno jeszcze rosną ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.10 19:7:4

Widzenia w areszcie tymczasowym

Witam, byłam przesłuchiwana jako podejrzana, w sprawie w której byuł też zamieszany mój mąż. Śledztwo w moim przypadku zostało umorzone ze względu na brak dowodów. Mąż nie mógł być wtedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.10 16:29:7

komornik a rozdzielność majątkowa

Witam, mam taki problem, otóż moja żone mieszka w moim mieszkaniu, a mamy rozdzileność majątkową. Ściga ją komornik - jak zatem mam przekonać komornika, że większość rzeczy w tym mieszkaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.10 16:12:48

XIII Ogólnopolski Konkurs na glosę do orzeczenia

Czy taki konkurs jest co roku? Bo chciałbym wziąć udział, ale przegapiłem, no i czy mogą brać w nim udział absolwenci?
 
Pozdrawiam,
Krzysztof ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.10 14:57:13

Ogromny problem z zagranicznym kontrahentem

Chyba będziesz potrzebował dobrych argumentów do dyskusji bo trochę to zplontane. Polecam Ci sprawdzonego adw. Piotr Meller 502-199-050. Prowadził kiedyś moja sprawę i mogę go z cała powagą polecić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.10 12:45:18

Jak unieważnić umowę kupna sprzedaży

Możesz powołać się na wadę oświadczenia woli błąd istotny. Musisz dobrze umotywować swoje racje i poinformować kupującego, że odstępujesz od umowy właśnie z tego powodu. Najlepiej zrób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.10 12:38:41

spadek-testament

Brak daty nie powoduje, że testament jest nieważny. Trzeba złożyć go w sądzie albo u notariusza aby nastąpiło jego ogłoszenie. Złożysz oświadczenie o przyjęciu spadku (zwykłe lub z dobrodziejstwem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.10 12:22:1

podział gospodarstwa rolnego.

Ojciec zmarł w 1991r. W chwili śmierci na gospodarstwie pozostawała żona i 14-letni syn. Pozostałe dzieci były pełnoletnie i mieszkały poza domem. Na sprawie spadkowej w 2000r.sąd przyznał gospodarstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.9 19:9:50

Czy organizowanie gry liczbowej nielosowej wymaga zazwolenia ministra finansów?

Podkreślam, że to gra nielosowa. I czy trzeba mieć jeszcze jakieś inne uprawnienia, pozwolenia. Jakie płaci się podatki od takiej gry, prócz vat-u? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.9 15:9:30

pożyczki w banku

Proszę o szybką odpowiedź :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.8 21:15:15

cisza nocna - sąsiad

Witam,

mamy problem z jednym lokatorem. mieszkamy w małym miasteczku na pomorzu w nowo wyremontowanej... no można powiedziec willi, na odludziu, z kilkoma mieszkaniami, duzym ogrodem i kominkiem i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.8 20:26:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika