e-prawnik.pl Porady prawne

OC Fundusz gwarancyjny- Problem

Odpowiedzi w temacie (1)

melon721

26.10.2007

Witam Wszystkich! Chciałbym zasięgnąć waszych porad odnośnie problemu z jakim sie zmagam. Otóż tak, cała sprawa dotyczy ubezpieczenia, a było to tak, 24.07.2007 zakupiłem samochód na który było zawarte oc na okres 15.03.2007-15.03.2008, opłacane w dwóch ratach jedna na początku druga 14.09.2007 zgodnie z ustawą nowy nabywca samochodu ma 30 dni od zakupu pojazdu na złożenie pisma czy chce kontynuować to oc czy nie i niestety z mojej niewiedzy i lekkomyślności pismo w ubezpieczalni( wypowiedzenie w generali) złożyłem 10.09.2007(w między czasie wykupiłem sobie oc u atrakcyjniejszego ubezpieczyciela) a czas miałem do 23.08.2007 czyli spóźniłem sie o 18 dni w związku z tym generali przysłało mi list że wypowiedzenie nie skutkuje rozwiązaniem umowy i musze uiścić nalezna opłatę jakieś 200-300zł, i nie uśmiecha mi sie tego płacić, dowiedziałem sie że moge złożyć odmowe od tego pisma tylko jest jeden problem, że w momencie kiedy przyjmą te odmowe to fundusz gwarancyjny może stwierdzić brak ciągłości w ubezpieczeniu i wtedy nałoży na mnie kare w wysokości 2000 euro( kobieta w generali tak mnie poinformowała) i tutaj mam pytanie do was czy ktoś miał podobny problem?? Co jest najrozsądniejszym wyjściem w moim przypadku?? Jaki jest Procent wykrywalności takich spraw przez fundusz gwarancyjny, jak to do końća jest z tą ciągłością w ubezpieczeniu??Czy gra warta świeczki?? Czy lepiej odżałować i zapłacić?? Ps. sorry za przerost treści nad formą:] ale mam nadzieje że mnie zrozumiecie za wszelkie porady z góry dziękuje:) Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Andre

2007-11-14 22:30:57

Pozostaje jedynie zapłacić za ubezpieczenie i nie zapomnieć złozyć wypowiedzenia najpóźniej dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Zakład Ubezpieczeń nie może rozwiązać umowy OC w trakcie trwania umowy ub. za wyjątkiem sytuacji którą pan przedstawił (skuteczne wypowiedzenie złożone w ciągu 30 dni).

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Sprzedałem motorower bez umowy KS co mam teraz zrobic ?!?! Witam , Kupiłem motorower na raty , po kilku miesiacach i splaceniu kilku rat dostalem sie nna szkolenia do wojska na 4 miesiace , tak wiec (...) czytaj dalej»

 • uniqa nie chce wypłacic mi odszkodowania mialem wypadek 10.10 2009 gosciu zajechał mi droge nie mial oc.... ja mialem wszystko opłacone tak jak powinno byc... na miejscu wypadku byla policja facet został (...) czytaj dalej»

 • Zgubiłem umowę kupna sprzedaży samochodu Witam Mam problem ponieważ zgubiłem umowę kupna sprzedaży samochodu i nie powiadomiłem wcześniej żadnej instytucji i sprzedaży auta. Co więcej człowiek (...) czytaj dalej»

 • brak OC jaka kara? Jaka kara może wynieść za brak ważnego OC? wyczytałem że może ona wynosić nawet 2000zl a gdzie indziej że 5000 ? Ile jest naprawdę i czy fundusz gwarancyjny również wyda (...) czytaj dalej»

 • Ubezpieczyciel ma prawo odebrać mi niższe składki jakie płacę za OC ?! Czy ubezpieczyciel ma prawo odebrać mi niższe składki jakie płacę za OC? Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo kontrolować (...) czytaj dalej»

 • Przerwa w OC Witam Zrezygnowałem z polisy OC i zawarłem umowę z inną. Mam przerwę 2 dniową w ciągłości polisy. Czy grozi mi za to jakaś kara? Bardzo proszę o odpwoiedź Jeśli dostrzeże to (...) czytaj dalej»

 • kara 2772 zł za brak OC!!!!!! Witam! Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ukarze kierowcę kwotą 2772 zł, jeżeli nie wykupił obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. W przypadku zawarcia dwóch (...) czytaj dalej»

 • Wypadek nie swoim motorem bez OC Witam! Około 5 lat brat mojego chłopaka wraz ze swoim kolegą wzięli bez wiedzy mojego chłopaka jego motor , który nie był ubezpieczony. Brat mojego chłopaka prowadził (...) czytaj dalej»

 • Bankowy Fundusz Gwarancyjny i SKOK. Kiedy SKOKi zostaną objęte podobnym reżimem co banki? Depozyty zgromadzone w kasach mają być objęte gwarancją, zdaje się że PO jakąś ustawę miało w związku (...) czytaj dalej»

 • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»

 • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»

 • Problem z Zarzadca Domyślnie Problem z zarzadca nieruchomosci Witam Jako czlonek wspolnoty mieszkaniowej , borykam sie z problemem opłat za miejsca parkingowe.Jest tam 26 miejsc , Zarzadca sam ustalil (...) czytaj dalej»

 • Czy moge pracowac i pobierac alimenty? Mam 20 lat i studiuje zaocznie. pobieram od ojca alimenty w wysokosci 500 zl ktore wyplaca mi ZUS. czy bylaby mozliwosc znalezienia jakiejs dodatkowej pracy aby nie (...) czytaj dalej»

 • jak wyjasnic problem z UFG Witam moj tata ma proble trzy lata temu upil samochod ale go nie rejestrowal poniewaz po tygodniu go sprzedal. teraz fundusz kaze mu zaplacic za zalegle OC poniewaz w CEPiKu (...) czytaj dalej»