Pierwsza pojednawcza

Odpowiedzi w temacie (5)

-

12.2.2003

Bardzo prosze powiedzcie mi mili Państwo jak wygląda pierwsza pojednawcza sprawa rozwodowa, czy długo trwa o co pyta sędzina , nie chcę żadnego pojednania chce rozwodu jak najszybciej, nadmieniam , że mam 4 letnie dziecko a mąż ma problem alkoholowy stąd moja decyzja i za tydzien sprawa...
(Lea)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kejsunia

2003-02-13 14:29:42

Rozprawa pojednawcza trwa około godziny. Sędzia zapoznaje sie ze sprawą, czyli pyta o powody dla których chce pani sie rozwieść, następnie pyta męża czy wyraża zgodę na rozwód. Jeśli nie musi podać przyczynę. Nawet jak mówi, że panią kocha i nie chce się rozwieść, proszę sie nie zniechęcać. Przede wszystkim sąd musi rozpatrzyć sprawę pod względem małoletniego dziecka. Jeśli pani mąż ma problem alkoholowy i może to pani w jakiś sposób udowodnić wówczas proszę czekać do drugiej rozprawy, na której może pani już otrzymać rozwód. Pozdrawiam i życze powodzenia:)

Lea

2003-02-14 07:55:46

dziękuję

jestem w trakcie

2003-02-14 12:11:51

Jestem 3 tygodnie po sprawie pojednawczej. Sprawe zalozyl maz i wniosl o rozwod bez orzekania o winie. Ja zażądalam rozwodu z jego winy. Po wysluchaniu argumentow mojego ex oraz moich, a także po odpowiedziach zadanych przez strony sedzia nie miala watpliwosci kto ponosi wine za rozpad malzenstwa i zaproponowala mojemu ex wziecie winy na siebie. On jednak sie nie zgodzil, bo - moim zdaniem - chce mnie uczynic wspolwinna. Sprawa bedzie sie ciagnac ale wiem ze rezultat jest z gory przesadzony - ja wygram. Posiedzenie pojednawcze trwalo nie dluzej niz 20 minut. Jesli masz mocne argumenty przeciwko swojemu mezowi i trafisz na uczciwego sedziego to sprawe mozesz zakonczyc juz na drugim posiedzeniu. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Lea

2003-02-14 15:11:21

dzięki, mam mocne argumenty ( założona niebieska karta) ale on bedzie sie wszystkiego wypierał, chcę miec to jak najszybciej za soba i nie chce żeby sprawa ciągnęła sie w nieskończoność, założyłam spr. bez orzekania winy...

bojąca

2007-11-20 16:43:25

we wtorek moja pierwsza rozprawa, tak bardzo sie boje.Brzuch mnie boli i dostaję biegunki na samą myśl..............POMOCY

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.10.2017

  Jak rozstrzygnąć spory pracownicze?

  Spory z zakresu prawa pracy rozstrzygają sądy pracy. Kodeks pracy stanowi jednak, że pracodawca i pracownik powinni dążyć do polubownego załatwienia sporu.

 • 29.7.2018

  Komisja pojednawcza - do rozwiązania sporów pracowniczych

  Komisja pojednawcza to specjalny organ ochrony prawnej, powołany do ugodowego załatwiania sporów o roszczenia pracowników ze stosunku pracy. Jest to organ tworzony w zakładzie pracy fakultatywnie, (...)

 • 6.4.2012

  Przyrzeczenie publiczne

  Jest to jednostronne oświadczenie woli dłużnika, który w drodze ogłoszenia publicznego przyrzeka nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności. Publiczność ogłoszenia oznacza, iż powinno ono (...)

 • 12.7.2019

  Korzystne dla Polski porozumienie w sprawie budżetu UE na rok 2020

  10 lipca kraje członkowskie osiągnęły porozumienie w sprawie projektu budżetu UE na 2020 r. Kluczowe dla Polski obszary, takie jak polityka spójności i program rozwoju obszarów (...)

 • 9.1.2018

  Strategia „5G dla Polski” - co Ty na to?

  Trwają Konsultacje Strategii „5G dla Polski”. 5G to nowa generacja technologii mobilnych, która ma na celu zapewnienie większej pojemności sieci bezprzewodowych, większej (...)