Forum prawne (strona 765)

odszkodowanie za potrącenie?

Około godziny 21-szej przechodziłam na przejściu dla pieszych, na zielonym świetle, gdzie zostałam potrącona przez samochód. Sprawca zawiózł mnie od razu do szpitala. Nie wezwano policji.
Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.8 18:47:48

Jak przesłać lub odebrać list od osadzonego

to zalezy czy jest na sledczym czy na karnym, jesli na sledczym to listy dochodza bardzo dlugo bo sa sprawdzane przez prokurature, a paczki zywnosciowe sa jedna na 3 miesiace a na paczke odziezowa musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.8 14:56:20

telefon z aresztu

to zalezy w jakim jest wiezieniu, w niektorych mozna tylko raz ale zazwyczaj dwa razy w tygodniu po 10 min ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.8 14:53:39

rozmowa z wychowawcą

normalnie. ide na brame i mowie ze chce rozmawiac z takim i takim wychowawca, przychodzi i rozmawiasz:) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.8 14:50:9

Opłata za użytkowanie części wspólnej

Wspólnota miała prawo podjąć taką uchwałę. Użytkowane przez Ciebie pomieszczenie jest częścią wspólną i członkowie wspólnoty mają prawo decydować o przeznaczeniu tej części wspólnej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.8 0:43:51

Czy zostanimy wyrzuceni na bruk??

Szanowny "dorawiolu"! Meldunek nie ma żadnego związku z prawem do mieszkania, a MOPS nie daje mieszkań, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Uprawnieniem do mieszkania jest umowa najmu. Szanowna "shazo". ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.8 0:25:57

umowa na zlecenie

Czy zgodnym z obowiązującym prawem, jest niezapewnienie pracy przez pracodawcę, w czasie trwania umowy na zlecenie. Czy pracodawca może podpisać umowę, nie dając konkretnych zleceń? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 23:14:53

ZK w Lublinie

Witam
Czy ktoś coś słyszał o zakładzie karnym w Lublinie? jak tam jest??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 14:15:26

Podanie rezygnacji

Witam
Wiecie co powinno zawierać podanie o rezygnacje ze szkoły, zapisałem się do pewnej szkoły zaocznej ale niestety sprawy się skomplikowały i muszę zrezygnować.To bardzo pilna sprawa, ratujcie! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 13:22:29

wypożyczenie filmu

Dzień dobry

Jeżeli wypożyczę film w wypożyczalni to czy będzie złamaniem prawa puszczenie tego filmu na telebimie na konferencji??
Proszę o szybką odpowiedz!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 13:16:41

Czy zabiorą nam dziecko!

Witajcie,mamy poważny problem i nie wiemy jak sobie z tym poradzić,i co robić...o tuż sprawa jest taka,mamy malutką córeczkę ma 4.mie.ok.2 miesięcy temu poszliśmy na spacer w między czasie spożyliśmy ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.5.7 12:56:38

gry na własny użytek

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy ściągając grę z internetu, tylko i wyłącznie na własny użytek, nie udostępniając jej nikomu popełniam przestępstwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:42:58

zdjęcia z netu

Wiecie może czy wydrukowanie fotografii znalezionych na necie i wykorzystanie ich do własnego użytku (powieszenie na ścianach w domu) jest niezgodne z prawem??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:31:45

Portal fotka.pl

Witam,

Wczoraj zadzwonił do mnie znajomy, że znalazł moje zdjęcie na stronce fotka.pl , a ja tam nie zakładałem żadnego konta ani nie wrzucałem zdjęć, napisałem już do administratora, jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:26:28

Rozwód - Jak sie zabezpieczyć przed zajęciem wspólnego mieszkania?

Witam,
Postanowiliśmy z mężem, że się rozwodzimy. Notarialnie podzieliliśmy majątek, który wspólnie zgromadziliśmy. Mieszkanie, które jest wspólne postanowiliśmy sprzedać i każde z nas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:22:12

wykreślenie hipoteki

Wniosek o wykreślenie hipoteki - jak go wypełnić?
co należy dostarczyć wraz z tym wnioskiem do sądu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:7:18

umowa przedwstępna nieruchomości

Witam
Bardzo proszę o informację jak powinna wyglądać umowa przedwstępna nieruchomości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 12:2:49

renta a alkoholizm

Witam
Chciałbym się dowiedzieć, czy osoba lecząca się z alkoholizmu może ubiegać się o rentę, w końcu alkoholizm to choroba prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 11:49:53

Renta po babci

Witam.
Czy dostane rente po babci jeśli z nia mieszkalam, byłam na jej utrzymaniu a teraz po śmierci mamy i Babci nie mam żadnego stałego dochodu , nie pracuje lecz sie nadal ucze .Babcia pobierała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 11:42:34

prosba o pomoc

dziękuję bardzo za pomoc, spróbuję od tej strony.
pozdrawiam:) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.7 9:30:20

utajnienie dokumentu przez Urząd Gminy

W Urzędzie Gminy chciałem by mi skserowano umowę przekazania gruntów na następce którą mi pokazano odmówiono mi napisałem więc do Ministerstwa Rolnictwa tam taki dokument nie dotarł na tom chwilę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.7 0:23:19

unieważnienie ślubu kościelnego

proszę o pomoc w tej sprawie nie wie jak się za to zabrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 22:30:12

problem z tranzakcjami na karcie kredytowej

Witam.

Mam taki problem i szukam pomocy w tej sprawie, postaram się opisać go w miarę jak najszybciej.

Otóż w wakacje przez 2 miesiące przebywałem w Irlandii. Wynajmowałem tam mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 20:18:48

Właściciel firmy na zwolnieniu lekarskim

witaj
jesli masz prawo do L-4 ( ZUS wypłaca ) , czyli nabyłes prawo do zasiłku opłacając dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przez okres 90 dni i w tym czasie terminowo opłacałeś składki ZUS ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.6 16:59:34

polsat cyfrowy - wypowiedzenie umowy

Witam, wypowiedziałam umowę z polsatem cyfrowym z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie wysłałam 5 dnia miesiąca, a umowa była ważna do 7. Czy liczy się data stempla pocztowego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 16:19:5

rekrutation

Witaj,
 
na tej stronie masz szczegółowo opisaną rekrutacje na wydział prawa US:
 
http://e-prawnik.pl/akademia/uczelnia/us/rekrutacja-20102011-prawo-stacjonarne.html
 
Pozdrawiam,
 
Krzysztof ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.5.6 14:34:17

rozdzielczośc majątkowa

Dziękuję bardzo.Spróbuję,myślę jednak,że przeszkodą może byc odległośc.Ja mieszkam prawie 400km od Warszawy.Nieważne,jeszcze raz dziękuję.Pozdrawiam ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.5.6 14:33:16

Proszę o radę

Dodam że wydaje mi się że to on sam pisał do mnie dziś a nie osoba postronna. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.6 14:31:40

niezrownowazony ojciec

Witam. PISZE W IMIENIU SIOSTRY BO NIE MA INTERNETU.NIETYPOWA SPRAWA. siostra ma corke ktora ma 9 lat od 6 lat ojciec sie wogole nia nie interesowal. teraz sobie przypomnial gdy siostra wniosla do sadu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.6 14:15:23

zmiana kategorii wku

Witam, chciałbym, zmienić kategorię wku, 5 lat temu dostałem D, a teraz chcialbym spróbować ją zmienić. Czy jest taka możliwość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 13:56:35

Parkowanie przed posesją

Mam pytanie odnośnie parkowania przed czyjąś prywatną posesją. Otóż zostawiam co najmmniej 1,5 m przejścia, nie ma tam zakazu postoju ani zatrzymywania się. Jednak właścicel posesji zostawia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 13:51:41

Odwołanie od decyzji UP

Witam, mam problem, odmówiłem przyjęcia pracy z urzędu pracy, ze względu na to, że musiałbym dojeżdżajać ponad 40 km, wstawać przed 5 rano, a płaca miała wynosić 1200 zł brutto. Z tego powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 13:42:8

Potrzebuje Pomocy

Nie wiem co móglbyś w tej sprawie zrobić. Mogę Ci pomóc jedynie w taki sposób, że podam Ci namiar do bardzo dobrego adwokata Piotr Meller 502-199-050. Może On coś wymysli. Sprawdziłem go w swojej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.6 13:27:36

Alimenty razy2 a nawet 3.

Czegoś tu nie rozumiem? Jeżeli masz zasądzone alimenty sądownie to po co dodatkowo płacisz samodzielnie? Poza tym ona może domagać sie od Twoich krewnych almentów wówczas, jak Ty nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.6 12:55:52

renta a ślub

Witam
Otrzymuję rentę rodzinną, teraz we wrześniu wezmę ślub, czy tedy ZUS odbierze mi rentę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 12:54:38

Stażu z UP

witam!
3 miesiące temu dostałem staż z Urzędu Pracy, niestety jestem bardzo rozczarowany moja praca i obowiązkami, bardzo chciałbym zrezygnować z tego stażu. Nie wiem tylko czy jest taka możliwość. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 12:17:20

opieka medyczna

witam
Oboje z mężem pracujemy za granicą, nie płacimy żadnych składek zus, wiecie może czy w takim przypadku my i nasze dzieci są objęte bezpłatna opieką medyczną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 12:4:41

zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie

Dzień dobry wszystkim

Pracuję na umowę zlecenie, ostatnio dosyć poważnie się rozchorowałam i zostałam zmuszona przejść na zwolnienie lekarskie, chciałabym się dowiedzieć kto w takim przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 12:1:30

paragraf 244

witam półtora roku temu zatrzymano mnie pod wpływem alkoholu i zabrano mi prawo jazdy kat.b na 2 latka lecz zostawiono na kat. C+E kilka dni temu zatrzymała mnie policja jadącego samochodem ciężarowym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.6 11:5:42

umowa-zlecenie a ubezpieczenie dziecka

Witam, mam pytanie czy jako zatrudniona na umowę zlecenie (opłacam wszystkie składki) mogę podłączyć 5-letnie dziecko do swojego ubezpieczenia zdrowotnego? Syn od urodzenia był na moim ubezpieczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.6 8:40:38

2010.5.6 8:18:42

Darowizna i kolejna darowizna (mąż-żonie, żona-wnuczce)

Kilka dni temu moja babcia i jej mąż spisali notarialną umowę darowizny nieruchomości należącej do tej pory do ich majątku objętego wspólnością ustawową. Tym samym owa nierucjhomość weszła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 21:27:40

Zwrot podatku PCCn w razie usterki pojazdu.

przepraszam za literowki ,oczywiscie chodzi o PCC. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.5.5 17:17:18

pozew za pozew

zostalem oskarzony o znecanie sie. sprawa trafila do sadu, ale rozprawy jeszcze nie bylo. tak naprawde bylo zupelnie odwrotnie, ten ktos sie nade mna znecal. czy teraz zlozenie mojego pozwu na ta osobe ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.5.5 15:51:15

ćwiczenia z kpc

Dzięki, ale właśnie do Flejszara chodze, a u Malczyk nie odpowiadają mi godziny jej zajęć,masz może jeszcze kogoś inego? zresztą już rok akademicki się kończy, ale jak nie zdam kpc to na przyszły ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.5.5 15:16:35

Praca dyplomowa

Witam
wie ktoś może czy uczelnia ma prawo do publikacje pracy dyplomowej studenta nawet bez jego zgody?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 14:31:30

pobieranie gier

Witam
Koleżanka powiedziała mi ostatnio, że są takie gry komputerowe, które można ściągnąć i działa poprawnie pod warunkiem że po upływie 48 godzi usunę ja z dysku i nie zrobię żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 14:24:59

Wykorzystywanie zdjęć

Witam
Mam strasznie wstydliwy problem, kilka lat temu zrobiłam sobie kilka aktów i wysłałam je mojemu chłopakowi. Teraz on ma żonę, a on chyba z zazdrości umieszcza te zdjęcia na różnych portalach. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 13:52:4

Forum a prawa autorskie

witam
Jestem administratorem pewnego forum, jeden z użytkowników za umieszczanie reklam został zabanowany, teraz prosi o usuniecie wszystkich swoich postów powołując się na prawa autorskie. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 13:43:45

Czy typowanie wyników sportowych bez wkładu pieniężnego można uznać za konkurs?

Czy typowanie wyników sportowych bez wkładu pieniężnego można uznać za konkurs? Znalazłem ostatnio stronę na której można obstawiać mecze za darmo, w zamian zdobywamy punkty, które możemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.5.5 12:53:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika