Forum prawne (strona 815)

tatus..

FAKTY:NIE INTERESOWAL SIE CIAZA,W SIODMYM MIESIACU NAKLANIAL DO ABORCJI LIB DO ODDANIA DZIECKA DO ADOPCJI,PO URODZENIU DZIECKA 3 MIESIACE NIE INTERESOWAL SIE,NA MOJE ZAPROSZENIE POJAWIL SIE,OK 6 MIESIECY ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.2.6 14:37:12

kredyt z BOŚ

Chcę zaciągnąć kredyt na 20 000, mam oferty z kilku banków i BOŚ wychodzi najtaniej. Co możecie mi powiedzieć w tym temacie.


The_Wilku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.6 14:3:5

Pożyczka wzięta przez męża na wspólne wydatki

Mam problem ponieważ mój mąż wzią pożyczkę ale ja jako żona musiałam ją podpisać również obecnie nie mieszkamy razem a on nie płaci rat cz bank może obciążyć mnie ratami nie mam żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.6 12:10:44

ca oszukac mnie

Mam sytacje dosc paradoksalna .A w skrucie wylada to tak , Dwie siostry po smierci mamy wynajely sobie adwokata i zlozyly jakis testament ustny w ktorym mama oczywiscie przekazuje im majatek.
Troje swiatkow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.6 5:20:27

Nazwa działalności

Czy w nazwie jednoosobowej działalności musze podac:
Firma handlowa "ROWERMAX" Jan kowalski Czy wystarczy tylko
ROWERMAX" Jan kowalski. Jaka jest roznica? Słyszałem, ze bez dodatku firma handlowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 20:21:6

Podstawa prawna regulaminu porządku domowego

Witam,

Mam pytanie jaka jest podstawa prawna uchwalania czegoś takiego jak Regulamin Porządku Domowego w Spółdzielni Mieszkaniowej?

Dziękuje, pozdrawiam
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 18:30:35

Czy pracodawca ma prawo wymagać informacji o pozostałych pracach swojego pracownika??

Dzisiaj dostałem od pracodawcy pismo, w którym wyraził nam obowiązek poinformowania go o tym czy poza tym, że jesteśmy zatrudnieni w jego firmie wykonujemy jeszcze inne prace.
Czy pracodawca ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 17:27:20

Udział w delegacji a zwolnienie lekarskie

Witam serdecznie...
Mój problem jest troche bardzoej złożony jednak wszystko sprowdza się do tego czy przebywając na zwolnieniu lekarskim mam obowiązek udziału w delegacji?? Dodatkowa komplikacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 14:15:43

Udział w delegacji a zwolnienie lekarskie

Witam serdecznie...
Mój problem jest troche bardzoej złożony jednak wszystko sprowdza się do tego czy przebywając na zwolnieniu lekarskim mam obowiązek udziału w delegacji?? Dodatkowa komplikacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 14:14:22

Darowizna - nie zgłosiłem w terminie

W zeszłym roku dostałem darowiznę pieniężną od rodziców i choć zabrzmi to niewiarygodnie to nie miałem pojęcia że muszę to zgłosić do US. Minęły już ponad 3 miesiące i mam teraz dość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 13:27:55

Czy muszę się rozliczac z umowy zleccenia?

Otóż w 2008 pracowałam na umowę zlecenia jakies 70 h(500zł) przez cały okres trwania umowy.Byłam zatrudniona jako student. Muszę się z tego rozliczyć ? Jak tego nie zrobię czy cos mi grozi ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.5 1:33:41

2009.2.5 0:4:6

Umowa zlecenie i podwykonawca

Witam, Sytuacja wygląda tak: ja podpisuję umowę zlecenie z klientem na wykonanie konkretnej usługi. Umowna kwota stanowi całość zapłaty za usługę. Następnie chciałbym aby osoba A była podwykonawcą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.4 22:42:56

Zniesienie współwłasności - prawa

Jestem współwłaścicielem (8/36) nieruchomości składającej się z dwóch działek; łącznie ok 10ha. Kilku współwłaścicieli złożyło w sądzie wniosek o zniesienie współwłasności i przedstawiło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.4 21:19:48

pomocy pilnie prosze

Cze ja miałem to samo 10lat temu zaczęła się moja sprawa. Dostałem wyrok 1 roku pozbawienia wolności od tego czasu zwiedziłem wszystkie sądy po kolei, najpierw rejonowy potem okręgowy, apelacyjny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.4 18:18:30

Na nowym aucie zamontowano opony wycofane z produkcji

Dzień Dobry.
Mam prośbę.
W roku ubiegłym nabyłem nowy samochód, w ktorym w wyniku prac budowlanych przebiłem dwie opony jedną na przedniej osi, drugą na tylnej.Samochód jest w okresie gwarancji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.4 13:10:4

najlepszy adwokat w kuj.-pom. ds. rodzinnych-wpisujcie sie

Szykam adwokata, który pomógłby mi w spawie rozwodowej...Jestem z woj.Łódzkieko, proszę o natychmiastowa pomoc... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.2.4 13:5:50

[ludzki pan] czyli

Szanowna małżonka będzie to wykorzystywała aż do momentu, kiedy Wasza córka nie będzie pełnoletnia. Tak więc dla Twojego własnego zdrowia psychicznego postępowałbym bardzo ostrożnie z wszelkimi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.4 10:27:21

EX płaci tylko połowę alimentów!!!

Witam. Ojciec mojego dziecka ma płacić 400 zł alimentów a w styczniu zapłacił 300 ponieważ jak sie wytłumaczył nie oddałam jemu mp3 więc on to sobie odliczył. Załamałam sie.W sytuacji w której ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.2.3 15:36:9

odpowiedzialnośc za długi ojca

Mój ojciec zmarł w marcu tamtego roku i miał gospodarstwo rolne niestety na początku lat 90 podżyrował pożyczkę co spowodowało że zadłużenie jest wpisane w księgę hipoteczną tego gospodarstwa. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.3 15:7:48

egzekucja z rachunku firmowego

Mój brat pozaciągał w przeszłości pożyczki, których nie spłacał. W tej chwili brat nie pracuje, więc komornik nie ma czego zająć. Ja jestem jedyną osobą zarabiającą na życie (matka również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.3 15:0:38

szukam dobrego adwokata

Witam sprawa dotyczy prawa spadkowego

Podział majątku między 2 synów po zmarłych rodzicach
- ojciec nie zostawił spadku
- matka wydziedziczyła oraz pozbawiła prawa do zachowku 1 z synów
i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.3 12:51:9

ROZWÓD-OD CZEGO ZACZĄC

WITAM!!!!! MAM PYTANIE A GDZIE MOŻNA DOSTAC TEN WNIOSEK O ROZWOD BO JKA NA RAZIE WSZYSTKO WIEM CO I JAK TYLKO NI WIEM GDZIE ZDOBYC WNIOSEK? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.2.3 11:50:11

KOMORNIK!!!!!!!!! Intercyza !!!!! Małżeństwo!!!!

Mąż ma egzekucję komorniczą,16tys.zł,natomiast komornik zajął mu 2 konta w tym nasze wspólne konto,zablokował do kwoty 33tys.każde z nich,mąż dług spłacił 16tys.a komornikowi ani się myśli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.2.2 22:46:6

Problem z granicą domu

Witam. Chciałbym kupić dom i jest problem z granicą działki, a dokładnie z sąsiadem... Zaczeło się tak... były 2 koleżanki, które bodowały się kolo siebie. Jeden dom stoi niecały 1m od ogrodzenia... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.2 20:45:30

ALIMENTY W KONKUBINACIE

Mam pytanie.. Tato żył z kobieta w konkubinacie przez 13 lat i owocem tego zwiazku jest syn 12 letni.. Kobieta ta rok temu zostawila tate zostawiajac takze syna.. Wogole sie nim nie interesuje, nie dzwoni, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.2 15:44:8

czy to mozliwe? grozby karalne

wedlug mnie nie bo nie powiedziales tego doslownie ja takze zlozylam doniesienie na kogos ale u mnie to juz naprawde sa grozby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.2 13:5:25

wymwldowanie

dostałam darwizną od mamy domek w 2008 roku. W tym domku jest zameldowany brat z calą swoją rodziną.
W 2006 roku brat przerowadził się do nowo pobudowanego domu i nie mieszka w moim domku,ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.1 23:20:37

UMOWA ZLECENIE A WYPADEK W PRACY !!!!

Czy byly odprowadzane skladki na chorobowe dobrowolne?
Ważną rzeczą w Twojej sytuacji jest to, gdzie było wykonywane zlecenie ?piszesz, że w miejscu wykonywania umowy, ale czy tym miejscem była ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.31 14:45:33

Zwlekanie z wydaniem pozwolenia zagospodarowania przestrzennego.

Od 3 lat usiłuje wybudować dom, na obecną chwile jest brak zagospodarowania przestrzennego. Gmina zwleka z wydaniem mi pozwolenia pomimo tego, iż w okolicy budują się nowe domy. Przy działkach jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.31 14:28:42

zwroty wpłaconych alimentów

jak nie stac cię na dzieci, to ich nie zabieraj, ona ma rację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.31 0:21:59

mieszkanie wlasnosciowe hipoteczne

co z mieszkaniami wlasnosciowymi hipotecznymi? W 2007 r zlozylam wniosek o przeksztalcenie prawa spoldzielczego na odrebna wlasnosc lokalu (tzw. mieszkania za zlotowke). W odpowiedzi od spoldzielni uzyskalam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.30 18:21:43

Czyja własność?

witam, mam takie pytanie:
korzystam z usług notariusza i on przygotował dla mnie akt notarialny. w tej chwili jestem w sytuacji gdzie potrzebuje zmienic w tym dokumencie jeden paragraf ale nie musi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.30 16:58:58

mobbing - ciąża - zwolnienie

pracuje na czas okreslony (10 lat)zaszlam w ciaze i jestem w 3 miesiacu mam pytanie!przepracowalam rowny rok,a poniewaz pracuje w szkodliwych warunkach lekarz dal mi od razu zwolnienie w 2 miesiacu,w pracy ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.1.30 14:21:55

Czy ktoś wie co zrobić?

Mam dwoje dzieci na które mam zasadzone alimenty.Ponieważ nie mam stałej pracy tylko dorywcze płace jak tylko moge i ile się da.Mam kontakt z dziećmi i nie uchylam się od płacenia a poza tym mieszkam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.30 14:17:20

naruszenie przepisów

witam . Mój problem polega na tym że kasjerka siedząca na kasie sprzedała alkohol osobą nieletnim , oni zostali złapani przez policję . Co grozi w tym przypadku mnie i firmie . Ja jestem osobą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.30 9:58:39

Molestowanie ????

A może ta co pluje Ci do kawy robi to z zazdrości? może powinieneś Ją dopaść w ubikacji i bzyknąć ?>:D ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.1.30 8:5:27

Błagam Pomocy Nie wiem co mam robić;(

ja bym na Twoim miejscu po prostu tam pojechała i porozmawiała, wydaje mi się że nie masz powodu do zmartwień, wszystko się ułoży a jeśli boisz się i chcesz uzyskać fachowej porady to udaj się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.29 16:44:27

Telewizja N !!!!!!!!

Witam mam telewizje N,umowe podpisałem rok temu do lutego tego roku,była możliwosc zamówienia pakietu HBO na 3 miesiące za darmo,zamówiłem go telefonicznie ale poinformowali mnie ze przedłuży ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.29 12:37:44

Czy można odwołać pozew o rozwód, zawiesić lub odroczyć...?

możesz wnieść o zawieszenie sprawy rozwodowej (min na 3 miesiące) lub bezterminowo - wówczas po roku jak jej nie odwiesicie sprawa jest umarzana ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.29 0:42:24

Podszywanie się pod czyjeś nazwisko

Witam, nie wiem czy to dobry przepis, ale może:

Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
podlega karze ograniczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.29 0:28:45

Podejrzany, Dołek, Zwolniony

mj - mylisz sie grubo, w naszym kochanym panstwie zdarza sie ze niewinni sa poddawani takim wlasnie szykanom, skazywani na podstawie ewidentnie wyssanych z palca absurdalnych oszczerstw w przypadkach w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.1.28 22:23:0

Czy należy się odprawa, ew. odszkodowanie ?

Czy zakres obowiązków, w sklad ktorego można zaliczyć to polecenie zostało zawarte w zxakrtesie twoich obowiązkow w umowei o pracę bądż regulaminie pracy? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.28 20:58:19

Kupno samochodu z współwłaścicielem

Witam

Zamierzam kupić samochód jednak jego właścicielka muszę zrobić mamę ponieważ tak będzie taniej OC. Jak powinna wyglądać umowa kupna sprzedaży bo z tego co wiem to mam być napisany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.28 19:59:31

Świadczenia rodzinne, ważne!!!

to jest własnie nasze polskie prawo, które ma pomagac samotnym matkom. śamotnie wychowywałam 3 dzieci, niedawno wyszłam za mąż i co się okazało? Mój obecny mąż ma pracować na moje dzieci bo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.28 19:14:16

Mieszkanie socjalne czy już zamienne??

Witam serdecznie,
Mam pewien problem, a dokładnie mój tata. W zeszłym roku nie otrzymał przedłuzenia umowy na najem lokalu socjalnego z racji tego iż kamienica w której zamieszkuje zostanie wyburzona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.28 15:16:1

presja pracodawcy

jezeli chcesz sie zwolnic, to po prostu napisz wypowiedzenie i tyle, albo za wypowiedzenin ze strony pracownika czyli twojej , albo za porozumieniem stron (wtedy mozesz dostac odprawe) lub tez czekaj az ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.28 10:31:58

ZWROT ZWLORYZOWANEJ KAUCJI ZA MIESZKANIE KOMUNALNE

tak wystapiłam o zwrot kaucji za mieszkanie komunalne,ktore w trakcie wykupu Prezydent przekazał do Spółki z oo do dalszego zalatwienia wraz z innymi mieszkaniami. Spółka wpisała klauzulę że zrzekam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.1.28 10:16:5

Wojt Gminy a Ustawy RM

Czy Wojt Gminy mogl podzielic i sprzedac nieruchomosc gosp. bez naszej wiedzy i zgody,ktora
to my ponad 40 lat od Skarbu Panstwa dzierzawilismy,czekajac na jej przydzial na zasadach
repatriackich innej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.27 23:9:5

prawo do zamontowania anteny?

niedawno przeprowadzilam sie do nowego mieszkania-mam spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu.
spoldzielnia mieszkaniowa podpisala umowe z 1 dostawca telewizji kablowej-najdrozszym na lokalnym rynku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.27 21:12:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika