Forum prawne (strona 817)

balagam o pomoc bo juz nie mam sily...

Odkad poznalam meza mam przez niego tylko klopoty, moj poziom zycia spadl na leb na szyje. Ja czasem nie mam na krem do buzi czy fryzjera, bo zasze jest cos - poza tym wole juz malemu cos kupic niz sobie. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.1.14 15:30:46

Jak zmusic współwłasciciela do spłaty części spadku

z tego co sie oriętuję należy załozyć sprawę w sądzie.Sąd postanawia o spłacie,ale najlepiej zasięgnąc porady prawnika ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.14 11:35:57

pozwolenie na hodowle konopi wloknistych

hmmm idz do burmistrza i tam to załatw to kosztuje z 26zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.13 23:35:9

Jak odzyskać prawo jazdy po 2 letnim wyroku

Witam 10 kwietnia mija mi dwuletni okres karencji.
Mam pytanie, czy mogę wcześniej się zapisać na egzamin, żeby zdawać go dajmy na to 11 kwietnia?
Czy będę mógł sie dopiero zapisać na egzamin ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.13 21:18:41

2009.1.13 19:50:32

firma windykacyjna?

Aga,
też mam ten sam problem i niestety poszukuję skutecznego sposobu egzekucji zaległości, niestety bez skutku :( pytałam prawników, firmy widykacyjne i inne instytucje. Totalna porażka, chce ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.13 17:7:30

dziecko obywatelstwo francuskie.....problem..help:(

Tak mozna miec dwa obywatelstwa, ale co do dziecka, to nie jest takie proste.Jezeli ten pan uznal sie ojcem dziecka, to on musi wyrazic zgode na opustrzenie kraju, inaczej tej kobiecie grozi kara za uprowadzenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.13 17:1:12

C+E niekaralność

Witam. Mam zamiar zrobic sobie prawo jazdy C+E i zezwolenie na trensport ludzi lub rzeczy. Ale mam takie pytanie.. Czy potrzebne mi jest do tego swiadectwo niekaralnosci? Czy moge byc karanym i wyrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.13 15:19:16

badania dna

prawo jest po Twojej stronie.DNA to podstawa a świadków mozesz podac do sądu o składanie fałszywych zeznań.A teraz do Wilka,jak sama nazwa twoja wskazuje-powinienes isc do lasu wyc a nie na forum ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.1.13 13:54:0

Prosze o porade w sprawie rozwodu!!!

Witam!
Mam zapytanie odnosnie rozwodu, mieszkam w Anglii i chcialabym wniesc pozew o rozwod w Polsce. Malzonek mieszka w Polsce. Czy jest mozliwosc abym nie uczestniczyla w rozprawach (czy w Sadzie moze ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2009.1.13 13:50:21

ALIMENTA A MALZENSTWO MATKI

jeżeli szukasz możliwości niepłacenia na twoje WŁASNE dziecko jakim prawem nazywasz się ojcem.Czy to że twoja była żona ułożyła sobie życie założyła drugą rodzinę,zwalnia ciebie z obowiązku ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.13 13:19:24

sprawa z par.158 art 1 kk prosze o pilna pomoc

stray to nic ci nieda bo to juz poszło a sa juz tego nie wycofa znam to z swojego doswaidczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.13 13:15:8

wniosek do prokuratury

Prosze napisac kiedy sprawa trafila do komornika i ze komornik nie wywiazuje sie ze sciagania zobowiazan wobec dziecka od dluznika . Ponadto takie pismo zwrócone do prokuratury fachowo nazywa sie skarga ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.13 13:8:24

CO ZROBIC Z ZAZDROSNĄ PLOTKARĄ

zaszyć usta czy poobcinać języki? czy wogóle odrąbać łby....ciężki temat, ploty są bezlitosne i nie do powstrzymania. i nie ma rozmowy, oni wiedzą lepiej.. ale napewno blisko ciebie są osoby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.13 5:11:1

Zaleganie przez pracodawcę z wynagrodzeniem

Witam. Poza złożeniem pozwu można również zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 218 kodeksu karnego (uprorczywe naruszanie praw pracowniczych). Mogę pomoć zarówno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.13 0:55:16

Jakie sa wymogi dotyczace odleglosci miedzy budynkami a innymi urzadzeniami na dziale

Chcialabym się dowiedzieć o warunkach zagospodarowania terenu. Odleglosci od miedzy budynkami i innymi urzadzeniami na dzialce. Odleglosc pradu od slupa i pomieszczen.Odleglości gazu,wody,studzienek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.12 23:32:42

ZUS czy KRUS?

Mam 34 lata ubezpieczenia w ZUS-ie (w tym 20 lat w warunkach szkodliwych) i 3 lata w KRUS i nadal,nadmieniam że w chwili obecnej mam 57 lat. Stąd moje pytanie w jaki sposób zostanie mi naliczona emerytura? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.12 21:30:23

Formy zaoszczędzenia 19% podatku od dochodów kapitałowych.

Witam,
formy zaoszczędzenia 19% podatku od dochodów kapitałowych (tak zwany podatek Belki):
-lokaty których dochód nie przekracza 2,49 zł
-polisy lokacyjne
-IKE

Więcej:
http://lokatybezbelki.w.interia.pl/

Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.12 15:14:19

Zmiana nazwiska!Prosze o pomoc!

Witam.jestem w podobnej sytuacji i z tego co sie zdażyłam zorientowac to zeby zmienic nazwisko dziecku,wystarczy pozbawic ojca biologicznego praw rodzicielskich,tak przynajmniej powiedziała mi pani ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.1.12 12:18:36

wynagrodzenie miesięczne a umowa o dzieło

Mam pytanie jak rozwiązać płatność dla pracownika naukowego, którego umowa o dzieło obejmuje pięć punktów. Czy jest możliwość wypłaty co miesiąc wynagrodzenia gdy pracownik zakończy część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.12 9:44:41

Zintegrowany system wspomagający zarządzanie kancelarią prawną - 24kancelaria

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami nowego, internetowego systemu wspomagającego pracę kancelarii prawnej.

Szczegółowe informacje na www.24kancelaria.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.11 22:24:15

Współwłasność pojazdu czy inna forma własności?

Mam prośbę...
Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu:
Potrzebuję wpisać dodatkową osobę do dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jestem właścicielem (dokładnie potrzebuje tego ta osoba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.11 20:1:55

Wypłata z lokaty( upadłość banku)

Witam serdecznie. Czy pełnomocnik bez problemu może wypłacić pieniądze z lokat w razie śmierci właściciela konta. Chodzi o sprawę upadłego Banku Staropolskiego (wykupiony przez Invest po 8 latach) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.11 15:35:45

Zwrot podatku dla pracującyh studentów

Witam,

Jestem studentem studiów dziennych i jednocześnie od pół roku pracuję. Dochód jaki osiągnąłem w 2008r z tytułu umowy zlecenia to ok. 7000 brutto natomiast z tytułu umowy o pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.11 12:12:31

POMÓŻCIE,po 10ciu latach chce się wprowadzić

Moj byly maz wyprowadzil sie z domu 4 lata temu .Podczas naszego malzenstwa powstal dom.Byly maz pracowal za granica ja natomiast wychowywalam 3 dzieci.Powodem wyprowadzki byla inna kobieta.Po 3 laatach ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.10 19:55:50

Czy musi płacić na imprezującą córkę?

Nie masz racji panienko, moja córka też szalała na studiach i już nie musze płacić alimentów, choć jeszcze nie ma 26 lat, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pozdrawiam
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.10 18:44:22

CERTYFIKAT ENERGETYCZNY

co to takiego, dlaczego starostwo nie chce przyjąć ode mnie papierów o zakonczonej budowie ( Budowę skonczyłam w 2008r) a papiery składam w I/2009 . ponieważ nie mam jakiegoś certyfikatu energetycznego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.10 12:26:21

Wartość dzieła

Wiatm! Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega istota wartości dzieła? Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.9 23:19:49

Odliczenia kosztow poniesionych przy wynajmie lokalu usługowego

Posiadam lokal po ojcu na cele medyczne, wyposazony w sprzet - ginekologia itp (Sam gdzie indziej pracuję). Ten lokal chcę dalej wynajmować lekarzom na potrzeby ich praktyki lekarskiej. Jednak, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.9 22:30:46

samotna pracujaca

chcialam zapytac sie kto wie jako samotna wychowujaca matka 4 dzieci musze pracowac wiecej niz 8 godz najmlodsze dziecko ma 4,5 roku pozniej 5 .7.9 jak ktos wie prosze o wiesc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.9 19:28:22

Kolizja drogowa z koniem - po 3 miesiącach sprawdzania odszkodowanie się nie należy.

Witam
Historia kolizji wyglądała następująco:
Jadąc publiczną drogą w mój samochód wpadł nie pilnowany koń. Samochód został poobijany (maska, błotnik do wymiany). Wezwałem Policję. Funkcjonariusze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.1.9 14:33:12

czy właściciel może odmówic wynajmującemu meldunku tymczasowego

Witam. Mam następujący problem. Miesiąc temu wynajęłam mieszkanie w Krakowie. Teraz chciałabym ubiegac się o staż zawodowy z Urzędu Pracy. Niestety potrzebuję do tego tymczasowego zameldowania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.9 10:41:30

Problem z \"sąsiadem\"

c.d.2 a po za tym ten facet juz nawymyślał na nas tyle niestworzonych historii że szok, przez niego o mało co juz by mnie tu nie było bo szef bardzo długo sie nade mna zastanawiał czy przedłuzyc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.9 10:14:48

Alimenty i dokumenty...

nie tylko ty.Komornik mi powiedził ze zrobiłem prezent dla dziecka-komornik potrącił z pensji a ja zapłaciłem za 3 miesiace zalegle przekazem pocztowym.szlak mnie trafił jak zobaczyłem wypłate ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.8 23:19:23

umowa o dzieło przez email bez danych osobowych?

czy można nazwać umową o dzieło e-maile , w których nie wymieniania się danych osobowych ? jedyną wiadomą są numery kont , z którego i na które wpłacono zaliczkę. dodatkowo realizujący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.8 22:53:45

dane osobowe w internecie

witam
mam takie pytanie odnosnie zamieszczania danych osobowych w internecie.
Wiem, że nie można zamieścić na forum czyichś danych osobowych bez zgody tej osoby.
Ale czy jest możliwe np. podanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.8 19:34:1

jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

Pani mąż otrzymał wyrok w zawieszeniu na okres próby. Dlatego jest kontrolowany co pół roku. Nie jest pod dozorem kuratora. Kurator po rozmowie z Panią powinien napisać w wywiadzie o sytuacji i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.8 18:9:20

gapowicz

dostałem mandat za jazdę na gape autobusem mzk 8 lat temu a dopiero teraz przyszedł domie kwitek do zapłaty 1000 zł co mam zrobic czy ta sprawa jest już przedawniona czy nie pomuszcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.8 12:10:28

sprawa rozwodowa w toku a nowy partner

Czy jeśli osoba, która złożyła pozew o rozwód bez orzekania o winie i jest już po pierwszej rozprawie, na której nie uzyskano porozumienia, to czy jeśli zacznie spotykac się z nowym partnerem, ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2009.1.8 11:19:44

Praca w Belgii.Nieopłacone ubz socjalne w końcu bankructwo firmy POMOCY!!!

wejdz na strone poleconomie.be jest to strona ambasady polskiej tam na ierwszej stronie w podpunkcie 1 jest coś o pełnomocniku ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.7 23:50:47

Cisza dzienna ? Brak meldunku ?

rozmawiac w mieszkaniu i .. w dzien .. bylysmy rowniez u tej pani na dole .. zeby przeprosic i wyjasnic .. nawyzywala nas i trzasnela drzwami przed nosem.
wczoraj rozkrecilysamy telewizor z muzyka (powiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.7 20:16:13

Alimenty dla dorosłego dziecka bez rozwodu

Wyobraź sobie, że niektórzy się uczą. Studiuję dziennie i nie zamierzam porzucić studiów ani zmienić trybu studiowania, tylko dlatego, że mój ojciec to alkoholik i nie raczy wyłożyć pieniędzy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.1.7 19:54:36

2009.1.7 16:48:46

Wspólne mieszkanie własnościowe - jak to rozwiązać

nie będzie mogła bez zgody ojca zmienić nazwiska dziecka.
co do nieruchomości - proponuję sądowe zniesienie współwłasności. sąd zadecyduje, komu przydzieli mieszkanie, i ile osoba , która ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.1.7 16:7:1

Pomyłka podczas przelewu (zaznaczenie literki \"W\") - proszę o pomoc

Wszystko się wyjaśniło. Pieniądze doszły, ale dopiero dzisiaj.

Pomyłka była więc nieistotna.

Pozdrawiam, Jarek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.1.7 13:12:25

Różnica w kursie euro

Proszę o pomoc, nie jestem księgową zaznacze na wstępie chciałabym tylko zweryfikować to co twierdzi moja księgowa tzn.: wzięliśmy w sierpniu 2008 roku kredyt w walucie Euro ( jak wiadomo Euro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.7 11:0:13

lokal komunalny

Z racji, że nie jesteście spokrewnieni, to raczej szanse są znikome..., proponuję udac się do Urzędu Miasta i zapytac o możliwośc przepisania prawa do zamieszkania w lokalu na jedno z Was..., sądzę, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.1.6 18:39:19

Umowa o prace a chorobowe

Witam, miałem wypadek w pracy pod koniec listopada(21.11.08) a umowa kończyła mi się w grudniu dokładnie 31 grudnia a tzw. L4 mam do 7.01.09. Przed świętami dostałem telefon o nieprzedłużeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.6 16:54:15

Czy nalerzy mi sie jakas renta?

Witam!
W grudniu zmarł moj ojciec, od m-c stycznia nie dostaje alimentow byłem dzis w ZUSie i sie dowiedziałem ze renta rodzinna mi sie nie nalerzy. Równiez moim siostra ktore sie ucza. Ja jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.6 16:36:49

Dochód z UK, a ulga na dziecko

Witam, pracowałam w wakacje w Wielkiej Brytanii, gdzie zarobiłam na tyle mało, że byłam zwolniona z podatku. Jednak po przeliczeniu na złotówki, ta kwota przekracza kwotę zwalniającą z uiszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.1.6 16:26:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika