Akt oskarzenia-doradzcie

Odpowiedzi w temacie (2)

-

9.3.2004

Trzy lata temu wynająlem mieszkanie,płacąc z góry czynsz za 3 m-c oraz kaucje.Po dwoch dniach odlaczono prad ze wzgledu na nieuregulowane oplaty.Podczas mojej nieobecnosci rodzina wlasciciela wchodzila do mieszkania.Wnioslem do agencji nieruchomosci o uniewaznienie umowy i odzyskanie pieniedzy,od razu wyprowadzajac sie z owego mieszkania.Okazalo sie niemozliwym skontakowanie z wlascicielem mieszkania.Po uplywie 4m-cy wysłałem do niego dwa listy polecone,ze jezeli nie odda pieniedzy w ramach odzysku zabiore wyposazenie mieszkania(w postaci kilku mebli..)Zadnej odpowiedzi nie uzyskalem,wiec mając rowniez poparcie agencji nieruchom. wynioslem meble.Po pół roku oskarzono mnie o kradziez.Sprawa własnie ruszyla kilka dni temu.Ze wzgledu na charakter swojej pracy,przebywam duzo za granicą i tak jak teraz nie bylem w stanie stawic sie na sprawe,osoba ktora odbiera moja poczte dala list dzien po sprawie.. Czy wie ktos co mogą mi zrobic..? Co wogole mam robic.. jak sie bronic skoro wezwania przychodza dwa dni przed sprawa i nie mam mozliwosci uczestniczenia w nich...Jakie mogę podjac kroki..?Boje sie ze zostane skazany przez "nieobecność". ..(Jest to postepowanie karne,uproszczone art 278 1kk)
(Dariusz)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pati

2004-03-09 21:07:15

wyrok może zapaś zaocznie czyli podczas twojej nieobecność oczywiście jeżeli nie będziesz zgadzał się z treścią wyroku możesz złożyć sprzeciw i wówczas sprawa jeszcze raz potoczy si e w postępowaniu zwykłym

dix

2005-07-06 03:10:10

Uproszczone czy nie - przysługuje apelacja. Linia obrony - "jakie meble???"

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.10.2016

  „Dowód z akt” w postępowaniu cywilnym

  Można zamknąć rozprawę również w wypadku, gdy ma być przeprowadzony jeszcze dowód przez sędziego wyznaczonego lub przez sąd wezwany albo gdy ma być przeprowadzony dowód (...)

 • 9.4.2015

  Udostępnianie akt w postępowaniu administracyjnym

  Jawność postępowania administracyjnego jest jedną z naczelnych zasad rządzących kodeksem postępowania administracyjnego. Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 10 kodeksu, organy administracji (...)

 • 18.10.2011

  Odliczenia od podstawy opodatkowania

  Podstawę opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych stanowi dochód pomniejszony o określone w przepisach odliczenia.

 • 14.9.2015

  Świadectwo pracy za pracę w Niemczech

  Kiedy w Niemczech można żądać od pracodawcy wystawienia lepszego świadectwa pracy? Po zakończeniu stosunku pracy, pracownik ma prawo do uzyskania świadectwa pracy. Nie zawsze otrzymane świadectwo (...)

 • 14.7.2016

  Eksmisja w wyroku rozwodowym

         Jednym z fakultatywnych elementów wyroku rozwodowego, jest orzeczenie o eksmisji jednego z małżonków. Kiedy jest to możliwe i jakie przesłanki należy wykazać?