Komornik alimentacyjny

Odpowiedzi w temacie (3)

serce74

26.6.2005

Witam! Jestem ojcem wychowującym 12-letnią córkę . Matka uchyla się od płacenia alimentów zasądzonych sądownie. Matka mieszka w Niemczech . Czy komornikowi uda się wyegzekwować zaległe alimenty . Proszę o poradę. Pozdrawiam !!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ina1974

2005-06-27 22:19:04

ja mam ten sam problem tylko z ojcem syna ,który przebywa w Hiszpanii.Też bym chciała wiedzieć

mmrozowski

2005-06-28 15:35:39

Proponuję rozmowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych lub radcą prawnym ambasady RP w dany kraju. Z tego co mi wiadomo istnieją możliwości pomocy prawnej, polegającej na nadaniu klauzuli wykonywalności wyrokowi polskiego sądu na terenie Niemiec i można kierować sprawę do egzekucji na terenie Niemiec, ale nie jestem pewny co do mechanizmu.

dix

2005-07-01 00:43:31

Minister Spr. wyśle wam pismo, że porad prawnych udzielają kancelarie prawne. Jeśli matka mieszka w Niemczech i można ustalić jej adres oraz jeśli pracuje komornik bez większego problemu może ściągać alimenty. Ma przynajmniej instrumenty prawne. Koszty takiej egzekucji będą bardzo wysokie i osoba zobowiązana powinna już płacić dobrowolnie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.7.2017

  W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)