Forum prawne (strona 813)

Ryczałt samochodowy - pilne

WITAM. CZY MAM OBOWIĄZEK ZWROTU KOSZTÓW PONIESIONYCH PRZEZ PRACOWNIKÓW - BILLETY ZA PRZEJAZD PŁATNĄ AUTOSTRADĄ- , KTÓRZY BYLI W PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ (SWOIM SAMOCHODEM) I DOSTARCZYLI MI KILOMETRÓWKĘ? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.2.25 11:41:38

wymeldowanie pełnoletniego dziecka? rodzice mogą mnie wymeldować?

mam pełnoletnia córkę i w żaden sposób nie mogę namówić ani zmusić jej do pracy i nauki, jest 3ci rok w I LO i nie może jej skończyć. Nie jestem w stanie jej utrzymywać próbowałam wyrzucić ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.2.24 19:45:50

mam duży problem...

Wyjechałam za granicę żeby zarobic na leczenie dla męża,nestety w tym czasie znalazł sobie"zastępczynie"i teraz domoga się odemnie alimentów .dodam,że wysyłam pieniązki dla niego i dzieci na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.24 19:22:8

Zniesienie pozwolen na budowe

Nowelizacja ustawy prawo budowlane znosi obowiazek ubiegania sie o pozwolenie na budowe. Wedlug nowych przepisow- teraz wystarczy tylko zglosznie budowy i po 3 dniach mozemy zaczynac. Zmienilo sie w sumie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.24 17:40:57

Gdy komornik nic nie może ..co zrobić ?

aby odebrać prawo jazdy ? jakimi środkami dysponuję aby zmusić go do płacenia i odzyskania pieniędzy ?

pozdrawiam
ps mój eks ma już wyrok za znęcanie się nad rodziną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.24 14:56:39

KOPIA UCHWAŁY WSPOLNOTY MIESZK.

PROSZE O PROCEDURY UZYSKANIA NAKAZU WYDANIA PRZEZ ZARZAD WSPOLNOTY KOPII UCHWAŁ/ STATUT REGULAMIN/ I UCHWAŁY INNEJ DOTYCZACEJ DANEGO CZŁONKA WSPOLNOTY ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.24 14:2:9

Wymeldowanie przez rodziców

mam ten sam problem i tez niewiem co robic
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.2.24 14:1:0

Kryteria oceny pracownika jawne czy nie ?

Witam

Od niedawna w mojej firmie szefostwo wprowadziło tzw 'ocenę pracy'. Jest ona publikowana w formie tabeli, na podstawie zapisków pracowników typu: ja dzis robiłem to i to przez 2 godziny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.24 13:22:54

Ubezpieczenie KRUS domownika

Witam!
Jestem absolwentem studiów magisterskich. Ojciec poprosił, żebym pomógł mu w gospodarstwie
przez pewien czas. Dodam że mieszkam w tym gospodarstwie i już wcześniej w miarę możliwości
mu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.24 8:49:24

Jakie świadek ma prawa ?

a czy jest na to jakis paragraf albo ustawa? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.2.23 19:21:22

Grupa dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym

KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA

ul. Hoża 27A lok.5
00-521 Warszawa
tel: (0-22)626-94-19



ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W GRUPIE PSYCHOEDUKACYJNO-WSPARCIOWEJ
dla rodziców będących w konflikcie okołorozwodowym


Grupa ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.2.23 15:43:42

Zamiana wykupionego mieszkania na 2 lokale a utrata bonifikaty

Witam,

Bardzo zależy mi na wyjaśnieniu poniżej opisanych wątpliwości.

Mieszkam z rodzicami. Moi rodzice są najemcami lokalu komunalnego o dużej powierzchni. Planujemy się rozdzielić tak, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.23 15:24:52

spłata

Chcę się dowiedzieć czy spłacając za kogoś zadłużenie w TBS muszę spłacić również odsetki?Oczywiście mieszkanie to otrzymałam po spłacie zadłużenia ale podobno muszę jeszcze spłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.23 13:29:23

Rozwod z psychopatka

Witam. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Dzis jestem juz po rozwodzie, czekam tylko na prawomocnosc wyroku, mam nadzieje, ze nie bedzie apelacji. Nie udalo jej sie wywalczyc ani zlotowki, jednak sprawa ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.2.23 0:35:18

Czy istniejący obowiązek alimentacyjny wygasa, jeśli na rozwodzie nie było to orzekane

W 1992r. zostały zasądzone alimenty na rzecz małzonki (w wyroku nie są wspomniane dzieci). W 1998 roku otrzymałem rozwód bez orzekania o winie i bez orzekania o alimentach. Dzieci uzyskały pełnoletnośc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.22 23:27:19

linia zabudowy

Czy w ustaleniu linii zabudowy bierze się budynek znajdujący się na działce sąsiedniej ale nie leżący w terenie analizowanym.Definicja linii zabudowy mówi że to linia wyznaczona przez istniejący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.22 21:56:19

Zaświadczenie o niekaralności a praca w szkole

karta nauczyciela mowi o tym,ja takze jestem pozbawiona zawodu nauczyciela.Przepracowałam ponad 25 lat i jeden bład pozbawil mnie pracy.Czekam na wygasnięcie wyroku i wyczyszczenie z moich akt. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.2.22 18:37:27

Użycie programu na licencji GNU GPL do zastosowań komercyjnych

Witam

Czy mogę sprzedać firmie grafikę stworzoną za pomocą ściągniętego za darmo z internetu programu Inkscape który jest na licencji GNU GPL i który wykożystuje bibliotekę graficzną GTK+ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.22 16:38:26

Praca a zameldowanie

Nie musisz mieć zameldowania w tej miejscowości co pracujesz.
Teraz funkcjonuje takie pojęcie jak " adres zameldowania" i
" adres zamieszkania".Więc dla ciebie adresem zamieszkania w tej chwili ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.22 15:57:21

Pracowałam a okazało się ,że pracodawca mnie nie zarejestrował...co robić?

Witam, mam podobny problem i z tego co się dowiedziałam , to można wejść na sprawę sądową by odzyskać zaległe wynagrodzenie.
W przypadku, kiedy pracodawca nie zgłasza pracownika to może podlegać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.2.22 15:25:21

Porzucenie pracy-kara umowna

Witam,

bezpośrednio w umowie o pracę pracodawca zamieścił informacje o wysokim odszkodowaniu (10 000 Euro) przy porzuceniu pracy. Czy jest to prawomocne?

Zamieszczam fragment poniższej umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.21 23:0:2

wspolnota mieszk.

czy i jak sie bronic gdy zarzadca i zarzad wspolnoty odmawiaja wydania kopii uchwały statutu regulaminy, kontakt heniedz@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.21 19:11:45

Czy powinien dalej płacić?

absolutnie nie, bylam dokladnie taka sama corka i zapewniam ze ojciec bedzie musial placic do poki zkonczy studia- ma prawo je zmienic, a nasza klasa-pani wybaczy, to zaden dowod. niech maz odpowiada ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.21 18:34:13

mieszknie komunalne a rozwód

Rok temu zalożyłam mężowi sprawę o rozwód beż orzekania o winie ale aby do tego doszło musiałam sie wyprowadzić z naszego wspólnego mieszkania komunalnego bo mąż znęcal się nade mną jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.21 14:8:43

KTÓRY TESTAMENT WAŻNIEJSZY - SPORZĄDZONY U NOTARIUSZA CZY ZNALEZIONY W DOMU Z PÓZNIEJSZĄ DATĄ ?

Jeśi o śmierci zmarłego okazuje się,że pozostawił kilka testamentów, to teoretycznie-po sprawdzeniu autentyczności dokumkentu,obowiązujacy jest ostatni napisany testament. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.2.20 22:54:53

Ubezbieczenie oc samochodu

Ja w tym temacie. Samochód został oddany na stację demontażu ale wyrejestrowany dopiero po ok. roku. Dostałem wezwanie do zapłaty kary za nieopłacone OC, ale przecież samochód nie jeździł na ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.2.20 21:0:13

Odszkodowanie po 6 latach

6 lat temu stwierdzono u mnie chorobę zawodową, ubiegałem się o odszkodowanie z ZUSu i takowe otrzymałem, należało mi się jeszcze odszkodowanie od pracodawcy, ale były groźby zwolnień, wolałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.20 17:35:46

spadek. prosze o pomoc ...

Od 8 lat toczy się sprawa o stwierdzenie nabycia spadku. Spadkodawca sporządził 2 testamenty (notarialne) oczywiście sprzeczne, na dwie osoby. Drugi testament został uznany za nieważny ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.20 15:33:26

pomylone zamowienie

Pracuje w firmie zajmujacej sie bramami od roku, nigdy nie przechodzilam zadnego szkolenia. W ostatnim czasie wygralismy pewien przetarg i tzreba bylo zamowic specjane bramy na gotowym formularzu. Przypadkiemzaznaczylam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.20 11:17:48

Nieodebrany towar a zobowiązanie sprzedawcy

Witam,
jestem tu nowy - pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Mam pewien problem i proszę o Wasze opinie w następującej sprawie:
sprzedałem towar za który klient zapłacił, ale umówił się (ustnie), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.20 10:14:13

Wielki "smród"

Jest prosty sposób, procedura wygląda tak..
a. załatwiasz u sąsiadów 20-30 podpisów (czytelnych) i najlepiej adresem, którym to śmierdzi. Wysyłasz do wójt, burmistrz, prezydent z dopiskiem prośba ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.2.19 20:21:22

wyrok w zawieszeniu a praca w policji

Witam. Mam pytanie, które jest dla mnie bardzo ważne. Dwa lata temu dostałam wyrok w zawieszeniu 3 lata na 3 za nieumyślne uszkodzenie ciała człowieka. Jestem nieletnia, wyrok skończy się w grudniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.19 18:46:3

podział,rozdzielność,rozwód

Mam pytanie, czy przeprowadzenie rozdzielności majatkowej przez Sąd może się odbyć bez obecności pozwanego, czy jednak musi uczestniczyć w rozprawie? To samo dotyczy podziału czy rozwodu? proszę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.2.19 13:25:54

Alimenty od amerykanina!

hej, to ja raz jeszcze. jesli znasz miejsce pobytu meza w USA to mozesz uzyc uslug stanowej agencji ds. alimentow ( child support agency w jeo stanie). w internecie jest applicacja, wypelniasz i wysylasz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.2.19 12:53:48

podatek od naleznosci za przeniesienie praw autorskich

Witam,
pracowalam za granica przez okres 7miu miesiecy w ramach stypendium Erasmus, a nastepnie
kontynuowalam projekt w laboratorium w kraju. Podpisalam niedawno umowe o przeniesieniu praw
autorskich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 20:19:51

Kto pyta nie błądzi

Mam pytanie ?
Płacimy na cześć wspólną naszej nieruchomości w/g nowo naliczonych stawek 1.70 zł za każdy m2 powierzchni swojego mieszkania /dotyczy tylko części wspólnej nieruchomości/

W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 20:19:3

przekazywanie działki z domem

Mam ogromny problem, a mianowicie: moi teściowie w ostatnich dniach przepisali działkę wraz z domem, który budowaliśmy razem z mężem na działce wówczas należącej do nich tylko na mojego męża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 18:10:52

wyrównanie terenu

Witam ! Mam pytanie odnośnie nawiezienia na budowe ziemi. Uzyskałam informację iż nie wolno mi dobrowolnie nawieść na swoją działkę ziemi.... dlaczego??? dlaczego nie mogę sobie nawieść 10-15 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 17:33:5

Jak liczyc 3 miesieczne wypowiedzenie

Witam,
Zgodnie z Wyrokiem SN I PKN 34/99 okres zatrudnienia liczy sie od dnia zawarcia umowy do daty jej rozwiazania lacznie z okresem wypowiedzenia. Ja jestem zatrudniony od 1 kwietnia 2006. Wiem ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 15:26:38

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a brak postojowego

Zarazem mam drugie pytanie, czy mam prawo domagać się od pracodawcy uregulowania zaległego (zgodnie z przepisami należącego się) postojowego? Ponadto czy mogę napisać o tym w podaniu o wypowiedzenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.2.18 14:46:38

renta a dochód

witam,

posiadam rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy która wynosi 489,44 zł (jeszcze 1,5 doku)

znalazłem ze moge dorobić nie wiecej niż 70% kwoty bazowej, czyli ok. do 2.078,00 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.18 13:50:21

czy bede winny rozwodu?

jak najbardziej z twojej winy!!! jeżeli był wniosek rozwodowy ,trzeba było wstrzymać się od poszukania sobie nowej kobiety !Małżonka poczuła się zdradzona przez ciebie i nie zmienisz tego ,iż ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2009.2.18 9:13:0

podział majątku- czy zawsze po równo??

jeżeli są z małżeństwa dzieci to po połowie.Małżonka też wniosła w ciągu 7 lat wkład,porzez zajmowania się panem dziećmi!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.2.18 8:57:31

Alimenty od rolnika

Mój niedoszły mąz jest rolnikiem. Obecnie jestem przed pierwsza rozprawą sądową w sprawie przyznania alimnetow i wiem ze beda problemy z ujawnieniem jego realnych dochodow. Mąż pracuje dorywczo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.17 21:32:34

POMOCY pozew o pozbawienie praw rodzicielskiech

jak napisac pozew o pozbawienie ojca dziecka praw do dzieci Od dluszego czsu niepłaci alimentow na dzieci zneca sie na d namo psychocznie i fizycznie Porostu bije mnie i dzieci co mam zrobic gdzie sie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.2.17 17:40:24

Zmiana nazwiska u osoby niepełnoletniej

Mam 17 lat, noszę nazwisko po ojcu; rodzice mają sie wkrótce rozwieść, matka prawdopodobnie wróci wtedy do nazwiska panieńskiego. Czy jest możliwość, bym dokonała zmiany mojego nazwiska przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.17 17:34:17

Warta zaniża kw.odszkodowań mimo wyceny rzeczoznawcy na wyższą kwotę...i zwleka.

www.pazdyk.ecom.com.pl
tel. 604 843 764


Musiałbyś mi przesłać tą kalkulację jak to zostało wyliczone to wtedy zobaczę jak Ci pomóc. Generalnie jeżeli już Cię wciągneli w pułapkę szkody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.17 14:16:32

Zapłata a akt notarialny

Akt notarialny kupna mieszkania został podpisany 07.05.2008. Wspólnota wykazała mi do zapłaty zaległość ok. pół roku przed podpisaniem aktu notarialnego. Wczesniej miałam tylko umowę przedwstępną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.17 10:59:24

Czy można rozwiązać umowę o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa

Czy można rozwiązać za porozumieniem stron umowę ustanowienia spółdzielczego prawa własnościowego która została zawarta w formie aktu notarialnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.16 21:24:57

Obowiązki i czynności w pracy opiekunki dziecięcej.

Nic już dzisiaj nie ma sensu, wszystko to i tak Hakol Hawel pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.16 17:18:13

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika