Forum prawne (strona 812)

wstydliwy temat 2

Zwrócić pieniądze oczywiście. Ubezpieczenie nie ma nic do tego. Nawet fakt, czy powinien pisać sms'a w godzinach pracy. Pani córka uszkodziła jego mienia więc ma prawo żądać od niej zadośćuczynienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.9 18:31:15

!2 godzin przez tydzień

Pracuję na przędzalni na 3 zmiany po 8 godzi w soboty pracowalismy w nadgodzinach i chyba to najbardziej wprawiało naszego pracodawce o ból głowy. Od 1 marca wprowadził siedmio dniowy 12 godzinny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.9 15:9:38

Rozbuj Spółdzielni Mieszkaniowej!!

W 1983r wybudowałem na terenie SM lokal handlowy stały podpiwniczony,naturalnie miałem na to wszystkie zgody i zezwolenia.Lokal posiada powierzchnię 20m2 i co miesiąc płacę dla spółdzielni czynsz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.8 19:54:46

Zmiana statusu budynku

Budynek o pwierzchni 37m kw. posiada status budynku mieszkalnego. Ze względu na jego stan techniczny chcę zmienić jego status na budynek nie nadający się do całorocznego zamieszkania (np. letniskowy). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.8 11:59:57

Duzy problem sasiedzki

Mieszkam od przeszło 8mcy w tbs'ie i przeżywam z rodziną podobną sytuację, choć na szczęśćie nie jest to rodzina patologiczna. Mieszkamy na 4 z 5 pięter tbs'u. od 7 do 22 dzień w dzień, co ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.8 0:58:51

PZU - chcę wnieść sprawę do sądu za brak wypłaty odszkodowania

Mogę wysłąć do Pana managera firmy adwokackiej po to aby zebrał od Pana dokumenty sprawy. Firma zapewnia kompleskową bezpłatną ochronę prawną za prowizję po sprawie.Tel.: 0506780549, Gadu Gadu: ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.7 20:16:15

kto zaniedbał?

W kamienicy w której mieszkam znajduje się 8 mieszkań. Pięć znich to mieszkania własnościowe wykupione od ADM,natomiast trzy są własnością miasta.W ubiegłym tygodniu, wskutek eksmisji zasądzonej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.7 18:4:25

UBEZPIECZENIE ZAOPATRZENIA DZIECI

Witam.
Pomogę w sądowym dochodzeniu roszczeń z wszelkich polis posagowych. Kontakt: wws.lucas@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.7 16:39:13

Wymeldowanie osoby z domu do którego nie ma prawa własności

1.jeśli chodzi o bratową to pojawia się problem bo są dzieci, czy bratowa z dziećmi jest zameldowana? z tym, że sam fakt dzieci wyklucza eksmisję- czyli ich usunięcie bez wskazania lokalu zastępczego.
2.jeśli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.7 16:31:43

Polisy posagowe PZU

Witam. Pomogę w zakresie sądowego dochodzenia roszczeń z wszelkich polis posagowych.
Kontakt: wws.lucas@wp.pl ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2009.3.7 16:6:3

Polisa posagowa PZU - koszty

Witam. Pomogę w zakresie sądowego dochodzenia roszczeń z wszelkich polis posagowych.
Kontakt: wws.lucas@wp.pl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.7 16:5:9

2009.3.7 14:58:19

BADANIA DNA NA OJCOSTWO !

Bardzo mało jest opini na temat firm robiących testy dna więc warto by było aby każdy kto to zrobił podzielił sie swoimi spostrzezeniami!
Jest to pomocne w przypadku kiedy ktos zastanawia się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.6 12:9:46

Przekształcenie domku letniskowego w mieszkalny.

Kupiliśmy murowany domek całoroczny ok.100m.kw.uż.(ocieplony, woda, siła, szambo) na działce pod zabudowę letniskową - super :). Czy jest jakakolwiek szansa aby przekształcić tę nieruchomość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.6 9:9:24

Odszkodowanie komunikacyjne

.... a musiałem się jeszcze (przypomnieć) domagać od PZU zwrotu za wynajęty samochd zastempczy (po trzech miesiącach). ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.6 8:58:26

ogromny problem

Wtam. Mam ogromny problem, otóż moja mama w ostatnim czasie straciła pracę (mieszka w małej miejscowości gdzie trudno o pracę) ja studiuję i razem z mamą zastanawiamy się, czy nie lepiej byłoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.5 22:23:47

Umowa o dzieło - podatek

Witam, mam pytanie czy jeżeli nie wystawię rachunku za usługę nie musze wykazywac tego zarobku w US? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.3.5 17:7:20

wykup poddasza po adaptacji na mieszkanie

sprawa nie jest prosta ale postaram się pomóc proszę o sms z numerem tel pozdrzwiam 602684299 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.5 14:42:52

Przybudówka do ściany sąsiada.

Witam, mam pytanie. Byłem w urzędzie i powiedziano mi, że muszę mieć plany budynku gospodarczego do przybudówki sąsiada, a Ja mam zgodę od sąsiada która już ma 8 lat z której wynika że wyraził ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.5 11:38:48

Matka mojego Syna chce odebrać mi dziecko, ktore porzuciła rok temu...

I jeszcze jedno. Kobiety mnie nauczyły że absolutnie nie powinieneś na jakikolwiek kontakt dziecka z matką. Chyba że zdecyduje to sąd. Ja zrobiłem ten błąd ale niestety nie miałem wtedy innej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.4 20:12:50

JAK WYNAJĄĆ MIESZKANIE???

A jak naprzykład chciałabym wynając mieszkanie od znajomych,ale mieszkanie jest niewykupione i w bloku wojskowym. Wiem ze nie moge zrobić tego po cichu bo sąsiedzi są nie zyczliwi.Czy na przykład ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.4 14:33:47

wysiedlenie

mam pytanie otoz ,razem z czworka dzieci jestem zameldowana u moich rodzicow ,lacznie jest tam zameldowanych 9 osob,w zwiazku z tym oczekuje na liscie na mieszkanie socjalne.od 4 lat mieszkamy z mezem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.4 14:18:15

odmowa wyjazdu w delegacje

pracuje w firmie jako kierowca/dostawca, w umowie mam tylko napisane - rodzaj pracy: kierowca,
obecnie jest zorganizowany wyjazd w sobotę i niedziele dla klientów firmy, pracodawca nakazał mi jechać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.4 12:47:0

PODZIAŁ MIESZKANIA NA DWA ODRĘBNE

Witam serdecznie! Chciałabym przywrócić pierwotny stan mieszkania.Ok 30-tu lat temu moi rodzice połączyli dwa mieszkania(dwa pokoje z kawalerką) Mieszkanie jest wykupione na własnosć.Nie wiem jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.4 10:39:51

POMOCY!!!! Chcę mieszkac z ojcem!!! - sprawa 17czerwiec wiec bardzo pilne!!!

cudowna z Ciebie córeczka! Ojciec miał Cie w d... i nawet nie płacił na Ciebie alimentow, a Ty chcesz matke kopnac w tylek? Niech Cie ta kobieta pusci i se zyj sama z tatunciem ktory do wiezienia powinien ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.4 9:59:59

Korporacja Feniks

Był ten temat zajrzyj do internetu duza powazna firma , twoje pytanie jest w stylu czy mercedes to powazne auto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.4 8:44:10

Prawo do mieszkania komunalnego.

Witam. Moi rodzice posiadaja mieszkanie komunalne (nie ma mozliwości wykupu). Ja z zona posiadam mieszkanie własnościowe. Czy po smierci rodziców bedę miał prawo do mieszkania rodziców ? (jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.3 18:41:58

207 par 1

Czy jeśli zostałemoskarżony z art.207 par.1 moge liczyć na kare w zawieszeniu?prosze o pilną odpowiedź ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.3.3 14:23:47

Mieszkanie dla wdowy po policjancie

Jestem wdową po policjancie czy mogę starać się o przydzielenie mi slużbowego mieszkania?Mam jedo dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.3 8:29:45

Odprawka dla zwolnionego nauczyciela

Witam. Mam pytanko. Obecnie jestem nauczycielem mianowanym. Jednak w tym roku nie jestem nauczycielem etatowym, ponieważ mam jedynie o,95 etatu. Czy w związku z tym w momencie kiedy dyrekcja mnie zwolni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.2 17:56:29

kredyty od teścia

mam pytanie mój teściu lubi brać kredyty bez ubespieczenia po śmierci tescia kto je będzie spłacać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.2 17:15:1

PARTYCYPACJA W KOSZTACH UTRZYMANIA

Moja mama znajduje się w Domu Pomocy Społecznej. 70% emerytury potrąca "DPS" na jej utrzymanie, pozostałe 30% pozostaje do jej dyspozycji. Pozostałą kwotą jestem obciążony: ja, moja córka oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.2 16:49:34

Kara grzywny - wymazanie z KRK

Witam
Zostałem skazany w 2009r. na karę grzywny w sądzie rejonowym. Oczywiście sprawa karna z art. 63. ust 1 o przeciwidziałaniu narkomanii. Dostałem karę grzywny 1000PLN. Kiedy będzie ona wymazana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.2 13:5:32

Umowa ustna + pisemna - niescisłości w wykonaniu.

Witam,

Około miesiąca temu zamówiłem kuchnię w firmie XXX. Przy składaniu zamówienia, określiłem że szafki mają byc takie jak na ekspozycji (szklane drzwi, szklane półki oraz diody do podświetlania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.2 9:47:3

PRZEDAWNIENIE...

1) zarzut przedawnienia możesz podnieść dopiero gdy powód wniesie pozew o wydanie nakazu zapłaty, a ty dostaniesz z sądu nakaz zapłaty z wyznaczonym terminem na odwołąnie - do 14 dni.
2) robisz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.1 22:8:5

Mieszkanie w zasobach Policji

Witam serdecznie. Proszę o podpowiedź w jaki sposób można wykupić mieszkanie, którego właścicielem jest m. st. Warszawa, a znajduje się ono w zasobach Policji.
Mój dziadek jako funkcjnariusz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.1 21:58:40

wypowiedzenia-zasady

witamm serdecznie.
zostałem zwolniony z pracy.
Miałem umowe na czas nieokreślony (wiem ze okres wypowiedzenia mam 2 tyg bo pracowalem mniej niz 6 m-pcy).
Problem w tym,że fakt takiego poinformowania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.1 14:2:8

Czym to się różni ?

Czym różni się pobicie ze skutkiem śmiertelnym a nieumyślne spowodowanie śmierci. Ile można za co dostać, bo czytałam, że za pobicie może dostać do 10 lat a za nieumyślne nawet w zawieszeniu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.3.1 11:44:40

jestem zyrantem a kolega nie splaca

Witam zyrowalem koledze pozyczke w zakladzie pracy z funduszu pozyczkowego, kolega rok przed splata pozyczki zwolnil sie z zakladu pracy i pracuje gdzie indziej , jak sie dowiedzialem pozyczki nie splaca, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.1 11:23:43

Długi rodziców? Zakres mojej odpowiedzialność?

Mam problem. Mieszkam z rodzicami, którzy mają długi. Trwa to już dość długo - nie chcę wdawać się w szczegóły, ponieważ sama na dobrą sprawę nie wiem ile w sumie tego jest. Wiem jedno - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.28 21:10:2

Jak odzyskać kaucję za mieszkanie?

Przez rok wynajmowaliśmy mieszkanie i regulowaliśmy opłaty zgodnie z umową. Pół roku temu umowa się skończyła, wyprowadziliśmy się a do dziś nie odzyskaliśmy kaucji za mieszkanie ani właściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.28 14:14:47

Niemożliwość wypowiedzenia umowy o pracę

Nie można nie wypłacić wynagrodzenia za przepracowany czas.

Umowę można rozwiązać, oprócz porozumienia stron, bez wypowiedzenia np z winy pracodawcy (opóźnione wypłaty, brak szkoleń BHP ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.27 21:7:19

Premie

Witam!
Mam następujący problem, gdy zatrudniałem się do pracy zostały mi przedstawione warunki otrzymywania comiesięcznej premii, nie zostały jednak uwzględnione w regulaminie pracy ani umowie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.27 20:26:4

ZUS nie wliczył ostatniego roku pracy do wyliczenia mojej emerytury

Prośba o poradę:
W styczniu 2008 złożyłam wniosek do ZUS, iż z końcem roku , czyli 31.12.2008 przechodzę na emeryturę-we wniosku zaznaczyłam iż w dalszym ciągu pracuję(czyli do 31.12.2008). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.27 10:58:2

poszukuje adwokata!!!!!!pomozcie

poszukuje dobrego adwokata do sprawy o alimenty,mieszkam za graniaca dlatego jest mi troszke trudniej.Jesli znacie fachowca od "tych spraw"prosze o jakies namiary z gory dzieki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.27 5:31:6

Alimenty, gdy pozwany przyzna się do winy.

Dzień dobry, jestem 21 letnim studentem studiów dziennych. Mój ojciec dotąd łożył na mnie pieniądze do czasu, aż nie dopadł go kryzys gospodarczy, jest aktualnie w poszukiwaniu pracy. Wnioskuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.26 23:30:47

Ochrona Danych a prowadzenie portalu internetowego

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy jeśli ktoś prowadzi portal internetowy na którym logują sie osoby podając swoje dane to czy zarządzający musi tę bazę gdzieś zgłaszać??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.2.26 17:18:11

zaliczka do 24 roku życia

dostaje alimenty od 6 roku życia, skończyłam teraz dzienne studia, mam 22 lata i podjęłam naukę zaocznie na studiach magisterskich i czy mogę nadal otrzymywać alimenty do 25 roku życia ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.26 13:8:47

Klijent nie zapłacił

Jest tylko jedno wyjście,jak jesteś bez pracy to nie dasz rady,ale
jest takie które możesz.Ja też jestem w takiej sytuacji i nie mam pracy a ciągle ponaglenia mnie doprowadzaja do szału.
Już ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.2.26 11:20:21

kto może prowadzić zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Każdy odpowiedzialny dtrektor sprawdza kfalifikacje takich osób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.2.25 16:23:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika