Kurator społeczny a zasiłek dla bezrobotnych

Odpowiedzi w temacie (2)

marekint

4.6.2005

Jestem kuratorem społecznym i zarazem bezrobotnym z prawem do zasiłku w urzędzie pracy dowiedziałem się, że jeśli posiadam jakikolwiek przychód który przekracza połowę najniższej krajowej (849 brutto czyli 424,50 zł brutto)nie przysługuje mi prawo do zasiłku poinformowałem UP, iż jestem kuratorem i powołałem sie na art 90. 1 ustawy o kuratorach sądowych z dnia 27 lipca 2001 który mówi, że "...ustala i przyznaje kuratorowi spolecznemu miesięczny ryczałt z tytułu zwrotu kosztów ponoszonych w związku ze sprawowanym dozorem ..." i zapytałem czy ten zwrot kosztów jest traktowany jako przychód dowwiedzialem sie że tak Czy urząd pracy ma rację ??? z góry dziękuje za odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anka

2005-06-18 18:45:25

absolutnie nie ma racji. Zasiłek Ci przysługuje Ryczałt nie jest dochodem tylko zwrotem kosztów,dlatego nie podlega iopodatkowaniu Cóż za idioci siedzą u Ciebie u UP!!!!!

piotania

2005-09-23 20:06:39

jest to ryczałt z tytułu kosztów ponoszonych, ponadtto jest to praca społeczna, gdzie nie masz umowy o prace a tm samym nie jest dochodem, nie płacisz skadek i podatku ,nawet w zeznaniu podatkowym nie uwidaczniasz. czli nie masz dochodu, możesz powiedzieć pani z UP, żeby poczytała przepisów.a nie opowiadała bzdury

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.6.2015

  Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

  Wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie jest taka sama dla wszystkich osób, którym przysługuje prawo do tego zasiłku. Kwota zależna jest od stażu pracy uprawnionego. Sprawdź, jak oblicza (...)

 • 23.8.2011

  Uprawnienia kuratora sądowego

  Kuratorzy sądowi realizują określone przez prawo zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu.

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 20.10.2017

  Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  Prawo do zasiłku będziesz miał od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, jeżeli nie ma dla Ciebie propozycji odpowiedniej pracy, propozycji stażu, przygotowania (...)