Forum prawne (strona 810)

Zwolnienie z pracy. Odszkodowanie.

witam.
Mam takie pytanie do Pasntwa.
Zostałem zwolniony z pracy pracowałem z danej firmie 3 lata 2 miesiące i postanowili mnie zwolnic bo jest kryzys w sumie to zwolnili jakies 20 osób.
Zostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.26 20:18:7

Rozwod przez Tesciowa???

U mnie jest tak samo. mojego męża rodzina wtrąca się we wszystko... nie lubia i nie akceptuja mnie... JA JUZ MAM DOŚĆ BO MÓJ MĄŻ JEST POD ICH PRESJĄ A JA NIE WIEM CO MAM ROBIĆ.. NASZE MAŁŻEŃSTWO ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.26 15:47:21

mieszkania w domu i użytkowność pomieszzeń gospodarczych prosze o odpowiedź

Witam!! Mam problem...Dostałam w spadku od ojca mieszkanie w domku podobnie tak jak moi dwaj bracia. Jesteśmy wszyscy współwłaścicielami domu gdzie jest określona w akcie notarialnym kto ma użytkować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.26 15:17:58

bardzo pilne mam 7 dni na odp art 226 1kk

Witam. Dostałem do domu taki wyrok(uznali że robienie rozprawy nie jest konieczne)-Cytuje-
oskarżonego o to że
w dniu 21 grudnia 08 w Bolesławcu przy al.1000-lecia,używając słów ogólnie przyjętych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.26 2:47:31

mieszkanie sluzbowe dla nauczyciela

Witam,
Historia skomplikowana nieco, rodem z głębokiego komunizmu, mianowicie dotyczy mieszkania służbowego moich rodziców. 37 Lat temu mój ojciec (obecnie na emeryturze), jako opiekun internatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.25 21:46:2

mozliwosc przepisania majatku

Powiem to ze swojego doświadczenia Przykro mi bardzo ale nie udowodnisz to swojemu mężowi Oni doskonale wiedzą jak zadbac tylko o siebie i wykorzystać nas Ale walcz nie poddawaj sie Ja sie poddałam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.25 20:23:59

GDY NIE PŁACĘ ALIMENTÓW BO NIE MAM ŻADNYCH DOCHODÓW?

to chyba lepiej posiedzieć,ciepło wykarmią i z wora, chciwy babsztyl weźmie się za robotę, dała se zrobić to ma problem he he he ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.25 19:35:38

Znalezione piniądze we własnym domu.

Ja jednak uważam , że pieniądze znalazłas i to w twoim juz mieszkaniu , więc nie przesadzajmy są one twoje.Mało masz wydatków, kup sobie cos fajnego.Myślisz , że gdybys ty zgubiła , to ktos ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.25 16:6:46

wrabijają mnie

jestem magazynierem w ciągu trzech miesięcy miałem dwie jnwentaryzacje z czego jedną podwarzyłem.
mam podpisaną odpowiedzialność materialna ale podczas mojej nieobecnościj dostęp do magazynu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.25 13:8:42

chorobowe po ustaniu zatrudnienia

Dnia 21.03.2009r. rozwiązałam z pracodawcą umowę o pracę na mocy porozumienia stron, bez zachowania okresu wypowiedzenia. 2 dni później zarejestrowałam się w UP. Po rozmowie z radcą prawnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.25 12:30:32

egzekucja komornicza ratunku!!

Witam, jezeli obroty na koncie to ok 1500 zl czy jest mozliwe zajecie konta przez komornika, oraz zalozenie blokady na zasilek rodzinny.
Czy jezeli konto jest wspolmalzonkow to moze wejsc na nie komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.25 7:49:55

burzenie ścian przez lokatora na górze

gdzie moge zglosic fakt wyburzenia ścian przez lokatora na górze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.24 21:35:20

co robi aby małżeństwo było udane...

mam podobna sytuacja ...mąż często wpada w złość krzywdzac tym mnie!każde nie porozumienie zwala na mnie...tez nie wiem co robic...jst mi ciezko tak samo jak pani,jestesmy młzenstwem tylko 2 lata ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.24 20:32:51

Doniesienie do prokuratury

Następny pacan, który liznąwszy nieco nieco edukacji, robi z tego prywatny użytek nie bacząc na to, że na jego edukację różńi ludzie płacili podatki.

Takie będą Rzeczpospoliete...

Do ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.24 19:6:1

Zmiana nazwiska przez dziecko.

Acha, matka tego dziecka* po ślubie przyjęła nazwisko męża, czyli dziecko* przyjęłoby panieńskie nazwisko matki.

*dziecko uzyskało już pełnoletność. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.24 13:8:17

Niepełnoletni - jazda bez prawa jazdy

Z tego co wiem jeżeli masz ukończone 16 czy 17 lat grozi ci kara 500zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.24 13:3:7

Jak wymusić na spółdzielni dobudowę komina

Witam,
wynajmuje z koleżanką mieszkanie. W mieszkaniu tym mamy piecyk gazowy starego typu - jest on szczelny - tak stwierdził fachowiec. Poprosiłyśmy zatem o ekspertyzę kominiarzy i okazało się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.24 12:36:16

\"profity\" ze spadku, czy się należą?

Pięć lat temu umarł mój ojciec. Pozostawił po sobie nieruchomość, której był współwłaścicielem, wraz ze swoim bratem i 3 innymi osobami. Ja wraz z bratem, po śmierci ojca, staliśmy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.24 11:40:29

zameldowanie nowonarodzonego dziecka

a gdzie mozna znalezc taka informacje? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.24 10:51:13

Ztrudnienie nieodpłatne

Dzień dobry.Prowadze mały kiosk warzywny czy moge zatrudnić syna jako zatrudnienie nieodpłatne a płacił bym mu tylko skł.zdrowotną .Po drugie ile wynosi najnizsza składka jezeli już bym musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.24 7:44:11

Eksmisja jak ją wprowadzić w życie?

Ja mam po podziale majątku przyznane jako główny najemca mieszkanie i spłacam ex męża on powinien opuścić mieszkanie ...już minął ten termin .Niestety nie ma takiego zamiaru ,dowiedziałam się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.23 22:11:8

Nie chce się rozwodzić - zrobiłem błąd którego żałuję... co robić?

Dla dobra dziecka ma żyć z kim kto jej nie dotrzymał wirności... za błędy trzeba płacić... a dziecko nie musi ucierpieć na rozwodzie... wystarczy, ze nie bedziecie małego w to mieszac i nie bedziecie ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2009.3.23 21:34:22

buty kozaki reklamacja

witam , 1 pazdziernika kupilam kozaki za 90 zł, po 4 miesiacach oddalam je do reklamacji bo "odpadła" ( odeszła, oderwała się jak kto woli :) podeszwa ( nie cała ale tylna część) , po 2 tygodniach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.23 19:8:59

osoba współpracujaca

Mam 52 lata ,długo chorowałam,miałam roczne swiadczenie rehabilitacyjne,mimo wszystko zostałam zwolniona z pracy z art.53 .Wykoszystałam roczny zasiłek dla besrobotnych.od dwoch lat pomagam mezowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.23 10:57:38

oznakowanie: CE czy znak budowlany?

Jesli checie certyfikować urzadzenia saniterne (prysznice, wanny, umywalki) nie polecam żadnych instytutów i innych wynalazków.... polecam CENTRUM CERTYFIKACJI CECE-POLSKA. Chyba jedyne miejsce gdzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.22 21:54:34

podać do sądu czy nie???

Sory, ale jak czytam o twoich tzw.kosztach to włos mi się jaży na głowie,o czym ty piszezsz kobieto,telefon...gaz...prąd...itd, a czy sąd nie nakazuje przy zasądzeniu alimentow aby dziecko było ... Zobacz wątek

56 odpowiedzi | Strony: 1 2

2009.3.22 19:6:45

Potrzebuje porady.

Witam!
Chciała bym zapytać co można zrobić aby ojciec płacił mamie na mnie pieniądze ale nie mogł wtrącać sie do mojego życia. Ucze sie w liceum mam 18 lat pozniej jesli sie dostane mam zamiar ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.22 18:21:44

MSW NIE WYRAŻA ZGODY NA ZAMELDOWANIE MNIE W MIESZKANIU SŁUŻBOWYM

w takim razie jesli chodzi o wykup mieszkania słuzbowego: glównym najemca jest moja babacia wdowa po funkcjonarjuszu BOR,w ktorym rowniez zameldowany jest moj wujek. Na jakie ustawy ma sie powoływać ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.3.22 0:24:50

Jak się rozwieść z mężem mieszkającym za granicą?

Wiem ze w stanach nożna sie rozwieść ale w polsce to napewno terz na pewno tu są bardziej skąplikowane procedury ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.21 23:15:3

utrata prawa do ulgi w podatku od darowizn

Jak naliczany jest podatek w razie wygasniecia prawa do zachowania ulgi?. Mieszkanie darowane w 2004r(dziadkowie bezplatnie i dożywotnio maja prawo zamieszkiwac w pomieszczeniach tego lokalu, ponoszac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.21 22:58:27

znieslawienie i podszywanie sie podemnie

wiec tak ostanio przyszlo do mnie cos z sadu ...a mianowicie prozba o uzupelnienie danych ..niewiedzialam o co chodzi ..kiedy zadzownilam do sadu okazalo sie ,ze ktos PODAL SIE ZA MNIE i oskarzyl ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.3.21 15:4:56

Podwójne oc za samochód - PZU

Jest rok 2009, marzec: bezsensowna Ustawa nadal obowiązuje, nic się nie zmieniło - są tylko kolejne afery polityczne i walka o koryta !!! A klient musi zapłacić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.20 22:40:40

komu przysługuje zasiłek alimentacyjny ??

pewnie że masz to są swinie wiecznie robią tylko problemy. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.3.20 20:50:43

Praca samotnej matki w nocy

mam pytanie, jestem samotną matką, pracuje w sklepie ale chcą mnie przenieść do innego miasta czy mogą? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.20 20:34:31

bardzo powazny problem

mam pytanie co mozna zrobic gdy moja bardzo bliska kolezanka jest w rodzinie zastępczej ( u babci ) za miesiac konczy 18 lat dostaje pieniadze ktorych nie widzi nawet na oczy pieniadze sa przelewane na ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.3.20 14:39:32

slub z obywatelem chin a jego wjazd na teren polski..prosze o porade

musi miec wazna wize, ale konsul ma prawo jej nie wydac...
mialam ten sam problem, dlatego tez mieszkamy w niemczech...
polscy konsule juz tak maja... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.3.20 13:25:54

Podatek dochodowy od zamiany (sprzedaży) mieszkania !!!

Witam
Mam ogromy problem.
Każda informacja zwrotna z zapytaniem jakie kieruję do macierzystego Urzedu Skarbowego i Infolini Skarbowej jest inna.

Zapytanie brzmi o koszt wyjściowy (kwoty) z której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.20 12:4:41

Jaka musze zachowac odleglosc od cmentarza

mam zamiar kupic działke gdzie w odleglosci okolo 40m jest cmentarz jaka mysi byc zachowana odleglosc i czy da sie to w jakis sposob obejsc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 21:24:24

urlop w okresie letnim

Ciekawi mnie czy pracodawca ma prawo odmówić urlopu w okresie wakacyjnym? mój pracodawca nie dał mi urlopu na czerwiec, lipiec, sierpień ani wrzesień, czy to jest zgodne z prawem? jeśli nie to proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 21:5:17

wywłaszczone gospodarstwo rolne

Czy jest możliwość odzyskania gospodarstwa rolnego lub ubiegania się o rekompensatę za jego wywłaszczenie w 1964r. na mocy ustawy z dnia 28.06.1962 r. o przejmowaniu nieruchomości rolnych na własność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 19:58:21

Złapali mnie z marichuaną

To nie marycha zniszczyla życie jak mówisz twojemu dziecku ,tylko twoje dziecko siegnelo po cos innego jak marycha, a wiesz dlaczego ? bo szukalo wrazeń których nie ma po zazyciu marichuany.Piszac ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.3.19 18:37:0

Czy przysluguje sie renta dziecku z wada serca?

Tak jak w tytule.Czy dziecko z wrodzona wada serca moze miec rente?Choroba nie rokuje na calkowite wyzdrowienie.szczerze to nie znam sie wogole na rentach i nie wiem jakie warunki trzeba spelniac itp.dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 17:45:40

budowa chodnika

Zamierzam budowe utwardzenia na działce domku. Granica mojej działki od chodnika publicznego to 1 m oddzielenia. Czy mogę przyłączyć sie do chodnika ze swojej działki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 16:41:42

Podatek - należny czy nie?

Witam,
Mam pytanie dotyczące otrzymanego spadku po mamie, która zmarła w roku 2002. W czerwcu 2008 zakończyło się postępowanie spadkowe i zapadł wyrok sądu, który mówił o prawnym nabyciu spadku.
Urząd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 13:50:10

zwrot kosztów żonie

złożyłem pozew o rozwód sąd oddalił pozew moja żona domaga się zwrotu zasądzonych kosztów 1200zł. jak narazie mamy wspólność majątkową i jak by na to nie patrzeć jesteśmy małżeństwem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.19 10:42:6

Niewpisanie zmian zarządu w KRS przez obecny zarząd i grzywna za niezłożenie sprawozdania

Dzień dobry

Mam taki problem: jestem udziałowcem w spółce w wysokości 50%
Byłem członkiem zarządu.
Udziały kupiłem w kwietniu 2008 roku i wszedłem do zarządu na miejsce poprzedniego udziałowca.
Drugi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.18 23:33:22

CIĄGŁOŚĆ L-4

prosze o informacje na temat ciągłości L-4. pracuje na 2 zmiany od pn do pt. jeśli zwolnienie jest dłuższe niż 30 dni to po powrocie musze isc na badanie kontrolne do lek. med. pracy.
L-4 mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.18 17:41:5

eksmisja czy to jakiś żart czy martwe prawo ?

Witam
Postaram się opisać problem najprościej możliwie krótko jak tyko się da.

Sprawa wygląda tak
Do mieszkania mojego wujka około rok temu wprowadziła się jego córka.
Córka nie utrzymywała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.18 13:41:34

Ubezpieczenia.

Witam!

Mam pytanie: czy radny gminy może ubezpieczać np:dzieci w szkołach na terenie tej gminy?Czy ta działalność jest zgodna z prawem?

Piotr. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.18 12:25:23

ZABRANIE PRAW RODZICIELSKICH

Ja zabrałam prawa po roku nie widzenia a miał je przyznane przez sad ale je olała i na jednej sprawie chodz sumienie płaci alimęty zabrałam mu prawa rodzicielski ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.3.17 14:25:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika