Forum prawne (strona 809)

PROSZĘ O POMOC !!!! - mam kilka pytan (pilne)

Oświadczeniem woli, które może doprowadzić do zawarcia umowy może być każde zachowanie się osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny. Więc jeśli sąd uzna, że twoje skinienie głową ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.11 9:10:18

pełnia praw cywilnych

Z pełni praw cywilnych korzystają osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Mieć pełnię praw cywilnych oznacza pełną (ale wyznaczoną prawem) swobodę nabywania praw i zaciągania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.4.11 8:40:43

udzielanie kredytu przez członka rodziny

Witajcie,
Mam pytanie...
Czy członek rodziny (nie najbliższej ale bliskiej) może, jako pracownik instytucji finansowej poprzeć wniosek o udzielenie kredytu członkowi rodziny? Poprzeć, jednocześnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.10 22:33:7

zakup mieszkania spółdzielczego własnościowego bez KW

Zamierzam kupic mieszkanie spol-wlasnosciowe, ale bez zalozonej Ksiegi Wieczystej. Wiem, ze ma w spoldzielni sprawdzic kto jest wlascicielem, czy mieszkanie jest zadluzone. Ale jak mam sprawdzic czy mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.10 14:58:25

Złośliwa kadrowa.

witam. u nas wlaśnie tak było że wymagali założenia kont do przelewu wynagrodzenia.dla dobra ogółu i wygody..

mam jeszcze takie zapytanie. podczas przeliczania wynagrodzenia pani kadrowa dokonała ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.10 12:14:56

obliczanie pensji na L4 - kłopot

Witam. Podstawę wymiaru pracodawca powinien policzyć od całości wynagrodzenia czyli zasdniczego i premii jesli od całości była opłacana składka na ubezp. chorobowe. Może policzyć tylko od zasadniczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.10 10:55:27

Najemcja mieszkania w więzieniu, co robić...?

WITAM!
Chciałabym się dowiedzieć, co muszę zrobić, aby wykupić mieszkanie osoby, która obecnie siedzi w więzieniu?
Najemca nie zamieszkuje go już ponad 2 lata, dowiadywałam się ZUK-u o jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.9 22:16:51

Zwrot dokumentów stierdzających pochodzenie niemieckie

dokumenty niech siostra odbierze w niemieckim biurze gdzie był składany wniosek w Koloni chyba jest to biuro.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.9 18:20:11

Mam pytanie odnośnie mieszkania komunalnego

mam być wykwaterowany z mieszkania komunalnego ze względu na bardzo zły stan budynku w którym znajduje się moje mieszkanie, mieszkanie nie jest zadłużone, rachunki są płacone regularnie, czy urząd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.9 15:26:46

odrzucenie wniosku

Mam pytanie czy można odrzucić prawię po roku decyzje o przyznanie mieszkania, która wcześniej była pozytywnie rozpatrzona? Muszę zaznaczyć, że Urząd Miasta wydał nową uchwałę co do przyznawania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.9 12:35:30

Kazus z postępowania administracyjnego

wszczyna jedno postępowanie w której stronami będą wszyscy wnioskodawcy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.9 10:47:16

nie oddana prowizja, fikcyjna umowa, nie płacenie ZUSu, a w tym wszystkim głupi ja

teraz zauważyłem, że połowa postu się ucięła. ogólnie rzecz idzie o to, że najpierw zgodziłem się czekać kilka miesięcy na prowizję, a potem już byłem gotów zgodzić na 50%, byle zamknąć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.9 9:41:39

2009.4.8 19:58:4

Jakie podstawy do orzekania o winie

Witam,

Zożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie, bo chcę się uwolnić od mojego męża, jego awantur, wyzwisk. Mamy 6letnie dziecko. Nie mieszkam z mężem od około 2 lat, nie licząc okresu ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.4.8 10:12:55

jak mam sie bronic przed pozbawieniem praw rodzicielskich????

lepiej sie zastanow czy chcesz dobra dziecka bo mi sie raczej wydaje ze chcesz utrudnic zycie swojej coreczce i konkubinie,a alimenty nawet po pozbawieniu wladzy rodzicielskiej bedziesz musial splacic ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.4.8 9:18:19

Przyznanie praw do opieki nad wnuczka.

Co trzeba zrobić żeby pozbawić matkę praw rodzicielskich i uzyskać opiekę nad wnuczką.

Proszę o porade krok po kroku. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.7 20:11:57

Zakup nieruchomości, a zwolnienie od VAT

Gmina sprzedała nieruchomość osobie fizycznej. Na jakiej podstawie do deklaracji VAT 7 wykazuje sie jako "zwolnione"??? Proszę o pomoc dopiero zaczęłam rozliczać VAT 7. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.7 18:10:10

Czy zostać VAT-owcem rozpoczynając działalność, czy nie?

Witam serdecznie,
planuję prowadzić działalność związaną ze sprzedażą/dystrybucją artykułów dziecięcych przez internet. Zastanawiam się czy od razu na początku zostać VAT-owcem czy wstrzymać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.7 12:31:52

Przesylanie pieniedzy z USA do Polski

Witam, wlasnie jestem w trakcie przeprowadzania sie z USA do Polski i chcialabym sie dowiedziec jakie sa przepisy odnosnie przelewania wiekszych kwot na konto bankowe w Polsce. Czy sa jakies limity o ktorych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.6 19:53:43

przeglądy obiektów

Z tego co się orientuję, to :
1. Obowiązek kontroli, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a), nie obejmuje właścicieli i zarządców budynków indywidualnego budownictwa jednorodzinnego, zagrodowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.6 13:11:3

Mieszkanie komunalne po babci

Witam mam problem babcia jest glownym najemnca lokalu komunalnego.Ja jestem zameldowany ponad 5 lat opiekuje sie babcia.zlozylismy dokumenty do wykupu mieszkania ale babci stan sie pogorszyl niewiem co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.6 12:28:45

mieszkanie komunalne po babci !!!

Witam mam problem babcia jest glownym najemnca lokalu komunalnego.Ja jestem zameldowany ponad 5 lat opiekuje sie babcia.zlozylismy dokumenty do wykupu mieszkania ale babci stan sie pogorszyl niewiem co ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.6 12:8:7

opieka, dziecko, strach

do dwóch lat masz prawo nie zgadzac sie na branie dziecka przez ojca bez twojej zgody
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.6 9:58:5

KARTA EKUZ

Mam pytanie apropo karty EKUZ.
Moj znajomy planuje wyjazd do hiszpani za kilka miesiecy.Potrzebuje karty EKUZ.JaK i gdzie ja wyrobic?Dodam ze niejest nigdzie ubezpieczony , nie pracuje i niejest studentem.
Bede ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.5 21:5:15

Czy administracja budynków komunalnych może sprawdzić czy posiadam mieszkania własnościowe?

Dziedzicze mieszkanie komunalne po mojej zmarlej matce. Chcialbym zatrzymac prawo do tego mieszkania, ale mam rowniez mieszkanie wlasnosciowe zamieszkiwane aktualnie przez moje dziecko. Czy administracja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.5 20:49:45

US a spadek

Prośba o wytłumaczenie. Prawdopodobnie (nie mam żadnych dokumentów) w 1998r. Sąd wydał postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku w (podobno) 1/16 części dla naszego zmarłego w 2001r. ojca. Jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.5 16:0:39

Nowy współwłaściciel

Czy nowy współwłaściciel kamienicu w której nie ma podziału majątku musi powiadomić resztę współwłaściciel o tym że jest nowym współwłaścicielem??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.5 10:20:41

Kto za to płaci ???

Jeżeli jest podpisana umowa i wykonawca dostał wszystkie dokumenty, niezrobił tego wg projektu tylko po swojemu i musiał to poprawiać drugi raz. Kto ma pokryć koszty wykonawca czy zleceniodawca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.4 20:8:57

Krajowy Rejestr Długów

i dobrze niech tego chuja scigna moze to moj były??? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2009.4.4 20:8:50

Dom gospodarczy

Jestem współwłaścicielem kamienicy i ogródka działkowego na którym znajduje sie dom gospodarczy w którym nie ma podziału majatku. Dom gospodarczy i ogródek zajmuję od 60 lat i go utrzymuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.4 19:57:41

Współwłaściciele

Jeżeli w kamienicy nie ma podziału majątku to czy ci właściciele co mają większe udziały to mają więcej praw czy takie same jak ci z mniejszymi udziałami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.4 19:52:33

Uszkodzenie telefonu

23.02.2009 wziołem nowy telefon SE 702 na abonament w sieci era niestety miał wade fabryczna uszkodzone przyciski boczne. Poszłem do salonu ery z reklamacja ci oddali go do serwisu po czym czekałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.4 14:53:48

Zabezpieczenie płatności dla podwykonawcy w zleceniu publicznym

Jak może skutecznie zabezpieczać i wyegzekwować swoje płatności Podwykonawca od GWwykonawcy ?
Czyli zagwarantować zapłatę przez GWwykonawcę zobowiązań finansowych za wykonane przez Podwykonawcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.4 10:46:39

witam! jestem po 1 instancji sądu biskupiego!

także zamierzam to zrobić
pozdrawiam Ania
... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.4.3 11:8:55

zly maz

jestem podejrzana o to ze wspołpracuje z zorganizowana grupa przestepcza we wszystko wrobil mnie moj maz on uciekl a ja niewiem o co tak naprawde chodzi w zarzutach prokuratora sprawa zaczeła nabierac ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.2 22:27:53

Mam 19 lat klasa maturalna i będziemy mieli dziecko

oj to będziesz płacił alimenty na żonę i dziecko, ponieważ dziewczyna nie ma swoich dochodów ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.2 21:39:45

wymiana rur gazowych

Mieszkam w bloku 4-piętrowym w Warszawie . Spółdzielnia czytaj administracja każą zgodzić się na wymianę rur gazowych ( nie ma u nas sytuacji awaryjnych). Czy mają takie prawo - słyszałam, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.2 12:20:14

niepełnoletnia

Witam. Czy osoba niepełnoletnia ( 17 lat ), która ma dziecko a prawnym opiekunem dziecka jest babcia moze mieszkać poza miejscem zamieszkania własnie babci? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.1 16:39:28

Ustalenie widzen z dzieckiem

skontaktuj sie ze mną drogą meilową sadowska7@op.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.1 9:44:37

problem

jestem matka 12 letniej dziewczynki.byly maz wyjechal do pracy za granice(niemcy) tam poznal kobiete....w chwili obecnej jestesmy juz po rozwodzie,on ma rodzine.tzn.zone i syna.otrzymuje od niego alimenty ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.31 11:19:51

emerytura ?

Jestem kierowcą. Urodziłem sie w 1951 roku. Łącznie mam 41 lat pracy w tym 21 lat pracy jako kierowca samochodów uprzywilejowanych.
Kiedy moge przejść na emeryturę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.30 11:17:17

Czy właściciel pojazdu może żądać zwrotu kosztów naprawy?

Witam!
Jestem właścicielką samochodu, pożyczyłam go dla znajomego, który miał kolizję drogową moim autem. Policja stwierdziła, że obaj kierowcy są winni spowodowania kolizji. Czy mogę się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.30 9:14:23

Ślub w USA i rozwód

Witam wszystkich,
Mam pytanie, jak przeprowadzic rozwod z obywatelka USA? Slub wzielismy w Californii na poczatku sierpnia 2008, ja musialem niestety wrocic do Europy (koniec waznosci wizy) i obecnie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.3.29 23:26:3

ZAsilek przed emerytalny??

24 kwietnia bede miała 50 lat, zostałam w grudniu ubiegłego roku zwolniona z pracy z 3 miesięcznym wypowiedzeniem przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest zmniejszenie zatrudnienia zwiąane ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.29 21:8:25

instalacja grzewcza

mieszkam w bloku w którym jest wspólnota mieszkaniowa 20 lokatorów . Rozliczanie kosztów centralnego ogrzewania mamy według podzielników ciepła . Chciałem złożyć skargę na zarząd wspólnoty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.28 19:55:32

Inwestycja pieniędzy

Szukasz miejsca gdzie można bezpiecznie i z dużym zwrotem zainwestować pieniądze?
Zapraszam na
https://kokos.pl/?ppk=497d9b31cf954

, kod promocyjny dzięki któremu dostaniesz 10zł na start ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.28 11:3:35

jak wymeldować pozwanego

Jeżelio byś chciała byłego wymeldować musiala byś mu zapewnić lokal o nie gorszym standardzie niz ten w którym obecnie zamieszkuje i w podobnej lokalizacji tak żeby przeprowadzka nie zburzyła ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.3.28 8:36:57

własna działalność magistra prawa

Ta banda niedouków z sądów powszechnych nie dopuszcza nawet osób zarządzających majątkiem. Autopsja. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.3.28 1:10:50

zwrot kosztów po budowie

po wybudowaniu bloku i rozliczeniu końcowym, spółdzielni pozostały koszty, które zostały rozdzielone na lokatorów, pieniądze nie zostały zwrócone zainteresowanym, lecz przeznaczone na inny cel. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.27 18:19:51

Brak potwierdzenia spłaty zadłużenia

Witam!!! Kilka miesięcy temu spłaciłam dług za tel. w orange. Po spłacie zadłuzenia napisałm maila do osoby za to odpowiedzialnej z firmy EOS z prośba o przysłanie mi jakiegos potwierdzenia spłaty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.3.27 11:56:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika