e-prawnik.pl Porady prawne

opłaty za czynsz po wyprowadzce i rozwodzie

Odpowiedzi w temacie ()

-

13.9.2004

Witam, rozwiodłam sie ponad rok temu, wyprowdzilam sie (uciekłam)na stancje z dzieckiem a ex został w naszym własnościowym mieszkaniu w którym cały czas jestem na stałe zameldowana (zameldowanie od ponad 6 m-cy miałam na stancji). Teraz od kilku miesięcy tatus nie płaci na dziecko ani złotówki i oswiadczyl mi, że to ja jemu jestem winna za opłaty czynszowe a nie on mi alimenty, poza tym stwierdził, ze mnie wymelduje + wstawki i epitety nie nadajace sie na forum. Człowiek bez honoru i zasad pozwolił na to żeby jego byla zona tułała sie z małym dzieckiem po wynajmowanych mieszkaniach za duże pieniadze, nie płaci na dziecko, a sam siedzi w nowym mieszkaniu zadłuza i nie ma zamiaru sprzedac i mnie spłacic, nie ma zamiaru dawac na utrzymanie dziecka i jeszcze despota alkocholik rząda opłat za czynsz skoro mam roszczenia do tego mieszkania.Prosze napiszcie swoje opinie...to jest dla mnie ważne, musze zacząc działac
(Ramona)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ramona

2004-09-16 14:09:11

jak myslicie , ma prawo rzadac ode mnie połowy czynszu skoro tam nie mieszkam od miesięcy? ale mam tam stałe zameldowanie tymczasowe gdzie indziej...

Ramona

2004-09-20 13:58:48

przecież może jeszcze przeciagac z 5 lat sprzedaz wspólnego mieszkania,i wówczas będe musiala płacic pół czynszu za te 5 lat?!???Prosze napiszcie swoje opinie

abcd

2005-11-07 15:16:53

Niestety ma prawo żadać od Ciebie połowy opłat, mam podobną sprawę z tym że mieszkanie jest lokatorskie i żona się wyprowadziła a umowa najmu jest na nas dwoje, i po orzeczeniu rozwodu także będę od niej żądał zwrotu połowy wydatków związanych z mieszkaniem do czasu aż wypowie umowę najmu. I mam głęboko w d...ie honor skoro zabrania mi ona kontaktów z dzieckiem.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Cześć, Jak mogę ubiegać się prawa do mieszkania, które zostało zakupione przed ślubem przez mojego męża (Nie braliśmy mnie pod uwagę bo miałam słabą historię kredytową), od początku (...) czytaj dalej»

  • Rok temu SM oddała nam do dyspozycji lokal w budynku ktory jest oficjalnie budową. Każe sobie płacić pełen czynsz. Zgadzamy się płacić opłaty za media itp, ale za eksploatacje i fundusz remontowy (...) czytaj dalej»

  • W umowie najmu mieszkania ustaliliśmy, że w czynszy będą wliczone opłaty za ogrzewanie i odprowadzanie ścieków (własna kotłownia i szambo). Czynsz oscylował w granicach 3 % wartości odtworzeniowej (...) czytaj dalej»

  • Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy - gaz (...) czytaj dalej»

  • W momencie zawarcia umowy wpłaciłem kaucje zabezpieczającą w wysokości miesięcznego czynszu. Teraz z pewnych powodów jestem zmuszony do zerwania umowy. Zgodnie z umowa mam prawo do wcześniejszego (...) czytaj dalej»

  • Czy zadłużenie z tytułu czynszu za mieszkanie podlega przedawnieniu? Ile to trwa i od jakiej daty jest liczone? czytaj dalej»

  • Czy właścicielka mojego mieszkania może do mnie podejść i powiedzieć że podnosi mi czynsz? Czy miasto może podnieść czynsz bez wcześniejszego zawiadomienia? Czy jest to raczej naciągnięcie (...) czytaj dalej»

  • Jestem najemcą mieszkania od 10.07.2019 roku na czas określony do 10.07.2020 r. Dzisiaj właściciel powiedział mi iż muszę uiścić 13 miesięczną opłatę za czynsz ze względu na fakt, iż nie (...) czytaj dalej»

  • Opłaty stała, stosunkowa i podstawowa. Potanieć mają opłaty za rozwody i separacje. Zdrożeć mają ksera dokomentów z akt sprawy, wiecej też zapłacimy tez za nabycie spadku. czytaj dalej»

  • Czy w sytuacji kiedy po wyroku eksmisyjnym, miasto nie może przyznać lokalu zastępczego, to czy powinno opłacać czynsz za mieszkanie w którym pozostaje ta osoba do eksmisji? Jak się starać o takie (...) czytaj dalej»