Forum prawne (strona 808)

bezprawne zameldowanie?!

Ja i Zona jesteśmy prawnymi właścicielami mieszkania,żona rząda separacji, czy moja zona może zameldować na pobyt tymczasowy osoby trzecie bez mojej zgody..?Ja w tym czasie pracuje za granicą. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.4.25 13:26:49

MOŻE NAPISZMY OBYWATELSKI PROJEKT USTAWY O DŁUŻNIKACH ALIM. I WINDYKACJI

Cóż mogę napisać. Może tylko słowo POPIERAM. Osoby samotne, które samodzielnie wychowują dzieci są po ciężkich przeżyciach. W pierwszych chwilach są przerażone a tu z nikąd pomocy. Jak można ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.25 1:3:18

jak uniknac splaty funduszu

Ojej, tak mi straszliwie szkoda biednego Andrzejka.. Bo taki nierozsądny był i zapominał, biedaczek, płacić na właśnie dziecko.. No nic dziwnego, wcale a wcale, że teraz chce tego niedobrego nicponia-dziecko ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.24 20:53:26

Zaraz wychodzienia uczniów ze szkoly w czasie przerw i zajec

Heh mam to samo w szkole,jak juz widz woznego przy drzwiach to normalnie mam ochote wybic mu zeby...zal siedzisz człowieku 8 godz tam jak w wiezieniu...jak ja mam 18 lat to znaczy ze nie mam juz obowiazku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.24 18:19:10

mam pytanie dotyczące picia piwa w miejscu publicznym

a właściwie na ławce. No więc ostatnio dostałem mandat ZA ZAŚMIECANIE gdyż policjant słusznie zauważył że nie widział mnie pijącego piwo. No więc mam pytanie: czy mogę trzymać zatem piwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.24 14:37:26

mieszkanie policyjne, chetnie wspolpraca z prawnikiem

decyzje o wiekszym czynszu wydala administracja.ja narazie tyl;ko mieszkam z babcia wraz z rodzina ale staram sie o jakikolwiek meldunek.babcia ma prawo do lokalu po zmarlym mezu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.4.23 12:17:59

co ile tal kontrola stropu tunelu przejazdowego w kamienicy ?????

Mieszkam w kamienicy z 1936 roku, w której jest tunel przejazdowy. Co ile lat nalezy robić ekspertyzę jeśli nad ta bramą są 3 poziomy mieszkań.???

jest to bardzo ważne dla mnie, gdyż nie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.23 7:44:19

podatek od sprzedaży udziałów w gruncie związanego z lokalem mieszkalnym-osoba fizyczna

W roku 2008 żona zbyła wraz ze swoim bratem po 1/2 lokalu nabytego na drodze spadkowej po rodzicach. Na mocy ustawy art. 21 ust.1 pkt 126 (dawna ulga meldunkowa) po indywidualnej interpretacji US, przychód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.22 22:59:27

Alimenty,a prawomocnośc wyroku

Owszem sąd określił wysokość alimentow,i wskazal,że są platne do 15 każdego miesiąca,ale wyrok sądu prawomocny był w dniu 27 grudnia.Alimenty zaplacilem więc do przed 15 stycznia 2008.Jak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.4.22 21:16:7

Zachowek po bezdzietnym małżeństwie

Witam wszystkich!
Jesteśmy bezdzietnym małżeństwem i chcielibyśmy się uchronić przez płaceniem zachowka. Jaka jest możliwość pozbawienia zachowka mojej czy żony rodziny w przypadku śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.22 11:37:11

Ulga na wydatki związane z nauką?

Czy jest możliwość odliczenia ulgi od podatku za wydatki poniesione na naukę w szkole wyższej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.21 18:13:13

rodzina zastepcza za granica?????

Od 11 lat mieszkam za granica i chcialabym wziasc coreczke mojej siostry do ssssssiebie jako rodzina zastepcza, gdyz moja siostra ma powazne klopoty mieszkaniowe i prawne. Czy jest mozliwosc, co musze ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.4.21 16:51:32

Reklamacja butów po raz drugi - zwrot gotówki

Witam!

Chciałbym uzyskać poradę odnośnie reklamacji butów. Konkretniej w pewnym sklepie zakupiłem buty, które reklamowałem po dwóch dniach z żądaniem zwrotu gotówki lub wymiany na inny model. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.21 15:50:52

Prawo do ochrony życia prywatnego.

Potrzebuje rozwiniecie i wyjasnienie tego tytułu.Czy ktoś mógłby z was mi napisac lub pomóc w tym?Byłabym bardzo wdzieczna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.21 12:17:29

Rozwod a co z mieszkaniem

Jestem po rozwodzie i mieszkam w Stanach mamy mieszkanie wlasnosciowe w ktorym mieszka syn,gdyz eks sie wyprowadzil do innej kobiety,chcialam aby przepisal swoja czesc mieszkania na syna ale,ze to kosztuje ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.4.21 5:37:50

BARSDO PILNE Najem mieszkania komunalnego po śmierci głównego najemcy

z tego co wiem to wnuki nie dziedzicza takich mieszkan,tylko dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.20 18:52:32

Wynagrodzenie stałe??

Trzeba go nastraszyć sądem pracy i już, przestanie się mądrzyć ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.4.20 12:38:47

Urlop szkolny

ktoś mądry mógłby tu odpisywać :)
skoro to jest e-prawnik, to jakiś prawnik mógłby odpisać :)
chętnie też bym się dowiedziała paru informacji, chociażby o ten urlop szkolny ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.20 12:35:55

egzekucja z wynagrodzenia

Witam, mam pytanie czy jest możliwe wszczęcie pobierania części wynagrodzenia przez komornika bez wcześniejszego poinformowania o tym dłużnika? Czy nie jest tak, że najpierw dłużnik po wcześniejszym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.19 21:25:7

Podatek od ogródków działkowych...

Czy będąc dzierżawcą (ale nie wieczystym) ogródka działkowego należącego do Lasów Państwowych, jestem zobowiązany do płacenia jakiegokolwiek podatku? Czy moimi jedynymi opłatami są dzierżawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.19 21:11:52

wścipscy sąsiedzi

Ma rację. Tyle pańskiej wolności do słuchania głośnej muzyki ile prawa do mieszkania w ciszy dla pańskiego sąsiada. Jedna z głównych konstytucyjnych zasad wspózycia społecznego. Niczyja wolność ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.19 19:32:1

TO SIĘ WAM W GŁOWACH NIE ZMIEŚCI!

hmm.. ja to bym sie zamienił głowami z fiutem na Twoim miejscu bo szkaradna i zła nie była jak ją bzykałeś a teraz już jest .. wiem ze ludzie zmieniają poglądy na zycie z biegiem czasu ale... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.19 14:42:21

ponowne zawieszenie wyroku

halo halo,mam pytanko ,czy jezeli majac wyrok w zawieszeniu,zostaje on odwieszony,odraczam sie przez rok od wykonania kary pozbawienia wolnosci,(udaje mi sie ,i nie zamykaja mnie)to czy potym roku ten ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.19 13:42:19

2009.4.19 13:38:46

Komu mieszkanie po śmierci męża?

syn ma prawo do polowy majatku ojca czyli do 25% calosci jak kto woli ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.4.19 6:48:18

Reklamacja dysku twradego.

Witam, sytuacja wygląda następująco, dysk firmy Seagate został uszkodzony, nie z mojej winy, to zostało ustalone i jest pewne. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy mam podstawy do ubiegania się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.18 10:36:35

pośrednictwo pracy a doradztwo personalne

Chciałabym otworzyc biuro posrednictwa pracy (rozumiem,ze nie moze to byc doradztwo personalne poniewaz nie mam odpowiednich kwalifikacji). Czy w przypadku takiego posrednictwa moge pobierac oplaty od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.16 23:36:52

Walka z bezprawiem

Zgłoś swój udział w akcji protestacyjnej w dniach 5 - 8 maja 2009 r. PILNE

W związku z ustaleniami konferencji stowarzyszeń walczących z bezprawiem, która odbyła się w Warszawie, zwracamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.16 14:30:37

rodzinne w Angli

Tak moze pobierac rodzinne na jedno dziecko wynosi 80Funt na miesiac tylko w polsce musiała by pani zrezygnowac z rodzinnego
Ja tak zrobiłem
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.16 13:0:5

Czy pracodawca ogłaszając dzień wolny od pracy, może go określić później jako dzień urlopowy?

Hej Wam. Mój przypadek, w firmie w której od niedawna pracuje bardzo mnie zastanawia.

Nie chcę się wychylać i dlatego pytam was o radę.

W ostatnich dniach przedświątecznych właściciel firmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.16 9:54:16

Ustalenie miejsca pobytu małoletnich dzieci

Poznalem dziewczyne z dzieckiem mieszkamy od siebie 250km chce sie do mnie przeprowadzic z dzieckiem ale nie ma ustalone sadownie z ojcem dziecka widzen ani u kogo ma dziecko przebywac choc caly czas dziecko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.4.16 0:23:42

Widzenie Ojca z Dzieckiem + nowa partnerka !!!

Hej! Mój chłopak a właściwie konkubęt taz jest po rozwodzie z tym ze ma dwoje dzieci 10 i 12 lat. Jego była zona a matka dzieci tez z początku niechętnie dawała dzieci bo bała sie pewnie takiej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.4.15 22:46:37

Zwolnienie, a prawo pracownika!

Bardzo proszę o pomoc . Jestem zatrudniona w firmie 23 lata.Od 5 lat jestem zatrudnina na 0,5 etatu. W obecnej chwili firma chce mnie zwolnić całkowicie pomimo,iż moje stanowisko nie jest likwidowane. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.15 18:10:14

W jakim wieku dziecko samo moze wybrac opiekuna

Dzien dobry
mam pytanie zwiazane z opieka nad dzieckiem, a mianowicie kiedy (w jakim wieku) dziecko moze samo wybrac osobe z ktora zamieszka, opiekuna.
Sprawa dotyczy 11-letniego dziecka ktore jest przyznane ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.15 16:42:27

paserstwo

mój nieletni syn zabrał mi złoto znacznej wartości i sprzedał je u złotnika po bardzo niskiej cenie. Czy złotnik ma prawo skupować złoto od nieletniego. Co grozi złotnikowico synowi w przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.15 16:34:12

ochrona praw dzieci...

Jestem matką samotnie wychowującą dwóch synów, od roku mam przyznane alimenty, mąż nie płacił w związku z powyższym oddałam sprawę do komornika w grudniu 2008. Ale jeśli łudziłam się, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.15 9:54:49

Mam pewien problem...

Jeżeli ZK nie chce pokryć szkody naprawy to należy powiadomić pisemnie Inspektorat Służby więziennej w Warszwie na ulicy Rakowieckiej -adres w intenecie .Tak naprawdę może okazać się to długotrwałe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.14 23:1:51

Jak udowodnić winę nieuczciwemu kierowcy????

amowała (jechałam 60 na h cysterna była 3 metry max ode mnie tylko przód cysterny). Oczywiście twierdzą obaj że przejechałam pas co jest nie prawdą. Po za tym nie przesłuchano moich pasażerów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.4.14 21:11:47

kto im dal imuniunium!!!!!

witam cie masz racje prawo jest w polsce ciekawe a najlepsze jest to ze ludzie na stołkach wszystko mogą pozdr. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.4.14 15:33:9

Sprawa pojednawcza- pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam 24 lata. Od 2 lat jestem mężatką. Ostatnio w moim małożeństwie zaszły nipokojące zmiany. Niestety mój mąż chce rozwodu pod presją swoich rodziców. Ja za wszelką cenę chcę ratować to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.14 8:3:28

Mam wielki problem! chodzi o prawa rodzicielskie, małżeństwa w separacji!

Mam koleżankę której rodzice są w separacji, ona musi jeździć co tydzień do ojca chociaż tego nie chce z takiego powodu że gdy tam jedzie, matka ją zostawia a ojciec najczęściej jest pijany ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.13 22:43:24

rozliczenie z holandii+dotacje za dziecko uczace sie

W zeszłym roku pracowałem 6 tygodni w Holandii. Kilka dni temu podpisałem umowę z biurem
świadczącym usługi w zakresie ściągania podatku z zagranicy. Czy muszę dodatkowo rozliczać
się z zarobionych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.13 15:50:52

Jak przeprowadzić odzyskanie pieniędzy z kont bankowych zmarłego ojca?

a jak się nie wie w jakich bankach zmarły miał aktywa ponad to miał udziały i akcje jak to sprawdzić ? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.4.13 12:53:33

Jakie spółdzielnia ma prawo do wypowiedzenia najmu ?

Witam,
A więc jak w temacie, chciałem się dowiedzieć gdyż mam mieszkanie spółdzielcze i mieszkanie własnościowe. Jakie prawo do wypowiedzenia mi najmu ma spółdzelnia? jeżli mogą mi wypowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.12 23:19:30

Pelnomocnictwo

Pełnomocnictwa można udzielić już osobie o ograniczonej zdolności prawnej, a taką jest człowiek, który ukończył 13 lat. Jeżeli się nie mylę, to wystarczy ukończone 13 lat i można być pełnomocnikiem. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.12 9:23:25

Pozbawienie władzy ojcowskiej

A ja troche z innej beczki... mam problem moja zona po 6 miesiacach mieszkania razem po urodzeniu poszła do mamy na miesiac po czym wrocila do domu i teraz pojawi się problem sms od mamy typu: co cię ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.4.11 20:49:28

Lekarstwo na spadające oprocentowanie lokat.

Witam,

Przy ciągle spadających stopach procentowych od zdeponowanych środków warto zakładać lokaty baz podatku Belki.

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r.Ordynacja podatkowa

Art. 63. § 1. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.11 19:51:15

ubezpiecznie kredytu

Moja ciocia zmarła 1 lutego tego roku na cmentarzu przy grobie meza.Pogotowie ktore przyjechalo na miejsce stwierdzilo zgon z przyczyn naturalnych przed przyjazdem karetki,brak siniakow , osob trzecich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.11 18:39:44

Co z drzewem na gruncie leśnym?

Czy sąsiad ma prawo wyciąć gałęzie z mojego młodego dębu rosnącego na gruncie w ewidencji leśnej? Gałąź wystawała kilkadziesiąt cm poza granicę. Jego grunt też jest leśny. Wiem, że zgodnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.11 18:36:0

POPMOCY!

Moja ciocia zmarła 1 lutego tego roku na cmentarzu przy grobie meza.Pogotowie ktore przyjechalo na miejsce stwierdzilo zgon z przyczyn naturalnych przed przyjazdem karetki,brak siniakow , osob trzecich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.4.11 18:22:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika