Forum prawne (strona 806)

prawnik

Błagam o pomoc!! Jestem w trakcie rozwodu z męzem ,czekamy na sprawę rozwodową,pół roku temu zakupiłam mieszkanie na własność niestety mąz też jest współwłaścicielem choc nie dał ani grosza.Dzis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.21 16:8:45

Budowa ogrodzenia i sadzenie drzewe

Budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. W niektórych przypadkach będzie jednak potrzebne zgłoszenie, czyli zawiadomienie starostwa o zamiarze wykonania ogrodzenia. Zgłosić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.21 11:0:39

W jakim wieku dziecko samo moze wybrac miejsce zamieszkania.

Z tego co mi jest wiadomo a orientuje sie w tym temacie to dziecko moze podjac decyzje w wieku 8 lat z ktorym z rodzicow chce mieszkac. U 8-letniego dziecka umysl jest juz dobrze uksztaltowany i dziecko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.20 18:10:25

Kupno,dzirżawa działki gminnej

Po wznowieniu granic przez gminę okazało się iż poprzedni właściciel od którego nabyłem mieszkanie wraz z kawałkiem ziemi, zagrodził działkę przyległą do posesji i używał jak swoją (wybudował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.20 14:10:39

mezczyzna po rozwodzie,nowa zona,jego dzieco i sprawy majatkowe

pozostaje w zwiazku z mezczyzna po rozwodzie(bez slubu jak na razie) zamierzam kupic mieszkanie czy bedzie ono nasza wspolna wlasnoscia ? czy w umowie powinno zostac zaznaczone ze ja jestem jego wlascicielem? ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.5.20 13:11:11

Wspólnota a koszt pociągniecia 3 faz

Witam
Mieszkam w starej kaminicy należącej do Wspólnoty. póki co w mieszkaniu mam jedna faze, bede ciagnac zwiększenie mocy tak zeby miec 3 fazy jednak, skrzynka od której bedzie szła wlz do loklau ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.20 10:59:53

Allegro! Proszę o pomoc! bardzo!

Sądzę ,że to raczej siostra handlowała a teraz chce się zasłonić młodszą.Podobno trzeba się rozliczyć nawet z jednej rzeczy sprzedanej wcześniej niż niż pół roku od zakupu.Dochodzi jeszcze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.5.20 10:20:0

Co z takim delikwentem zrobić ??

problem jest wspólny gdyż spsalismy czas podlewania ogródka który wyniósł przeliczajac na minuty od 28 04 -18 05 tj 875 min po kontroli okazało się wszystko w porządku a ubytki sa dalej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.19 16:57:5

czy okres nauki wlicza się do stażu pracy przy określaniu zasiłku dla bezrobotnych??

Powszechnie wiadomo, że okres nauki wlicza się do stażu pracy przy obliczaniu wymiaru
urlopu. Czy podobnie jest w przypadku określania wysokości zasiłku dla bezrobotnych?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.19 13:18:9

Pomoc w napisaniu pozwu.....proszę o radę!

Odnośnie udostępnienia przez firmę dokumentów to wiem, że firma ma obowiązek np prowadzić ewidencję czasu pracy każdego z pracowników (na tej podstawie my ubiegamy się o zapłatę za nadgodziny) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.5.19 13:5:57

Remont na własny koszt a ZBK

Jesteśmy głównymi najemcami lokalu w starym budownictwie. Zrobiliśmy remont mieszkamia i wywaliliśmy piece i założyliśmy centralne ogrzewanie (etażowe). Teraz ZBK podwyższyło nam czynsz za podwyższenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.19 12:2:6

Mam pytanko

Witam.
Chcialbym się zapytać czy mój tato (ma własny zakład pracy) moglby mnie zatrudnic na okres wakacji? Czy duzo jest warunkow do spelnienia czy jest do przejscia? Ukonczylem 16 lat w styczniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.18 23:22:16

presco i nakaz zapłaty

W kwietniu 2009 otrzymałam z P.R.E.S.C.O. wezwanie do zapłaty listem zwykłym. W piśmie tym jest informacja, że w drodze umowy cesji wierzytelności zostały im sprzedane w grudniu 2008 przez Polskie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.18 19:27:13

Nieterminowe PCC 3

Dostałam takie samo pismo, i też się denertuje. Ja napisałam pismo z prośbą o anulowanie kary. Czy te pismo oznacza ze i tak i tak zapłace mandat? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.18 17:29:13

Wspólnota grozi sądem??!!

Ustalmy najpierw podstawową rzecz. W momencie kiedy ty i twój sąsiad masie mieszkania własnościowe to wy jesteście wspólnotą.
Rzecz kolejna firma która nazywasz wspólnota najprawdopodobniej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.5.18 16:49:5

Dla zainteresowanych tematem TBS

O wszystkim co jest związane z tematyką TBS można poczytać na www.tbs24.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.17 22:21:58

zatarcie skazania a praca w policji

Nie możesz się obiegać o prace w policji. żadna osoba która w przeszłości była karana nie może zostać policjantem nawet wtedy gdy skazanie zostało zatarte. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.5.17 22:14:0

dwa testamenty

Liczy sie wylacznie ostatni testamet ,ostatnia data inne sa nie wazne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.17 10:13:13

2009.5.16 20:49:17

Jak rozdzielić nasz majątek?? Ile rządać od męża??

obyś kurwo zachorowała na białaczkę z przerzutami i zdechła w męczarniach :o ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.5.16 19:24:20

Wypowiedzenie Grupowe

Pracuje 7lat w zakladzie,Zaklad ogłosił upadłość. Jakie otrzymam wypowiedzenie i jaką otrzymam odprawę z tego zakładu,Lat pracy mam ponad 20.Proszę o odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.16 10:27:31

Szukam prawnika we Wroclawiu

Bardzo pilnie poszukuję prawnika we Wrocławiu. Najlepiej specjalistę Prawa Rodzinnego.
Z góry dziękuję za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.15 22:47:4

PRAWO JAZDY WĄTPLIWOŚĆ MAM

Poruszanie się po drogach publicznych samochodem wymaga posiadania prawa jazdy,więc niestety musisz czekać,aż prawo jazdy zostanie ci wydane. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.15 13:19:26

Prowadzenie auta na niemieckich tablicach w Polsce?

Mój ojciec jest obywatelem Niemiec,tam mieszka i jest zameldowany,ja jestem obywatelką Polski,nie mam niemieckiego obywatelstwa,jestem zameldowana i mieszkam w Polsce.
Moje pytanie dotyczy tego,czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.15 13:9:12

Pozwolenie na windę

Staram się o zamontowanie windy dla niepełnosprawnych na zewnątrz budynku, mieszkam w bloku I piętro,winda ma być przy szczytowej ścianie budynku nie zasłania okna, ani nie będzie na żadnej ścieżce, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.15 9:11:44

Brak dostepu do wodomierza i zaworu.

Witam. Mam taki problem. Kupiłem mieszkanie w domu dwurodzinnym. Mieszkanie na parterze należy do mnie a piętro do sąsiadki. Chciałbym zrobić całkiem nową instalacje wodno - kanalizacyjną ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.14 22:16:54

Karanie, a praca prawnicza?

Witam, jestem w 2 liceum i myślę po skończeni ogólniaka udać się na prawo. Jednak pewnego dnia policja złapała mnie pd wpływem alkoholu i miałem sprawę w sądzie bodajże dla nieletnich ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.14 21:53:59

czynsz!!! przy eksmisji

Witam!!!
Mam pytanie mieszakam u byłego męza z dzieckiem z wyrokiem eksmisyjnym, jak płacic czynsz i media??? Czy on może wnieść sprawe na drogę sądową??? i jak to wygląda??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.14 9:51:28

dziwne zachowanie męża

Od Roku jestem w malzenstwie ale mi sie wydaje ze to byl blad ze wzgledu na dziecko bo bylam w ciazy wiedzalam ze on nie jest dobrym kandydatem na meza ale mimo to balam sie byc panna z dzieckiem,po przyjscu ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.5.13 23:25:53

Trudny problem z umowa o dożywocie

W wypadku zbycia nieruchomości obciążonej dożywociem nabywca wstępuje z mocy samego prawa w miejsce uprzedniego właściciela będącego kontrahentem dożywotnika. Jeżeli zobowiązany z tytułu umowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.5.13 21:34:21

brak ubezpieczenia..proszę o radę

nie pracuje , jestem zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna,mówili mi zebym się ubezpieczyła u nich ale sprawa wygląda nieciekawie poniewaz mój ojciec posiada pow. 1 ha przeliczeniowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.13 12:10:8

Posadzili mnie o sprzedaz dziecka

..................myslalam ze o tym zapomne , jednak to caly czas mnie przesladuje,ze oni bezpodstawnie obrzucili mnie blotem... prosze o jakies porady....nie wiem gdzie mam szukac pomocy :( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.13 12:9:37

NARUSZENIE DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ ENERGETYKĘ

Mam pytanie .Dostałam upomnienie za energię za fakturę, której w ogóle nie dostałam miałam wystawione faktury w lutym według których płaciłam a oni twierdzą że to jest nie ważne bo po miesiącu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.13 11:34:5

prosze o szybką pomoc salon ślubny olbrzymi problem

heh, mamy ten sam problem, tyle ze z garniturem szytym na miarę... Ja zadzwoniłam do federacji konsumentów. POradzili mi, że jak najszybciej mam odstapic od umowy, na podstawie art 635 kodeksu cywilnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.12 19:49:48

utrata renty

mojej mamie zabrano rente, czy ma ona prawo do odwolania sie? jak ma to zrobic ? jakie dokumenty dostarczyc? prosze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.12 14:37:17

czy okres nauki wlicza się do stażu pracy przy wyliczaniu zasiłku dla bezrobotnych??

Powszechnie wiadomo, że okres nauki wlicza się do stażu pracy przy obliczaniu wymiaru urlopu. Czy podobnie jest w przypadku określania wysokości zasiłku dla bezrobotnych?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.12 14:9:34

czy zarząd firmy może udziłowcom nakazać wniesienie dopłaty w wysokości 300% udziałów?

Witam wszystkich,
Pracuję w spółce, której zarząd chce doprowadzić do zgody udziałowców na wchłonięcie przez
większą międzynarodową firmę. Nasza spółka z o.o. w ciągu ostatniego roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.12 11:2:38

szukam dobrego adwokata okolice woj opolskiego prawo karne

szukam adwokata który podejmie sie wyzwania i uchroni mnie od kłopotów mam 36 lat i dziecko niepełnosprawne 3 sprawy art 268 prosze o pomoc oliwia1111@poczta.fm ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.11 20:22:20

Jak pozbawic ojca praw rodzicielskich?

Moja zona ma corke z poprzedniego zwiazku(2lata).Ojciec zabiera ja na jeden dzien co 2,3tygodnie,nie ma przyznanych odwiedzin przez sad.Placi alimenty.Nie mamy przez niego zycia,ciagle nam grozi,na nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.11 18:50:46

DYSKRYMINACJA!!!!!!!!!!!!!!!

wiedziałas kogo bierzesz za meża wiedziałas ze ma dziecko i tak samo ponosi na niego odpowiedzialnosc zarówno fizyczna jak i materialna a za 250 zł nie wyżyłabys napewno postaw sie kobieto na miejscu ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2009.5.11 17:48:12

jak długo trwa otwarcie działalnosci gospodarczej

powiedz mu zeby wracal do belgii albo niech najmie polską ksiegowa....
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.10 22:54:25

Chcę odzyskać mieszkanie rodziców

Kilka lat temu rodzice, aby umożliwić nam prawidłowy rozwój małżeństwa przepisali mieszkanie na żonę(i tylko na nią) właściwie jako darowznę choć teściowa uregulowała po tym fakcie zadłużenie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.5.10 14:58:57

wypadek w pracy a wynagrodzenie

dziekuje - 100% ale moje kolejne pytanie to:
2. Czy powinnam byla otrzymac wynagrodzenie ZA CALOSC ZWOLNIENIA lekarskiego pomimo ze umowa o prace zostala rozwiazana w czasie trwania zwolnienia?

Zastanawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.5.10 10:43:54

Polisa PZU po dewaluacji

odwołujcie się do sądu mi z 2 ysiecy wyszło 50 pozdrawiam:) ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2009.5.9 2:27:57

Sąsiadem jest zakład pracy

Witam
Moja sytuacja wygląda tak
Mieszkam w domku jednorodzinnym z działka i moim sąsiadem jest zakład pracy.
Jego budynek jest w odległości 4 m od granicy i ma okna na moją działkę.
Często ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.8 18:2:9

Podatek od wynajmu w kamienicy

odezwał się kolejny nie płacący podatku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.5.8 16:30:2

Odpowiedzialność współkredytobiorcy za spłatę zadłużenia

Wzięłam kredyt w banku wspólnie z moją matką na ponad 27000zł (wliczając koszty). Na umowie kredytowej figurujemy razem, obie też podpisałyśmy weksel na wartość równa sumie kredytu. Na razie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.8 14:43:11

nAZWISKO DZIECKA I pASZPORT BEZ ZGODY OJCA

witam ja mam problem jestem w 9 tym miesiacu ciazy i mój były partner niezamierza dalej wychowywac ze mna dziecka. prosze o pomoc co mam zrobic w takiej sytuacji?co mi przysługuje ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.5.8 10:11:49

Rozliczenie z pracodawcą

Witam

Słuchajcie mam problem. Pracowałam jakos przedstawiciel handlowy w biurze regionalnym ( poza mna w biurze nie bylo nikogo), wyposarzyłam biuro dostałam od Firmy sprzęt. Teraz jestem na wypowiedzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.7 20:33:5

Co mogę zrobić?

Jestem młody, jest to moja pierwsza praca i mam poważny problem,z którym chciałbym się uporać. Problem polega na tym, że w pracy cały czas ktoś wymyśla na mój temat niestworzone historie i obraża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.7 20:32:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika