Forum prawne (strona 805)

JAK NAPISAC POZEW DO SADU PRACY

JAK NAPISAC POZEW DO SADU PRACY O ZALICZENIE PIERWSZEJ GRUPY PRACY UCIAZLIWEJ DO EMERYTURY.MAM 15 I POL ROKU NA BUDOWIE JAKO MONTAZYSTA.ODPOWIEDZ NA MAILA POPROSZE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.5 14:27:17

CO Z NASZYMI PIENIĘDZMI z ZUSu

Nie ma w ogóle o czym debatować. Zus trzeba zlikwidowac i koniec, oni tylko kradną kasę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.5 3:17:48

stanowisko Ministerstwa Infrastruktury

dotyczy: stanowiska Ministerstwa Infrastruktury w sprawie prawa obywatela i właściciela
lokalu do otrzymywania w formie pisemnej treści Uchwał Wspólnoty
Mieszkaniowej podejmowanych z udziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.4 21:31:46

zakażenie szpitalne

trzeba wytoczyć powództwo o odszkodowanie i zadoścuczynienie za krzywdę . mogę pomóc . Mój adres e-mail julitka.zbyszko@onet.pl
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.4 18:52:28

napadł mnie sąsiad i uedzył! czy może ponieść konsekwencje?

Może po prostu Ci się należało???? Też mam sąsiada idiotę i wychodzę z założenia, że jedynie łomot jest rozwiązaniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.4 16:23:25

cesja z ubezpieczenia

Zawarłam umowę ubezpieczenia AC i OC z firmą ubezpieczeniowa LIberty ...- po kilku dniach otrzymałam pocztą dokumenty potwierdzające ten fakt tzn: polisę dodatkowow jednak otrzymałam potwierdzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.3 12:59:46

Czy kwota alimentów to kwota za którą ma przeżyć dziecko? Czy jest coś jeszcze?

Z żoną się kłucimy od paru miesięcy i już nie tylko wisi w powietrzu temat mojej wyprowadzki. Mamy syna i dla mnie sprawa jest oczywista co do kwoty przekazywanej na syna, sprawa ustalenia wartości. ... Zobacz wątek

28 odpowiedzi

2009.6.3 12:44:2

2009.6.2 23:31:23

Likwidacja !?

Witam,

Mam pytanie dot. mojego ostatniego świadectwa pracy.
Na świadectwie mam wpisane że rozwiązanie umowy następuje w wyniku Art. 30par.1 punkt 3 i do tego mam dołączone oświadczenie pracodawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.2 21:5:0

PRZELEWY

witam, jestem tu nowa na tym forum wiec jesli robie jakikolwiek balagan- prosze o zrozumienie:)

pisze z zapytaniem, dotyczacego przelewu-zaoferowano mi 'prace'- jelsi moge to nazwac praca- chyba bardziej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.2 20:5:36

Podział mieszkania lokatorskiego bez możliwości wykupu

Witam,

Jestem w trakcie rozwodu z żoną i nurtuje mnie kwestia prawa do mieszkania lokatorskiego bez prawa wykupu.

W 2001 roku byłem członkiem spółdzielni mieszkaniowej i postanowiłem wystopić ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2009.6.2 18:11:49

wymeldowanie,eksmisja z mieszkania

Proszę o odpowiedź czy istnieje podstawa prawna do wymeldowania mnie lub ewentualnej eksmisji z mieszkania.
Sytuacja jest następująca :
mieszkam wraz z żona i dziećmi w mieszkaniu ,którego właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.2 15:44:40

KUPNO MIESZKANIA.

Niestety nie da się wszystkiego sprawdzić, co przeżyłam niestety na własnej skórze. Przeczytaj mój post (podzielony na kilka części jako odpowiedzi-nie zmieścił się cały) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.6.2 11:36:53

W czym tkwi haczyk ?

Rozumiem, że dziecko już uznałeś.
Myślę, że nawet jeżeli zawrzecie przed sądem ugodę i matka dziecka zrzeknie sie alimentów, to argument, że ona robi to w zamian za Twoje nazwisko dla sądu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.6.2 10:22:33

zwrot bonifikaty a odprawa mieszkaniowa z WAM

nabylam prawa do odprawy mieszkaniowej z WAM jednak ten nie chce jej wyplacic twierdzac ze skorzystalam z bonifikaty przy wykupie mieszkania.ja jednak sprzedalam w/w mieszkanie przed uplywem 5 lat i bonifikate ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.2 7:52:44

Instytucja Świadka Koronnego

Witam ja też pisze na ten temat liczę na wspólprace. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.6.2 2:17:16

Rozliczenie pitu a wypłata

Witam serdecznie!
3 kwietnia złożyłam PIT do US. Chciałabym uzyskać info kiedy można się spodziewać zwrotu podatku?Czy w US można uzyskać info o dacie wypłaty zwrotu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.1 12:18:30

Świeto w niedziele i dzień wolny od pracy

Witam, z tego co mi wiadomo, jeśli świeto wypada w weekend... to w tyg. pracodawca musi dać dzień wolny od pracy. A co ze świetami, które wypadają zawsze w niedziele tak jak dziś zielone świątki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.31 23:0:56

DZIECKO W U.K.

MOJA SYTUACJA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO;PEWNEGO PIĄTKU JAK ZWYKLE PRZYJECHAŁEM PO SYNA ABY ZABRAĆ GO DO SIEBIE NA WEEKEND,NIESTATY OKAZAŁO SIĘ,ŻE SYN DZIEŃ WCZEŚNIEJ ZOSTAŁ WYWIEZIONY DO LONDYNU ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.5.31 19:36:17

chciałam do nazwiska po byłym mężu dodać panieńskie czy to mozliwe proszę o pomoc ważne

tak jak w tytule. Po rozwodzie nie zmieniałam nazwiska ze względu na dziecko,żeby mieć takie same jak ono, teraz jestem w ciąży i chce zeby moje dziecko nosiło moje nazwisko panieńskie, czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.31 19:24:46

Plenie papierosów w pracy

a czy pracodawca ma prawo zabronić mi wyjścia sobie na dwór na spacerek aby pooddychać świeżym powietrzem? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.5.31 8:52:44

odprawa/umowa o prace/

Aktualnie sytuacja wyglada tak firma A zatrudnia na umowe o prace. Nastepuje zmiana: Pracownicy z Firmy A maja przejsc do firmy B, w firmie B dostana nowa umowe o prace na czas okreslony z wymowieniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.30 15:2:0

prawo głównego najemcy

Witam,
PROSZĘ O INORMACJE, CZY GŁÓWNY NAJEMCA MUSI MIESZKAC W LOKALU TBS, JEŻELI WRAZ Z NIM ZAMELDOWANE SA RÓWNIEŻ 3 INNE OSOBY I W NIM MIESZKAJĄ.
JESZCZE JEDNO PYTANIE:
KIEDY GŁÓWNY NAJEMCA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.29 17:1:26

remont sufitu w budynku wspolnoty mieszkaniowej - ponosi koszta wspolnota ?

Witam, otoz przez sufit mieszkania na pietrze 1 z budynku ktory pieter ma 3 przecieka i kosztami remontu SUFITU ( nie dachu ) i balkonu (o ktorym czytalem ze czesci trwale sa tylko oplacane ze wspolnoty) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.29 16:23:31

Oferta przetargowa po upływie terminu zgłoszeń

Witam
Czy możliwe jest dołączenie do przetargu oferty złożonej po terminie? Oferta doszła w trakcie posiedzenia komisji lecz 2 godziny po czasie. Czy komisja może podjąć stosowną uchwałę i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.29 13:17:23

Odpowiedzialnos materialna

Pracuje w malej gastronomii (kebab), mam dwa pytanka odnosnie odpowiedzialnosci materialnej.
Pierwsze pytanie:
Ktos zaplacil falszywa dwustuzlotowka. Nie mamy zadnego urzadzenia, ktorym mozna by sprawdzic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.28 22:54:57

Reklamacja Telefonu - ile mozna czekac na zwrot!

he.
a ja . Kupiłam telefon w auchanie .
Już po 1 dniu mi się zaczoł psuć .
Sam się wyłańczał i bateria trzymała 1 dzień.!
Oddałam go do sklpu .
Po 3 tyg. miałam odebrać.
Telefonu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.5.28 22:32:52

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Głupi jesteś, nie chodzi o podp...lanie ale o zasady. Gdyby mu facet nie wybudował muru to by nic nie musiał zgłaszać. Albo wszyscy stosujemy się do prawa albo nikt. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.5.28 17:23:57

zastraszanie?

http://www.stronygratis.pl/forum/viewtopic.php?t=72392

http://www.stronygratis.pl/forum/viewtopic.php?t=72974
autor tych postow z uporem maniaka twierdzi iz sa to ostrzezenia,o tylko niewielka czastka,tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.28 15:53:14

wypowiedzenie a urlop wychowawczy

witam
Czy można wręczyc wypowiedzenie nauczycielowi mianowanemu, który przebywa na urlopie wychowawczym?(z powodu ograniczenia liczby oddziałów) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.28 1:42:3

zakup pojazdu gdy właściciel zaginął

Mam pytanie .
Czy istnieje jakaś możliwość kupienia pojazdu gdy jego właściciel zaginął?Otóż właściciel tego pojazdu wyjechał ponad 2 lata temu do Norwegii i od tamtego czasu nikt nie wie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.28 0:53:44

Umowa na czas określony,ciążą,co przysługuje???

Dyrektorka miała prawo nie przedłużyć umowy. Umowa na czas określony wygasa w dniu do którego został zawarty okres umowy. Gdyby umowa na czas określony byłaby dłuższa powiedzmy na rok, to zgodnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.27 23:34:16

czas pracy 8h 15min

Witam,

Pracuję w dużej międzynarodowej firmie w której czas pracy wynosi 8h 15 min. Tłumaczone jest to tym, że na 8 h pracy przysługuje nam 15 min przerwy,ale ponieważ firma wprowadziła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.27 20:22:45

umozenie alimentow

czy moze ktos wie co powinienem zrobic w tej sytuacji...? Nie mieszkam z zona, ale nie jestesmy po rozwodzie. Sad zasadzil mi alimenty, a ja nie mam z czego ich placic, bo jestem osoba bezrobotna, na utrzymaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.27 18:4:15

Czy dzieci mogą żądać ode mnie podziału mieszkania (żona zmarła)? Prosze o pomoc

Jakiś czas temu zmarła moja żona. Wyprowadziłem się z mieszkania które jest moja własnością, i pozwoliłem zamieszkać w nim jednej z córek wraz z rodziną. Po niedługim czasie córka zaczęła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.27 17:19:53

chce rozwod z orzeczeniem o winie

jestem zainteresowana i bardzo chętnie porozmawiam na ten temat. mój adres danuta.glodek@mace.pl i tel. 607 134 611 ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.5.26 17:35:43

podział majądku po latach

Witam. jestem po rozwodzie juz ponad 4 lata rozwód za porozumieniem stron, 2 dzieci, które zostały przy mnie. Mąż mial dom, który został mu przepisany po rodzicach, (nie bylo między nami rozdzielności). ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2009.5.26 8:26:58

czas pracy stażysty

Ja mam inne pytanie, mam nadzieję, że jakaś inna osoba znająca się na prawie potrafi mi odpowiedzieć. Sytuacja wygląda następująco. Jestem na stażu, czasem muszę pracować w niedzielę. I jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.25 23:1:45

18 letnia matka a mieszkanie u ojca dziecka?

Czy osiemnastolatek może już sam decydować o miejscu zamieszkania czy nadal jest pod opieką rodziców aż do skończenia szkoły?
Za 3 tygodnie będę miała 17 lat. Jestem prawie w 4 miesiącu ciąży. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.5.25 18:5:3

Kredyt hipoteczny i podział majątku

Moja bratowa po pieciu latach stwierdziła ze nie Kocha juz meza i wraz z corka wyprowadziła sie do rodzicow.Teraz nawet nie bedac jeszcze po rozwodzie zada zeby podzielic majatek.Posiadaja dom ktory ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.5.25 16:19:38

Prozę o pomoc! Pilne!

Witam. Mam problem i nie wiem co mam zrobić. Mam 20lat, jestem w przed ostatniej klasie technikum, za miesiąc wychodzę za mąż, a dodatkowo jestem w ciąży, ale pomimo tego będę kontynuowała naukę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.25 10:35:45

Kto czuwa nad wypełnieniem testamentu?

Ten temat nie jest publikowany. KTO ODPOWIADA ZA OTWARCIE TESTAMENTU I POWIADIMIENIE O JEGO ISTNIENIU NAJBLIZSZEJ RODZINY? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.5.25 6:52:56

Chce sprzedac mieszkanie , lokator nie chce sie wymeldowac.

moj znajomy ma agencje nieruchomosci moze kupic twoj dom jak powiesz cos i nim i cz mozna go zobaczyc i gdzie ?
pozrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.5.24 23:43:1

czy złożyć pit po powrocie z zagranicy czy wcale nie składać

Witam wszystkich mam takie pytanie poniewaz przebywam obecnie w Wielkiej Brytani i zamierzam wrócic do polski, i wiem ze termin na zlozenie pitu minął 6 lutego. co natomiast mam zrobic jesli nie zlozylem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.23 18:48:11

Lokaty na start 10% na 7 dni, od 500 do 5000.

Witam,

http://lokatybezbelki.w.interia.pl/

Każdy klient ma możliwość założenia tylko jednej ?Lokaty na start?.
Depozyty gwarantowane w 100% przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
do kwoty 50 000 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.23 9:44:14

Korekta PITu

Witam. Po rozliczeniu PIT za ok 2008 wpłaciłem do US 2 tyś. zł, Czy można złożyć teraz jeszcze raz ten PIT w formie korekty i zaznaczyć że przekazałem komuś darowizne w kwocie 6000 tys zł?. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.22 23:59:26

Renta Rodzinna a czasowa praca

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy nie strace renty po zmarłym ojcu jeśli wyjade na 2 miesiace do holandii potrzebuje pieniadze tylko dlatego jade ale czy rpzez to nei doczepi sie do mnei zus i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.22 20:5:14

jestem w ciazy

Witam, mam 1,5 rocznego synka i obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Mma takie pytanko bo jestem w 5 tygo ciązy z 2 dzieckiem i cxy po narodzinach moge przejśc z powrotem na urlop wychowawczy na 1 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.5.22 15:21:40

Nowy portal dla najemców TBS

Niespełna miesiąc temu ruszył nowy portal dla najemców TBS.
Polecam dla osób które są zainteresowane tą tematyką:
http://tbs24.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.21 19:0:48

1 czy 6 miesiecy na zgloszenie ? Aby uniknac podatku.

Witam!
Ciocia umarła w listopadzie 2008.
Spadek uprawomocnił się w kwietniu 2009.
Ile mam zatem na złożenie dokumentów do US aby uniknąć spadku ?
1 miesiąc (bo zmarla w 2008) czy 6 miesięcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.5.21 17:8:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika