Forum prawne (strona 804)

BIK i zobowiązania banku.

Czy istnieje jakaś ustawa regulująca sposób przekazywania zadłużenia do Biura Informacji Kredytowej? Gdzieś wyczytałem, że m.in. bank musi poinformować konsumenta o takim zamiarze, po czym odczekać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.16 16:3:14

Lokator zniknął - co robić?

Witam, od początku kwietnia wynajmuję mieszkanie 2 "artystom" na zasadzie umowy najmu na czas nieokreślony z zachowaniem 2 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Od samego początku miałem z nimi dosyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.16 13:18:7

Pomóżcie rozwód sprawa karna

mój mąż mnie wyzywał jak byłam jeszcze w ciąży, ubliżał mi non stop,ciągle się mnie czepiał mimo,że w domu robiłam wszystko,gdy urodziłam córeczkę uspokoił się na 3 tygodnie,a później ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.6.15 21:57:40

odprawa,dalsze postępowanie

postępowanie w sądzie w spr pracowniczych jest co do zasady za darmo. Jeśli chcesz pomocy z pozwem itp. to zadzwoń do mojej znajomej pani Mecenas 012 430 22 99 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.15 18:7:22

Prywatne zdjecie w gazecie..

Opisz dokładnie sprawę na priv a polecę znajomych, którzy już kilka gazet pozwali. Nie wychodzi aż tak drogo:)

Maks

ealdriht@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.15 18:2:59

czy mam jakieś szanse

Szanse są zawsze, ale nikt nie zagwarantuje że się uda.
Najlepiej zanim cokolwiek zrobisz porozmawiać z jakimś profesjonalistą.

Jeśli jesteś zainteresowana to opisz swój przypadek jak najbardziej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.15 17:59:56

Czy w dniu zwolnienia można zabrać pracownikowi laptop i telefon?

Czy w przypadku dwutygodniowego wypowiedzenia pracodawca w dniu zwolnienia pracownika (za porozumieniem stron) może zabrać mu jego narzędzia pracy laptop i telefon? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.15 17:8:31

legalizacja nielegalnej zabudowy

Od roku walczę z sąsiadem, który ma w nosie wszystkie prawa i użytkuje bez pozwolenia nielegalną zabudowę. Moje doświadczenie jest takie:
Nie ma w Polsce egzekucji prawa.
Jak masz tupet i kasę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.15 16:49:14

spadek a kara za samowolkę

Witam, może ktoś mi pomoże... Sprawa wygląda tak: Moj narzeczony i jego siostra mieszkają w domu swoich zmarłych rodziców. Sprawy spadkowe do dnia dzisiejszego nie zostały załatwione. Dziedziczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.15 11:30:55

Najem mieszkania

Ty niezła z ciebie laska szuja. najpierw sie zgodzias a teraz mu bedziesz grozić. to dowod, że nie nalezy wynajmowac mieszkań kobietom z dziecmi, bo robią problemy. poza tym nie płacisz. Za skaładanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.6.14 18:43:50

Czy rodzic może płacić za alimenty syna ?

A co powiecie na to jak brat płaci alimenty przez komornika bo tak chciała matka dziecka,a teraz podała do sądu całą rodzinę i od każdego chce wyciągnąć pieniądze?.Do pracy nie ma zamiaru iść ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2009.6.14 8:6:46

Podwyzszenie / obniżenie alimentow ?

witaj moj mąż ma 3letniego syna z zwiazku nieformalnego w tamtych czasach mial sprawe byl kawalerem i zarabial od2500 do 3000zl i mial ustalone alimenty nakwote 450zł.
w tej chwili od 3 mies jest ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2009.6.13 12:5:35

Wolne soboty czy pracujace

WItam mam 18 lat i ucze sie w szkole zawodowej kierunek "fryzjer" pracuje 2 dni w tygodniu po 8 godzin .W czasie gdy nie mam szkoły badz godziny lekcyjne twrawj mniej niz 8 godzin chodze na praktyki do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.13 6:20:8

jaki jest wymagany wiek kobiety

Wymagany wiek kobiety to 18 lat. ewenyualną dyspense uzyskuje się za zgodą sądu rodzinnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.12 19:8:9

rozwiązanie umowy a zasiłek

witam mam pytanie czy jest róznica przy rozwiazaniu umowy za porozumieniem strona a rozwiazaniem umowy w wyniku redukcji etatów co do przyznania zasiłku, za porozumieniem stron z tego co wiem zasiłek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.12 18:12:52

Ponowna darowizna nieruchomosci

Witam, szukam pomocy w nastepujacej sytuacji:

Sytuacja:
2 lata temu ojciec daruje synowi mieszkanie o wart. 60 tys zl, oczywiscie w
formie aktu notarialnego, notariusz pobiera takse, US nie pobiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.12 17:9:45

Dokumentacja kuratora sądowego

witam, chciałabym się dowiedzieć jaką dokumetacje musi prowadzić kurator sądowy, może ktoś miałby ksero przykładowych formularzy, których używa kurator, mój mail m.emila@poczta.fm z góry ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.6.12 10:43:22

Czy może być zwolniony z alimentów na imprezującą córkę?

To mi przypomina pęd ewolucyjny o dobra materialne!
U nas na uniwerku zwiemy to "drabina spoleczna bez szczebli". Bogacz moze stac sie golodupcem lub bankrutem (ewentualnie hazardzista badz alkoholikiem/narkomanem'nikotynista ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.12 1:53:41

Spółdzielnia Miszkaniowa - brak ciepłej wody od 23 do 5 rano

witam serdecznie,
Proszę o pomoc w sprawie ciepłej wody, a w zasadzie jej braku dla mieszkańców. Niedawno przeprowadziłam się i odkryłam, ze w Spółdzielni Mieszkaniowej, w której mieszkam wymyślili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.11 22:42:19

Skomplikowane perturbacje rodzinne.

Witam,
Zastanawiam się co dalej ze sprawą, która jakiś czas utknęła w miejscu. Otóż. 9 lat temu umarł mój ojciec, który był już wdowcem od jakiegoś czasu. Przepisał na mnie dom, uzbrojoną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.11 21:23:36

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość

Witam,

Budynek został postawiony w 1979 roku. Czy jakieś przepisy PB późniejsze czyli po 1980 go obowiązują? Chodzi dokładnie o wody opadowe. W Prawie Budowlanym z 1974 nic nie ma o odprowadzaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.11 19:31:38

WIELKA NIEWIADOMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A hasło dla was; FUCK EACH OTHER!!! ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2009.6.11 17:33:54

KREDYTY,brak mozliwosci splaty.

witam.chodzi o mojego bylego chlopaka.moglabym na to machnac reka ale mamy razem dziecko i martwi mnie jego los.
w obecnej chwili jest w monarze,stal sie bezdomny z uzaleznieniami i kredytami.
ma ok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.10 23:16:16

Egzekwowanie praw rodzicielskich przez ojca

Czytajac te wszytkie wypowiedzi tylko współczucia choc sam jestem w podobnej sytuacji ale niechce sie wiezyc iz tak dosyc duzo sie o tym mowi to nie ma zadnej poprawy powino sie jeszcze bardziej nagłaśniać ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.6.10 23:15:32

Bardzo proszę o radę co zrobić....zostaniemy bez dachu nad głową

Witam,

mamy z narzeczonym bardzo poważny problem...mam nadzieję że ktoś podpowie co robić bo ja już na to wszystko nie mam siły. Mój narzeczony jest zameldowany i mieszka w Warszawie...od początku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.10 18:29:20

tymczasowo aresztowany samotny rodzic

jestem osobą samotnie wychowującą dziecko. Wszystko wskazuje na to, że w perspektywie "grozi" mi tymczasowe aresztowanie. Czy ktoś wie, co się dzieje wtedy z dzieckiem? Trafia od razu do domu dziecka ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2009.6.10 18:24:14

Odwołanie od decyzji o warunkach zabudowy

Otrzymaliśmy decyzję o tym, że dom, który ma powstać na naszej działce może mieć dach tylko dwuspadzisty. Argumentem, dotyczącym tego dachu było "nowa zabudowa, na tym terenie nie ma planu zagospodarowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.10 17:23:0

art. 158 kk pobicie

Jesli dogadałes sie z pokrzywdzonym to on(pokrzywdzony) musi zgłosic ze nie chce prowadzic postepowania przeciwko tobie albo na policji albo w prokuraturze (jesli akta poszły dalej)
z doswiadczenia:
oskaram ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.10 15:11:35

Prześladowanie w miejscu pracy. Proszę o pomoc

Witam
Mam 52 lata i od 11 lat pracuję fizycznie w pewnej firmie, sumiennie wypełniam swoje obowiązki, od wielu lat nie byłem na chorobowym zawsze punktualnie stawiam się w miejscu pracy.
Inni pracownicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.10 14:5:11

Bezpodstawne legitymowanie i przeszukiwanie nieletnich przez policję.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW

z dnia 1 lipca 2002 r.

w sprawie legitymowania, zatrzymywania i przeszukania osób, zatrzymywania pojazdów i innych środków przewozowych przez inspektorów ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2009.6.10 1:6:41

SPÓŁDZIELNIA mieszkaniowa a zgoda na klimatyzacje!

Posiadam mieszkanie którego zarzadca jest spółdzielnia mieszkaniowa. mieszkanie jest małe i jednostronne wiec nie ma mozliwosci porzadego przewietrzenia, nawet kiedy na zewnatrz jest zimno u mnie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.10 0:22:33

Kiedy głosowanie?

Głosować nigdy nie głosowałem i głosować nie będę (nawet na partię piwa głosu nie dałem). Tutaj, może bym się skusił ale tych ludzi osobiście nie znam i nie wiem jaki oni machloję robią/robili/robić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.9 18:9:16

Jak protestować?

Niestety nam wybudowany juz boisko. Czy udalo sie Panu/Pani powtrzymac ta budowe? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.6.9 16:57:10

wyznaczenie spotkan ojca z dzieckiem przez sąd

Witam, jestem ojcem naszej mojej i byłem narzeczonej córeczki, ma prawie 3 latka. Staram się w sądzie o ustalenie mojego widywania dziecka. W sądzie staram się o wtroki i czwartki 17-20 co drugi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.6.9 14:49:8

ubezpieczenie na studiach a opłaty związane z porodem

ubezpieczenie z uczelni nie pokryje pobytu w szpitalu ani porodu,musi Pani być ubezpieczona przez NFZ możliwości są dwie: albo Pani mąż rejestruje się w urzędzie jako bezrobotny i ubezpiecza Panią, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.9 14:9:23

czy trzeba placic za miejsce parkingowe przy bloku?

na najblizszym zebraniu wsponoty mieszkaniowej zarzad chce rozmawiac miedzy innymi na temat uchwaly w sprawie miejsc parkingowych.zarzad wspolnoty chce aby mieszkancy placili 5 zl misiecznie za jedno miejsce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.9 12:5:54

czy przysługuje odprawa

Dostałem odpowiedz na innym forum cytuje:

"niestety, jeśli powodem była Pana absencja z powodu choroby, to jest to przyczyna ewidentnie dotycząca Pana i na odprawę nie ma co liczyć. Zasadniczo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.6.9 11:55:45

jak odebrac pożyczone rzeczy ?

Pożyczyliśmy znajomym 2 rzeczy - rusztowanie budowlane, i wiatrówkę ( broń), miało to miejsce we wrześniu tamtego roku. Rusztowanie na chwile, bo cos tam chcieli podremontować, a broń bo chcieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.8 23:15:1

Dziedziczenie po rodzicach

MOja mama z poprzedniego małżeństwa posiada 2 dzieci i 1 (ja) z następnego. Mama zmarła, ojciec odziedziczył po niej mieszkanie, którego notarialnie był współwłaścicielem. Jaki będzie podział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.8 22:19:26

Kto będzie płacić?

Miałam romans za granicą (przez 1 miesiąc tam siedziałam) miałam trzech partnerów seksualnych i któryś mi dzieciaka zrobił ;( Czy mam się starać o alimenty od państwa w którym w ciążę zaszłam? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.8 18:14:18

Czy brać rozwód?

współczuję. uważam, że należy usiąść i uzgodnić warunki separacji. I zobaczyć jak będzie bez tej drugiej połówki. Jest to dobre rozwiązanie. Ale to trudna dec., szczególnie jak są dzieci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.8 17:34:19

Problem z garażem przy drodze.

Witam!!!
Garaż został wybudowany dawno temu bez pozwolenia.Stoi w miejscu częściowo zasłaniającym widoczność drogi (zakręt).Dostałem pismo z nadzoru w sprawie oględzin.Czy mogą mnie zmusić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.8 17:1:57

Wykup wynajmowanego mieszkania

Wynajmuję mieszkanie już od 16 lat, od tamtej pory właściciel się nie pojawił (wyjechał za granicę mając ponad 70 lat więc nie wiadomo czy wogóle żyje). Przez cały czas mieszkanie jest opłacane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.8 16:18:15

Odszkodowanie po wypowiedzeniu 3 letnim

a skąd ty wziąłeś tego lokatora, ty gównozjadzie! gdybyś miał uprawnienia właścicielskie przedwojenne do nieruchomości, to cały czas byłaby to twoja nieruchomość, bo państwo po 45 r. ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2009.6.8 15:3:49

\"Anonimowa\" ankieta

Witam. Czy pracownicy szkoły mają prawo dochodzić, oraz wykorzystywać dane osobowe ucznia, który wypełnił anonimową ankietę nt. działania szkoły?

Moja koleżanka prawdopodobnie będzie miała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.7 19:21:56

Podpisana umowa ze spoldz. ale jeden lokator robi teraz problemy

cd. ...wczesniejszy byl odwolany nielegalnie, ale chyba z tego powodu nie maja prawa odwolac umowy, przeciez to ich pieniadze w sumie.

BARDZO PILNA SPRAWA
BEDE WDZIECZNY ZA WSZELKA OPINIE ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.7 12:44:1

Umowa o dzieło - problem z rozliczeniem

Witam,
Jestem osobą prywatną (nie jestem płatnikiem VAT), która wykonuje strony web na umowę o dzieło. Zawarłem z klientem umowę poprzez GG na wykonanie strony www za 1200zł. Otrzymałem zaliczkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.7 9:41:53

Dotacja mieszkaniowa

złóż wniosek o wymeldowanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2009.6.6 11:25:40

zasiedzenie -

Dlaczego zasiedzenie skoro jest testament,
jaki jest status działki ( w całości ) i do kogo ona należy ( stan prawny),
dlaczego były opłacane podatki za grunt a nie za grunt i naniesienia?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.6.5 15:18:43

Odliczanie VAT od nielegalnej budowy obiektu

Pan Krzysztof jest przedsiębiorcą, który posiada kilka obiektów przemysłowych w gminie. Obecnie jest w trakcie budowy następnego obiektu przemysłowego. Budowę ma zaawansowaną w ok. 70% choć nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.6.5 14:43:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika