Podwójne obywatelstwo dla dziecka

Odpowiedzi w temacie (2)

madlen

13.12.2004

Jak i gdzie będę musiała zarejestrować nowonarodzone dziecko mieszkając w Belgii? Nie mam jeszcze obywatelstwa, będę je miała po 3 latach od zawarcia małżeństwa z Belgiem, ale czy dziecko ma automatycznie podwójne obywatelstwo? Polskie i belgijskie, czy musze się ubiegać o obywatelstwo polskie dla dziecka?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

alina

2005-12-20 13:07:41

Jezeli jestes Polka , dziecko posiada rowniez obywatelstwo polskie, w Belgii jest Belgiem jezeli maz jest Telgiem, lub uznal dziecko.

MHKxtuYPPzPACTbJIH

2016-09-28 04:34:58

mxdAWu kxaimilkwldn, [url=http://aqyknmytfdau.com/]aqyknmytfdau[/url], [link=http://thbxksvlmiqa.com/]thbxksvlmiqa[/link], http://wxjfsklspjqh.com/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 1.2.2010

  Zasady zmiany imienia bądź nazwiska w Aktach Stanu Cywilnego

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 14.5.2017

  Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)