e-prawnik.pl Porady prawne

Przedawnienie roszczeń o płatność odsetek

Odpowiedzi w temacie (1)

Urszula60

4.10.2005

Spłaciłam zadłuzenie w banku w ratach ostatnia płatność styczeń 2004.( dotyczy spłaty zadłuzenia na karcie kredytowej). Obecnie bank telefonicznie wzywa mnie do zapłaty wysokich odsetek.Karta było obciążona odsetkami 3,15 miesięcznie. Naliczono mi odsetki od listopada 2002r.tj. od momentu wypowiedzenia mi umowy o korzystanie z karty. Czy i kiedy odsetki staną się przedawnionym roszczeniem.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lukasio

2005-10-12 23:52:49

Odsetki mają charakter świadczenia okresowego, a więc przedawniają się po upływie 3 lat (art. 118 kodeksu cywilnego). Bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie o zapłatę odsetek stało się wymagalne. Pozdrawiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM